Author Topic: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis  (Read 61276 times)

Offline cho1sen

  • Tavakasutaja
  • Posts: 6
  • Viru Malev
    • View Profile
Re: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis
« Reply #30 on: November 19, 2015, 15:43:09 »
tervist!
tekkind selline küsimus,et ma ise olen viru maleva kotkas ja meile on antud Eesti kaitseväe vana laiguga väli vorm ja küsimus ongi selline,et kas ma siis vana laiguga võin mängima tulla?

Offline GraboN

  • Tavakasutaja
  • Posts: 602
  • Andres
    • View Profile
Re: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis
« Reply #31 on: November 19, 2015, 15:50:20 »
See millega sa softima tuled on jummala savi .. lihtsalt pead mõndade vendade arvamusi vältima.

Tule kasvõi politsei riietuses peaasi,et mingeid märke ja kirju küljes pole.

Krt me mängime isegi  EKLiga koos ja absoluutselt mitte keegi pole midaig öelnud ega valesti vaadanud .. võtame näiteks juba Warzone.

Kedagi ei huvitagi see asi .. ainul teid huvitab. Vähemalt tundub nii.




Offline aa

  • Tavakasutaja
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis
« Reply #32 on: November 19, 2015, 16:54:46 »
Arvamust võib ju igaüks avaldada, aga ei ole vaja aga ägestuda, kui teised ei kiida heaks, et oled raha kulutanud eesti vormi hankimiseks.

Offline HotelVictor

  • Tavakasutaja
  • Posts: 164
    • View Profile
Re: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis
« Reply #33 on: November 19, 2015, 16:55:32 »
Sisuliselt on GraboN'il õigus - MÄNGUL OLLES ON OKEI! Terve teie mansa ju mängib EKV digilaigus! Erisus tuleb sisse mängualalt väljas olles..

Toome paralleeli airsofti replicaga - Mängul olles mängualal ringi liikuda ründeautomaadi tõetruu koopiaga on okei, seda linnavahel teha ei ole okei. Lihtne.

Sama loogikaga suhtuvad asjasse ka need Kaitseväelased ja Kaitseliitlased, kellega mängudel kokku puututakse.

Offline GraboN

  • Tavakasutaja
  • Posts: 602
  • Andres
    • View Profile
Re: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis
« Reply #34 on: November 19, 2015, 17:56:11 »
Arvamust võib ju igaüks avaldada, aga ei ole vaja aga ägestuda, kui teised ei kiida heaks, et oled raha kulutanud eesti vormi hankimiseks.

eem keegi pole ägestunud .. eriti veel selle peale,et olen digi ostnud ja keegi ei kiida heaks , mind räigelt huvitab kellegi heaks kiit
Pigem pole vaja ägestuda kui keegi tahab raha kulutada vormi hankimiseks

aga olgu jätame selle teema sinna paika :) lööme pitsid kokku ja lepime ära ja räägime paar anekdooti. Saan ka teie poindist aru mida üritate edastada aga meie sebisime ekv vormid ainult softimise jaoks ja ega me niisama ringi ei jaluta nendes ja klubides ei käi kui ainult kodunt autosse ja mängule ja tagasi.
« Last Edit: November 19, 2015, 18:15:16 by GraboN »

Offline HotelVictor

  • Tavakasutaja
  • Posts: 164
    • View Profile
Re: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis
« Reply #35 on: November 19, 2015, 20:06:35 »
Paneks veidi puid alla.

Kuidas käitute siis kui mõni Kaitseväelane, näiteks mõni ohvitser, tuleb ja köhib midagi selle kohta, et "kes te olete?" ja "kus te teenite?" ja "miks teil eraldusmärkideta vorm seljas on?"
 
Kas siis ütlete ka: "mis see sinu asi on?"

Ilmselt sellise suhtumise peale kutsutakse politsei ja vormikandjate solidaarsusest määratakse kuni 300 trahviühikut..

Offline Raks?!

  • Tavakasutaja
  • Posts: 181
    • View Profile
Re: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis
« Reply #36 on: November 19, 2015, 20:22:08 »
Aga kas nii sobib kui ma lähen näiteks poodi (tulin just mängult) ja mul on digilaigu püksid ja tavaline jope/jakk seljas kas see oleks midagi mille peale saaks halvasti vaadata või öelda?

Offline HotelVictor

  • Tavakasutaja
  • Posts: 164
    • View Profile
Re: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis
« Reply #37 on: November 19, 2015, 20:27:12 »
See oleks hullem kui eraldusmärkideta vormis! Vormi kantakse komplektsena ning ei segata tsiviilriiete/valet värvi või laiku riideesetega.

Täpselt sellest ma varem rääkisingi - avalikus ruumis ei ole see okei!

Offline argoe

  • Tavakasutaja
  • Posts: 92
    • View Profile
Re: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis
« Reply #38 on: November 19, 2015, 21:09:44 »
Digi laik ei tee riide esemest automaatselt Eesti vormi kui osta Sohni Tacticalist ei ole ta vorm ega vormi osa vaid riide ese. Taktikaliste riiete kandmisega ei kaasne midagi, muidugi kui ta meenutab EKV vormi VÕIKS sellega kaasneda viisakus.

Offline HotelVictor

  • Tavakasutaja
  • Posts: 164
    • View Profile
Re: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis
« Reply #39 on: November 19, 2015, 21:57:06 »
Sohni Tacticalis tuleb DA vormi eest välja käia 350+++€ - andke minna! Tõesti, digilaigus riie iseenesest ei tee veel EKV vormi - seda riiet oli veel hiljaaegu võimalik KangaDzunglist meetri kaupa osta.

Offline Sv

  • Tavakasutaja
  • Posts: 302
    • View Profile
Re: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis
« Reply #40 on: November 20, 2015, 08:45:44 »
Digi laik ei tee riide esemest automaatselt Eesti vormi kui osta Sohni Tacticalist ei ole ta vorm ega vormi osa vaid riide ese.

Kui nüüd päris situatsioon tekkib, siis EKV vormi sisse õmmeldud EST-MIL markeeringutega sildid teevad kindlasti vormist vormi. Ja kui oled targa peaga need sildid, mida on keelatud eemaldada, eemaldanud, siis saad vähemalt selle eest ma loodan...
147

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis
« Reply #41 on: November 20, 2015, 09:02:08 »
Pole saanud mõnda aega siia foorumisse ning nüüd tahaks veidi omalt poolt veel lisada...

Tekkis paar küsimust. Kui ma olen ostnud riide(digimuster ja mulle meeldis) kanga dzunglist, lasknud tuttaval õmblejal eestivormiga sarnase lõikega vormi kokku õmmelda ja käin sellega metsas airsofti mängimas. KAS see on siis EKV vorm või on see "juhuslikult" sarnaselt õmmeldud minu oma loomingus softivorm? Ehk siis võin lisada et niikaua , kui olen mänginud airsoft(üsna pikalt), on olnud iga paari-kolme aasta tagant diskussioon, kas tohib või ei tohi. Seda juba vana laigu ajal. Isiklikult olen kandnud aastaid eesti kaitseväe laiku mängudel, sest see sobib eesti kliimasse kõige paremini ning ei ole olnud sellega probleeme. On alati olemas snoobid, kes ajavad järge taga seadustest. Loomulikult ei poolda ma seda et käiakse EKV "sarnase" vormiga kuskil linna peal "hängimas". Kuid ega sa ju sukk peas panka arveid maksma ka ei lähe. Ehk siis ei tasu selle teemaga hulluks minna. Need seadused, mis toodi siin välja on toredad küll, kuid need kehtivad just neile, kes teavad, kuidas vormi tuleb kanda. MINA kui tsiviil ei pea teadma vormikandmise eeskirjadest, kuid tuleb austada seda vormi, mida ma kannan ja vastavalt ka käituda. Olen käinud, käin ja on plaanis ka tulevikus seda vormi kanda ning kellele see ei meeldi, võib mind metsast üle otsida ja saab pikemalt sel teemal peatuda. Päikest kõigile kõigile snoobidele ja seadustes järjeajajatele.
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis
« Reply #42 on: November 20, 2015, 09:05:32 »
To SV... Aga kuidas on siis kui silt on alles aga sinna on "kogemata" tinti peale läinud ning midagi pole välja lugeda, või siis kui vorm on ise õmmeldud või kui ma juba ostsin selle ära lõigatud sildiga ma ei tea sellest seadusest midagi , et ei tohi silti eemaldada. Või kuidas härra kavatseb MINUL seda silti kontrollida, kui ma ise seda ei soovi ning härral juhuslikult ei ole kaasas juriidilist volitust kontrolli läbiviimiseks...;)
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline Sv

  • Tavakasutaja
  • Posts: 302
    • View Profile
Re: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis
« Reply #43 on: November 20, 2015, 09:31:51 »
To SV... Aga kuidas on siis kui silt on alles aga sinna on "kogemata" tinti peale läinud ning midagi pole välja lugeda, või siis kui vorm on ise õmmeldud või kui ma juba ostsin selle ära lõigatud sildiga ma ei tea sellest seadusest midagi , et ei tohi silti eemaldada. Või kuidas härra kavatseb MINUL seda silti kontrollida, kui ma ise seda ei soovi ning härral juhuslikult ei ole kaasas juriidilist volitust kontrolli läbiviimiseks...;)

Mul isiklikult on savi kas te neid kannate või ei, pakkusin lihtsalt välja ühe sellise infokillu, mida siin teemas eelnevalt mainitud pole. Ma ei tea kas tindiga ärakäkerdatud silt teeb vormist vormi, aga rikkumata silt kindlasti teeb.
147

Offline Obi-San

  • Tavakasutaja
  • Posts: 163
    • View Profile
Re: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis
« Reply #44 on: November 20, 2015, 09:48:51 »
Pikk jutt sitt jutt.
Kui suvaline vend digi laik peal, õlal mingi tiimi logo, jookseb männuku taga, kus on RMK territoorium, sinna tuleb suvaline GD koos mingi veebliga, ja veebel hakkab "tyra, kes sa selline oled?" kohe tekkib küsimus - mida vebel saab teha? See et seaduses on mingi punkt et digi laigus on vorm olemas ja see on töö riitus ei tähenda see midagi. See suvaline vend võib vabalt veebli persse saata ja ise politseid kutsuda kui veebel hakkab möllata.
Pole ju meil mingi trahvi EKV vormi kandmise eest määratud.
Seega pole keelatud,kas meeldib või mitte.
Oorah