Author Topic: Ise mängude korraldamine  (Read 21691 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #30 on: January 16, 2020, 20:46:11 »
Jaa, olen korduvalt vigu teinud ning moraali/konstruktiivse tagasisidekuulidega korduvalt maha niidetud. Tõusen läbipekstuna püsti, raputan moraaliründenooled maha, püüan vigadest järeldused teha ja püüdlikumana edasi minna. Vahest see natuke õnnestub, vahest mitte, paremini ma ei oska.
Eks meist igaüks omamoodi kaldus.

Mul on kahju siin tekkinud järjekordsest vaidlusest, et millega siis Ants nüüd hakkama sai, et ta FB-st kustutati ja miks kasutajal speedy gonzales FB-s airsofti teemalised grupid kustutati, mis nad valesti tegid? Et ise ja teised teaksid vigu vältida, ehk valgustate ja kas FB kommenteerib sulgemise põhjust?

Ants ju just alles tegi hea (kohal ei käinud, aga fotodest ja tagasisidest jäi mulje) mängu, mis andis ligi 30-le airsofterile hea võimaluse end välja elada. Et mis on see põhjus, miks teda välja tõrjutakse? Ma ei ole Fb-s nendes foorumites, kus Antsu ja kriitikute vahel käivat  eriti tihe tuline andmine ja pole päris kõigega kursis, aga hea oleks teada neid vihkamise põhjusi, siis Ants ise, mina ja teised saaksid ehk neid vigu vältida.

Püüame ikka sõbralikumalt kokku hoida ja koos edasi minna...

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #31 on: January 16, 2020, 22:02:58 »
Jaa, olen korduvalt vigu teinud ning moraali/konstruktiivse tagasisidekuulidega korduvalt maha niidetud. Tõusen läbipekstuna püsti, raputan moraaliründenooled maha, püüan vigadest järeldused teha ja püüdlikumana edasi minna. Vahest see natuke õnnestub, vahest mitte, paremini ma ei oska.
Eks meist igaüks omamoodi kaldus.

Mul on kahju siin tekkinud järjekordsest vaidlusest, et millega siis Ants nüüd hakkama sai, et ta FB-st kustutati ja miks kasutajal speedy gonzales FB-s airsofti teemalised grupid kustutati, mis nad valesti tegid? Et ise ja teised teaksid vigu vältida, ehk valgustate ja kas FB kommenteerib sulgemise põhjust?

Ants ju just alles tegi hea (kohal ei käinud, aga fotodest ja tagasisidest jäi mulje) mängu, mis andis ligi 30-le airsofterile hea võimaluse end välja elada. Et mis on see põhjus, miks teda välja tõrjutakse? Ma ei ole Fb-s nendes foorumites, kus Antsu ja kriitikute vahel käivat  eriti tihe tuline andmine ja pole päris kõigega kursis, aga hea oleks teada neid vihkamise põhjusi, siis Ants ise, mina ja teised saaksid ehk neid vigu vältida.

Püüame ikka sõbralikumalt kokku hoida ja koos edasi minna...

Sulgemise põhjus relvad, pettus, mida iganes veel. Tegu ilmselge kaebuste lainega. Facebook on täis erinevate korraldajate lehti ja gruppe ja niisama heast peast facebook lehti ega gruppe ei sule. Seda enam on minul esmakordne kogemus, et määratakse bänn ürituse postituse eest milliseid võib leida igast facebooki grupist ja lehelt mis airsoftiga seotud ja need kõik on pea ühesugused v.a. stsenaariumid. Ilmselgelt ei anna lihtsalt kellegile hing rahu, et ma senini tegutsesin ja mänge korraldasin ja otsustas minna kaebuste teed. Kui grupi sulgemine soovitud tulemust ei andnud, siis järgmisena mindi lehtedel olevaid postitusi ründama kaebustega.

Kui tegu ei olnud isikliku rünnakuga ja facebook täiesti suvaliselt ainult mind ründab, siis ma ei tea, kui otsus on puhtalt facebooki enda tehtud ilma kaebusteta, siis on oodata kõikide airsofti gruppide sulgemist facebookis järjest nii kui seal kasvõi väike pilt relva laadsest esemest on või mingil muul põhjusel. Katse facebookile vastulause esitada on ära võetud. Minul isiklikult on kõrini nendest rünnakutest ja sellest, et minu 2 aasta töö kellegi viha tõttu hetkega likvideeritakse ja jätkatakse rünnuakuid ja just seepärast kaalungi edaspidise korraldamise lõpetamist. Proovisime meeskonnaga koos teha mängu ja ikka ei rahuneta maha.

Ma olen algusest peale tahtnud teha asja omamoodi mitte ühe malli järgi. Ja see on ka edu toonud üldiselt.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline RaitV

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #32 on: January 17, 2020, 18:15:36 »
Tere

Lihtsalt mainin et FB ei luba pildil relvi näidata. Mingiaeg blokkis FB kõik müügi kuulutused ära jne. Ei kaitse kedagi ega midagi vaid lihtsalt MAININ.
Pizzapoisid

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #33 on: January 17, 2020, 18:47:24 »
Tere

Lihtsalt mainin et FB ei luba pildil relvi näidata. Mingiaeg blokkis FB kõik müügi kuulutused ära jne. Ei kaitse kedagi ega midagi vaid lihtsalt MAININ.

Ei ole relvi pildil. Esmakordne kogemus, et bännitakse ürituse pärast milliseid leidub igal airsoftiga seotud lehel ja grupis. Kui tegu pole kaebusega, siis võib oodata, et facebook hakkab eemaldama airsofti üritusi ja nende ürituste koostajaid 30 päevakutega karistama. Süüdistus airsoft kaupluse reklaami jagamises võeti tagasi ja leiti, et see siiski ei riku facebooki reegleid, kehtima jäi 30 päeva bänni ürituse pildi ja teksti eest.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #34 on: January 17, 2020, 18:57:43 »
Mis puutub gruppide kustutamisse, siis ok, esimene grupp mis oli 2 aastat puutumatu ning kustutati, kuid teises grupis mis sai tehtud eelmise asemele polnud mingeid relvapilte, sai üles vaid üritus, kuid kustutati ikkagi ja seda kohe peale seda kui foorumis sai vahetatud kustutatud grupi link uue vastu. Peale kolmanda grupi loomist uut kolmandat linki foorumisse üles ei pannud ning grupis on pildid mängu kokkuvõttest kus ka relvad näha ning grupp püsib, seega ei saa asi kuidagi olla piltides kus relvad näha, vaid ainuke järeldus tuleneb, et tegu oli pahatahtliku kaebusega kellegi poolt kahjuks, vastasel juhul oleks facebook iseseisvalt ka kolmanda grupi kustutanud.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Camperairsoft

  • Tavakasutaja
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #35 on: January 18, 2020, 08:47:44 »
Fb oli ka alles sellel aastal uuentus millega muutusid ka reeglid äkki oli tsenaariumis midagi sellist kirjas mis ei sobinid uute fb reeglitega. Lisaks relva piltitel (suurelt ära mainida et tegu airsofti relvatega)

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #36 on: January 18, 2020, 13:31:15 »
Fb oli ka alles sellel aastal uuentus millega muutusid ka reeglid äkki oli tsenaariumis midagi sellist kirjas mis ei sobinid uute fb reeglitega. Lisaks relva piltitel (suurelt ära mainida et tegu airsofti relvatega)

Sama üritus grupis blokeerimata, vaid blokeeriti ainult fb lehel üritus. Ehk siis algorütm oleks kustutanud kogu ürituse kõikjalt kui see oleks fb enda arvates reeglite vastane. Fb´s ei skänni inimesed postitusi, vaid algorütm ja sedagi alles peale kaebuseid.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #37 on: January 27, 2020, 10:15:03 »
Margus. Mida arvad sina? Beivo mängu tagasisidest tekkinud küsimus sulle/korraldajatele.

Aga see surnu abistamisega tahtis ehk väikest arutlust, kuidas käituda, kui haavatu annab selgelt märku, et on pihta saanud aga abistaja kasutab teda kilbi asemel.
Kas aitaks, kui haavatu tõmmata/transportida/ise liigub kuhugi varje taha, teatud raadiuses (ala 5m) et seal saaks teda ravida? Või võiks ka olla teatud aja pärast, et saab haavatu lõplikult spawi saata, kui abi ei tule?

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #38 on: January 27, 2020, 10:31:38 »
Siinkohal kommenteerin asja veidi. Mõned aastad tagasi, kui veel aktiivselt mänge korraldasin, kasutasin reeglit: Kui saad haavata, siis jääd püsti või pikali, käsi koos relvaga tevasse suunatud ning annad kõva häälega teada, et soovid meedikut. Seda siis kuni 5 minuti jooksul. Kui abi ei tule, liigud surnualasse(jooksid verest tühjaks). Kui saad pihta aktiivses olukorras(oled tule all ja sinuni ei ole turvaline liikuda), võid liikuda roomates turvalisse kohta(mõni lähim takistus). Siinkohal tuleb mängukorraldajal mitu korda üle mainida, et haavata saades tuleks kõva häälega teada anda, et oled haavatud, muidu võidakse läbi võsa sind luuravaks elus vastaseks tembeldada ning kuulirahe on kindlustatud. Toimis ja oli üheselt mõistetav.

Parimat

Harald
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #39 on: January 27, 2020, 15:16:00 »
Antud olukorrad haavatutega on enamusel juhtudel segadust tekitavad peamiselt seepärast, et mängijad ei kuula/ei kuule briifingul, ei loe stseenaariumit läbi korralikult jne... Vaatasin hiljuti mingit videot kus mängu ajal jäi haavatu paigale ja andis kõva häälega märku, et vajab meedikut/abi ning siis kaasmängija ta kiiresti varju tõmbas ja seal haavatu terveks ravis.

Olen Haraldi lahendusega nõus. Arvestades, et Haraldil on pikaajaline korralduskogemus ja eks ta on kõik katse eksimuse meetodil läbi proovinud ja jäänud pidama kõige toimivamal meetodil.

Haavatu tahtlikult kilbina kasutamine stiilis, et mängija peitub haavatu varju ja tulistab vastase suunas on minu arvates vale, pigem ainult haavatu ravimisel olla varjatud haavatuga. Mis on ka mängudel tähtis, et mängijad hangiks endale siiski kas siis punase rätiku või kasvõi ohutusvesti mis tabamuse korral välja võtta andes kõigile märku, et ta on pihta saanud, sest tihti toimub üle laskmine just sellest, et vastane ei saa täpselt aru kas käsi pool püsti või niisama üle platsi liikuv tegelane on pihta saanud või mitte. Pole ju raske kasvõi kodus mingit tükki punast riiet leida kui ei taha osta poest airsoft mängude jaoks mõeldud punast rätti.

Võimalus on ka see, et korraldaja jagab mängijatele enne mängu laiali punased rätikud või miks mitte kahte värvi rätikud millest üks tähistab haavatut ja teine surnut ning mängu lõpus mängijad need rätikud tagastavad. See variant on hea just algajate puhul kes rendivad relva ja pole omale mingit varustust veel hankinud.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #40 on: January 27, 2020, 15:56:58 »
Kõige lihtsam ja kindlam variant: Kui saad pihta tõused püsti (võtad punase räti välja) ja ootad kuniks ravima tullakse või liigud surnualasse. Esiteks välistab see suuremas osas selle, et keegi surnut/haavatut kilbina kasutab, sest jalad ei varja suurt midagi. Teiseks annab see teistele selge märgi, et see inimene on mängust väljas ja väldib kuulidega ülekülvamist. See pikali ravimine ja varje taha roomamine tekitab enamasti segadust ja arusaamatust, sest üsna tihti võib sellest jääda mulje, et inimene mängib surematut jne, ning seeomakorda tekitab mängus pingeid juurde. Lisaks nagu varem mainitud siis suur osa mängijatest ei kuula briifingut hoolikalt.

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #41 on: January 28, 2020, 09:24:39 »
Siinkohal paneks käe korraldajate südamele. Palun jälgige, mis inimesed teevad teie briifingu ajal.

1. Kui ei kuulata, jääd vait, las nad räägivad siis rahulikult oma jutu ära ja siis sina jätkad. Proovitud värk ja motiveerib sind kuulama.
2. Mängukorraldaja EI PEA teistest üle karjuma. Jälle, oled vait, kuni suudad normaalselt rääkida.
3. Info peab olema lühike ja informatiivne. Pole mõtet pikalt heietada mõtetut loba, inimesed väsivad kuulamast.

Kokkuvõttes:
Korraldaja teeb mängu ja korraldajal on lõplik sõnaõigus. Samas peaks see kehtima sel juhul, kui ei lähe vastuollu üldiste reeglitega. Kui korraldaja muudab midagi enda moodi mängul, siis tuleb seda KINDLASTI briifingul ära rääkida. Hilisemaid arusaamatusi on tunduvalt viletsam lahendada.

Parimat

Harald
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Ise mängude korraldamine
« Reply #42 on: January 28, 2020, 10:17:34 »
Margus. Mida arvad sina? Beivo mängu tagasisidest tekkinud küsimus sulle/korraldajatele.

Aga see surnu abistamisega tahtis ehk väikest arutlust, kuidas käituda, kui haavatu annab selgelt märku, et on pihta saanud aga abistaja kasutab teda kilbi asemel.
Kas aitaks, kui haavatu tõmmata/transportida/ise liigub kuhugi varje taha, teatud raadiuses (ala 5m) et seal saaks teda ravida? Või võiks ka olla teatud aja pärast, et saab haavatu lõplikult spawi saata, kui abi ei tule?

Kui see küsimus oli minule, siis ausalt õeldes ei oska ma vastata, et milline on õigeim meetod. Iga nimetatud meetodi puhul saab keegi ikka vaadata asja teise nurga alt ja enda kasuks keerata. Et kahjuks ei oska õelda mis õigeim. Eks iga korraldaja püüab siit õppida, järeldused teha ja paremini planeerida.

Haraldi viimased kolm punkti on head, eriti kaks esimest punkti, aga mina vist ei suuda/ei kannata nii kaua oodata kuni vestlejad ükskord jutustamise lõpetavad. Aga eks vestlejatel ole piinlik küll kui kõik jääb ümberringi vaikseks ja kõik koos korraldajaga kannatlikult neid vaatavad.