Author Topic: Küsimus suurele ringile  (Read 20442 times)

Offline krism

  • Tavakasutaja
  • Posts: 98
    • View Profile
Re: Küsimus suurele ringile
« Reply #15 on: January 21, 2016, 08:01:27 »
Mängumaksu saaks koguda ka kuumaksuna. See seoks võib-olla paremini mängijaid halliga?

Offline ZONE

  • Tavakasutaja
  • Posts: 34
    • View Profile
Re: Küsimus suurele ringile
« Reply #16 on: January 21, 2016, 08:45:28 »
Asi suhteliselt lihtne - Ärilisest vaatenurgast selline teenus iseseisvalt ei müü ja ei hakkagi müüma.
Palju tähelepanekuid miks asjal pikas perspektiivis ärilist mõtet ei ole on siin teemas juba läbi kumanud.

Kui asja ajada eesmärgiga tekitada lihtsalt üks mängukoht, siis eelduseks on ilmselt poolmuidu või tasuta saadud ruumid.
Vähemtähtis ei ole asukoht, kehv asukoht + rendihind tähendab hukku. Ei maksa oodata ka seda, et mängijad ennast kuumaksu näol seoksid sellise asjaga. Airsofti mängijalt raha oodata ei maksa, fakt! Täna elaks selline idee vaid suurema keskuse najal paljude erinevate teenustega koosluses.

M.




Offline Valle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 337
  • nucleo
    • View Profile
Re: Küsimus suurele ringile
« Reply #17 on: January 21, 2016, 09:13:56 »
Ja olen kindel, et meid saab peagi rohkem olema ja saame rääkida suuremast käibest airsoftis.
Kas võib olla seos ka meie suurema arvu ja meile vajalikema seaduste rakendumise vahel?
Kui muidugi keegi mingit sigadust ei tee valel ajal vales kohas. Hell teema, tean tean.

Pisut kaldub teemast kõrvale aga mängijate hulgast ning ala populaarsusest rääkides —
Kui ma Postimehega suhtlesin airsoftist ja EU relvaseaduseelnõust, siis rääkisin kulisside taga nii mõnegi kaasharrastajaga, et küsida veidi nõu. Paljuski valitseb arusaam, et oleme hoidnud madalat profiili ning peaksime seda ka edaspidi tegema (ehk siis oldi väga skeptilised, et midagi avalikult meedias rääkida hea on). Seda just seetõttu, et vaikselt ilma probleemideta radari all edasi tegutseda. Mõistan sellist muret väga hästi aga siiski ma isiklikult pooldan pigem airsoftist avalikult rääkimist just sellepärast, et ala suuremale hulgale inimestele tutvustada. Mida rohkem on harrastajaid, seda enam on ringluses ka rahalisi vahendeid kvaliteetsemate mängude korraldamiseks ja miks mitte enamate nii sise- kui välisalade loomiseks ja pidamiseks. Eks kindlasti suurem hulk harrastajaid tähendab suuremat hulka võimalikke probleeme, millega kellelegi hambusse võime jääda. See küll seab meile suuremad nõudmised kodanikuühiskonna liikmetena kaasa rääkida seadusloomes ja meedias aga samas annab ka suurem hulk mängijaid me häälele suurema jõu. Kui me ise kaasa ei räägi, siis räägib keegi teine meie eest. Suurema hulga aktiivsete mängijatega ehk tõesti saame ühel päeval juba reaalsemalt rääkida võimalustest näiteks suuremat sorti sisehalli pidada. Seega toetan täielikult Marguse mõtet, et airsoftist võiks laiemalt rääkida.

Airsofti mängijalt raha oodata ei maksa, fakt!

Pigem ei nõustu sellise mõttega. See on ka pisut harjumuste ja mõttelaadi küsimus. Kui palju me keskmiselt oma ala ja varustuse peale kulutame? Asi siis kvaliteetse mänguvõimaluse eest pisut raha välja käia oleks...
« Last Edit: January 21, 2016, 09:21:54 by nucleo »

Offline ZONE

  • Tavakasutaja
  • Posts: 34
    • View Profile
Re: Küsimus suurele ringile
« Reply #18 on: January 21, 2016, 12:15:29 »
Sina hetkel räägid millest? Et sinu teada on palju mängijaid või varustus maksab palju, et siis jõuavad ning tahavad mängija maksta teenuse eest mis ennekõike elabki nendest mängijatest, või mida?

Saan aru sinu jutust, et kvaliteetsema teenuse või mängu eest oled valmis rohkem maksma! Kas teised ka on? Siin need käärid ongi. Et saada hea teenus ja koht on vaja investeeringuid. Investeeringud nõuavad raha ja neid mängijaid kes lõpuks soovivad seda teenust sellise hinnaga, neid on ikka tunduvalt vähem kui softereid eestis kokku. Need asjad kävad käsikäes.

Varustuse hinnad väga laias vahemikus, seda esiteks.
Julgen arvata, et enamus ei kuluta varustusele ulmelisi summasid või teevad seda suuresplaanis vanemate rahast. Vanemad aga ei ole huvitatud võsukese kutsikaarmastust väga kallilt kompenseerima.
Et sellist halli elus hoida (eeldus on, et see mis hoone eest maksta tuleb on väga madal rendihind või suisa tasuta) tähendab seda, et pidev ürituste vool on vajalik. See, et 100 matsi kord kuus midagi korraldab on asi millega ei saa arvestada. Saad aru mõttest?

Kui sul seisab tühi laudahoone mille eest ei pea midagi maksma ja sa pole huvitatud ruumi arendusest elementaarsel näol...abiruumid, elekter ja soojus, siis on asjal mõtet...aga sellisel juhul ei paku sa teenust mille eest plekki küsida.
Jõuan jälle oma jutu mõtteni, äriliselt NO GO!

Teha tegemise pärast, aga palun. Nähtud tehtud!


M.


Offline Valle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 337
  • nucleo
    • View Profile
Re: Küsimus suurele ringile
« Reply #19 on: January 21, 2016, 13:00:24 »
Nõustun, et äriliselt tasuvaks teha suuremat siseala on väikeses Eestis kohe väga keeruline. Ilmselgelt oleks vaja sinna juurde muid kasutusvariante, nagu ka Margus mainis.

Ma ei tahaks hästi nõustuda, et laias laastus nüüd suurem osa mängijaid vanemate rahakoti peal on. Ning isegi need, kes on, leiaksid tõenäoliselt oluliselt soodsama huviala (loe: leiaksid siiski ka mingid vahendid mängumaksu tasumiseks). Siin on pigem see põhimõte, et varem või hiljem hea mängu soovija peaks välja käima rohkem, kui paar eurot sümboolset mängutasu. Ning seda ma ei räägi ainult konkreetse suure sisehalli majandamise mõttes. Sinna alla liidaksin ka välimängud, millel oleks vingem korraldus taga (ühe näitena tooks sügisese Pahkla).

Veelgi enam üldistades oli jutu mõte see, et kui aktiivseid mängijaid on juba mitmeid sadu (miks mitte ka tuhandeid?) ja ca 50-100 inimesega mängud toimuksid osalustasuga a la 10-20-30-... eurot, siis oleks nii N x € pealt suuremat raha, et korraldada vingemaid mänge tihedamalt ja investeerida alade ehitamisse jne. Kindlasti on neid, kes a la üle 5 eurise mängumaksu tasuma ei ole nõus ning kindlasti jääb olema ka selliseid lihtsamaid pühapäevamänge, kus odavalt/tasuta mängida saaks. Lihtsalt mentaliteet peaks olema sellises muutumises, et ei saa oodata ainult tasuta või poolmuidu korraldatud mänge. Vastasel juhul ei parane ka harrastajate hulga kasvades võimalused enam finantse suunata aladesse/korraldusse (kuigi suurem harrastajate hulk ilmselt tooks kaasa ka suurema enam maksujõulise mängijate arvu).

Offline Mihkel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: Küsimus suurele ringile
« Reply #20 on: January 23, 2016, 10:01:37 »
Madala profiili teemal mõte
Kui ma ei eksi siis seaduse järgi peaks softi jaoks olema relva luba kuna tegu on suurema kui 4.5mm kuuliga.
Ehk kui keegi tahaks meil püksid maha võtta ja hakkata keerama siis võiks seda teha ja mingit libestit kasutamata kuna meil on
pneumorelvad ja moon on 6mm. Rlevaseadus § 19 lõik 2 ja § 18 lõik 2
Ehk siis hea kui keegi pole hakanud uurima ega seadusel näpuga järge ajama.

vahva oleks kui nt relvaseadust muudetaks või oleks kuskil mingi päästev lõik/lisa vms


Offline Raks?!

  • Tavakasutaja
  • Posts: 181
    • View Profile
Re: Küsimus suurele ringile
« Reply #21 on: January 23, 2016, 10:54:15 »
Siiani on politsei käsitlend softi relvi kui mänguasju ja mänguasjadel pole mingeid piiranguid... Tore oleks kui see nii ka jääks

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Küsimus suurele ringile
« Reply #22 on: January 23, 2016, 11:27:00 »
Julgen arvata, et enamus ei kuluta varustusele ulmelisi summasid või teevad seda suuresplaanis vanemate rahast. Vanemad aga ei ole huvitatud võsukese kutsikaarmastust väga kallilt kompenseerima.


Noored – õnneks on meil noori, kelle vanemad on valmis panustama piisavalt suuri summasid oma võsukese militaristliku huvi rahuldamiseks. Ka mina ostsin oma pojale kallima relva kui omale. Olen näinud noortel mängijatel kallimat ja paremat varustust kui paljudel täiskasvand mängijatel. Odavam on vast lasta oma lapsel tegeleda lemmikhobiga kui kinni maksta tegevuseta lapse kuritegevuse trahve, alko/narko võõrutusravi…

Kindlasti on veel palju noori/täiskasvanuid, kes sooviksid oma militaristlike soove välja elada pigem airsoftides kui päris külm/tulirelvaga pahandust tehes, lihtsalt nad ei ole airsoftis midagi kuulnud, kuna me kardame ja peidame end.
Kelle eest me peidame end?
Ainult kaaskodanike eest!!!
Jõustruktuurid teavad meie tegevusest täpsemalt kui me isegi.
Seda et meid põhjalikult jälgitakse ja sõbralikult koostööd tehakse (minu viimase poole aasta kogemus) on selge.
Kuna soovin oma lemmik hobiga tegeleda, siis huvitas ka mind, et kui seadusliku tegevusega tegelen ja mängude korraldus. Ja kellelt seda ikka küsida kui mitte Politseilt. Minu kaks põhiküsimust olid airsoftrelvad ja seadus ning mängude korraldamine.
Seisuga august 2015a oli Politei seisukoht selline:

Austatud hr Margus Pärn
 
 
Vastuseks Teie 08. augustil 2015 Politsei- ja Piirivalveametile saadetud selgitustaotlusele seoses airsoft’ga selgitame Teile:
 
Politsei- ja Piirivalveamet on seisukohal, et käesoleval ajal relvaseadusest tulenev regulatsioon airosoft relvadele ei laiene. Oleme omalt poolt esitanud vastavaid ettepanekuid ning teeme ka edaspidi endast oleneva tagamaks airosoftiga seonduv õiguslik selgus.
 
Võõral maatükil viibimist reguleerib keskkonnaseadustiku üldosa seadus (https://www.riigiteataja.ee/akt/123032015106) 4. peatüki 2. jagu,
kommentaarid selle seaduse kohta leiate aadressilt: http://k6k.ee/keskkonnaseadustik/4-ptk/2-jagu/pg-32.
 
Politseid planeeritavatest meelelahutusmängude korraldamisest ning läbiviimisest teavitama ei pea. Võimalike vaidluste vältimiseks oleks mõistlik teavitada maatüki omanikku (KOV, metsamajand, eraomanik jne ).
 


Ja veel:

Kõnealuse valdkonna õigusloome on Siseministeeriumi vastutusalas. Politsei- ja Piirivalveamet  koostöös Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi relvaekspertidega esitas Siseministeeriumile ettepaneku pneumorelvadega seonduva  regulatsiooni muutmiseks, mille tulemusena  muutuks pneumorelvade klassifikatsioon kaliibrilt kineetilisele energiale. Samuti tegime ettepaneku sätestada seaduses (nt korrakaitseseaduses)  ka airsofti ning peintballis kasutatavate relvataoliste esemete käitlemise baasreeglid, mis reguleeriksid nende kasutamise käigus tekkinud tervisekahjustusest või varalisest kahjust teavitamise kohustust, teiste isikute õiguste kaitset, avaliku korra järgimise nõudeid ning selliste meelelahutusesemete kandmise keeldu koosolekul, meeleavaldusel, piketil, pidustusel ja teistel avalikel üritustel.
 
Vastavasisulise eelnõu väljatöötamise täpsem aeg ei ole Politsei- ja Piirivalveametile teada.
 
 
Lugupidamisega
 
 
 
Ene Ginter
juhtivkriminaalametnik
ennetuse ja süüteomenetluse büroo
arendusosakond



Nagu eelnevast aru saate – teatakse jõustruktuurides meist juba ammu.
Seega, pole meil ju mõtet peita vaid end näidata ja tutvustada meie ala kaaskodanikele, kes meid siis ehk paremini mõistaksid.
Õnneks (kahjuks) on poliitiline olukord selline, kus militaar teema on väga aktuaalne ja toimuvad aktiivselt KL/KV avalikud õppused, nagu oli näha Pärnu tänavatel, Nõmmel Valdeku koolis. Nende tuules oleks meil hea kaaskodanikele selgitustööd teha meie sportliku militaristlikule hobile. 

Selgitustöös kaaskodanikele võiks suund olla selline, et igas elu valdkonnas leidub nõrku lülisid. Nii ka ju iga päev tehakse maailmas iga sekund traagilisi vigu külm/jahi/tuli/…relvadega. Aga meie soov on militaristlikult välja elada, õpetada noori ja kaaskodanikke austama sportlik-militaristlik hobi, mis võib mõnelgi tekitada suuremat huvi meie kaitsejõudude vastu… 
Venis küll pikaks, aga ehk mõistate ja tuleme peidust välja…
« Last Edit: January 23, 2016, 14:24:46 by Margus »

Offline aa

  • Tavakasutaja
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: Küsimus suurele ringile
« Reply #23 on: January 24, 2016, 13:07:20 »
Selgitustöös kaaskodanikele võiks suund olla selline, et igas elu valdkonnas leidub nõrku lülisid. Nii ka ju iga päev tehakse maailmas iga sekund traagilisi vigu külm/jahi/tuli/…relvadega. Aga meie soov on militaristlikult välja elada, õpetada noori ja kaaskodanikke austama sportlik-militaristlik hobi, mis võib mõnelgi tekitada suuremat huvi meie kaitsejõudude vastu… 
Venis küll pikaks, aga ehk mõistate ja tuleme peidust välja…
Ütleme nii, et üsna kiirelt lasevad veidi pädevamad inimesed selle argumentatsiooni põhja. Airsoft niisama ei õpeta relva korralikult käsitsema - olen näinud väga palju inimesi, kes näiteks sihivad rauaga suvalisse suunda ja olen palunud, et nad vähemalt minu poole seda ei sihiks. Samamoodi üsna suvaliselt lastakse niimoodi, et keegi teine on laskesektoris sees. Mis, aga õpetab relva korralikult kasutama, on korralik koolitus - näiteks selline, mis noortele tehakse.
« Last Edit: January 24, 2016, 15:35:28 by aa »

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: Küsimus suurele ringile
« Reply #24 on: January 24, 2016, 17:35:00 »
Ehk ei hakkaks siinkohal teemat risustama... Härra AA, algteema oli ju airsoftiks koha leidmine. Kui on soovi sel teemal arutada ja jälle omi seisukohti väljendada, siis teha sel teema kas uus teema või panna jutt mõne teemakohase artikli alla.

Võib vajadusel kustutada.
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline Doc

  • Tavakasutaja
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Küsimus suurele ringile
« Reply #25 on: January 24, 2016, 19:50:07 »
Harald,

Kui teemaks tulnud relvaohutus ja relva käsitsemisoskus on MÕTETU teema ja sellele peab mingi kummalisel põhjusel eraldi tähelepanu juhtima ning näpuga vibutama, siis ei oskagi kohe midagi lisada... aplaus ja lilled idiotismile.

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: Küsimus suurele ringile
« Reply #26 on: January 25, 2016, 12:43:22 »
Kas teema algus ei olnud mitte airsoftikoha tegemine... Viimased artiklid EI lähe kahjuks kuidagi sellega kokku. Idiotismis süüdistada oskab igaüks, aga teemat läbi lugeda on teine teema.
Aga noh, tarkadele meestele ma siis mainiks omalt poolt et pea igal mängul, kus on algajad ja noored, leidub ka neid, kes ei tea ohutusest midagi. Loomulikult tuleb nendega tegeleda ja siiani on õnneks seltskonnas alati ka neid leidunud, kes nad korrale kutsuvad. Erinevalt üksikutest inimestest, kes tegelevad noortega(ei hakka nimesid välja tooma), võiks rohkem auru panna just noorte koolitusele ja neile mängude korraldamisele, kui siin rääkida asjast, mis on niigi selge ja kõigile aktiivsetele mängijatele teada.
 Samas veekord mainin ära et teema läheb juba rappa ja MITTE SEE ei olnud algteema.
« Last Edit: January 25, 2016, 12:50:11 by Harald »
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline aa

  • Tavakasutaja
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: Küsimus suurele ringile
« Reply #27 on: January 25, 2016, 13:02:51 »
Kulla Harald, ma saan aru, et ma ei meeldi sulle ja see takistab su mõtlemisvõimet, aga minu kommentaar oli kindlasti teemasse. Selgitustöö selle kohta, mis on airsoft, on kindlasti vajalik kui otsitakse ruume. Minu kommentaar oli konstruktiivne kriitika selle kohta, mis Margus välja pakkus

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Küsimus suurele ringile
« Reply #28 on: January 25, 2016, 14:03:18 »
Minu kommentaar oli konstruktiivne kriitika selle kohta, mis Margus välja pakkus

See on hea, et meie hulgas on laiema silmaringiga inimesi, kes oskavad asju vaadata põhjalikumalt. Minul paraku ei ole head loogilist mõtlemist ja head analüüsi võimet, sellepärast vabandan juba ette kui vahest liiga fantaasiasse tõusen.
Siis on hea kui mõni kriitik mu vahepeal maapeale tagasi toob.

Ega me muidu ei leia parimat lahendust kui me ei vaidle kõik momendid läbi.

Nagu ka oma postituses mainisin, seni kuni Kevin oma projekti arendab, saame meie arutada airsofti ruumide ja airsofti tuleviku osas asju edasi, mis tegelikult on vägagi seotud Kevini poolt püstitatud küsimustega.

Ma jätkan siiski:
Vaidluseks läks kasutaja aa vastuväitega relva ohutuse kohalt. Aga ma ei loe seda takistuseks meie ala edasise arengu ja tutvustamise teel. Paneme ennast korraks noore rolli. Me keegi ei sünni spetsialistina, me kõik oleme olnud nooruses oskamatud.  Meil kõigil pole võimalik kohe läbida koolitust. Anname võimaluse uutele ja püüame neid ise aidata ja õpetada ohutust.   
Muidu me tammume paigal ja otsime airsoftereid mängudele. Kordan veel, ma pole ühtegi mängu näinud, kus oleks mängijaid liiga palju. Ära too näiteks Relvatehase mängu, seal oli minu viga, et ma ei osanud seda massi paremini reguleerida. Ülejäänud mängudel mis on 2 aasta jooksul toimunud pole liiast kordagi meid olnud. 

Saan aru, enamus võib olla meie laienemisele vastu ja kriitika nooled lendavad.
Aga tore, et mõnigi mõtleb ka samas suunas nagu ka kasutaja nucleo.
 
Nucleo´ga oleme tootmisprotsessis, mis toodab Kevini projektile tähtsaid detaile (airsoftijad). Tootmisprotsess on algselt väga raske ja aeglane kuna kardetakse seadusega pahuksisse minna ja halba mainet uute detailide (mängijate) näol. Samuti on tootmisprotsessi suureks takistuseks praegu veel sponsorite väike huvi investeerida airsoftruumidesse kuna pole piisavalt detaile (airsoftereid). Kui me saame mõttekaaslasi juurde, kes oma arvamust ka julgemalt välja ütlevad ja aitavad meie tootmisele kaasa, siis mõne aja pärast on meil detaile (airsofterid) märkimisväärselt rohkem ja investorite suurem huvi meid aidata.

Võtame võrdluseks näiteks uisutamine/hoki, millised suured hallida (ka Baltikumi suurim sisehall Jeti Jäähall Suur-Sõjamäe 14), Tondiraba Jäähall, Haabersti Jäähall, mis saavad ka linnalt ja sponsoritelt ja poliitikutelt toetust. Sama võib tulevikus olla ka meie valdkonna hallid, kellel on palju erinevaid toetajaid….. Sama võib tulevikus olla ka meie valdkonna hallid, kes saavad ka linnalt toetust….
        Aga ühte ma ütlen, varuge kannatust, see ei ole lühike projekt, tulemust võib oodata 3 kuu/1aasta/2 aasta/…aasta pärast, sõltuvalt meie soovist ja tegevusest…

« Last Edit: January 25, 2016, 14:13:34 by Margus »

Offline Raks?!

  • Tavakasutaja
  • Posts: 181
    • View Profile
Re: Küsimus suurele ringile
« Reply #29 on: January 25, 2016, 15:12:56 »
Põhimõtselt võiks osta ära Suur sõjamäe teha korda mõni maja hoida seal talvel näites 15 kraadi sees ja muud majad vōiks ära puhastada ja võiks sinna teha kaevikud, tunnelid , salakâigud jne.. Ning siis oleks teatud hulk inimesi kes seda haldaks nt teema algataja.
« Last Edit: January 25, 2016, 20:27:40 by Raks?! »