Author Topic: 29JUN2014 OP "Heat" - Tagasiside  (Read 3742 times)

Offline Kaju

  • Tavakasutaja
  • Posts: 36
    • View Profile
29JUN2014 OP "Heat" - Tagasiside
« on: June 30, 2014, 10:19:04 »
Suur tänu kõigile, kes tulid üritusele kohale! Ilm hommikul oli pehmelt öeldes kehv ja ei olnud kellelgi kerge päev läbi märjana ringi joosta.

Loodan, et kõigile meeldis! Et ka tulevikus üritusi teha ning korraldust ja mänguelemente parandada, siis on oodatud igasugune tagasiside mängust.

Leidsin metsast ka ühe relvarihma, mis ootab omanikku! Kes tunneb, et on selle kaotanud ning oskab mulle öelda, milline see oli, siis võtke ühendust.
Steelcore varustus: http://www.steelcore.ee/

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 29JUN2014 OP "Heat" - Tagasiside
« Reply #1 on: June 30, 2014, 13:52:12 »

Seekord oli vastaseks ka vihm, kes tegi olemise märjemaks, aga samas oli hea niiske õhk tervislikuks liikumiseks. Ma polnud varem sellises vihmas sõdinudki, omapärane uus kogemus.

Lugesin briifingul meie (redfor) arvuks 15 ja vastaseid (blufor)  32-enamus väiksed noored sõdalased.

Redfor jagunes kaheks: Blackwater (k.a. üksikud) ja meie (Airsoft Club Estonia + klubi liikme kandidaat). Blackid läksid lõuna poolt ja meie põhja poolt luuresse.
Tagumistel mägedel saime esimesed kontaktid.  Seekord oli minu esimene langemine meie redfori kuuli läbi – olin liiga märkamatult hiilinud vastasele vastu – jäädes tulejoonele.
Elluärkamine oli seekord eriti lihtne, kõnnid kontaktist eemale ja jälle elus. Samasse kontakti võis tagasi tulla 10 min hiljem.
   
Lõuna paiku olid üksikud kontaktid vastase staabi ümbruses ja mägedes. Huvitav oli maha võtta kahte vastast külje pealt kui nad mäkke ronisid. Suutsime vaikelt varitseda nõlval kuni vastane jõudis umbes 20 m peale ja siis nad mõnuga maha võtta.

Peale lõunat saime vihmast jagu.

Põnev varitsus oli ka tagumistel mägedel kui umbes 15 kobaras liikuv vastane jäi meie turmtule alla ja ellujäänutele tormas järgi kiirreageerijad Blackist. Kadeda pilguga vaatasin pealt nende osavat liikumist.

Peale pikka kaevamist leidsid meie omad maasse peidetud kasti.

Äge lahing oli varemetes maja juures, mis algas varitusega. Lahing kestis võrdlemisi pikalt, taandusime varemete taha ja vastane piiras mõlemalt poolt, langenuid küllaga, jäime koos klubikaaslasega vaid kahekesi ellu.

Minu jaoks põnevaim lahingetapp algas sellega kui olime vallil varitsuses, kui 150m eemal varemetesse kogunes lärmakas vastane. Redfori kiirreageerijad Blackist läksid väga oskuslikult kohe kaarega läbi võsa neid kostitama. Laskusin ka nõlvalt võssa ja saatsin nad kadeda pilguga lahingusse.
 Kui esimesed langenud naasid ja nägin nõlvalt Blacki snaiprit rohus roomamas, tundsin, et ei suuda seda pealt vaadata, sain omadelt nõusoleku lahingusse söösta.
Et mitte reeta meie nõlva, läksin võsa kaudu, poolel teel (umbes 70m nõlvast) nägin vasakult lärmakat vastaste punti (umbes 15) kobaras meie nõlva poole liikumas. Vaatasin nõlvale, meie omi polnud näha, arvasin, et varitsuses. Hiilisin küljelt lageda metsa all vaenlasele umbes 50 m kaugusele. Vaenlase punt liikus otse meie nõlva alla nii, et ringi üldse ei vaadatud ja kõik puntras koos, ainult üks oli teistes maas kes mind esimesene märkas.
Kuna meie vallilt polnud näha omade laskmist, siis pidin ise puhta töö tegema.
Omapärane oli see, et kui tule avasin, siis vaid kolm hakkasid vastu tulistama, ülejäänud jooksid laiali ja tuldud teed tagasi - minu tulejoonele. Langenuid umbes 10,  adre laes.
Pärast nõlvale tagasi minnes oli seal vaid 1 meie oma elus, huvitav, kuidas ülejäänud hukkusid….

Lõpulahingus ründasime Blufori staapi kahelt poolt, lahing oli äge, meil oli tükk tegu, et torniga maja ümbrusest edasi pääseda, neli noorsõdalast nõelasid meid selle maja tagant päris võimsalt. Lõpuks õnnestus nad maha saada ja kui asusime staapi sihtima lendas lõpu saluut taevasse. Sõbralik kogunemine ja plaksutamine.
Oli pikk lahe lahingpäev.

Millegi pärast jamas Primuse keevitaja, kuigi oli poolenisti täis, aga tööle ei hakanud. Kodus täitsin ära, ikka ei tööta, alles täna hommikul hakkas tööle. Kas tõesti +13 ja niiskus ei mõju talle hästi…

Palju tänu korraldajatele ja kõigile, kes nautisid niisket lahingtegevust.
« Last Edit: June 30, 2014, 14:27:36 by Margus »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 29JUN2014 OP "Heat" - Tagasiside
« Reply #2 on: June 30, 2014, 15:24:56 »
Kuulsin korraldajalt, et mängumaksu maksid vaid pooled.


Korraldaja võiks panna siia andmed kuhu võiksid ka ülejäänud maksta.
Kuida muidu korraldust toetame? Pidid ju kohtunikud meie pärast seal ligunema...

Vene foorumis on alati juures lause, et kui hindad meie mängu, siis võid ka rohkem maksta. Nii olegi hakanud tegema igas lahingus, nii ka eile.
Laupäevase vene lahingu korraldajad tegid nii, et Kroonu tee väravast said sisse siis kui raha makstud - lihtne, ei pea pärast kopikaid taga ajama
« Last Edit: June 30, 2014, 15:26:04 by Margus »

Offline Joosep

  • Tavakasutaja
  • Posts: 231
    • View Profile
Re: 29JUN2014 OP "Heat" - Tagasiside
« Reply #3 on: June 30, 2014, 19:32:06 »
Ilm oli vastik, aga lahing oli väga lahe!

Offline Joosep

  • Tavakasutaja
  • Posts: 231
    • View Profile
Re: 29JUN2014 OP "Heat" - Tagasiside
« Reply #4 on: June 30, 2014, 19:38:44 »
Ma Olin üks nn noorvõitleja kes Marguse gruppi tagasi hoidis.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 29JUN2014 OP "Heat" - Tagasiside
« Reply #5 on: July 02, 2014, 10:51:59 »
Mulle meeldib vene emotsionaalsus.

Vaadake palun kui palju on nende foorumis ( http://airsoftgames.ee/index.php   ) ürituste järgset tagasisidet. Isegi väikseima lahingu puhul ei peeta raskeks kasvõi mõni sõnagi poetada või tänada korraldajat. Neil on nii, et kommenteeritakse samasse kus on ürituse info ja mingi aja pärast tõstetakse see ümber tagasiside saiti.
Võib-olla ka sellepärast teevad nad niipalju üritusi, et korraldajal on hea tagasiside osalejatega. Seal jagatakse nii head kui halba. Aga siis korraldaja teab järgnevate lahingute puhul arvestada.

Pange end korraldaja rolli, näiteks viimase lahingu puhul, mitu kuud ettevalmistust ( registreerida mänguplats, suhtlus erinevate osalejate vahel, vaidlus vene foorumis, lahingpäeval varem kohale paksus vihmas, kaevata kastid maasse, telk püsti, kütus, kohtunikud). Ja siis vihm, eeldatust poole vähem raha osalejatelt ja ainult kaks tagasisidet – kas ei tee meele mõruks? Kas ta viitsib enam korraldada?

Kui aus olla, olin veel mõned aastad tagasi väga kinnine ja elasin kõik endasse. Kui ühel päeval sõber rääkis oma hingelt mulle nii isiklikke asju, mida oli isegi kuulata piinlik.
Natuke hiljem proovisin teise tuttava peal sama asja ja siis mõistsin asja pointi. Kui mõnus on endast praht välja rääkida olenemata kuulaja reaktsioonist.
Peale seda mõistsin, et pole mõtet elada teiste elu, kartes teiste arvamust ja emotsioone, et on aeg hakata elama oma elu välja poole, mitte sisse koguda nii head kui halba. 

Ja nagu isegi teate kui kõrge on meil just eesti noorte seas infarktide ja enesetappude arv…
Ärge tehke teie seda viga (nagu mina avastasin selle alles hiljuti – ca 42aastaselt), avastage end varem ja elage info välja, jagage head ja halba ürituse kohta, sellega aitame nii end kui korraldajaid.

Ehk mõistate…

Kui mitte siin, siis ehk järgnevate ürituste tagasisides on rohkem arvamusi…
« Last Edit: July 02, 2014, 10:55:35 by Margus »

Offline markDaniel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: 29JUN2014 OP "Heat" - Tagasiside
« Reply #6 on: July 03, 2014, 14:05:16 »
Suured tänud koraldajale kõige ägedam osa oli vipi turvaline transportimine ja lõpuks tema päästmine. Viga mis mee tegime oli ett kui kristofer koos vipiga kaasa tuli päästes ei kontrollinud teda läbi. Ja viimasel misionil võttis kaenla kabuurist desert eagele ja osad blufori võitlejad maha lasi mulle tundus ett terve tiim oli segaduses ja kahjuks oli salv ka see hetk tühi lahing oli väga tore minul kellegiga mitte suremise probleme ei tekkinun.

SUURED KIIDUSÕNAD KORALDAJALE