Author Topic: 2016-11-19 Vääna-Jõesuu  (Read 18985 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
2016-11-19 Vääna-Jõesuu
« on: November 05, 2016, 15:45:04 »
Vääna - Jõesuu

19 november

Arturiga meenutasime hea sõnaga Vään-Jõesuu mängu aasta alguses ja igatseme jälle sinna alale.

Fotosid alast ja mälestusi sealsetest mängudest:
https://onedrive.live.com/?id=A873BD12FD2ED25F%212547&cid=A873BD12FD2ED25F
Parimad maskeeringupildid mis olen airsoftis saanud on pildid nr 3 ja 4, kas näed seal inimest umbes 5m kaugusel?

Alal on erineva tihedusega mets, küngaste ja mägedega. Head võimalused maskeerumiseks ja hiilimiseks.

Koguneme kell 11:00, briifing kell 11:30

Asukoht:
http://kaart.delfi.ee//?bookmark=a647c5646eb37eb8c6fbe19dc95b2e37
Metsa tihedus:
http://kaart.delfi.ee//?bookmark=6cc6c9cd2725f1159365c9c6c5c89e28


Olenevalt mängijate arvust erinevad mängud:
Kui vähem mängijaid, siis ühe mäe kaupa. Mängime ühel mäel ära ja siis järgmisele mäele.
Kui mängijaid alates 15, siis võib mitme mäe vahel.

Ühe mäe otsas on maja varemed-sobib hästi staabiks. Arturi ja mõnega arutame veel stsenaariumi variandid läbi ja siis täpsustame…
Püüame nii planeerida, et paigal passimist külmas oleks vähe…

Iga lahing algab ja lõpeb vilega.

REEGLID:
Üldreeglid on kirjas foorumis. Täpsustame briifingul.
Distantsid ei pruugi seal pikad olla tihedas metsas, jälgige ohutust lähidistantsidel võimsate relvadega.
_______________________________________________________

Mängumaks 1 eurot.


Ühistransport:
Bussid 108; 126; 128
Näiteks buss 108 kell 10:00 balti-jaamast, jõuab kohale Viti peatusse kell 10:45, sealt lühike maa. Bussi teekond ja graagik:
http://soiduplaan.tallinn.ee/#harju/regionalbus/108/a-b/21105-1/11/map

 
Oluline info autota tulijatele: relva kanna varjatult, alles mängu kohas võta relv välja, aitäh!!!

Alaealistelt soovin vanema/eestkostja nõusoleku kirja kontakttelefoniga kas paberkandjal või meilile.

Oleksin tänulik kui relvarentijad annaksid teada oma võimalustest, tänud!

Hea oleks teada Sinu osalemisest kas siin, PM või margus1701@hotmail.com
Kontakt tel 56 570 325 Margus.

Mäng lükkub edasi kui on külmem kui -8. Tugev tuul seal tiheda metsa vahel ei sega.

Kas on küsimusi või ettepanekuid?

« Last Edit: November 10, 2016, 11:29:28 by Margus »

Offline Wolle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: 2016-11-19 Vääna-Jõesuu
« Reply #1 on: November 05, 2016, 16:45:22 »
Minul on küll küsimus: Kuhu või mille jaoks see mängumaks ära kasutatakse?

Offline Erki Ka

  • Tavakasutaja
  • Posts: 52
  • Shit happens!
    • View Profile
Re: 2016-11-19 Vääna-Jõesuu
« Reply #2 on: November 05, 2016, 17:05:18 »
Margus suht algul kui alustas mängude korraldamist siis kirjutas kuskil postituses.
Mõni mängupaik tahab renditasu näiteks.
Aga et oleks motivatsiooni korraldada.tsenaarium välja mõelda ning mingil määral langeb vastutus kogu ürituse eest Temale kes iganes mängu kokku kutsub.
Seega 1 euro ei tohils nüüd küll kedagi kukalt kratsima panna ,et ehk saab rikkaks nii. :D
Kuid ehk siis korraldajad on täpsemad vastuse andmise kohapealt
Rooki

Offline argoe

  • Tavakasutaja
  • Posts: 92
    • View Profile
Re: 2016-11-19 Vääna-Jõesuu
« Reply #3 on: November 05, 2016, 18:26:22 »
Minul on küll küsimus: Kuhu või mille jaoks see mängumaks ära kasutatakse?
   Mul on küsimus kust sellised küsimused tulevad?

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: 2016-11-19 Vääna-Jõesuu
« Reply #4 on: November 05, 2016, 18:52:36 »
+1, kui korraldad ühe mängu siis ei küsi enam nii lolli küsimust, on sul üldse aimu mida üks mängu korraldamine tähendab
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline Wolle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: 2016-11-19 Vääna-Jõesuu
« Reply #5 on: November 05, 2016, 18:55:49 »
Minul on küll küsimus: Kuhu või mille jaoks see mängumaks ära kasutatakse?
   Mul on küsimus kust sellised küsimused tulevad?
Kohalik nagu ma olen.. siis tean, et seal maa kasutuse eest renti ei küsita.. tsenaarium (kui see üldse on) jah siis võibolla on tasustamist väärt.. aga see eeldab, et oleks ka eeltöö tehtud. Mina tahaks kindlust,  et ala oleks piiratud ning kohaliku OV see sulgemine läbi räägitud kuid antud juhul see teemast välja ei tule. Seal käivad ikkagi inimesed nii koerte kui koerteta jalutamas (olen ka ise üks neist) ning kui ala ei ole piiritletud siis ma ei taha, et minu pihta lastakse juhul kui ma kogemata olen otsustanud näiteks oma vihmakostüümis jalutama tulla (mis on multicam)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2016-11-19 Vääna-Jõesuu
« Reply #6 on: November 05, 2016, 20:06:00 »
Mängu info viimane lause ongi, et kas kellegil on küsimusi või ettepanekuid.

Aga tänan, et kaitsete mängu korraldaja seisukohta küsida mängumaksu.
Vääna mängumaks läheb jagamisele kahe korraldaja vahel ja nagu praktika on näidanud, mängijaid seal palju ei käi, kuni 20. Seega ilmselt rikastumist ei tule:))).

Olen jah varem seda mängumaksu teemat puudutanud, selle lehekülje neljas teema:
http://airsoftfoorum.ee/foorumest/index.php?topic=1192.60
Seal ka selgitus, miks võiks mängumaksu võtta.

Vääna metsa omanikuga (ilmselt rmk) pole kooskõlastatud see mäng, ilmselt ka varasemate mängudel seal alal. Oleme seal mängides vahel kokku puutunud jalutajatega ja oleme üldiselt nendega kokkuleppele saanud.

Loodetavasti tulevad need mängijad kellel pole kahju natuke mängu korralduse eest mängumaksu maksta.

Mõistvat suhtumist lootes…
       

Offline argoe

  • Tavakasutaja
  • Posts: 92
    • View Profile
Re: 2016-11-19 Vääna-Jõesuu
« Reply #7 on: November 05, 2016, 23:04:46 »
Minul on küll küsimus: Kuhu või mille jaoks see mängumaks ära kasutatakse?
   Mul on küsimus kust sellised küsimused tulevad?
Kohalik nagu ma olen.. siis tean, et seal maa kasutuse eest renti ei küsita.. tsenaarium (kui see üldse on) jah siis võibolla on tasustamist väärt.. aga see eeldab, et oleks ka eeltöö tehtud. Mina tahaks kindlust,  et ala oleks piiratud ning kohaliku OV see sulgemine läbi räägitud kuid antud juhul see teemast välja ei tule. Seal käivad ikkagi inimesed nii koerte kui koerteta jalutamas (olen ka ise üks neist) ning kui ala ei ole piiritletud siis ma ei taha, et minu pihta lastakse juhul kui ma kogemata olen otsustanud näiteks oma vihmakostüümis jalutama tulla (mis on multicam)
   
Minu jaoks vahet pole kas on rent maale või mitte kui inimene võtab vaevaks midagi teha pole sellest 1 eurist kindlasti kahju. Jätab kuidagi väiklase inimese mulje uurida kuhu keegi raha paneb. isegi kui pole tsenaariumit võtab mängu korraldamine aega ja energiat. Margus isegi teeb palju aitäh eest milleks siin vinguda ?

Offline Habe

  • Tavakasutaja
  • Posts: 82
  • SI VIS PACSEM PARA BELLUM
    • View Profile
Re: 2016-11-19 Vääna-Jõesuu
« Reply #8 on: November 06, 2016, 15:47:43 »
Tervist kõigile!
Arutelu mängumaks 1.-  jah... tõeliselt tappev summa!!!  Võitlus kaaslastele teadmiseks et  mujal riikides oleks see 1.- nagu ilmarahata,  olen ise osalenud mängus mis maksis  35.- ja jäin rahule.  Mängude korraldamine ei ole lihtne ja alati on väike risk et kas, kuidas, miks... Eeskät aga mängukorraldajale langeb kogu vastutus. Kõikidele korraldajatele jätkake samas vaimus ja ärge laske ennast heidutada ihnustest. Varsti tuleb aeg kus hakkatakse ka siinmail küsima mängu maksu  10.- või rohkem. Kindlast võib väheneda mängijate hulk aga muutub ka mängu kvaliteet. Jätkake samas vaimus, lahingus kohtume...

Offline PsyMarko

  • Tavakasutaja
  • Posts: 88
  • Say hello to my little friend!
    • View Profile
Re: 2016-11-19 Vääna-Jõesuu
« Reply #9 on: November 06, 2016, 19:14:07 »
Marguse korraldatud lahingu eest poleks kahju ka 5,- maksta, siis oleks ta tõenäoliselt isegi veel aktiivsem ja leiaks isegi paremaid kohti kui siiani.
Nii mõnigi kord jätab keegi ültse maksmatta aga s***a nendega, tasuta märklaud ja rohkem midagi !
Pole mõtet samas inimest maha teha tema küsimuse eest, kui huvitab siis miks ka mitte üle küsida.

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: 2016-11-19 Vääna-Jõesuu
« Reply #10 on: November 06, 2016, 19:42:51 »
Minul on küll küsimus: Kuhu või mille jaoks see mängumaks ära kasutatakse?
Maksta üks eur, et on olemas inimene, kes organiseerib ja vastutab selle eest, tundub tõesti palju maksta? Ma oleks pigem väga õnnelik, et on olemas inimene, kes viitsib nii järjepidevalt sellega tegeleda.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: 2016-11-19 Vääna-Jõesuu
« Reply #11 on: November 06, 2016, 20:08:23 »
Hei, võtaks natuke tempot maha. Palun arvestage sellega ka, et igaüks saab kellegi teise kirjutatust aru vastavalt isiklikule rikutuse astmele.

Minu rikutus ei tuvastanud Wolle postituses mitte muret Marguse liig kiire rikastumise suhtes, vaid teema oli selles, et see mäng organiseeritakse Wollel enam-vähem tagahoovis, seetõttu tal tundus olema teatav huvi selle organisatoorse poole vastu.

Mis mängumaksu puutub, siis mulle tundus ka see ühe euro küsimine imelik, selles suhtes, et sellega ei kata väga kohaletuleku kulusidki, aga Margus selgitas asja ja sai selgemaks.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2016-11-19 Vääna-Jõesuu
« Reply #12 on: November 07, 2016, 08:57:36 »
Hea mõte Andrus, lahendame asjad sõbralikult.

Ettepanek hr Wolle´le:
Kui mäng tuleb Sulle nii lähedale, tule palun ka osale mängul ja saame hästi läbi.
Palve Sulle: ära palun hakka kohalikke hoiatama ega hirmutama, et tuleme. Siis on meil kohe kohalikud kallal. Mängime parem mängu rahulikult ära ja korras.

Olen sageli mõelnud, et kuidas saaks meie suurima klubiga Maggots koos lahing korraldada.
Wolle – tuled ehk mängule ja mõtleme kuidas koos lahing korraldada, et saaksid aru korraldamise mõnust.
Parimat soovides!!!
« Last Edit: November 07, 2016, 11:05:26 by Margus »

Offline Hunduuu

  • Tavakasutaja
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: 2016-11-19 Vääna-Jõesuu
« Reply #13 on: November 07, 2016, 12:25:26 »
Tere, kas keegi Tartust edasi-tagasi liigub, siis oleks ise ka tulija??

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: 2016-11-19 Vääna-Jõesuu
« Reply #14 on: November 07, 2016, 14:41:10 »
Palve Sulle: ära palun hakka kohalikke hoiatama ega hirmutama, et tuleme. Siis on meil kohe kohalikud kallal. Mängime parem mängu rahulikult ära ja korras.
Ma miskipärast arvan, et käesoleva foorumi kasutajad vaatavad mängukuulutusi eelkõige selle pilguga, et kas osaleda või mitte, mitte selle pilguga, et kuidas teistel osalemist takistada:-) Kuigi sa Margus võtad riski küll, kui maahalduriga kokkulepet ei oma, eriti mõeldes, et mõni tahab Tartust kohale sõita mänguks - mul on jäänud mulje, et sul tavaliselt need kokkulepped on.

Olen sageli mõelnud, et kuidas saaks meie suurima klubiga Maggots koos lahing korraldada.
See ei tohiks väga keeruline olla. Kogemusi sul nüüd korraldamisega on, tee Stalker! Arvestades, et Eestis pole seda mängu mitu aastat õnnestunud korraldada, kuna vist pole saadud sobivat polügoni, mis olustikku edasi annaks, siis huvi oleks suur. Väljakutse on kõva, aga miski 15..30 eur raha hea stalkeri eest ei oleks kellegi kahju maksta. Kui mäng õnnestub ja popiks saab, siis võiks ehk isegi rääkida võrdlusest Border Warsiga, mille pileti eest ei ole rahval kahju 50-125 eur välja käia.
« Last Edit: November 08, 2016, 07:37:07 by AndrusK »