Author Topic: Hiiumaa 29.05  (Read 2759 times)

Offline inz

  • Tavakasutaja
  • Posts: 26
    • View Profile
Hiiumaa 29.05
« on: June 01, 2015, 11:52:28 »
Teen otsa lahti.
Tänud kõigile kõigepealt, kes viitsisid kohale tulla, vastu pidada ja kaasa mõelda.
Korraldaja poolelt niipalju, et need mõned viivitused ja tõrked olid tingitud sellest, et Hiidlaste poolel oli reede hommikul suur inimkadu, mis lõi veidi mängu algse plaani segamini ja asju tuli käigult ringi mängida.
Mängust - saime seekord siis tappa (v.a viimane hoone hõivamine), aga oleme hiidlastega ikka veidi arenenud ka. Taktika hakkab juba minema, vaja veidi kiirust ja liikuvust siluda. Hoonete puhastamine tuleb meil juba hästi välja. Kõige suurema hoone suutsime päris viisakalt tagasi võtta.
Samuti oli meil seekord hästi toimiv side, mis võimaldas teha manöövreid edukamalt.

Mandri üksuse kohta pole midagi halba öelda. Mõnes kohas jäite isegi hiidlastega kimpu. Aitas muidugi pikem mängukogemus ja relvade tuleülekaal.
Surematuid oli mõlemal pool, aga lask näkku ikka aitab sel  puhul :).

Kokkuvõtteks jäime meie siinpool väga rahule, tugevama vastase vastu on alati põnevam sõdida.

Tänud veelkord kõigile!
Erilised tänud veelkord Marekile, Haraldile ja Bjornile.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Hiiumaa 29.05
« Reply #1 on: June 02, 2015, 17:11:38 »
Indrek, eelmise (15 veebr) lahingu saunakal mainisid oma soovi teha järgmine lahing ja kaasata sõjatehnikat ja see kõik nüüd õnnestus Sul – hea töö ning lisaks üllatus (maja kaitsel-sellest allpool).
Kujutan ette, et ega see eeltöö kerge polnud.


Nüüdsel saunakal mainisid oma soovi järgmise lahingu osas, mis oleks midagi väga enneolematut vist. Ma üritasin viimase Raku Järve lahingusse kaasata vanemat kaatrit, mis oleks rannaäärseid üksusi valangutega kiusanud, aga mul see ei õnnestunud. Väga loodan, et Sul see mõte õnnestub ja leiad tuulevaiksema lahe, kus see Sinu variant ellu viia – soovin edu! Elu on näidanud, et kõige tugevamad tuuled puhuvad suvel lõunast ja edelast, ehk sobiks Sinu antud kaardil 44/97 ruudus Tõrvaninas, seal omapärane lahesopp mingi madalikuga?



ÖÖLAHING  REEDE ÕHTUST:
Meie (mandri üksuse) osapool koosnes umbes 20 vene ja 15 eesti airsofterist. Eesmärk oli jõuda eesti üksusel ruudus 49/91 ühe teeristini ja vene üksusel paralleelselt teise teeristini.
Iga tiimi peale meedik viie sidemega, surnuala parklas (umbes 1km), ooteaeg 10 min.

 Jõudsime hämaras lageda männimetsa all varitsuseni ja algas lahing. Vastane kasutas suitsu, mis tuulevaikse ilmaga liikus aeglaselt meie poole. Ja vastane kasutas seda oskuslikult ja piiras meid eest ja külgedelt. Vahepeal oli nagu õudusfilmis, kus hämaras udu sees liikuvad kogud aina lähenevad.
Me ei pidanud kaua vastu ja anti korraldus taganeda. Taganemine oli ka huvitav omade kaitsva tule all. Peale pausi hiilisime vastase alale, aga enam ei kohanud kedagi. Lahing lõppes peale keskööd, jaguneti telkidesse ja lõkke äärde, tuttu umbes kella 3 paiku.


LAUPÄEVA PIKK LAHINGPÄEV:

Äratus pasuna hüüdega kell 7, rahulikult kohvi ja hommikustamine ja lahingusse.

Eesmärk oli hõivata vajalik ristmik, siis sai sellest meie surnuala, milles 10 min, ilma meedikuta – kui ikka õigesti mäletan.
Seekord oli meil ringkaitses puhates looduse nautimine ja muljetamine ning kuulsime vaid kuidas teised üksused lahinguid pidasid. Pärast selgus, et olime vist vale ristmiku hõivanud :))).

Õnneks saime järgneva põnevama ülesande – linnakusse rünnata.
Hargnesime väiksemateks tiimideks ja asusime lähenema linnakule. Ja siis kostis „See“ üllatus, kui „See“ üle metsa röökima pistis, käis mõnus judin läbi ja mina ütlesin, et pistame punuma, siis õnneks teine airsofter arvas teisiti ja nii me edasi suundusime vastase poole.

      Lahe oli vastasele selja taha hiilida ja üllatada maasturi juures airsofterit, keda olen juba ammu igatsenud maha saada…, aga tema lohutuseks sai ka tema mind hiljem maha.

Pärast selgus, et maastur oli olnud piiriks, seega tulime siis vist liiga suure ringiga vastasele selja taha, vabandan!   
Veel mõned rünnakud, aga lõunapausiks ei suutnud me vastast vallutada.


Lõunapausi ajal külastasime huvitavat Sõjamuuseumi.

Enne lõunane lahing oli meie teise osapoole üksusel nii kurnav, et nad jäid laagrisse puhkama. Ülejäänutega läksime siis enesekindlalt Hiiumaa üksust linnakust välja lööma.

LINNAKU LAHING:

Eesmärk oli majad puhastada ükshaaval, surnuala lähedal, milles 5 min, majadest polnud mõtet eemalduda kaugemale kui 200m.

Juba esimeses majas oli tunda tugevat vastupanu ja putka vallutamine/loovutamine/vallutamine polnud kerge. Väga vaevaliselt nihkus rindejoon vastaste kahekordse peamaja poole.

Pisikese maastikupõlengu kustutamine tõi mõlemad osapooled kokku ja sai siis vastased oma varustusega ka korra üle vaadata.

Jätkus kahekordse maja piiramine.
Kuna kella 6 suunalt polnud võimalik majale ligi pääseda lageda ala pärast (ja muidugi ka vastase tugevuse pärast), siis hakkasime piirama. Kella 3 ja 9 suunalt oli samuti lage, ainuke võimalus kella 12 pealt, kus natsa rohkem võsa. Sealt said vähesed majani, aga mitte majja.


Vahepeal sai siis kuulata enda kõrval „Selle“ röökimist, õhk ja maa vibreerisid – võimsaim elmus, mida olen kogenud. Kahjuks ei nõrgestanud aga see vastase moraali ja majani oli raske saada.

Kostus sides isegi küsimus, mida teha. Mul oli idee, aga ei julgenud seda välja pakkuda. Idee oli selline: kella 3, 6 ja 9 suunalt jääksid üksikud laskjad vastase tähelepanu endal hoidma, kella 11 ja 1 suunalt (kuna seal oli lagedam) kataksid üksikud laskjad II-korruse aknaid ja kõik ülejäänud tormates/lastes I-korruse akendesse jõuaksid majani.
Arvan, et see oleks olnud tulemuslikum kui meie alistumine.

Aga jah, et mitte lahinguta alistuda, tegin viimase elu rünnakuks Bjorni järel, jõudsin isegi majani, vastupanu I-korruse akendest ei tulnud, aga mu tappis meie granaat, mis mu seljataga lõhkes.
Elud said otsa ja vastane oli liiga tugev – sügav kummardus!
Väike vestlus sõjamasinate juures ja baasi tagasi.

Laagris saime korraldajalt maitsvat suppi ja magustoitu.

SAUN JA TANTS:

Seekord oli siis saunakompleks suurem koos basseiniga ja seltskond mahtus ilusti ära. Tantsida omade keskel oli ka mõnusam ja turvalisem.
Peale pikka tantsu oli super hea sviidi mullikas lõõgastuda.
Magama kell …, ah kes seda enam mäletab, aga päike oli juba väljas…

Kõik läks super hästi, väga hea pikk väljasõit, millegi üle mul nuriseda pole.

Palju tänu korraldusmeeskonnale  (k.a. Marek ja Harald) ja kõigile osalejatele!!!


Pole välistatud Hiiumaa üksuse vallutusretk mandrile…..............
« Last Edit: June 02, 2015, 17:18:46 by Margus »

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: Hiiumaa 29.05
« Reply #2 on: June 03, 2015, 17:29:10 »
KRIITIKA (ilma, et oleks kohapeal käinud, puhtalt kirjelduse taustal)

Kuna olen samas piirkonnas juba 5 aastat kevadeti laagrit teinud siis tahaks kritiseerida mängukorraldaja lahingala valikut.

Selle ala kõige kehvem koht on see lõpulahingu valge 2 korruselise maja ründamine. Samas lähedal on ka teisi hooneid mida on parem kaitsta ja rünnata.

Mina oleks lahingala viinud põhja poole endiste militaar rajatiste alale.
Palju huvitavamad kohad.
Kuid ju tahtis korraldaja jätta need järgmiseks korraks.

Offline inz

  • Tavakasutaja
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Hiiumaa 29.05
« Reply #3 on: June 03, 2015, 20:15:07 »
Vanakaru kriitika on aus, ent sul puudub taustinfo.
Käesoleval alal saidki kõik hooned läbi võetud, viimased kaks on aga ka seest lahingvõimelised, erinevalt teistest. Lisaks ei kasutanud me ainult antud hoonestatud ala, vaid ka maastikku 2 ruutkilomeetri raadiuses selle ümber. Hoonestatud ala oli kulminatsioon ja üks etapp, millest viimane hoone oli viimase lahingtunni objektiks.
Sinu poolt mainit lähedalolevad rajatised on jah ülivinge koht, aga see jääb paraku, nagu enamus Hiiumaa ägedad kohad, looduskaitse, muinsuskaitse ja veel saja muu kaitsevööndi alasse. Seal on keelatud telkida, ning isegi suuremate inimgruppidega liikumine, rääkimata siis airsoftist.
Ma usun, et need laagrid sul viimased 5 aastat on just põhjusega linnakusse seatud, mitte ägedatesse rajatistesse. Linnakus piirangud puuduvad.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Hiiumaa 29.05
« Reply #4 on: June 04, 2015, 10:12:45 »
Kuidas Sa Indrek Ilmataadiga sellise kokkuleppe saavutasid? Super ilm kuni meie lahkumiseni, alles siis hakkas tibutama. Kas annad Ilmataadi kontakti, mulgi oleks seda vaja või mängumaks seda ei sisalda:))))

Tuleb meelde, et vahepeal liikus meie laagris ringi ka soomlasi. Päris mitu käis mu kohvrit ja kaitseinglit uudistamas, mõni oli päris eakas.
Indrek, palju neid oli ja kas nad osalesid teie osapoolel, mis muljed nendel jäi meie mängust ja tasemest?