Author Topic: MK23 - milline?  (Read 4106 times)

Offline Sten2112

  • Tavakasutaja
  • Posts: 6
    • View Profile
MK23 - milline?
« on: October 02, 2020, 10:55:43 »
Tervist, tekkis nüüd tahtmine osta omale NBB püstol sniperi kõrvale. Silma jäi MK23. Lugesin, et see hea ja usaldusväärne, kuid tekkis küsimus, et kumb parem, kas STTI oma või TM? STTI oma hea odav, ca 40euri, aga kas see ka hea? TM oma jällegi maksab natuke. Muidugi plaanis basic upgraded ära teha, et veits distantsi juurde saada. Või on üldse Novi SSX23 parim valik? Pidi olema overpriced, aga preupgraded, nagu ma aru sain.

Offline Raiko

  • Tavakasutaja
  • Posts: 181
    • View Profile
    • Instagram
Re: MK23 - milline?
« Reply #1 on: October 02, 2020, 11:24:04 »
Mingiaeg lõin summad kokku kui olin samas seisus.. ASG MK23 ise täiendada vs Novri. Ise võib saada paremaks aga kas see seda jebimist väärt on. Täna võtaksin lihtsalt Novri, on garantii ja kogukond kes jagab muresid ja lehendusi. Novri on ülehinnatud ja probleeme jagub aga kui hind, super jutt ja arvestatav negatiivne tagasiside kõrvale jätta, siis isiklik kogemus on kahjuks või õnneks pigem positiivne.
« Last Edit: October 02, 2020, 15:40:14 by Raiko »

Offline Sten2112

  • Tavakasutaja
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: MK23 - milline?
« Reply #2 on: October 02, 2020, 11:32:41 »
Novi omal vaatasin, et juurde võtta veel 2 salve, summuti ja see kabuur, tuleb ca 250eur kokku + post. On see seda väärt?

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: MK23 - milline?
« Reply #3 on: October 02, 2020, 13:58:10 »
Nov on pask. Võta stti ja maple kumm.
https://www.youtube.com/watch?v=eTvpiuVQquM&ab_channel=cards32
Kehtib novi mk23 kohta.

Offline Atus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 72
    • View Profile
Re: MK23 - milline?
« Reply #4 on: October 02, 2020, 14:24:22 »

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: MK23 - milline?
« Reply #5 on: October 02, 2020, 16:03:31 »
Tegelikult peaks esmalt mõtlema, mida sa täpselt backup relvast ootad. MK23 kohta mõned mõtted..

Miinused:
Sitaks suur ja annab väiksema automaadi mõõdu välja.
Päästikukäik korralikult pikk nagu kõigil NBB püstolitel, seega cqb mängudeks see eriti hästi ei sobi.
Laste kätega inimestel seda keeruline normaalselt käes hoida.
Raske leida sobivat kabuuri (ainus norlmaalne lahendus hetkel on DTD kabuur).

Plussid:
Võimalik ehitada väga vaikseks kui tead mida teha.
Suhteliselt palju laske salves, samas hi capal jälle rohkem.

Ehk siis kui ei viitsi kaua põõsas kükitada ja oma hetke oodata siis on MK23 asemel mitmeid paremaid variante. Kui aga suudad läbimõeldult hiilida, võib saada päris häid hetki.

Offline Sten2112

  • Tavakasutaja
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: MK23 - milline?
« Reply #6 on: October 02, 2020, 16:55:55 »
Endal glock18 olemas, aga tahakski midagi vaiksemat. Sellised metsamängud, seal vahest vaja vaikselt ligidalt lasta, aga glockiga ei kannata, reedab kohe asukoha.

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: MK23 - milline?
« Reply #7 on: October 02, 2020, 19:40:35 »
Kui raha vähe siis osta vedruvinnastatav. Sa ei jõua rohkem kui kaks lasku sellest teha kui automaatidega vennad sind üle spraivad.

Offline Leopold

  • Tavakasutaja
  • Posts: 62
    • View Profile
Re: MK23 - milline?
« Reply #8 on: October 02, 2020, 20:40:17 »
Mina nõustun ZaGiga, olen proovinud nii Novi oma kui Stti oma, stti oma saab timmida samasuguseks nagu novi oma, hind tuleb kokkuvõttes sama.
Häid momente saab sellega kindlasti ja see on ikka väga vaikne aga päästiku käik on vastikult pikk ja kõige müra rikkam. Novi puhul ei tasu sealt tellida nende salvi, kuna nendel jäävad kuulid huultesse kinni, mingil nonsense põhjusel on sinna mingid ümarad servad freesitud. Hiilimiseks ja luuramiseks väga hea relv, aktiivsemaks madistamiseks ei sobi.

Offline SanderSO

  • Tavakasutaja
  • Posts: 60
  • See you on the field!
    • View Profile
Re: MK23 - milline?
« Reply #9 on: October 06, 2020, 16:13:23 »
Olen ise ka MK23 platformi kasutata, Zag'i mõtted olid väga head. Omalt poolt lisaksin et "Usaldusväärne" ei ole MK23 NBB mudeli puhul vast kuigi täpne kirjeldus.

 Ise soetasin STTI mudeli ning tegin kõik nö "Standard" tuuningud. Kauguse, täpsuse ning heliga olen väga rahul. Muidugi alati saab paremaks! Tuunides ning mängides olen tähele pannud et antud relval on palju iseäärasusi mida parandada või millega pead arvestama. Mõned näited: päästik jääb taha kinni, päästik liigub ette kuid nozzle jääb kinni, salved ei anna ette jne. Neid vigu saab parandada ning FB gruppides või MK23 foorumis on enamasti lahendus olemas, kui mitte, saab alati küsida.

Kindlasti ei sobi see relv igaühele. Kuid ega enne vast ei tea kui ei proovi. Mudelite valiku kohta niipalju et ise lasknud olen 3 erinevat: TM (tokyo marui), Novi SSX ning endale kuuluv STTI. TM ning STTI tuunitud, Novi oma nii nagu karbist tuleb. Minule isiklikult pakkus huvi see kui sujuv SSXi päästik tundus, võrreldes teiste mudelitega. Ei tea millest see tuleneb kuna tegelikult peaks kõikide kloonide (SSX, STTI, Y&P, ASG) tootja sama olema. STTI ja ASG mudelite puhul kipub probleemis juhtuma sees olevate osade madalam kvaliteet võrreldes TMi omadega. Minul endal ning paljudel teistel MK23 kloonide omanikel on nö "action bari" kõrvad ära murdunud, tavapärasest kasutusest. Müügil on küll WiiTech'i poolt CNC freesitud tuuningosad kuid ainuüksi WiiTech'i action bar maksab 40 euro ringis.

Loodan et ära ei hirmutanud :D Edu õige sidearmi leidmisel!