Author Topic: Algaja - soovin lisainfot  (Read 9728 times)

Offline LKits

  • Tavakasutaja
  • Posts: 4
    • View Profile
    • itLahendused - Arvutite remont ja hooldus Rakveres, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Algaja - soovin lisainfot
« on: March 12, 2018, 19:08:11 »
Tervist,

Tean, et taolisi algaja teemasid on sadu (kui mitte tuhandeid), kuid küsin pigem teie, kui kogemustega liikmete käest.

Mida peab algaja arvestama hobiga tegelema hakkamisel?

Peale varustuse (mask, "kiiver"/müts, kindad, saapad, jakk, vest, püksid, küünar-/põlvekaitsmed, "munade kaitse", rakmed, salvetaskud, käsirelva holster jms), mida peaks arvestama relva soetamisel?
Tean, et FPS pole kindlasti ainus asi, mida vaadata, kuid hetkel jäi silma sellised.

Automaatrelv M4 Keymod 10:
http://www.softair.ee/en/tooted/m4-keymod-10/
Tundub olevat hästi modifitseeritav, saab paigaldada "holograafilise" sihiku, taskulambi, laseri vms (parandage, kui eksin). Samuti soovi korral kaamera.

Käsirelv USP GNB:
http://www.softair.ee/en/tooted/usp-gnb/
Ma ei tea, kui oluline on käsirelvadel hop-up (lähedalt lased ju).
Ütleme nii, et hea meelega tegelt otsiks käsirelva, mis on akudega, sest võib-olla lihtsam hooldada ning olen üleüldiselt akude pooldaja, seda igas mõttes :D


Palun julgelt jagage arvamusi, millele peaksin rohkem tähelepanu pöörama enne, kui midagi soetama hakkan. Kallist varustust nagunii ostma ei hakka ning olen teadlik, et saab alguses rentida.

Offline kuurberg

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 143
    • View Profile
    • AIRSOFTER.EE
Re: Algaja - soovin lisainfot
« Reply #1 on: March 12, 2018, 19:16:28 »
Osta selle raha eest üks ksutatud automaat, saad mängida mitte ei oma kahte mittevajalikku asja.
AIRSOFTER.EE
www.airsofter.ee

Offline LKits

  • Tavakasutaja
  • Posts: 4
    • View Profile
    • itLahendused - Arvutite remont ja hooldus Rakveres, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Re: Algaja - soovin lisainfot
« Reply #2 on: March 12, 2018, 19:30:49 »
Osta selle raha eest üks ksutatud automaat, saad mängida mitte ei oma kahte mittevajalikku asja.
Mida soovitad? Tean, et gaasiga automaadid on kindlasti eelistatud, kuid algajale veidi "overkill" ei tundu?

Aga eelnevalt näitena toodud relvasid pead enamvähem mõttetuteks? Kui jah, siis mis kindlal põhjusel? Siis tean ise ka arvestada, mida pigem vaadata.

Offline kuurberg

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 143
    • View Profile
    • AIRSOFTER.EE
Re: Algaja - soovin lisainfot
« Reply #3 on: March 12, 2018, 19:58:52 »
Vaata specna armsi automaati või kasutatud lonex. Gaasiga automaati ära alustuseks võta. Üks kasutatud lonex on pakkuda. Täpsemalt juba privas
AIRSOFTER.EE
www.airsofter.ee

Offline speedy gonzales

  • Tavakasutaja
  • Posts: 208
  • 595
    • View Profile
Re: Algaja - soovin lisainfot
« Reply #4 on: March 12, 2018, 20:04:33 »
Pane pisut juurde, võta Specna või G&G.
Püstolit esialgu vaja ei ole, üldiselt on Tln cqb vähe ja normaalse GBB käsika saab al. ~100 niiet parem paiguta see 59 ka automaati.

Ära kiirusta, pigem käi dressidega terve hooaeg mängimas kui telli endale mingi hiina saast koos taskutega.
Argument "mulle piisab ka sellest" ei ole peale poolt aastat enam suurem argument ja siis müüd seda keltsa järgmised pool aastat.

Pigem telli kui mine kohapeale, põhjustest võin pmis täpsemalt rääkida :)

Ühesõnaga, see hobi tahab raha saada ja kõige kallim tee on osta endale "algaja asjad", Sul endal põnevam ja parem mängida kui varustus korralik on.


Offline LKits

  • Tavakasutaja
  • Posts: 4
    • View Profile
    • itLahendused - Arvutite remont ja hooldus Rakveres, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Re: Algaja - soovin lisainfot
« Reply #5 on: March 12, 2018, 20:30:54 »
Varustuse kohapealt - tellimise mõttelaadiga olen kindlasti nõus. Siiski tean, et pean kusagil kohapeal erinevaid variante proovima.
Siiski dressides ma kindlasti ringi jooksma ei hakka :) Pigem kulutan mõnisada eurot "elukoolitusele", kui de-motiveerin ennast hobist loobuma rumalate vigastuste tõttu.

Nagu ma aru saan, siis Specna ja/või G&G on relvade tootjad, mitte mudel. Okei, sellest saan täitsa aru - mõned tootjad on tõepoolest kindlam variant.

Uurin - suurimad tänud!

Offline RaitV

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Algaja - soovin lisainfot
« Reply #6 on: March 12, 2018, 20:36:28 »
Arvad et kui vormi ostad siis vastu seina joostes oled purunematu võrreldes dressidega?
Pizzapoisid

Offline LKits

  • Tavakasutaja
  • Posts: 4
    • View Profile
    • itLahendused - Arvutite remont ja hooldus Rakveres, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Re: Algaja - soovin lisainfot
« Reply #7 on: March 12, 2018, 20:49:51 »
Arvad et kui vormi ostad siis vastu seina joostes oled purunematu võrreldes dressidega?
Kust kohast selline meelevaldne arusaam tekkis? Kindlasti ei arva ma nii, aga olen ka teadlik, et ka normaalne (või algeline) varustus on parem, kui tavapärane riietus.

Offline Kriss

  • Tavakasutaja
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: Algaja - soovin lisainfot
« Reply #8 on: March 12, 2018, 20:52:02 »
Kui soov mängima hakata on kindel, siis ma omast kogemusest soovitan ostmata jätta kõik paarisaja eurosed replicad. Ma vaataks kohe midagi alates 300€-st. Midagi, millel oleks juba korralik hop, gearbox ja ka mosfet sees. Näiteks Amoeba või siis Krytac, mis on küll juba pea 500€.

Asja mõte on see, et sul jääb odavama relva parendamine vahele.

Alustamiseks piisab täiesti headest prillidest, näomaskist ja replicast - saad murevabalt pea igast meiemaal toimuvast mängust osa võtta.

Peale seda võiks soetada kiivri, saapad ja kindad. Kiiver on neist vast kõige olulisem kuna paljud mängud toimuvad ohtlikel aladel ja samas on alati väike kergendustunne kui lask tabab vastu kiivrit, käib väike klõps ja leiad end mõttelt, "küll oli ikka hea mõte see kiiver soetada".

Kindad kaitsevad su näppe, alguses võib kasutada vabalt valitud kindaid. Siiani parim ja soodsaim lahendus on olnud veekindlad ja voodriga töökindad, mis maksavad ca 5€ paar.

Saapad hoiavad jalgu soojas ja tagavad parema haarde pehmel ja/või libedal pinnal.

Vest ei ole algajana nii oluline, kuid varustust juurde soetades tekib vajadus seda ka kaasas kanda. Samas võib kasutada ka rakmeid, kuigi vesti tasub kaaluda kuna ta pakub tabamusel veidi lisapehmendust.

Viimaks tasub vaadata pükse/särke/jakke, et saada see äge "sõjamehe" look.

Prillidest veel nii palju, et siiani parimad odavad, kuni 15€ prillid on olnud X800 vm tüüpi suured kummiga prillid, millel prilli raami ja klaasi vahel on paari millimeetrine vahe. Seda tüüpi prillid udutavad minu kogemuse põhjal kõige vähem. Samas uduga võitlemiseks on mõistlik üle vaadata ka see, mis sa selga paned. Alati ei ole vaja selga panna sooja pesu, särki, pusa ja ka veel jopet, sest mida palavam sul endal on, seda rohkem prillid udutavad. Veidi aitab udu vastu ka vastav vahend.

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: Algaja - soovin lisainfot
« Reply #9 on: March 12, 2018, 20:55:32 »
Mul mõned püssid on hetkel kodus. Nagu aru saan, sa ka Rakveres.
Ma ka pmt pühapäeval Antsu mängule, hiljem läbi Rakvere tagasi.
Lisaks mul ka vaba relv. Ennem muidugi tahad, saame kokku, annan üht teist näppida.
Kirjutasin sulle FB´sse.

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: Algaja - soovin lisainfot
« Reply #10 on: March 13, 2018, 09:12:36 »
Specna kärab alguseks küll

LiPo aku peaksid juurde ostma ja ühe aku puhul käib see odavam LiPo akulaadija kah.

Kiiver on nõrkadele....

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: Algaja - soovin lisainfot
« Reply #11 on: March 13, 2018, 09:47:01 »
Specna äge jah oma raha eest. Soodukate ajal saab poolast nunnuma disaini mingi alla 200 kätte.
Kiiver, on optimaalne jah.

Offline Jokercom

  • Tavakasutaja
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Algaja - soovin lisainfot
« Reply #12 on: April 29, 2018, 22:40:41 »
Specna äge jah oma raha eest. Soodukate ajal saab poolast nunnuma disaini mingi alla 200 kätte.
Kiiver, on optimaalne jah.

Rendi relv, tule mõnele mängule kohale, vaata millise varustusega rahvas on, küsi erinevate relvadega lasta ja otsusta edasi.

Offline klemmikas

  • Tavakasutaja
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Algaja - soovin lisainfot
« Reply #13 on: June 19, 2018, 20:53:03 »
Mõtlesin, et jätkan teemat, kuna olen ka algaja.
Märkasin airsofti automaatide juures, et neil on süsteemid v2 ja v3, V3 kohta öeldakse, et on parem.
Kas keegi viitsiks mulle seletada, mitu neid V süsteeme on ja mille poolest neid erinevad ja kuidas iseloomustaks V2 süsteemi?
Üldse näiteks seda airsofti relva?
https://kingarms.ee/pood/m4-assault-rifle/

Samuti seda.
http://www.softair.ee/tooted/sti-duty-one-3/

Samuti, kui oluliseks te peate lasketugevust ehk dzaule? Mõnel on öeldud vaid laksekiirus.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Algaja - soovin lisainfot
« Reply #14 on: June 19, 2018, 21:42:37 »
Mõtlesin, et jätkan teemat, kuna olen ka algaja.
Märkasin airsofti automaatide juures, et neil on süsteemid v2 ja v3, V3 kohta öeldakse, et on parem.
Kas keegi viitsiks mulle seletada, mitu neid V süsteeme on ja mille poolest neid erinevad ja kuidas iseloomustaks V2 süsteemi?
Üldse näiteks seda airsofti relva?
https://kingarms.ee/pood/m4-assault-rifle/

Samuti seda.
http://www.softair.ee/tooted/sti-duty-one-3/

Samuti, kui oluliseks te peate lasketugevust ehk dzaule? Mõnel on öeldud vaid laksekiirus.

V1-V9 gerboxid on erinevad sisutüübid AEG-dele. Levinuimad on Ver2 (M4, MP5) ja Ver3(AK, G36). V2 tüüpviga on, et nad mõranevad talvel külmaga, osadel tootjatel on parandatud mudelid olemas. V3 nii kergelt ei mõrane, aga see on ainult üks pisike aspekt asja juures.

Ei ostaks ega soovitaks osta ühtegi relva ühestkist poest kus ei ole märgitud tootjat juurde.