Author Topic: Mängude reeglid! Eesti ja Vene erinevused  (Read 159005 times)

Offline Obi-San

  • Tavakasutaja
  • Posts: 163
    • View Profile
Re: Mängude reeglid! Eesti ja Vene erinevused
« Reply #75 on: April 24, 2018, 18:13:10 »
Mitte päriselt "ei taha"
Lihtsalt pole praegu kedagi kes tahab sellega tegelema, kõik on mugavas tsoonis.
Muidu juba ammu jutud käivad et vaja joulidele minema, aga keegi ei viitsi sellega tegelema
Oorah

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: Mängude reeglid! Eesti ja Vene erinevused
« Reply #76 on: April 24, 2018, 18:40:32 »
Ja nii ongi. Eesti mängudel võib kohata vene kommuuni inimesi, kes n. DMR´i on ehitanud 175ms peale. Aga korraldaja pmt. lubab vaid 150.
nii kui nii on mängudel ka vene kommuuni esindajaid. Tehke siis juba võimsamate relvade järgi reeglid, muidugi distants peaks jälgitama ja loodetavasti ka inimesed on teadlikumad ja kasutavad halli ollust kahe kõrva vahel.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Eesti ja Vene erinevused
« Reply #77 on: April 24, 2018, 18:42:50 »

Margus sa oled aastate jooksul korraldanud mitukümmend mängu. Kas sa alles nüüd said aru, et reeglites on erinevused sees relva piirangutes? Need olid ka ennem. Nüüd on lihtsalt jõu mõõtmise põhimõte juurde tulnud.

Jaa, täpselt 75 mängu olen korraldanud ja pole varem kronomisega tegelenud, ainult Sega´ga ühiskorralduses vist kasutasime.  Väljalaske erinevuse teemaga m/s olin kursis, aga dzaulidest ei saa aru, see on minu probleem. Seni pole mu mängudel teemaks tõusnud.

Nüüd tuli kronomise ettepanek mängijalt kuna liiguvad kuuldused liialt võimsate relvade kohta.
Sealt see veerema hakkas.

Mõtlen, et kui seni on foorumid koos mänginud ja pole probleemiks olnud mõlema foorumi erinevus, siis jätkan samuti ja ei piira vene foorumi mängijate relvade võimsust.

Aga siis mõtlen, mida eesti foorumi mängijad mõtlevad, miks peavad nemad mängima madalama võimsusega kui vene mängijad... Kus on võrdsus...
Et mitte minna vastuollu, siis peaksin oma mängu reeglites siiski lubama vene piirangud, mõtlemisaine...

Arutelus tuleb võibolla parem idee välja...
« Last Edit: April 24, 2018, 18:51:17 by Margus »

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: Mängude reeglid! Eesti ja Vene erinevused
« Reply #78 on: April 24, 2018, 18:54:29 »
Ja nii ongi. Eesti mängudel võib kohata vene kommuuni inimesi, kes n. DMR´i on ehitanud 175ms peale. Aga korraldaja pmt. lubab vaid 150.
No tegelikult need 175 ms/s DMR-id lasevad vabalt sinna 4J lähedale korraliku kuuliga (190 + m/s), kuna sellisel kiirusel on need suht eranditult HPA peale ehitatud :D

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: Mängude reeglid! Eesti ja Vene erinevused
« Reply #79 on: April 24, 2018, 19:06:05 »
HPA mängijatel, suhtkoht õnneks lihtne oma replikat lubatud piiridesse viia.
AEG on nats keerulisem.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Eesti ja Vene erinevused
« Reply #80 on: April 24, 2018, 21:06:32 »
Aga siis mõtlen, mida eesti foorumi mängijad mõtlevad, miks peavad nemad mängima madalama võimsusega kui vene mängijad... Kus on võrdsus...
Et mitte minna vastuollu, siis peaksin oma mängu reeglites siiski lubama vene piirangud, mõtlemisaine...

Arutelus tuleb võibolla parem idee välja...

Kui sa teed mängu vene foorumi reeglite järgi, siis on nii vene kui airsoftfoorumi reeglite järgi tuunitud relvad legaalsed. Militaarseiklus pmtselt kasutab oma rahvusvahelise suunitlusega mängudel sarnast süsteemi.

Või siis võid teha nagu Border Waril - kui kellegi automaat kronob üle automaadile lubatud piirangu, aga ikkagi alla 150m/s, siis ta võib selle relvaga mängida, aga DMR'ina: tohib kasutada ainult üksiklaske, peab omama backuprelva ja hoidma DMR miinimumdistantsi.
« Last Edit: April 24, 2018, 21:15:11 by AndrusK »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Eesti ja Vene erinevused
« Reply #81 on: April 25, 2018, 10:13:55 »
Tänud neile, kes aitavad kaasa mõelda!!!

Ja vabandan juba ette oma teadmatuse pärast asjas, mida pole varem kasutanud.

Kui ma selle palli veerema panin, siis on mul mängude korraldajana vaja selgeks teha piirangud. Kahe foorumi peale saan aru, et on siis sellised piirangu ülemised numbrid:

Mõõtmine maha keeratud hopiga ja 0.2g kuuliga
130 m/s: automaat; 

151 m/s: Kuulipilduja, kergkuulipilduja, üksiklaskudega AR (valangu
              laskmise võimalus on eemaldatud mehhaaniliselt), 151m/s 0.2g kuuliga =       
              135m/s 0.25g kuuliga = 124m/s 0.3g kuuliga = 107m/s 0.4g kuuliga;

170 m/s: poolautomaat snaiper (valangu laskmise võimalus on eemaldatud mehhaaniliselt);

200 m/s: Poltlukk snaiper 4J = 200m/s 0.2g kuuliga =  136m/s 0.43g kuuliga = 133m/s 0.45g
             kuuliga = 126m/s 0.50g kuuliga.

Ilmselt on poolautomaatsnaiper ja poltlukk snaiper erinevad asjad?

Kui keegi oskab arvutada ja lisada puuduolevatele need ka dzaulides ja mõõdetuna 0,25j ja 0.30g?

Kas saan õigesti aru, et eelpool nimetatud piirangutest võimsam relv pole keelatud, aga tuleb panna punane teip?
Või siiski on keelatud, aga mis puhul punane teip pannakse?
 
Mind häirib kornomise  juures see, et selleks tuleb maha keerata hop. Paljud on ilmselt vaeva näinud ja aega kulutanud oma relva hopi täpseks reguleerimisega. Selleks on soovitav, et mängija enne mängule tulekut ja enne täpsuse reguleerimist teeb selgeks relva võimsuse ja vastavalt sellele kleebib kleepsu.

Eraldi teema on MED ehk minimum laskekaugused, et need saaks üheseks vene foorumiga.

« Last Edit: April 25, 2018, 12:58:36 by Margus »

Offline Valle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 337
  • nucleo
    • View Profile
Re: Eesti ja Vene erinevused
« Reply #82 on: April 25, 2018, 11:05:50 »
Mind häirib kornomise  juures see, et selleks tuleb maha keerata hop.

No tegelikult uute reeglite järgi ei tohiks hopi maha keerata vaid tuleks kronoda õige kuuli ja paika pandud hopiga (et saada kätte reaalne tulemus, millega mängija reaalselt ka mängib). Kui kasutad krono millel saad paika panna mis raskusega kuuliga mõõdad, siis tegelikult ei pea sa midagi rehkendama hakkama, kui tahad J väärtust kätte saada — krono ütleb selle sulle ise ära.

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Mängude reeglid! Eesti ja Vene erinevused
« Reply #83 on: April 25, 2018, 12:24:38 »
No mõni mängija arvab, et igasugune automaatide võimsamaks tuunimine tuleks ära keelata, et lubada ainult tehasest seaded võimsusele (loe vedru näiteks).

 Samuti arvatakse, et ka highcap salved tuleks kõik nurka visata ja mängida max midcapidega jne... jne... jne... Nii palju kui on mängijaid, nii palju on ka soove ja nõudmisi.

Ka meile teatati, et keeldutakse meie mängudel mängimast seni kuni lubame mängule automaadid kuni 150 m/s olenemata MED piirangust ja backup relva vajadusest, et probleemiks väidetavalt see, et 150 m/s automaat laseb liiga kaugele ja mängija oma lahjema automaadiga ei ulatu kattetulega tolle võimsama relvaga mängijani. No ok, tõmbasime piirangu alla automaat kuni 130 m/s ja MED ca 10m ja ei läinud kaua aega kui juba mulle mängija kirjutas, et tal automaat 138 m/s, et mis edasi, jälle laiali ja vedru nurka millele raha kulutatud, et siis lubatud normi piiresse pääseda, et saaks mängida? Ja jällegi, et kui piirame Eestis automaatide võimsuse 130 m/s peale max, mis siis kui keegi korraldab Eestis rahvusvahelise mängu? Et lubame ka mujalt tulijatele ainult 130 m/s või teeme erandi ja lubame ka võimsamad automaadid ja siis jälle mõned eestlastest mängijad käivad ringi ninad vingus peas, et nende automaadid ei ulata kattetuld tegema ja nii on mõtetu mängida? Kohati jääb mulje, et mõned mängijad mitte ei taha mängust rõõmu tunda, vaid tulevad mängudele juba ette vingus ninaga ning otsivad põhjust mille kallal viriseda. Minu arvamus on see, et kui automaat ei ulata kattetuld tegema, siis tuleb muuta taktikat, et see võimsama relvaga mängija rajalt maha võtta, nii lihtne see ongi.

Pigem on minu arvates mõningane probleem see kui automaat annab tihedamat tuld kui kuulipilduja (loe rohkem kuule minutis), et mis mõtet on siis kuulipildujatel kui nende tuletihedus on madalam kui automaatidel, et ostad kalli raha eest kuulipilduja ja pead veel kuhja raha alla panema tutikale asjale, et selle tuletihedust tõstma hakata? Ehk siis toon lihtsalt näite, ärge võtke neid numbreid nüüd reaalsete pähe. Oletame, et ostan tutika tehaseseadetes kuulipilduja 500-600€ eest mille tuletihedus on näiteks 800 kuuli minutis ja lähen sellega mängule ja siis on minu vastas mängijad tuunitud automaatidega mille tuletihedus on 1500 kuuli minutis, et mille kuradi pärast ma raiskasin 500-600€, et pean siis kohe tutikat kuulipildujat tuunima hakkama, et kiirem mootor, parem aku, mosfet jne... sisse, et saavutada ka selline 1500 kuuli minutis kiirus? Lihtsam on siis juba tõesti osta automaat ja see üle tuunida ja tuleb asi tunduvalt odavam, aga nii meil mängudele kuulipildujad ei jõuagi ja mängimegi mingite hüpertuunitud automaatidega või ostame minigun´st alates kuulipildujaid 700-800€ relv, et suuta tuletiheduselt üle olla hüpertuunitud automaatidest? Veel näide. Milsim, kuulipilduja paar peab andma toetus ja kattetuld rühmale, kuid tuletihedus tehaserelval võrreldes vastaste hüpertuunitud automaatidega on nii mannetu, et realistlikusest ei saa juttugi olla. Mis on minu jutu mõte, et relvade m/s saab reguleerida MED´ga ja backup relva nõudega, aga kuidas reguleerida relvade tuletihedust?
« Last Edit: April 25, 2018, 12:50:54 by Remius »
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline andreas

  • Tavakasutaja
  • Posts: 171
    • View Profile
Re: Mängude reeglid! Eesti ja Vene erinevused
« Reply #84 on: April 25, 2018, 13:30:56 »
Mis on minu jutu mõte, et relvade m/s saab reguleerida MED´ga ja backup relva nõudega, aga kuidas reguleerida relvade tuletihedust?

Tuletiheduse lihtne reguleerimine: keelata teatud mängudel hicap salved ära, kasutada võib ainult standard salve nt kuni 100 kuuli salves. Polarstaril võin sekundiga tuletiheduse keerata 40+rps, aga ei näe sellel pointi,suurem tuletihedus ei võrdu automaatselt efektiivsema mängijaga.

Sinu kuulipilduja jutu peale ütleks seda, et stock sättes KP ongi suht mannetu AEG kõrval. Sama võiks ju kurta vend, kes ostab 500€ maksva vinnastatava bolt-action relva, tuleb tuunimata relvaga mängule ja ei lase üle AEG distantsi. KP ja snaipri rolli edukaks välja mängimiseks ei kõlba stock relvad kindlasti mitte. Seepärast võikski softimist alustada AEG pealt, et mitte pettuda.

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: Mängude reeglid! Eesti ja Vene erinevused
« Reply #85 on: April 25, 2018, 13:59:04 »
Ants, ega kiirem kuul, ei taga kaugemat laskedistantsi kohe. Vaid pigem, kuul lendab kiiremini kohale.
Eks piirangud ole ikka inimlikuse säilitamiseks. Vaevalt, et sa tahaksid mängida qcb 150ms relvadega.
https://youtu.be/uzuUG4NIdjs?t=2m25s
See ju vaid reeglites kuuliga. Rasketega teeb ikka jubedalt pahandust.
Probleem pigem selles, et stockis tulevad juba mõned relvad 130ms peal. Ja ennem kui vedru paika väsib, võib paar
mängu minna.
Lisaks lahingu möllus, võib juhtuda, et ei märka medi puudumise üle. On ka minul seda paar korda olnud, ennem kui aru olen saanud.
Aga kui enamik jookseks sinna 145ms relvadega ringi, siis vaevalt, et nooremad ja õrnemad tuleksid kampa enam.

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Mängude reeglid! Eesti ja Vene erinevused
« Reply #86 on: April 25, 2018, 18:36:46 »
Mis on minu jutu mõte, et relvade m/s saab reguleerida MED´ga ja backup relva nõudega, aga kuidas reguleerida relvade tuletihedust?

Tuletiheduse lihtne reguleerimine: keelata teatud mängudel hicap salved ära, kasutada võib ainult standard salve nt kuni 100 kuuli salves. Polarstaril võin sekundiga tuletiheduse keerata 40+rps, aga ei näe sellel pointi,suurem tuletihedus ei võrdu automaatselt efektiivsema mängijaga.

Sinu kuulipilduja jutu peale ütleks seda, et stock sättes KP ongi suht mannetu AEG kõrval. Sama võiks ju kurta vend, kes ostab 500€ maksva vinnastatava bolt-action relva, tuleb tuunimata relvaga mängule ja ei lase üle AEG distantsi. KP ja snaipri rolli edukaks välja mängimiseks ei kõlba stock relvad kindlasti mitte. Seepärast võikski softimist alustada AEG pealt, et mitte pettuda.

Ega see väiksem salvemaht pane relva vähem kuule minutis välja pritsima :D Võta rohkem salvi kaasa ja harjuta kiiret laadimist ja pole probleemi :D Et ostame kõik omale polarstarid? :D

Olen mänginud softi aktiivselt aasta, teine algas ja pettumust ei ole. Stock kuulipilduja on mannetu ainult kallimate polarstaride ja muude high end stock automaatide suhtes siiski mitte keskmise stock automaadi suhtes :)
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Mängude reeglid! Eesti ja Vene erinevused
« Reply #87 on: April 25, 2018, 18:42:22 »
Ants, ega kiirem kuul, ei taga kaugemat laskedistantsi kohe. Vaid pigem, kuul lendab kiiremini kohale.
Eks piirangud ole ikka inimlikuse säilitamiseks. Vaevalt, et sa tahaksid mängida qcb 150ms relvadega.
https://youtu.be/uzuUG4NIdjs?t=2m25s
See ju vaid reeglites kuuliga. Rasketega teeb ikka jubedalt pahandust.
Probleem pigem selles, et stockis tulevad juba mõned relvad 130ms peal. Ja ennem kui vedru paika väsib, võib paar
mängu minna.
Lisaks lahingu möllus, võib juhtuda, et ei märka medi puudumise üle. On ka minul seda paar korda olnud, ennem kui aru olen saanud.
Aga kui enamik jookseks sinna 145ms relvadega ringi, siis vaevalt, et nooremad ja õrnemad tuleksid kampa enam.

Ei no mina saan sellest aru, edastasin vaid seda mis mulle vaidluses väideti :) Ilmselgelt CQB alale 150 m/s relv ei kõlba isegi mitte MED´ga kui CQB ala distantsid jäävad sinna 15m kanti ühest koridori otsast teise.

Ja just nimelt, et mõned relvad tulevad juba tehasest 130 m/s ja nendel kellel mure liikse võimsuse pärast nõuavad siis kohe lahjema vedru ostmist ja selle paiglaldust sellisel relval?

Nooremate ja õrnematega pole ma otseselt kokku puutunud, ok korra oli meil mängul noor 12 aastane poiss Uuskülas, aga tema pidas lahingut väga vapralt ning vedas terve päeva korralikult välja kuigi mõned korrad väljal isegi kuulsin teda tabamust saamas, aga ega ta alla ei andnud ja tegi meile vanematele mängijatele korraliku säru ikkagi :D
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: Mängude reeglid! Eesti ja Vene erinevused
« Reply #88 on: April 25, 2018, 19:24:33 »
Midcapid ei muuda lasketihedust aga see paneb siiski enne päästikule vajutamist mõtlema, sest kui sa seda ei tee, kaotad igasuguse efektiivsuse lahinguväljal (isegi kui sul on terve hunnik midcappe). Seal on suur vahe, kas sul on ~120 kuuli salves (keskmine midcap) või siis ~380. Tasub proovida.

Sellest, et relvad tulevad tehasest kangema vedruga. Suurem osa EU poode pakuvad tasuta relvade n-ö downgrade (sh eestlaste seas üks populaarsemaid, gunfire). Seega puhas tahtmise asi. Lisaks ei ole keeruline relva sobivatesse piiridesse viia, uus vedru maksab ~10 EUR-i kanti seega ei ole teab mis väljaminek.


Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: Mängude reeglid! Eesti ja Vene erinevused
« Reply #89 on: April 25, 2018, 19:43:12 »
Midcapid ei muuda lasketihedust aga see paneb siiski enne päästikule vajutamist mõtlema, sest kui sa seda ei tee, kaotad igasuguse efektiivsuse lahinguväljal (isegi kui sul on terve hunnik midcappe). Seal on suur vahe, kas sul on ~120 kuuli salves (keskmine midcap) või siis ~380. Tasub proovida.

Sellest, et relvad tulevad tehasest kangema vedruga. Suurem osa EU poode pakuvad tasuta relvade n-ö downgrade (sh eestlaste seas üks populaarsemaid, gunfire). Seega puhas tahtmise asi. Lisaks ei ole keeruline relva sobivatesse piiridesse viia, uus vedru maksab ~10 EUR-i kanti seega ei ole teab mis väljaminek.



+1
Siin ikka liigutakse hicapidega milles on 1000 kuuli ning elektrilised.


Ants keegi polegi öelnud,et aint 150m/s annab kaugust!Ilmselgelt on seal palju muid asju mis annavad kauguse kui ka täpsuse.See ei olegi hetkel ju jutu teema.

Kui raske on siis kasutada samu reegleid mis on siin foorumis?
Ma väitsin,et kui lubada automaadil sama väljalase mis kulal ja dmr ....siis pole pointi ju kahel viimasel.