Poll

Hääleta ettepaneku poolt või vastu

Ettepanek säilitada hetkel kehtiv piirang 2.3J (150m/s 0.2g) 15m MED
25 (45.5%)
Ettepanek tõsta 2.5J (158m/s 0.2g) 15m MED
30 (54.5%)

Total Members Voted: 51

Author Topic: Reeglite muudatuste küsitlus! KP ja SA snaiperrelvade jõu tõstmine  (Read 53508 times)

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
me ei räägi ju siin HPA-st
vaid kõik kõvemini laskvad AEG-d on teemaks

No teema on pigem see, et Joule Creep teadlik ärakasutamine on "cheating". (Kas on või ei ole saad aru sellest, et kõik need minimum engagement distantsid on seatud eelkõige võimalike vigastuste ärahoidmiseks, ehk energia on see mis loeb.) Joule creep ärakasutamine HPA relvade poolt on lihtsalt "dangerous cheating".

Ning Tammsandil on point täiega olemas. Ma usun, et mitte keegi siinsest auditooriumist ei oota, et sa seda aktsepteeriks;-)

Selle "dangerouc cheating" kohta veel BW korraldajalt:
Post  by Mike-von-Bulow » Mon Mar 26, 2018 9:29 am

Guys,

I replied on the mails I received.

Traditionally we are facing lot of fights for comfort zones of individual players.

I received feedback regarding HPA miss use from players and as you know we want to constantly bring improvements we want to have eays on HPAs as well.

For example HPA replicas were in CZ completely banned at some events due to dangerous cheating. We havent done so yet but we want to have a closer eye on it therefore we want to find out how many replicas we are first of all talking about and measure them separately as well adjusting them with tournamet lock.

Im not going to discuss ways how to cheat it. All I will tell if we find out that HPAs are regularly used for cheating we will ban them also for the future there for I suggest all HPA users to play fair and dont cheat and undertake given procedure - lets see what will be the outcome -You should have set the replicas on given rules standards anyway. What I will ad is we have special game masters in field who will test the replicas in field by players - who will cheat will be banned - very simply.

I see no more points to discuss this.

Mike
Mike von Bulow
Border War Organizer
 

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
See aeg baasil SA on mul siiski täis silindri ja 455mm toruga, mille mõõtmised enne siia panin. Reaalsuses nagu näha on, siis probleemsed on suruõhu baasil töötavad relvad, mitte vedrukad. Küll aga tahetakse sama kaikaga kõigile siin Eestis äsada.

Kui juba mõõtmiseks läks, siis võiks keegi ~120m/s co2 püstolit ka testida. Korduvalt kogenud, et mõne püstoliga tunneb jubedat valu, kui pihta saab. Samas viimane kord, kui olid rendikad, siis polnud temps mitte nii valus pihta saada.

« Last Edit: March 31, 2018, 22:42:52 by ranel »

ASH

  • Guest
AndrusK , nagu varem küsisin , et miks sa üldse oma relva tuunimisel paralleelselt m/s näidule J oled arvestanud kui seda pole mitte kunagi kuskil nõutud . Miks sa ei mõõda kuuli lennu kaugust või midagi muud . See on umbes sama, et kui täna sa võid autoga sõita 50km/h aga homme üle 1,5Tonnise kaaluga autoga enam sõita ei või .
Me ei alustanud mängimist eestis täna , meil ei ole siin midagi nii uut ,et me peaksime hakkama mingeid reegleid kuskilt sisse tooma - me üritame vaid jätta kehtima olemasoleva olukorra ja seda on nyyd küll raske mingiks auguks lugeda . Pigem on auk kuskil peas mis ei lase aru saada et Joul näit nüüd ja 0,2 moonaga kronomine siis, ei pea tabelis kokku jooksma - meil on võimalus aga kainele mõistusele toetudes võtta vastu piirmäärad uue mõõtmisühiku jaoks mis on päris elu arvestavad.

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Nagu aru olen saanud, siis J väärkasutamiseks, peab olema ikka suht pikk toru :)
HPA annab kindlasti mingi eelise AEG ees, kuid oma hinna tõttu, on neid suhteliselt vähe ja
kahtluse korral. saab kiiresti ,,ära karistada,,. Oleks, et iga teine jookseks voolikuga metsa all.
Subjektiivne arvamus:
Kokkulepitavaid reegled, määratakse meie mängudele. Mida need rotsad oma board warsil teevad, ei koti
99% kommuunist. Tahad seal käia, vii oma relv vastavusse, mitte ära hakka siia ühend emiraatide reegleid pakkuma.

ASH

  • Guest
See aeg baasil SA on mul siiski täis silindri ja 455mm toruga, mille mõõtmised enne siia panin. Reaalsuses nagu näha on, siis probleemsed on suruõhu baasil töötavad relvad, mitte vedrukad. Küll aga tahetakse sama kaikaga kõigile siin Eestis äsada.

Kui juba mõõtmiseks läks, siis võiks keegi ~120m/s co2 püstolit ka testida. Korduvalt kogenud, et mõne püstoliga tunneb jubedat valu, kui pihta saab. Samas viimane kord, kui olid rendikad, siis polnud temps mitte nii valus pihta saada.



HPA on eraldi teema - ei ole mingit ühe kaikaga löömist - sinul on 455 toru aga 509 (M16) torust tuleb juba teine tulemus , sinu relv aga läheb mõistliku moonaga juba  üle piiri kui õigesti mäletan

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Reaalsuses nagu näha on, siis probleemsed on suruõhu baasil töötavad relvad, mitte vedrukad. Küll aga tahetakse sama kaikaga kõigile siin Eestis äsada.

Ma miskipärast ei usu, et sa selle vastu oled, kui kõigile saavad samad reeglid ja seda kuuli energia baasil mänguseades reaalselt kasutatavate kuulidega. Mis konkreetselt sinu relva puutub, siis ma usun et ma (natuke) eespool kirjutasin, et puhtalt eesti ja vene reeglite ühtlustamise huvides võiks SA snaipri lubatud energia suuremgi olla kui 2.5J.  KP on iseasi.

Mida ei ole kindlasti mõtet teha on teha reeglid, mida mitte keegi teine ei kasuta. Eestikeelne kommuun pole isegi Eestis suurim airsofti kogukond. Kui tahame korralikel suurtel mängudel (ka) käia, siis peame teistega arvestama.
« Last Edit: March 31, 2018, 23:29:32 by AndrusK »

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile

...Mis konkreetselt sinu relva puutub, siis ma usun et ma (natuke) eespool kirjutasin, et puhtalt eesti ja vene reeglite ühtlustamise huvides võiks SA snaipri lubatud energia suuremgi olla kui 2.5J.  KP on iseasi.
Et siis eesti ja vene reeglite ühtlustamiseks peaksime SA jõudu tõstma ja KP jõudu langetama(2,3J peale)? Kus on loogika? Iga SA või KP, olenemata sellest kas AEG või HPA baasil, laseb 150 m/s (vene reeglid 0,2 kuuliga) raskema kuuliga kõvemini kui 2,3 J.
« Last Edit: April 02, 2018, 08:10:18 by zaG »

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
SA 3 peale!

ASH

  • Guest
AndrusK, Sa pead mõistma seda, et me olime kõik selle poolt ,et minna jõupõhisele mõõtmisele just selle tõttu, et saaks paika mingid ADEKVAATSED piirid kuna m/s seda siiani ei võimaldanud - aga sellega seoses ei olegi vaja võtta aluseks seda 150m/s .2g valemit mis annab 2,3J sest see pole adekvaatne. Niikuinii mitte keegi ei mänginud ju .2 kuuliga - see oli lihtsalt üks ja ainus mõõtmise alus . Nüüd on meie eesmärk panna paika mõistlikkuse piires lubatud jõud , mis ei ole valemi tulemus vanast mõõtmismeetodist vaid reaalsuse tulemus , Sa põhimõtteliselt võitled sama asja eest aga oled ikka ühe jalaga kinni oma vanas süsteemis ja teisendad selle kaudu - see on vale ! Siis oleks õige öelda, et siiani ei oleks tohtinud üldse raskema kuuliga mängidagi.
« Last Edit: April 02, 2018, 10:30:05 by ASH »

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site

...Mis konkreetselt sinu relva puutub, siis ma usun et ma (natuke) eespool kirjutasin, et puhtalt eesti ja vene reeglite ühtlustamise huvides võiks SA snaipri lubatud energia suuremgi olla kui 2.5J.  KP on iseasi.
Et siis eesti ja vene reeglite ühtlustamiseks peaksime SA jõudu tõstma ja KP jõudu langetama(2,3J peale)? Kus on loogika? Iga SA või KP, olenemata sellest kas AEG või HPA baasil, laseb 150 m/s (vene reeglid 0,2 kuuliga) raskema kuuliga kõvemini kui 2,3 J.

Vene reeglite järgi on SA snaipritel lubatud 170m/s. KP on 150m/s. (0.2 kuuliga)

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
AndrusK, Sa pead mõistma seda, et me olime kõik selle poolt ,et minna jõupõhisele mõõtmisele just selle tõttu, et saaks paika mingid ADEKVAATSED piirid kuna m/s seda siiani ei võimaldanud - aga sellega seoses ei olegi vaja võtta aluseks seda 150m/s .2g valemit mis annab 2,3J sest see pole adekvaatne. Niikuinii mitte keegi ei mänginud ju .2 kuuliga - see oli lihtsalt üks ja ainus mõõtmise alus . Nüüd on meie eesmärk panna paika mõistlikkuse piires lubatud jõud , mis ei ole valemi tulemus vanast mõõtmismeetodist vaid reaalsuse tulemus , Sa põhimõtteliselt võitled sama asja eest aga oled ikka ühe jalaga kinni oma vanas süsteemis ja teisendad selle kaudu - see on vale ! Siis oleks õige öelda, et siiani ei oleks tohtinud üldse raskema kuuliga mängidagi.

Hei, sul on õigus selles suhtes, et raskem kuul säilitab energiat paremini ja selle tõttu igasugused med distantsid peaksid ka kuuli raskusest sõltuma. Samas, minu poolest võib nad lihtsalt panna paika raskema kuuli järgi ja teha pikemaks kui tingimata vaja. Kui kulipilduri või snaipri backup relv ei lase täpselt näiteks 30m, kui med panna 30m, siis see on vastava isiku probleem.

Aga, minu arvates sul ei ole õigus seniste reeglite tõlgenduses. Kui reeglid ei vasta täpselt hiljem tekkivatele küsimustele, siis tuleb mõelda, et mis oli reeglite loomise mõte üleüldse. Kas see mõte oli, et laskekiirused ja ohutusdistantsid pandi paika 0.2 kuuli järgi ja ühtlasi oli täiesti OK, kui reaalselt relvad lasid kõvemini kui see energia, milel järgi ohutusdistantsid arvutatud olid, või pigem eeldati, et kui keegi laseb raskema kuuliga, siis ta vaatab ise, et tema väljalaskekiirus oleks vastavalt madalamal.
Kui sinul oleks õigus, siis poleks praegu mingit teemat HPA relvade suurema jõuga, sest nad vastavad 0.2 kuuliga ilma hopita kronodes reeglitele AS WRITTEN.
Kui minul on õigus, siis oli siiani joule creep igal juhul petmine, millest vaadati mööda, aga olukord läks tõsiseks siis, kui see petmine muutus ohtlikuks.

Arvestades, et joule piir on niikuinii suht meelevaldne, osad peavad mängima üleüldse 1J relvadega ja saavad ka hakkama, siis pole loogiline, et J üleminek peab nüüd energiat suurendama. EI pea. Samas, ma aktsepteerin sinu või kelle iganes õigust eriarvamusele siin.
« Last Edit: April 02, 2018, 10:52:50 by AndrusK »

ASH

  • Guest
petmine oleks see olnud juhul kui oleks olnud piirangud joulides ja nendest poleks kinni peetud - sinnamaani ei pea sa joulidest midagi rääkima unusta need ära - sest neid ju reeglites ei eksisteerinud ka nö ametlike (poodide ja muude tehnikute ) tuunijate jaoks , kes tuunisid relvi tava mängijatele . Loomulikult on asi tõusnud päevakorda HPA pealetungiga aga sinu enda toodud näitest, kus sa venitasid välja mingi metsiku joul creepi, me siin ei räägi , vaid räägime tava AEG-de reaalsetest tulemustest mõistlikutel tingimustel, mille võiks aluseks võtta . Me ei suurenda energiat(see kuni 2,5J on koguaeg mängus olnud)vaid aksepteerime et 2,3j näit on vale  - sa ju ise nõustud et mõõtes kiirust 120m/s .2 moonaga ei ole pädev , mik sa pead siis pädevaks nendest andmetest välja arvutatud jouli näitu ? mitte seda mida pmst kõigi relvad siiani välja on andnud kes SA ja KP liiki kasutavad . Täpselt sama seis oli ka poldikatega , nende puhul aga otsustati et mõõtevea likvideerimiseks edaspidi lubatud jõu tõstmine on ok ja tegelt ka veel reaalse jõu tõstmine on ok , miks see nüüd selle liigi puhul mõõtevea puhul ei või olla ok 

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Ma lihtsalt huvi pärast võtsin jälle oma Vintorezi ette, mida ma olen küll vahepeal 3x ümber ehitanud, et lihtsalt testida, kui suurt joule creepi saab, kui see eesmärgiks võtta.

Aga kui ma nüüd toon selle relva välja ning sa saad ise veenduda, et ta laseb 0.2 kuuliga 150m/s, ning raskema kuuliga 2.9J energiaga või üle - ütle mulle ausalt, kas see paneks sind oma seisukohti muutma:-) Mulle tundub, et ei pane. Selles suhtes on nagu mõttetu jahumine siin üleüldse.

ASH

  • Guest
kas sa ikka ei saa aru, et me ei räägi ju nendest äärmustest mis ei ole reaalselt mõstlikud kasutatavad lahendused .

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
kas sa ikka ei saa aru, et me ei räägi ju nendest äärmustest mis ei ole reaalselt mõstlikud kasutatavad lahendused .

Miks ei ole kasutatav? Kui sa AEG disainis midagi ei muuda, siis ta max energia avaldub kas 0.25 või 0.3 kuuliga, ning sealt edasi hakkab langema. Kui sa seda ei taha, siis sa pead nihutama max energiat raskema kuuli poole. Kui sa seda teed, siis relva performance 0.2 kuuliga kukub, ehk siis see, et ta 0.2 kuuliga halvasti cronob, on lihtsalt side-effect. Aga teema on vägagi mõistlik ja kasutatav. Minu puhul ka standard, ma alati tuunin omi relvi eesmärgiga panna nad laskma kõige paremini selle kuuliga mida kasutan.