Author Topic: Tellimine EVIKEst  (Read 14903 times)

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Tellimine EVIKEst
« on: August 19, 2016, 22:02:44 »
Küsimus suurele ringile, kas keegi on tellinud sealt. Nimelt käib mul neel juba mõnda aega sellisele asjale:

http://www.evike.com/products/59876/

Kuid ei leia mujalt, seega oskab keegi öelda orienteeruva hinna millega pean arvestama, et sealt tellida. Või teab keegi, kust sellist flashmagi saaks.
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline RistoK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 41
  • "In time of peace prepare for war!"
    • View Profile
Re: Tellimine EVIKEst
« Reply #1 on: August 19, 2016, 23:50:55 »
Ops!
Tundub päris vahva salv olema. Keegi kunagi ära tellib ja proovib siis ootaks põnevusega tagasisidet.
"Sometimes we have to lose the small battles inorder to win war!"

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: Tellimine EVIKEst
« Reply #2 on: August 23, 2016, 23:05:22 »
Küsimus suurele ringile, kas keegi on tellinud sealt. Nimelt käib mul neel juba mõnda aega sellisele asjale:

http://www.evike.com/products/59876/

Kuid ei leia mujalt, seega oskab keegi öelda orienteeruva hinna millega pean arvestama, et sealt tellida. Või teab keegi, kust sellist flashmagi saaks.

102 dollarit koos saatmisega näitab mul ehk siis 91 EUR. Küll aga võib see tolli jääda ning siis võid arvestada 114 eur(käivekas 20%, tollimaks üldjuhul 5% kanti, kuid oleneb täiesti asjast)+15 eur tollipaberite vormistamise teenustasu. Kui ise täidad tollipaberid, siis teenustasu maksma ei pea. Tollimaksu osas võid enne EMTA-st üle küsida igaks juhuks.

Offline Glatidoz

  • Tavakasutaja
  • Posts: 194
  • Who dares Wins
    • View Profile
Re: Tellimine EVIKEst
« Reply #3 on: August 24, 2016, 13:19:27 »
Kui juba nii kaugelt tellimiskes läheb siis võiks juba grupiga ,tuleb odavam. Olen igast asju sealt vaadanud aga saatmise hind on alati tehingu katki jätnud ja enam isegi ei proovi sealt vaadata. Muidu oleks ju põnev kui kõik tellivad uusi asju mida pole enne Eestis nähtud või mis pole olnud kättesaadavad. Kui toimuks midagi sellist lööks kindlasti kaasa.

Offline Arxs

  • Tavakasutaja
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Tellimine EVIKEst
« Reply #4 on: August 29, 2016, 17:39:44 »
Las kirjutavad peale "gift" enne kui saadavad, muidu maksad tolli samapalju, kui asi väärt.

ASH

  • Guest
Re: Tellimine EVIKEst
« Reply #5 on: August 29, 2016, 19:40:17 »
Hahahaa, oled sa ise oma "gift " markeerimist kunagi palunud ? tead millest räägid üldse , mis see sinu arust andma peab - maksu vabastuse ? Paraku ei tööta tollis mingid eile sündinud. Kedagi ei koti mis sulle sinna paki peale kirjutatud on , kui otsustatakse deklarisse pakk võtta siis nõutakse sult igal juhul korralikud dokumendid ja maksad ikka või ei saa oma pakki kätte - edu tõestamisega et ettevõte saadab kingitusi teisele poole maakera IRW

Offline Arxs

  • Tavakasutaja
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Tellimine EVIKEst
« Reply #6 on: August 30, 2016, 14:33:22 »
Sa oled ka mingi eilane, mul sõber saadab pidevalt näiteks kossutossusid ja kõige rohkem on isegi saatnud 3k euri maksva vintsi. Tolli pole kunagi maksnud. HAha ? Ära kommenteeri, kui sa sittagi ei tea.
Muidugi see on su enda viga, kui sa ei oska ettevõttega rääkida ja mida sinna peale kirjutada.

Offline Martin!

  • Tavakasutaja
  • Posts: 121
    • View Profile
Re: Tellimine EVIKEst
« Reply #7 on: August 30, 2016, 15:06:51 »
2 eriarvamust erinevatest nööri otsadest.

Kui sulle saadetakse toode või kaks ei teki selle giftiga tõesti mingit probleemi. Aga kui sa hakkad siin 5-10 inimese peale tellimust kokku panema ja tolli jõuab 20-30 kilone pakk, ei suju need asjad päris nii moodi.
« Last Edit: August 31, 2016, 00:29:23 by Martin! »

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: Tellimine EVIKEst
« Reply #8 on: August 30, 2016, 17:55:19 »
Sa oled ka mingi eilane, mul sõber saadab pidevalt näiteks kossutossusid ja kõige rohkem on isegi saatnud 3k euri maksva vintsi. Tolli pole kunagi maksnud. HAha ? Ära kommenteeri, kui sa sittagi ei tea.
Muidugi see on su enda viga, kui sa ei oska ettevõttega rääkida ja mida sinna peale kirjutada.
Sõbral "giftina" saatmisel ja ettevõtte "giftiga" saatmisel on VÄGA SUUR vahe. Nagu eelnevalt mainitud siis tõenäoliselt tollis pannakse see ikkagi maksu alla (olenevalt muidugi summa suurusest). Aasiast tellides enamik inimesi/ettevõtteid on v-b jah nõus selle "gift" sinna peale märkima, sest neil ei ole mingeid tagajärgi oodata, kuid erinevalt neile on USA-s päris korralikud karistused maksupettuste eest (mida see tegelikult on, olenemata sellest, et maksu kogutakse teises riigis).

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: Tellimine EVIKEst
« Reply #9 on: August 31, 2016, 11:07:00 »
Sa oled ka mingi eilane, mul sõber saadab pidevalt näiteks kossutossusid ja kõige rohkem on isegi saatnud 3k euri maksva vintsi. Tolli pole kunagi maksnud. HAha ? Ära kommenteeri, kui sa sittagi ei tea.
Muidugi see on su enda viga, kui sa ei oska ettevõttega rääkida ja mida sinna peale kirjutada.
Aga telli siis oma raha eest need tooted ära, lepid inimestega hinnas kokku, et tootehind+postikulu(mitme toote puhul läheb siis jagamisele) ning näiteks 5% vahendamise eest sulle, kui oled nii kindel, et saad tollivabalt asjad kätte :) Kui su sõber saab nii hakkama, miks ei peaks sa saama :)

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Tellimine EVIKEst
« Reply #10 on: August 31, 2016, 11:10:35 »
Kui keegi garanteerib mulle, et saan USA-st suvalise summa eest tellida kaupa ning tolli ega KM ei rakendu, siis palun PS-ga teada anda. Lükkan kohe ilusa nimekirja kokku. Vaeva eest panen omalt poolt väikese lisatasu ka juurde.

Kes aru ei saanud, siis eelnev oli kerge irooniaga. Maksud on Eestis siiski kohustuslikud ning see, et vahel tulevad väiksemad pakid läbi ilma on tore, kuid sihilik EMTA petmine importmaksude kohapeal ei vii kaugele. Arvestage summa sisse ning mõelge veel korra järele kas ikka tasub kaugelt maalt tellida või ehk toetada hoopis kohalike kaupmehi.

Offline Saba

  • Tavakasutaja
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Tellimine EVIKEst
« Reply #11 on: August 31, 2016, 15:04:35 »
Toetan 100% Bjorni seisukohta ja olen seisukohal, et see foorum pigem kutsub üles tegelema seadusekuuleka tegevusega ning susserdamise asemel ausat äritegevust ajavaid kaupmehi toetama/neile tegevust ja leiba andma. Muidu järgmisena varsti keegi kutsub üles varastatud kaupa kokku ostma sest JU NIIIII ODAVALT SAAB... Ok - rohkem ei iroonitse aga pointist said ilmselt kõik asjaosalised aru.

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: Tellimine EVIKEst
« Reply #12 on: August 31, 2016, 15:45:30 »
Minu postitus oli ikka irooniaga, sest tegelikult toll nopib ikka päris hästi tollitava kauba välja.

Need sõber tegi jne jutud on tavaliselt ümmargune null.

ASH

  • Guest
Re: Tellimine EVIKEst
« Reply #13 on: September 01, 2016, 12:55:19 »
Sa oled ka mingi eilane, mul sõber saadab pidevalt näiteks kossutossusid ja kõige rohkem on isegi saatnud 3k euri maksva vintsi. Tolli pole kunagi maksnud. HAha ? Ära kommenteeri, kui sa sittagi ei tea.
Muidugi see on su enda viga, kui sa ei oska ettevõttega rääkida ja mida sinna peale kirjutada.

Nagu näed , kogemustega inimesed rääkisid sulle nüüd ironiseerivalt kõik ära

Ja mina "eilane" kes ma olen lugematul kogusel rahvusvahelise pakimajandusega eri kontinentidega asjatanud ütlen sulle lõpetuseks , et ava seadus ja hari ennast !
Tagasi jutu algusesse "gift" märge ei tähenda meie tollile midagi - kas sa saad sellest aru ? Kas sa tõesti arvad, et kui pakile lasta teha gift lahtrisse linnuke , et siis tolli töötajad tõstavad selle lihtsalt "mitte deklareeritavasse" kärusse ?

jah , ma olen ise ka saanud maksuvabalt nii mõnegi kalli paki kätte aga need on pimedad juhused kuna suuresti tehaxe pistelist kontrolli ( iga aastaga on muidugi pisted muutunud oluliselt tihedamaks)

Lõpetuseks : Tellides EU-st väljapoolt veendu, et sul on piisavalt raha, et maksta siin käibekas ja sõltuvalt asjast ka võibolla erimaksud , muidu võid leida end olukorrast kus sul pole piisavalt raha , et seda tollist lahti osta ja see pakk saadetakse tagasi saatjale. Kui hästi läheb jääb see raha sul alles aga valmis pead ikkagi olema .

ASH

  • Guest
Re: Tellimine EVIKEst
« Reply #14 on: September 01, 2016, 13:01:09 »
Sa oled ka mingi eilane, mul sõber saadab pidevalt näiteks kossutossusid ja kõige rohkem on isegi saatnud 3k euri maksva vintsi. Tolli pole kunagi maksnud. HAha ? Ära kommenteeri, kui sa sittagi ei tea.
Muidugi see on su enda viga, kui sa ei oska ettevõttega rääkida ja mida sinna peale kirjutada.

Nagu näed , kogemustega inimesed rääkisid sulle nüüd ironiseerivalt kõik ära

Ja mina "eilane" kes ma olen lugematul hulgal rahvusvahelise pakimajandusega eri kontinentidega asjatanud ütlen sulle lõpetuseks , et ava seadus ja hari ennast !
Tagasi jutu algusesse "gift" märge ei tähenda meie tollile midagi - kas sa saad sellest aru ? Kas sa tõesti arvad, et kui pakile lasta teha gift lahtrisse linnuke , et siis tolli töötajad tõstavad selle lihtsalt "mitte deklareeritavasse" kärusse ?

jah , ma olen ise ka saanud maksuvabalt nii mõnegi kalli paki kätte aga need on pimedad juhused kuna suuresti tehaxe pistelist kontrolli ( iga aastaga on muidugi pisted muutunud oluliselt tihedamaks)

Lõpetuseks : Tellides EU-st väljapoolt veendu, et sul on piisavalt raha, et maksta siin käibekas ja sõltuvalt asjast ka võibolla erimaksud , muidu võid leida end olukorrast kus sul pole piisavalt raha , et seda tollist lahti osta ja see pakk saadetakse tagasi saatjale. Kui hästi läheb jääb see raha sul alles aga valmis pead ikkagi olema .