Author Topic: 2020-01-25 Forest Game 2 (Airsoftpro24)  (Read 13691 times)

Offline EHRG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: 2020-01-25 Forest Game 2 (Airsoftpro24)
« Reply #15 on: January 25, 2020, 21:51:42 »
Mäng oli tõesti äge ja see et, lindiga vastased mängu alguses juba esimese 100 meetri peal kontakti pakkusid oli ju tegelikult ka tore. Läks kohe madistamiseks. Oleks me mõlemad selle kilomeetri enne kõndinud, et vaenlast leida, oleks väga väsitav olnud. Hea meel lindita tiimi üle on see, et mõlema mängu lõpuks sai piire ikka korralikult tagasi nihutatud. Oli tore päev ja täname korraldajaid!

Offline Raiko

  • Tavakasutaja
  • Posts: 181
    • View Profile
    • Instagram
Re: 2020-01-25 Forest Game 2 (Airsoftpro24)
« Reply #16 on: January 25, 2020, 21:54:35 »
Kadunud pool jämedat summutit, jubehea meel oleks kui keegi leidis :D

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: 2020-01-25 Forest Game 2 (Airsoftpro24)
« Reply #17 on: January 25, 2020, 22:03:54 »
Teine pool mängu algusest oli kummaline, kus enne mängu algust olid vastsed juba varistus positsioonidel ja noppisid meie omi.

Mäng juba ammu käis, see et te kaua ennast liigutate polnud meie mure, probleem oli lahendatud.

Absoluutselt, asi sai ju lahendatud kohapeal. Korraldaja võiks selgemalt pausi lõpust teada anda. Kunas info ei jõudnud nagu aru saan, pea poolele lindita osapoolele.


Edit: Lisan pildid:   https://drive.google.com/drive/folders/1glZodvHbvJl4ZwAahRb8_qRBIUSTXDvH?usp=sharing

Kes soovib oma pildi kustutamist või raw faili, ande teada. Algfailid kustutan nädala pärast.
« Last Edit: January 25, 2020, 22:23:04 by Scuall »

Offline Triiksark

  • Tavakasutaja
  • Posts: 123
    • View Profile
Re: 2020-01-25 Forest Game 2 (Airsoftpro24)
« Reply #18 on: January 25, 2020, 23:14:46 »
Mäng oli tore! Osad vennad olid surematud aga olen sellega harjunud :DDD

Siin on minu tehtud pildi (Pole mingi eriline kvaliteet, kuna ei ole veel selline tegija nagu Scuall *khm-khm*)
https://drive.google.com/drive/folders/1Ij6vnQ3gACs7A8OXZ05bDmsxlkLxhOGs?usp=sharing

Alati saab paremini ja mina pean ka veel harjutama pildistamist :D

Offline Janar75

  • Tavakasutaja
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: 2020-01-25 Forest Game 2 (Airsoftpro24)
« Reply #19 on: January 26, 2020, 00:39:47 »
Kaotatud m4 salv kui keegi leidis anke teada

Offline i3ntz

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: 2020-01-25 Forest Game 2 (Airsoftpro24)
« Reply #20 on: January 26, 2020, 09:38:24 »
Mäng oli väga vahva, eriti teises pooles kus lintideta meeskonna töö paranes mitmekordselt.


Tänud Scuallile ja Triiksärgile super piltide eest.

Offline Beivo

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 308
    • View Profile
Re: 2020-01-25 Forest Game 2 (Airsoftpro24)
« Reply #21 on: January 26, 2020, 16:54:30 »
Kokkuvõte mängust Forest Game 2.
Hommikul Pärispeale jõudes ning tippu suundudes tuli väike hirm,tuul oli ikka väga tugev.Sellise tuulega mängida on peaaegu võimatu.Kiirelt tegime väiksed muudatused nihutasime ala suurema tuule piirkonnast välja ning metsas oli juba oluliselt rahulikum.Kogu ala parklast põhja poole oli juba hästi mängitav.Vihma ei tulnud ja metsaalune oli kenasti kuiv.Sai liikuda roomates ja varjuda ilma et läbimärjaks saaks.
Olid vähe keerulisemad olud ja usun et ka sellised olukorrad tulevad ainult kasuks.
Kokku kogunes meid taaskord päris kena hulk rahvast ehk üle 90 inimese.Selle ala kohta väga paras arv ja mahuks isegi veel kuna seal saab mänguala piire nihutada nii nagu sobivam on.
Mängu algus ikka nagu tavaliselt hakkas suhteliselt rahulikult jalutati julgelt vastasele vastu ,korra isegi küsiti kas vastane ka tuleb v :D No kui tead et vastast on 45 inimest siis võid kindel olla et läheb peagi madinaks :)
Lindita mängijad suruti päris kiiresti esimeses mängu osas väga oma baasi ja spawni juurde aga võitlus oli tugev ja kaitsti ennast nii kuidas saadi.
Kes viitsis lugeda siis pausi kui sellist ei olnudki plaanis meil teha.Andsime mängu ajal jooksvalt infot et kohvi ja teed pakume kella 13.30 paiku ning enamus rahvast tuli pausi tegema.Meie plaan oligi selline et poole pealt vahetada pooled jooksvalt.Mängu osa lõppemisest andsime teada ja et tuleb pooled vahetada.See aga ei tähendanud seda et edasi ei võinud mängida.(Järgmine kord teeme selle asja paremini)Lootsin et mõnedki tabavad selle ära ja kasutavad juhust ning teevad vastase baasis nö puhta töö.
Lindiga mängijad jagasid asja ära ning mõned mehed läksidki oma saagi järele aga siiski nad peatati.
Pooled vahetatud ärkasid ka lindita mängijad ning täiesti uskumatu kuidas suruti.Pean ütlema et asjade otsimine jäi tahaplaanile.Vastasega oli lihtsalt mõlemal poolel palju tegemist.
Mängu ei võitnud selles mõttes keegi et kumbki tiim ei saanud kõiki asju oma baasi.Leiti 10-st esemest 5.Mängupäeva lõpuks oli lindiga mängijate baasis 4 eset ja lindita mängijate baasis 1 ese.
Oli päris mitu kaebust pihtasaamise mitte tunnistamise kohta.Kuna nagu tavaliselt ei suudetud mulle sõna otseses mõttes näpuga näidata kes ei tunnistanud siis ei ole ju võimalik seda inimest enam ka leida.Püüdsin palju olla lahingolukordade ligidal ja jälgida mängijate käitumist(ka mulle antud kirjeldusele vastavaid mängijaid) ning tegevust.Minul tuli enamus kordi tähelepanu juhtida just alles alustavatele airsofti huvilistele.Aga üldiselt oli pilt väga hea,polnud riidu ega kellegagi tülitsemist ega ütlemisi.Seal kus mina viibisin tundus mäng olema selline nagu mäng olema peab.
Nagu näha kaotati palju asju.Leiti ka palju asju mis sai omanikele tagastatud.Metsaalalt on väga raske midagi leida,otsimisel on oluline et tead oma teekonda kus sa liikusid.
Kuna kohtunik liigub alal siis tasub kindlasti tulla ja öelda sest minul on rohkem aega maha vaadata või siis saame koos mängu ajal otsida.
Täname ka fotograafe kes mängu ajal pilte tegid ning filmisid.
Kes ei tea siis osa pilte on Airsofti Foorumis mängu kommentaarides.

Mängult saadud mängijate tagasiside oli positiivne.Isegi mitte keegi ei virisenud millegi üle.
Loeme päeva kordaläinuks taaskord suure hulga heade airsofteritega.Meie täname teid et leidsite aega osaleda.

Kohtume juba varsti kurikuulsal Omedu alal.

Seniks aga kõike head ja kohtume peagi!

Mõned pildid ka :
https://drive.google.com/drive/folders/1MiQJg_beJ4SVphs8r-kvJzQ8UdchkW7V

Offline Dark.Knight

  • Tavakasutaja
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: 2020-01-25 Forest Game 2 (Airsoftpro24)
« Reply #22 on: January 26, 2020, 21:29:29 »
Kuidas sa tead, et hea mäng oli? Siis kui surma saades jääd veel huviga vaatama kuidas see lahingu olukord siis laheneb.

Ilmselt paksud riided ja tugev tuul tegid oma panuse surematuse probleemidesse.

Panen siia 2 lühikest video klippi.
https://drive.google.com/folderview?id=1gHiQG2WaZd5FxwQp_1S-QOZk7Bbvbh-9


Offline i3ntz

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: 2020-01-25 Forest Game 2 (Airsoftpro24)
« Reply #23 on: January 26, 2020, 21:51:15 »
Kas mitte ei olnud, et kui surma saad on sul 5 minutit aega karjuda meedikut, vehkida jne, et keegi sind ravima tuleks? Ei olnud ju kohustust kohe spawni joosta. Jagati ju enne mängu algust valgeid käepaelu, et sõpra ravida saaksid.

Offline Dark.Knight

  • Tavakasutaja
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: 2020-01-25 Forest Game 2 (Airsoftpro24)
« Reply #24 on: January 27, 2020, 07:40:05 »
Kas mitte ei olnud, et kui surma saad on sul 5 minutit aega karjuda meedikut, vehkida jne, et keegi sind ravima tuleks? Ei olnud ju kohustust kohe spawni joosta. Jagati ju enne mängu algust valgeid käepaelu, et sõpra ravida saaksid.

Tahtsin veel mainida, et ravimise võimalus on suure mapi puhul väga hea asi. Mulle meeldis, et pea 2km maha kõmpima esimese kontakti peale ja saad veel sõpradega koos edasi minna.

Mis juhtus oli see, et reeglid ei olnud kõigile üheselt mõistetavad. Point oli selles, et sind sai ravida ainult ühe korra. Kui side peal ja pihta said, siis pidi spawni kõmpima.

Mulle jäi see ka alguses segaseks aga siis küsisin üle. Nägin, et oli veel inimesi kes mitu korda ravitud sai. Järgmine kord tuleb mitu korda üle rääkida.

Ilmselt tuul viis briifi ajal oda jutust metsa poole.

Suurte mängude puhul on mõistlik teha nii  et kõik keeravad raadiod 1 kanali peale ja siis briifingu jutt jõuab ka raadiote kaudu inimesteni.

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: 2020-01-25 Forest Game 2 (Airsoftpro24)
« Reply #25 on: January 27, 2020, 08:30:24 »
Kuigi selle ravimisega on ka väike probleem...
Olukord: Lasen tüübi outi. Tõstab käe, et sai pihta ja kukub juurika taha. Näen, et kaaslane jookseb teda ravima ja nahistab siis tema ümber.
Kunas nähtavus halb, ei saa aru, kumb on ravija kumb ravitav. Kas jätkata spämmimist samasse kohta, et ehk saab ravija kätte? Aga sellega laseb meeletult üle
ravitava, kes võib frustreeruda ja väga ebaviisakaks muutuda... Ehk siis probleem on selles, kui pihtasaanut kasutatakse kilbina. Lõpuks tõusevad mõlemad püsti ja kappavad kuulirahele vaatamata loojangusse. Oli reaalne olukord sellest mängust.
Lisaks ka üks imekombel tervenemine, kus käe püsti tõstmisega näidati, et saadi pihta aga paari minuti pärast, tehti sööst tagasi ja jätkati lahinguga nats teises suunas.
Kahjuks on vaid minu sõna, kunas video tõendust ei ole. Aga ega ka video tõendusest ka kasu pole, siin ennemgi häbiposti pandud, kuid rõõmsalt võib neid jällegi järgmistel mängudel kohata. Osaliselt oleks see aru saadav uute mängijate puhul, kuid ühed ja samad näod :(

Ehk siis kohtunikke võiks rohkem olla (hea soovitus eks. Leia vabatahtlikke, kes viitsiks pool päeva kuulirahe sees jalutada) . Kunas isegi nii väikese ala puhul ei viitsita jalutada peale saamist spawi vaid hakatakse huiama.

Offline ZERO

  • Tavakasutaja
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: 2020-01-25 Forest Game 2 (Airsoftpro24)
« Reply #26 on: January 27, 2020, 08:43:47 »
Oli tõesti hea mäng kill count oli suur olenemata et mõni seda ei tunnistanud vahest jah tuulise ilma tõttu paksem riietus ja ka mõnel oma eksimus et tuul viis juba 20 meetri pealt kuulid laiali ka siis kui kasutasin 0.36 kuuli oli optikast näha et kohale ei jõua.
Esimeses osas proovisin DMR lahendust aga sellest oli varsti aru saada et tuulest ja vastu päikesest tingitult kasutu lahendus ja vahest mulle isiklikult see ei sobigi. Sai varsti ümber seadistatud ja läks edasi.
Terminaatori süüdistusi oli kuulda palju aga olen siiski optimistlik ja kaldun arvama et paks riietus, vastu päike, tugev tuul võis tekitada palju arusaamatusi. Samuti võis arusaamatuks jääda mõnele kes on surnud ja kes haavatud sest keegi väga kõva häälega meedikut ei kutsunud, vähemalt mina ei kuulnud.

Korraldajale ka väike soovitus, kui toimub meediku süsteem siis toonitada üle, et ennast ravida ei saa (kuulsin ka süüdistusi kus mees ise ennast ravis).
Ni mõnegi arvatava terminaatori võib vast optimistlikult liigitada haavatu alla kellel äkki oli sõber kõrval keda ei näinud ja kes kohe valge lindi peale pani.
Arusaamatuste vältimiseks ja alusetute terminaatori süüdistste leevendamiseks võiks ka briifingul anda korralduse et haavatu annaks endast teada kõva selge häälega karjuda MEEDIK ja tõsta käsi valge side peos ülese et tähistada oma pihta saamist ja haavatu olemist. Väga palju seda ei kuulnud ning panin tähele et nii mõnigi viipas vaikselt kaasvõitlejale et too tuleks aitama ja mäng saaks jätkuda.
Sellest hoolimata ei kiida heaks reaalseid surematuid kes süstemaatiliselt, teadlikult ja tahtlikult hitte ignoreerivad, kui ma ise mõnda hitti ei märganud või ei tundnud siis mu siirad vabandused.

Tänan vägeva päeva eest mul oli väga lõbus :)
« Last Edit: January 27, 2020, 08:51:57 by ZERO »
Hades Airsoft

Offline Beivo

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 308
    • View Profile
Re: 2020-01-25 Forest Game 2 (Airsoftpro24)
« Reply #27 on: January 27, 2020, 09:32:45 »
Tänan kõiki kes viitsivad tagasiside kirjutada.Olen nõus sellega et kohtunikke peab rohkem olema.Töötame selle kallal kuigi on raske leida sellist inimest kes suudaks seda nö tööd teha.
Haavatu abistamine.See sai briifingul 2 korda räägitud.Oleme välja mõelnud kõige lihtsama variandi st et ka mitte nii taibukas mängija peaks aru saama kui natuke mõelda.Või oli keeruline?
Scuall kirjeldab olukordi.Jah oli igasuguseid olukordi.Siinkohal palun kõigil teatavaks võtta et airsoft toetub suures osas aususele.Nii pihta saamine kui ka kannatanu abistamine jne.Siin peab mängija ise otsustama kuidas parem käituda on.
Kas lasta nüüd üle see kes pihta sai ja kes ravima läks.Noh mõtle nüüd natuke!?Mõistlik oleks lasta see olukord mis nad seal põõsas või kivi taga tegid lõpuni minna.Vaadata mis juhtub.Kui sa näed et ei tehta nii nagu reeglid ette näevad siis saab koheselt kohtunikku teavitada.Sama asi on ükskõik millise teise olukorraga.Oli palju neid mehi kes tulid ja teavitasid probleemidest.Tundub et võitleja Scuall nägi palju aga minule tema poolt ühtegi probleemi ei laekunud.
Mis ma palun.Kõigilt ausust sest see on selle mängu juures väga oluline.Eksitakse,mõned kindlasti teevad meelega ja kasutavad olukordi ära jne.Üks on kindel.Kui sa ei suuda aus olla siis tasub teine hobi omale valida või õppida aus olema.

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: 2020-01-25 Forest Game 2 (Airsoftpro24)
« Reply #28 on: January 27, 2020, 10:12:35 »
Kes tahab petta, petab nii või naa. Minu poolt kirjeldatud olukorrale, poleks nkn mingit reaalset tulemust, kunas sõna oleks sõna vastu ja sellega oleks ka mängu dünaamika rikutud. Tõin välja vaid probleemi, mis minul oli. Lahenduseks olen leidnud vaid hoida näppu nii kaua päästikul, kunis lõpuks valus hakkab.
Aga see surnu abistamisega tahtis ehk väikest arutlust, kuidas käituda, kui haavatu annab selgelt märku, et on pihta saanud aga abistaja kasutab teda kilbi asemel.
Kas aitaks, kui haavatu tõmmata/transportida/ise liigub kuhugi varje taha, teatud raadiuses (ala 5m) et seal saaks teda ravida? Või võiks ka olla teatud aja pärast, et saab haavatu lõplikult spawi saata, kui abi ei tule?
Tegelt, kopeerin tektsi vastavasse teemasse. Korraldajad võiks arutada.

Tahtsin ennem mainida, et ala oli äge. Võiks väiksema seltskonnaga cämpingute juures taielda. Tundus põnev koht olevat.

Offline Beivo

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 308
    • View Profile
Re: 2020-01-25 Forest Game 2 (Airsoftpro24)
« Reply #29 on: January 27, 2020, 10:41:39 »
Tahan veel seda ka öelda et mina ei ole pahane kellegi peale kes oma arvamust avaldab.Ma olen võibolla mõnikord liiga otsekohene.Igasugune tagasiside kui jah ka erinevad olukorrad mis vbl tõesti mängu ajal ei olegi märkimist väärt tasub arutada.Nii saabki õppida ja sellest on meile suur abi.Niikaua kuni meil pole pädevaid kohtunikke siis teeme mänge rahvaarvu piiranguga.
Mängu algus venis,pikk briiging,lindid külge ja jagada,jooksvad mured.Ikkagi ei jõudnud kogu info kõigile kätte.Võtame ka selle asja tõsisemalt ette.