Author Topic: ise lahing korraldada  (Read 160936 times)

Offline Triiksark

  • Tavakasutaja
  • Posts: 123
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #210 on: January 17, 2019, 14:21:19 »
Isiklikult arvan et see 5-10 eurot on siuke normaalne mis võtta!

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #211 on: January 17, 2019, 14:44:18 »
Minu kokkuvõte mängumaksu teemast:

Praeguse seisuga oleme vist Antsuga kahekesi ainukesed korraldajad, kes on valmis tõstma mängumaksu...

Hetk peale seda postitust tuli kõne seniselt suurelt korraldajalt ja selgus et me Antsuga pole ainukesed. Et mängumaksu tõus on ikkagi vajalik. Meie hulgas on olemas vanusegrupp, kes teevad raha eest mänge ja neile on see tõus oluline. Jah, räägin praegu mitte ainult enda eest vaid teiste eest, kes ei taha täiesti mõistetavalt endale kriitikat peale tõmmata.

Mis siis mu silmaringi avardavas vestluses välja tuli:

Suurimad mängumakasu tõusu vastuargumentide esitajad omavad kõige kalleimaid relvi ja varustust, mõned neist tegelevad lisaks veel hobidega, mis võtavad 100 korda suuremaid rahasid kui meie närune 5 eurone mängumaks.

Ainuke, kes seadis kahtluse alla, et minu mängu kvaliteet ei vasta mängumaksu tõusule, käis ise sama tsenaariumiga mängul mis mul oli ja maksis poole rohkem ehk 10 eur mängumaksu, polnud mingi probleem.

Kuidas siis olukorda hinnata, kas see on turu taktika, võidelda iga hinna eest mängumaksu tõusu vastu vähemuses olevate korraldajate vastu raha pärast...
Või on inimesed nii kadedad ja õelad...

See selle aastase mängu 10 eurone mängumaks ei peletanud mängijaid vaid oli tavalisest rohkem osalejaid. Sealne mängumaks jagunes ala omanikule ja kahele korraladajale jääb muidugi oluliselt vähem raha kätte. Täiesti mõistetavalt motiveeriks neid paremini suurem mängumaks...

Vot selline tõusude ja mõõnadega on see teemake...
Vaatame, mis siis turg edasi teeb...

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: ise lahing korraldada
« Reply #212 on: January 17, 2019, 14:59:40 »
Margus +1
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #213 on: January 17, 2019, 15:21:39 »
Õige! Mis te ikka tilgutate nende müntidega, lükake kohe kümpsi peale..ja kallite relvade ning lisahobidega meestele siis juba 20 EUR :D

Offline taktik (Heiki)

  • Tavakasutaja
  • Posts: 362
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #214 on: January 17, 2019, 15:58:22 »
Ja siis need kes on kohe kõige rohkem nõus 10 eurose hinnaga küsivad poest 20 eurose letihinnale hinnapakkumist, sest välismaalt saab 3 eurot odavamalt toote 😀 Point on ikka see,et kui keegi tahab tõsta siis tõstke. Te ei saa siit foorumist mitte kunagi ühest vastust. Ma annan teada millal päriselt jätan tulemata mängule kus hind osutus määravaks. Ants võta ka vabalt ja Margus palju õnne sünnipäevaks

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: ise lahing korraldada
« Reply #215 on: January 17, 2019, 16:16:55 »
Mina võtan alati vabalt ja tunnen rõõmu sellest mida teen )))

Ja siis need kes on kohe kõige rohkem nõus 10 eurose hinnaga küsivad poest 20 eurose letihinnale hinnapakkumist, sest välismaalt saab 3 eurot odavamalt toote 😀 Point on ikka see,et kui keegi tahab tõsta siis tõstke. Te ei saa siit foorumist mitte kunagi ühest vastust. Ma annan teada millal päriselt jätan tulemata mängule kus hind osutus määravaks. Ants võta ka vabalt ja Margus palju õnne sünnipäevaks
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline RaitV

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #216 on: January 17, 2019, 16:20:25 »
Ja siis need kes on kohe kõige rohkem nõus 10 eurose hinnaga küsivad poest 20 eurose letihinnale hinnapakkumist, sest välismaalt saab 3 eurot odavamalt toote

Enam paremini öelda ei saa :D
Pizzapoisid

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #217 on: January 17, 2019, 16:38:44 »
Hmm.. 10 eur nägu, peaks ka uuesti mänge korraldama hakkama. Relva rentimine on ka varsti odavam kui mängumaksu maksta

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #218 on: January 17, 2019, 16:57:03 »
Aga miks ,,püsikorraldajad,, ei tee sellist asja nagu...


Kes varem ostab, pääseb hilisematest hinnatõusudest...

Offline GraboN

  • Tavakasutaja
  • Posts: 602
  • Andres
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #219 on: January 17, 2019, 17:58:28 »
Mis asja te määrate siin mingeid makse ja ganiitate täiesti mõttetut teemat.

IGA korraldaja ise määrab oma mängu maksu ja kogu moos.

Mis ühtseid maksu reegleid te üritate teha ma ei mõista :D Korralda oma mäng ja määra ise hind. Miks sind üldse kotib kellegi arvamus? Nagu eelpool mainiti, sa ei saa kõigi meelejärgi olla..

Eks ise saad aru ajaga kui hind on liiga kõrge kuna su mängudel töllerdab ainult paar inimest.

Offline Kirbu

  • Tavakasutaja
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #220 on: January 17, 2019, 18:31:08 »
Isiklikult alles hiljuti Airsoftiga tegelema hakanud ja ainult mõnel mängul käinud,kuid võin öelda,et 10 euri tavalise mängu eest küll ei maksaks.Eriti kuna mõnel muul päeval saab 5 euroga. Raske on arusaada miks nuumata korraldajat,kui 2x paremat mängu ei saa selle eest. Samuti on kindlasti vähem inimesi ka osalemas,mis asja negatiivselt mõjutab. Aga edu korraldajatele.

Offline alfons

  • Tavakasutaja
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #221 on: January 17, 2019, 21:14:07 »
Käisin täna juuksuris. Siiani olen maksnud 7 € aga täna küsiti 10 €. Hinnatõus ca 43 %!!! Ei saanud aru midagi, et teenuse kvaliteet oleks vahepeal tõusnud. Ükski naine ei vaadanud meela pilguga pärast pügamist tänaval järgi ja pügamise ajal ei pakutud ka saiakesi ega teed. Õnneks oli vähemalt tuba endiselt soe ja katus peakohal.

Aga edaspidi ilmselt lõikan oma juukseid ise peegli ees või teeme sõbraga teineteisele soengu...tasuta.

Offline militaarseiklus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 340
  • Sinu elu seiklus!
    • View Profile
    • Militaarseiklus
Re: ise lahing korraldada
« Reply #222 on: January 17, 2019, 21:42:37 »
Hakkab juba midagi konstruktiivset tulema lõpuks!
Väga hea mõtte on tegelikult ka aastamaks, eeldusel et on kindel korraldaja või mänguala ( omanik või haldaja ). Transpordi vallas ju sellised soodus piletid toimivad.
Hetkel Militaarseiklus on andnud võimaluse teha lihtsamaid mänge vanematel trenni poistel ( raha on ka määrav motivaator ), kuna kogemust vähem siis hind ka odavam kuna alad on juba kellegi ( Margus ) poolt sisse töödatud!
 Ise olen kindel et juba selle aasta kevadel sooviks keskenduda rohkem vanakooli mil-sim mängude korraldamisele, huvilisi kes seda soovivad on piisavalt!
Kokkuvõtvalt nii nagu eelnevalt öeldud teiste poolt, iga mängukorraldaja teeb ise hinna ja mängija otsustab kas minna või mitte.
Lõpetuseks tundub et kui kõrgem hind loob uusi korraldajaid siis võidab ju klient ( kvaliteet,valikuvõimalus,asukoht,tsenaarium,kuupäev,jne. ).

Tervitades Marek


Airsofti siselasketiir & linnalahingu rada
Männiku Tee 106, Tallinn

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Lahingpäeva pikkus
« Reply #223 on: February 17, 2019, 11:49:12 »
L A H I N G P Ä E V A  P I K K U S:

Eile viimasena lahingalalt välja astudes mõtlesin, et mis takistab mängijatel kauem vastu pidada. Eks paljud elavadki end piisavalt välja vaid paari tunnise lahinguga ja rohkemat ei vaja.

Nendele, kes soovivad kauem mängida, aga seni on nende lahingpäeva lühendanud lihtsad takistused, jagan mõned kogemused, mis on aidanud minu lahingpäeva oluliselt pikendada:

1) Tahtejõud:
Tahtejõu võtab ära energia puudus või vale riietus.

1.1)   Energia:
Katseta enda peal, mis kõige paremini taastab Sinu energia. Olen katsetanud ka soolaseid jooke nagu Borzjomi ja Värska, aga tundub, et magusad joogid nagu soe magus tee aitab hästi. Vahest harva olen ka proovinud magusat cocat/kalja/limonaadi, mis samuti taastavad energia. Eks kestvussportlased naeravad kindlasti selle peale.

Tundub, et see peab paika, et sooja joogi omastab keha kiiremini kui külma joogi....

Kui rahakott ei võimalda osta kalleid energia batoone, siis soodsad kommid või kuivatatud banaanid, mis oma kerguse pärast ei maksa üldse palju, aga aitavad energia tagasi tuua.

Kui oskad midagi paremat soovitada, siis ootan rõõmuga...

Korraldajatele soovitus: kui mängude vahelised pausid on liiga pikad, siis higine olek paneb kiirelt külmetama ja võtab kiirelt mängutuju. Sellepärast peale pikki pause on raske mängijaid mängule tagasi saada.

1.2)   Riietus:
Üks olisemaid asju on soojad:
1.2.1: jalad. Kui jalad märjad ja külmad, siis kaob kiirelt mängusoov.

Seni olen  mitmendat aastat kasutanud pikki termosokke nii suve kuumuses kui talvekülmas ja see on väga oluline abivahend. Nüüd on need sokid õhemaks kulunud ja toime pole enam nii efektiivne. Sel talvel katsetasin KV pikki pakse villaseid sokke. Külma ilmaga mõnusalt soe ja eile sain esimest korda katsetada ligi 4 tundi põlvini sulalumes kui need olid läbi märjad. Nii termosokk kui KV pikk villane sokk hoiab olenemata märjast jalad mõnusalt soojad.

Miks mul olid jalad märjad? Mul oli kaasas kaks paari saapaid. Kuna kvaliteet saapad (millega saan päevotsa vees olla ja seest ei lähe isegi niiskeks) on jää peal libedad, siis panin jalga KV saapad, millega pole jääl libe, aga juba esimese tunniga lasid niiskuse läbi, kuigi hooldan neid iga kord saarmamäärdega.
Nagu ka eile ühel osaval mängijal märkasin, on ka minul jalalaba, hüppeliigese piirkond nõrk ja konarlikul pinnasel võin kergelt välja väänata. Sellepärast on oluline, et saabas on kõrge ja tugev.

1.2.2: alakeha:
Seni olen kandnud tavalist pikka aluspesu, mis on hoiab pikemalt jalad kuivana ja soojana. Aga sel talvel hakkasin katsetama villast võrk termopesu, milla silma suurus on ligi 5x5mm. Seega võid sellest vabalt läbi vaadata. Aga toime on uskumatu. Külma ilmaga väga head ja nüüd sain sulalumes kui pealmised püskid olid läbimärjad, siis reied/sääred ja kõige olulisemad põlved olid täiesti soojad. Ja imelik oli see, et need termopüksid olid kuivad.
Ainuke miinus, mida olen avastanud, et kui palju liikuda põlvedel, nii, et toimub termopükste hõõrdumine vasta nahka, siis tekitab nahale põletuse. Et kui pärast sooja vee alla minna, siis on kergelt valus, aga kreemitades paraneb paari päevaga. Kui lihtsalt laskuda põlvele, siis ei ole probleemi, aga palju liikudes põlvili, siis jah kuumutab naha hellaks.
Kui keegi oskab paremat aluspesu soovitada, siis ootan heameelega...   

1.2.3: ülakeha ja pea:
Sel talvel avastasin, et kui termopesule lisada õhuke polo ja fliisjakk, siis isegi higisena ei hakka pikalt külm. Kindlasti soovitan kaasas kanda kuiv vahetuspesu. Soovitan ka mängu vahepausil panna vähemalt ülakehale kuiv soe riietus ja mänguisu tuleb tagasi.
Samuti peale mängu, koju sõiduks pane kuiv riietus. Sest märjana koju sõites, ei jää Sul mängupäevast nii head mälestust kui kuivana koju sõites. Proovi ja saad teada.

Samuti on ka vajalik vahepeal vahetada higist märg müts välja, siis ei pääse külm nii kiirelt lähedale ja prillid ei uduta nii palju. Pea on väga oluline kuivana ja soojana hoida, sest peast pääseb soe kehast välja ja siis hakkab kiirelt külm.

2) Tehnilised asjad;
2.1: Eile kuulsin vähemalt kolme mängija lahkumise põhjuseks tühi aku. Mul läks aku tühjaks kella 15 paiku, tagavara aku sisse ja mäng jätkus. Selliste väikeste intensiivsete platside mängudel on laskmist palju, varuge lisaakud ja palju kuule.
2.2: Kel vähegi võimalik, muretsega lisa relv, mis annab võimaluse põhirelva katki minemisel jätkata lisarelvaga.
2.3: Kui saab sihiku aku tühjaks, siis võta sihik maha ja keera peale originaalsihikud ja saad ikka jätkata.

3) Vastupidavus:
Su mängupäev muutub oluliselt pikemaks, kui tegeled kestvus spordiga. Piisab ka kergest tervisespordist ja Sa tunned kuidas paremini vastu pead.
Jah eile ma ise ka mitu korda lõõtsusin keel vestil, aga väike taastus ja tänu heale põhjale sain kohe mängu söösta.

Kui kellegil on veel soovitusi, mis aitaks mängupäeva pikemaks teha, siis palun aidake...

Kahju ju kui pead lahkuma alalt kuna pole kellegiga mängida...

____________________________________________________________________________________________

Imestasin eile, et peale pikka lahingpäeva suutis Ants koos seltskonnaga veel õhtu ja öö looduses veeta. Tuletan meelde, et praegu on talv.
Ta õhtu video grill-lihast ja sütekartulist ajas isu peale, aga ma pole veel nii vastupidav, et suudaks peale sellist pikka lahingut veel loodust ja seltskonda edasi nautida, on mis suunas end arendada....
« Last Edit: February 17, 2019, 14:01:45 by Margus »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Turniir Soomes
« Reply #224 on: March 01, 2019, 19:27:31 »
Hoiame siis pöialt meie poistele Soomes nädalavahetusel toimuval maailmameistri võistlustel...
FB-s liigub ka pilte alast ja meie poiste riietusest ja meeskonnast. Huvitav, kuhu on ikka airsoftiga jõutud...