Author Topic: lihtsalt mäng  (Read 19309 times)

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: lihtsalt mäng
« Reply #15 on: October 27, 2020, 14:11:38 »
Iga korraldaja määrab ise reeglid või nende kogumiku, mille järgi teeb mängu!

Offline alfons

  • Tavakasutaja
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: lihtsalt mäng
« Reply #16 on: October 27, 2020, 15:13:27 »
Soovitan ka ühe tasuta mängu siin välja hõigata ja ära teha. Eks pärast saad foorumist lugeda kui sitt korraldaja sa oled ja mis kõik oleks pidanud hoopis teistmoodi olema. Siis on pärast tükk aega mõtlemist kas tasub ikka heategusid teha veel või ei... :D

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: lihtsalt mäng
« Reply #17 on: October 27, 2020, 15:15:15 »
Kes tahab tasuta mängida, võiks mõnda aktiivsemasse klubisse astuda. Klubid ikka aeg-ajalt treeninguid teevad.

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: lihtsalt mäng
« Reply #18 on: October 27, 2020, 15:39:55 »
Soovitan ka ühe tasuta mängu siin välja hõigata ja ära teha. Eks pärast saad foorumist lugeda kui sitt korraldaja sa oled ja mis kõik oleks pidanud hoopis teistmoodi olema. Siis on pärast tükk aega mõtlemist kas tasub ikka heategusid teha veel või ei... :D
Aga äkki teeb korraldaja siiski midagi valesti kui ainult negatiivset tagasisidet saab?  Ma olen tähele pannud, et viimasel ajal on osadel inimestel tekkinud arusaam, et igasugune negatiivne tagasiside (sealhulgas argumenteeritud ja põhjendatud) on kiusamine ja sopaloopimine. Selle asemel, et süüd mängijatest otsida võiks kasvõi korraks mõelda, et äkki ikkagi tegid ise midagi valesti.
Negatiivne tagasiside võiks olla samuti koht, millest õppida ja järgmine kord sellevõrra paremini teha.

Kasutaja markko tegi eelmine suvi kaks tasuta mängu ning kaks tasulist mängu (kus tasu läks suures osas ala omanikule) ja mitte keegi ei vingunud, hädaldanud vaid vastupidi, enamik inimesi oli mängudega rahul ja kiitsid (need mänguteemad koos tagasisidega on endiselt mängude foorumis leitavad).

Offline Leivaraisk

  • Tavakasutaja
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: lihtsalt mäng
« Reply #19 on: October 27, 2020, 18:20:58 »
Kui ma iial ühegi mängu eest raha olen küsinud, siis selle pärast, et pakun sooja toitu, moona kellel ei ole ja oma relvi, kes proovida tahavad. Üldiselt jään 100 - 200€ miinusesse, aga ma käin parema meelega tööl kui vaeselt Eesti airsoftijalt laupäeva hommikul 5 - 10 paberit välja nuian. Reeglid on alati suht basicud olnud, sest kui keegi on asjaga piisavalt kursis, et enda tukid ohtlikult võimsaks tuunida, siis teab ta üldjuhul ka seda et toru ei pisteta meetri pealt kellelegi näkku. Loomulikult seletatakse need asjad ka enne mängu üle. Ühtlasi läheb iga korraldatud mänguga tagasiside üha paremaks.
Ja pea seda meeles!

Offline Randov

  • Tavakasutaja
  • Posts: 98
    • View Profile
Re: lihtsalt mäng
« Reply #20 on: October 27, 2020, 20:45:10 »
Kui ma iial ühegi mängu eest raha olen küsinud, siis selle pärast, et pakun sooja toitu, moona kellel ei ole ja oma relvi, kes proovida tahavad. Üldiselt jään 100 - 200€ miinusesse, aga ma käin parema meelega tööl kui vaeselt Eesti airsoftijalt laupäeva hommikul 5 - 10 paberit välja nuian. Reeglid on alati suht basicud olnud, sest kui keegi on asjaga piisavalt kursis, et enda tukid ohtlikult võimsaks tuunida, siis teab ta üldjuhul ka seda et toru ei pisteta meetri pealt kellelegi näkku. Loomulikult seletatakse need asjad ka enne mängu üle. Ühtlasi läheb iga korraldatud mänguga tagasiside üha paremaks.

Üldiselt jään 100 - 200€ miinusesse 😂😂😂
Mis hullu juttu sa ajad? Et ennem jääd miinusesse kui hakkad kellegilt
Raha mängu eest küsima? Nalja mees! Miks ma ei näe et sa tasuta mänge teeks siis kui saa nii hea inimene oled ja tegeled heategevusega? 🧐
« Last Edit: October 27, 2020, 20:56:57 by Randov »

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: lihtsalt mäng
« Reply #21 on: October 27, 2020, 21:11:42 »
Aga nõuame siis juba, et kogu teenindav sektor tasuta asju teeks, juuksur tasuta, pagar võiks ka tasuta olla jne... Las juuksur ostab juukselõikusvahendid oma raha eest ja lõikab juukseid tasuta, pagargi võib kõik küpsetamiseks vajaliku oma raha eest osta ja tooteid tasuta jagada ning kumbki võib raha kusagilt mujalt teenida mõne ettevõtja heaks palgatööd tehes, nii saavutamegi kommunismi suht lühikese ajaga.

Siin on püütud korduvalt selgitada korraldajate kulusid, cronod, käepaelad, kohale sõit, vesi, küpsised, kohvi, kulu ala omanikule, võimalikud mänguvahendid nagu pommid jne et mänge veel põnevamaks teha ja isegi kuni välivetsudeni välja antud juhul.

Enamusele mängijatest meeldivad korraldajate poolt pakutav tee/kohvi koos nosimisega mistõttu enamus korraldajad seda iga mäng ka teevad ja need kes seda ei taha saavad alati oma nänni kaasa võtta mängule.

Ka maksab ju midagi korraldaja aeg mis koosneb mängu planeerimisest, ettevalmistamisest, reklaamimisest ja mängijatega suhtlemisest. Mis rõõm peaks korraldajal olema kulutada oma raha mänguvahendite ostmisele, eriti veel mängudele kus ta ise osaleda mängijana ei saagi, vaid tegeleb hommikul enne mängu ala ettevalmistamisega, mängijate registreerimisega, cronomisega ja päeva jooksul kõmbib platsil maha kilomeetreid, et jälgida mängu sujumist ning tegeleda mängijate muredega ning õhtul ala koristus lisaks, et prügikotid saaks auto peale, ohutuslindid kokku korjatud kui vaja jne... On täitsa tavaline, et korraldaja veel tund peale viimase mängija lahkumist alal toimetab.

Täna hakkame me jõudma sinna kus platsid on eramaal ja ka platsi mängu jaoks põnevamaks ehitamine maksab raha mis tihti langeb just korraldaja õlgadele ja ega see ehitamine ka teab mis odav lõbu pole. Praegu on ainult üksikud platsid mis pole korraldajate poolt ehitatud ja on ju tore kui põnevaid platse juurde tuleb kus mängida.

Aga loomulikult on tore kui on neid kes on valmis omast taskust maksma kinni mängijate rõõmu ja vast on vaja ka selliseid mänge, kuid naljakas on see, et mängumaksu suuruse üle tõstavad reeglina häält need kellel relvad 500-1000€ maksavad ja varustuski kõige odavam pole.

Mina olen hea mängu eest valmis maksma ka 20€. Samas Inglismaal on mängumaks näiteks 25-30£ (naela).
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Randov

  • Tavakasutaja
  • Posts: 98
    • View Profile
Re: lihtsalt mäng
« Reply #22 on: October 27, 2020, 21:21:23 »
Aga nõuame siis juba, et kogu teenindav sektor tasuta asju teeks, juuksur tasuta, pagar võiks ka tasuta olla jne... Las juuksur ostab juukselõikusvahendid oma raha eest ja lõikab juukseid tasuta, pagargi võib kõik küpsetamiseks vajaliku oma raha eest osta ja tooteid tasuta jagada ning kumbki võib raha kusagilt mujalt teenida mõne ettevõtja heaks palgatööd tehes, nii saavutamegi kommunismi suht lühikese ajaga.

Siin on püütud korduvalt selgitada korraldajate kulusid, cronod, käepaelad, kohale sõit, vesi, küpsised, kohvi, kulu ala omanikule, võimalikud mänguvahendid nagu pommid jne et mänge veel põnevamaks teha ja isegi kuni välivetsudeni välja antud juhul.

Enamusele mängijatest meeldivad korraldajate poolt pakutav tee/kohvi koos nosimisega mistõttu enamus korraldajad seda iga mäng ka teevad ja need kes seda ei taha saavad alati oma nänni kaasa võtta mängule.

Ka maksab ju midagi korraldaja aeg mis koosneb mängu planeerimisest, ettevalmistamisest, reklaamimisest ja mängijatega suhtlemisest. Mis rõõm peaks korraldajal olema kulutada oma raha mänguvahendite ostmisele, eriti veel mängudele kus ta ise osaleda mängijana ei saagi, vaid tegeleb hommikul enne mängu ala ettevalmistamisega, mängijate registreerimisega, cronomisega ja päeva jooksul kõmbib platsil maha kilomeetreid, et jälgida mängu sujumist ning tegeleda mängijate muredega ning õhtul ala koristus lisaks, et prügikotid saaks auto peale, ohutuslindid kokku korjatud kui vaja jne... On täitsa tavaline, et korraldaja veel tund peale viimase mängija lahkumist alal toimetab.

Täna hakkame me jõudma sinna kus platsid on eramaal ja ka platsi mängu jaoks põnevamaks ehitamine maksab raha mis tihti langeb just korraldaja õlgadele ja ega see ehitamine ka teab mis odav lõbu pole. Praegu on ainult üksikud platsid mis pole korraldajate poolt ehitatud ja on ju tore kui põnevaid platse juurde tuleb kus mängida.

Aga loomulikult on tore kui on neid kes on valmis omast taskust maksma kinni mängijate rõõmu ja vast on vaja ka selliseid mänge, kuid naljakas on see, et mängumaksu suuruse üle tõstavad reeglina häält need kellel relvad 500-1000€ maksavad ja varustuski kõige odavam pole.

Mina olen hea mängu eest valmis maksma ka 20€. Samas Inglismaal on mängumaks näiteks 25-30£ (naela).

Väga õige jutt! 👍

Offline Chong

  • Tavakasutaja
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: lihtsalt mäng
« Reply #23 on: October 27, 2020, 21:31:29 »
Aga jube halb on mängule minna kui näed, et korraldaja teeb seda raha pärast ja tal on jumala suva sellest mängust.

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: lihtsalt mäng
« Reply #24 on: October 27, 2020, 21:39:10 »
Aga jube halb on mängule minna kui näed, et korraldaja teeb seda raha pärast ja tal on jumala suva sellest mängust.

Kahju kui kellegil on selliseid kogemusi, minul õnneks selline kogemus veel puudub ja loodan, et ma ei koge kunagi midagi sellist.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Hunduuu

  • Tavakasutaja
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: lihtsalt mäng
« Reply #25 on: October 27, 2020, 21:43:33 »
Sa oled ise öelnud et mis seal halba kui ma elatist teenib.
See peaks kuskil siin olema. Ei hakka ka otsima.

Offline taktik (Heiki)

  • Tavakasutaja
  • Posts: 362
    • View Profile
Re: lihtsalt mäng
« Reply #26 on: October 28, 2020, 14:00:38 »
Minu teema alguses oli mul küsimus ,et kas keegi korraldab ka mänge mängu enda pärast. Mitte ei üritaks lihtsa pühapäeva plõksutamise välja kuulutamisega uut autot osta. Ma ei arva,et kui on kulusi ,siis see tuleks korraldajal enda taskust kinni maksta.
Ja samuti ei pidanud ma silmas ilma reegliteta mängu. Vaid tavalist mängu lihtsate elementaarsete reeglitega kus mängijatel on aru peas. Ilma igasuguse ülereguleerimisteta ja lihtsate "stay alive" kill them all " tsenaariumiga.
Remius sa ei pea igas teemas ennast õigustama hakkama.
Tee omi asju ja kui sa tunned,et tahad mänge korraldada ainult elatise teenimiseks,siis palun väga keegi ei pane seda sulle pahaks. 
Ja need tüübid kes siin oma 4 J  ilma reegliteta mängust unistate,võite vabalt omavahel mängida nii. Me ei pane pahaks.
Tõsi,et on lihtsaid tasuta mänge eestimaal ja olen saanud kutseid erinevatele kinnistele mängudele.  Minu algne postitus kandis vilja ja täitis minu eesmärgi.
Päikest!

Offline Randov

  • Tavakasutaja
  • Posts: 98
    • View Profile
Re: lihtsalt mäng
« Reply #27 on: October 28, 2020, 15:35:58 »
Minu teema alguses oli mul küsimus ,et kas keegi korraldab ka mänge mängu enda pärast. Mitte ei üritaks lihtsa pühapäeva plõksutamise välja kuulutamisega uut autot osta. Ma ei arva,et kui on kulusi ,siis see tuleks korraldajal enda taskust kinni maksta.
Ja samuti ei pidanud ma silmas ilma reegliteta mängu. Vaid tavalist mängu lihtsate elementaarsete reeglitega kus mängijatel on aru peas. Ilma igasuguse ülereguleerimisteta ja lihtsate "stay alive" kill them all " tsenaariumiga.
Remius sa ei pea igas teemas ennast õigustama hakkama.
Tee omi asju ja kui sa tunned,et tahad mänge korraldada ainult elatise teenimiseks,siis palun väga keegi ei pane seda sulle pahaks. 
Ja need tüübid kes siin oma 4 J  ilma reegliteta mängust unistate,võite vabalt omavahel mängida nii. Me ei pane pahaks.
Tõsi,et on lihtsaid tasuta mänge eestimaal ja olen saanud kutseid erinevatele kinnistele mängudele.  Minu algne postitus kandis vilja ja täitis minu eesmärgi.
Päikest!

Uut autot 😂😂😂
Järgmine spetsalist kes arvab et mängu korraldamine toob miljoneid sisse. Tee siis paar mängu ja vaata kas saad uue auto! Oled sa korraldanud ise mänge et oskad rääkita siin kui palju korraldaja teenib? Remius räägib väga õiget juttu millest sina lihtsalt vist aru ei saa. 😬😅 Teen ettepaneku sulle, soovid tasuda mängu? Siis anna tuld ja kuuluta välja tasuda mäng! 😉🙂

Offline taktik (Heiki)

  • Tavakasutaja
  • Posts: 362
    • View Profile
Re: lihtsalt mäng
« Reply #28 on: October 28, 2020, 16:59:30 »
Randov Randov Randov .....kes sa oled ja miks sa mu postituse pärast torget tunned pees. Oli siis nii raske oma tööpäev lõpetada,et pidid Remiuse eest sõna võtma.

Offline taktik (Heiki)

  • Tavakasutaja
  • Posts: 362
    • View Profile
Re: lihtsalt mäng
« Reply #29 on: October 28, 2020, 17:04:03 »
Aaa... sa oled ka üks korraldajatest. Saan aru nüüd miks torkab. Aga ütlen ju sama,et mul pole selle vastu midagi kui korraldate.