Author Topic: Väänas 12.12  (Read 2436 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Väänas 12.12
« on: December 14, 2015, 16:40:53 »
Erinevate asjaoludel oli meid vähe, algul neli ja hiljem liitus viies. Minul on kogemus (umbes 8 korda) ka kahekesi mängides ja tean, et mida väiksem seltskond, seda rohkem tuleb ise hakkama saada.
Õnneks keegi ei pahandanud vähesuse pärast ja asusime mängima.
 
Kaks kaitsesid ja kaks ründasid künkaid, 1 elu igas lahingus. Hiljem 2 kaitsesid ja 3 ründasid. Ühe lahingu ka mõlemad osapooled ründasid.

Sain täielikult rahuldada oma hiilimis/luuramis vajadused. Tänu vene mängijate treeningutele olen hakanud maapinda rohkem usaldama. Varem ei mõistnud neid mängijaid, kes varitsesid maapinnal, pelgasin maas lebada, kui siis põlvel. Aga treeningud andsid teada, et maas lamades ja roomates on head eelised ja nüüd oleme pojaga nakatanud hiilimis maaniasse. Suvel hiilisime ja roomasime maal maskeeringus sugulaste vahel, saades mõnele isegi 2 m kaugusele ja milline adrelaks…

Seekordses Vääna lahingus kogesin jälle, et sõnadega killimine annab palju võimsama adrelaksu. Ei mäleta, kas 4 või 5 korda õnnestus seekord sõnadega. Ühe korra andis sellise adrelaksu, kus sain vastasele selja taha päris ligi, et võttis jalad nõrgaks ja vajasin väikest pausi.
Elamused olid võimsad.
See mets ja künkad on super ala, eriti väiksema seltskonnaga.
Koertega tsiviile jalutas, aga saime nendega viisakalt läbi.

Heameelega läheks sinna veel ja veel…
Mõni pilt ka:
https://onedrive.live.com/?id=A873BD12FD2ED25F%212617&cid=A873BD12FD2ED25F

Tänan, kes osalesid – hea seltskond!

Offline sass6677

  • Tavakasutaja
  • Posts: 140
    • View Profile
Re: Väänas 12.12
« Reply #1 on: December 14, 2015, 16:46:53 »
järgmis sinu või tõnu poolt mängu ma maha ei maga loodetavasti

Offline Raks?!

  • Tavakasutaja
  • Posts: 181
    • View Profile
Re: Väänas 12.12
« Reply #2 on: December 14, 2015, 17:13:07 »
Sai siis esimest korda teha ka õiget luuret. Maastik on luure jaoks päris hea. Ja adrelaks.. see oli tõesti väga võimas.
Tulevikus võiks sinna tõesti tagasi minna.
suur tänu teile!

Offline HotelVictor

  • Tavakasutaja
  • Posts: 164
    • View Profile
Re: Väänas 12.12
« Reply #3 on: December 14, 2015, 19:32:48 »
Oli tõesti väga põnev!

Vääna rannametsad on küllaltki hästi liigendatud, lisaks nõukaaegsed kaevikuliinid ja positsioonid ning korralik alustaimestik - kõik loob eelduse väga heaks maastikumänguks. Ka ilm oli meie pool, tuul metsa vahele ei jõudnud ja sademeid ei olnud - metsaalune oli küll märg, aga vähemalt kaela lisa ei tulnud.

Nagu Margus juba mainis, sai hoolega oma maastikul liikumise vilumust ja VA positsioonile lähenemist ning selle puhastamist harjutada. Margus on pagana osav luuraja, sai mulle korduvalt nii 5m raadiusesse minu "pimedast nurgast" ja tõstsin pihta saamata käe. Kahekesi kaitses olla oli küllaltki raske, pidevalt tuli positsiooni vahetada, et suunad oleks enam-vähem kaetud - reeglina kaitsjatel oli maastiku eelis, ehk paigutusime küngastele. Kangesti igatsesin sidevõimekust, et omavahel paremini jooksvalt koordineerida eks pean mõne saatja ikka ära ostma.

Järgmise korrani!