Author Topic: Männiku nalja  (Read 5253 times)

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Männiku nalja
« on: April 16, 2015, 10:04:33 »
Käisime oma meeskonnaga Männikul laste seltskonnale airsofti üritust tegemas.

Panime asjad valmis, algas instruktaaz osalejatele.
Kui korraga sõidab kohale kaitsevärvides jeep ja välja astub EKV laigulises vormis veebel.
Esitles ennast kui .... väeosa veebel ja teatas, et neil käib õppus.
Mina: "Selge siis, eks me siis eemaldume teiega kontaktist kui Teid näeme."
Veebel:" Meil on luure vaatlus harjutus."
Mina:" Ah nii, no öelge siis millistel aladel me võime  mängida?"
Veebel:" Kohe, hr Leitnat küsib kus me võime olla"

Ootan siis kuni nad omavahel arutavad, vaatavad kaarti ja teevad sidekontrolli.

Veebel: "Võite mängida seal ja seal. Nendel aladel meie harjutusi ei tee."
Mina: "Selge teeme nii."

Ise mõtlen, et tüübid kannavad uut erioperatsioonide vorme seljas.
Läksime siis näidatud aladele mängima.

Peale esimest madinat tõusevad järsku kaks "seent" maa seest ülesse:" Vabandust, me läheme nüüd teistele positsioonidele vaatlema!"

Tore erioperatsiooni vormi kandev veebel ikka küll, saadab lahingtegevuse oma luure-vaatlus posti peale....

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Männiku nalja
« Reply #1 on: April 16, 2015, 10:46:59 »
Lahe kogemus

Kui lähedale te saite neile kahele "seenele", enne kui märkasite neid?
Kas see uus vorm on nii maskeerimis värvi või kasutasid nad enda maskeerimiseks oksi/sammalt?

Ma olen Järve metsas ja Raku järve ääres ka kohanud heas maskeeringus (okstega maskeering, näod värvitud) sõdureid, aga alles päris lähidistantsilt, see on üllatavalt ehmatav kõhedust tekitav kogemus. Et käid metsas/pargis ja sa ei tea kes su lähedal jälgib/luurab...
Tuleb meelde Bjorni snaipri koolitus, mis oli ka selles vallas hea sissejuhatus maskeerumiseks...
« Last Edit: April 16, 2015, 10:52:31 by Margus »

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: Männiku nalja
« Reply #2 on: April 16, 2015, 11:28:25 »
Ehk oligi taotluslik, suunata sellele alale, kus saadi vaadelda teie tegevust. Harjutamise eesmärgil.
See, et kaks ,,seent,, minema kõndisid, võis tulla ka sellest, et olite nende OP´le liiga lähedal.

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: Männiku nalja
« Reply #3 on: April 16, 2015, 16:33:10 »
Point oli selles, et me ei läheks nende õppust segama.
Seentel ei olnud ka prille peas, ohutus ennekõike.

Point pigem ikka selles, et instruktorid ei suuda kindlaks teha kus nende vaatluspostid asuvad.
Veeble ja leitnat peaks ikka asja juba jagama

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Männiku nalja
« Reply #4 on: April 16, 2015, 18:26:56 »
Aga Vanakaru kas luba Männiku territooriumi kasutamiseks oli olemas?

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Männiku nalja
« Reply #5 on: April 25, 2015, 12:08:49 »
Arendan maskeerumis ja taktika teemat edasi:

Tänu Bjorni snaipri koolitusele, meie klubi laske kauguse mõistmis treeningule, venelaste eri treeningule, Venna/Trutini saali koolitusele, Bjorni õpetused Erika CQB-s -  on lahingutes palju huvitavam osaleda. Nende õpetustega võiks igaüks oma lahingu palju huvitavamaks muuta.
Lihtne näide viimasest Astangu lahingust, kus meie klubi snaiper Kris jagas mulle mõned lihtsad õpetused, mille peale lihtsalt ise ei tulnud. Nagu näiteks kõrge künka otsast ei piilu vaid päiksevarjuliselt küljelt ja palju muud. Ja nagu näha oli vähemalt kaks mängijat ei teadnud seda lihtsat asja, olles künka tipul heaks märklauaks. Oleksin ise samuti olnud kui poleks teadnud.

Kas keegi on nõus sel aastal tegema ka koolitust/treeningut, kasvõi korragi, kus kogemustega airsofter õpetaks maskeerumist ja liikumist metsas ja ehitistes. Võib ju olla tasuline, et oleks õpetajal huvi vabast ajast kasvõi korragi õpetada. Sellega areneksid meie airsofterid ja saaksid oma lahingud huvitavamaks muuta.  Pealkiri ei pea ju olema snaipri koolitus vaid näteks maskeerumis/taktika ....

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: Männiku nalja
« Reply #6 on: April 26, 2015, 10:03:42 »
võid meie järgmisel tiimitreeningul kampa lüüa, annan PMis teada ;)
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Männiku nalja
« Reply #7 on: May 22, 2015, 10:41:00 »
võid meie järgmisel tiimitreeningul kampa lüüa, annan PMis teada ;)

Tänan Haraldi Tiimi!!!
Hea trenn oli. Õppida on mul veel palju.
Põnev oli Sõjakooli noortele (16) varitsust teha, eelluure ja rünnak. Noored olid tublid.

Eriti huvitav oli näha päris sõdureid, kui see kes püsti seis maja juures oli nähtav, siis need kaks kes maja ees pikali olid - super maskeering, kõhe tekkis neid vaadates ja see vali lahing pärast oli siis ilmselt nende tekitatud...

Kui Sõjakool või mõni Tiim on nõus koostööd harjutama või vajavad vastutegevust oma treeningul, siis palun andke teada (56 570 325). Saan üldiselt ka nädala sees osaleda. Pühap ja neljap kuni kella 20-ni. Kohtumiseni