Author Topic: 2019-03-03 OP. Leska  (Read 10178 times)

Offline speedy gonzales

  • Tavakasutaja
  • Posts: 208
  • 595
    • View Profile
Re: 2019-03-03 OP. Leska
« Reply #15 on: March 03, 2019, 01:10:57 »
+3

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2019-03-03 OP. Leska
« Reply #16 on: March 03, 2019, 18:10:30 »
Selline lahingpäev jääb mulle ilmselt kauaks meelde...

Palju tänu Militaarseikluse Sanderile, et andis võimaluse saada võimsaid elamusi!!!

Selgus, et Sander on varemgi mänge korraldanud, aga siin avalikus foorumis siis esmakordselt.
Huvitav oleks teada kui varakult ta alal neid kuute kasti laiali vedas, korraga saab kätte võtta vist max 4 kasti. Ring oli päris suur...

Kui õigesti aru sain, oli mõlemal osapoolel üle 20 mängija. Grupipilt tehti nendest allesjäänud pooltest kes lõpuni vastu pidasid:
https://1drv.ms/u/s!Al_SLv0SvXOo2j7CtWev4P2vwnCc

Mulle ei meeldi osapoolt juhtida, pigem naudin mängu ja täidan teiste käske. Keegi vabatahtlikult ei võtud juhtimist enda peale.
Ma ei tea mis tont täna minusse ronis, mis pani mu osapoolt juhtima. Vabandan kui sides  liiga pikalt käsklusi jagasin, juhtisin esimest korda. Kindlasti oleks olnud paremaid lahendusi...

Püüdsin küll mängu keskel juhtimise sokutada Vennale või Marekile, aga täiesti mõistetavalt nad eelistasid sellest puhata ja pigem mängu nautida...

Mis me siis tegime:
1) Esimese kontrollpunkti võitmiseks oli meil oluline linnaku mägi endale saada. Arvasin, et olime stardil paremas positsioonis, aga korraldaja ütles, et ka vastane startis võrdsel kaugusel linnakumäest. Meid päästis see, et kiiremad olid nõus käsku täites mäele jooksma ja nii saime suure eelise esimese laeka kaitsmisel. See oli ka ainuke punkt, kus saime vastast kõige kaugemal laekast hoida. Sellega sütitasime vastases „kurja lohe“ ja neist said meile väga tugevad „kurjad“ vastased.

2) Torniga maja saime algul omale, aga ma ei suutnud meid nii tihedas metsas tugevasse ringkaitsesse panna, et vastane poleks läbi lipsanud ja ainukesena majas olles ei pidanud ma vastu. Püüdsime küll mitme rünnakuga, isegi jõudsime majani, aga majja ei saanud, seega nagu oleks viik 1:1, aga ei, nad said ju meie laeka ka omale, seega 0:2.
Oleksime pidanud rakendama kuuenda laeka taktikat, peites võidetud laeka eemale.

3) Tundes ala jõudsime esimestena poolsaare kaevikute kolmanda laekani. Selle laeka kaitsmisel olid eriti kuumad lahingud, väga napilt saime selle võidu, kuigi rindejoon tuli ohtlikult lähedale. Siin juhtus ka see, et üks vastane (SummerCampil loosiga relva M4 võitnud endine USMC võitleja) suutis üksinda selja tagant lähenedes meid enamus ükshaaval maha võtta. Aga kolmanda punkti laeka saime kindla võiduga lõpuks omale, seega seis 1:2 oli veel meie kahjuks. 

4)  Neljanda laeka (kahe järve vahelisel teel) leidsime esimesena ja suutsime võidukalt ringkaitses laeka omale saada.
Nüüd oli lõpuks võidetud viik 2:2.

5) Kahju, et meilt lahkus ligi 10 mängijat ja kuna vastane oli sulgenud ainukese otse tee viienda laeka poole, siis ei hakanud lagedalt teelt riskima ega ka üle jää kaarega minema vaid läksime otse kuuenda laeka poole. Korraks tuli ka rõõmu teade, et üks meie julge oli vastase kahe laeka kandja maha saanud ja mõlemad laekad oma kätte. See olukord, kus kõik 4 laegast olid meie valduses kestis kahjuks ainult lühikest aega. Peale viiendat laegast oli seis 2:3 meie kahjuks.

6) Vastane tegi osavalt, osad läksid viiendat laegast võtma, aga kuna nad nägid, et meid on vähemuses ja meie liikumissuund oli üle lageda hästi näha, siis saadeti kohe ka oma pooled võitlejad kuuenda laeka suunas.
 
Ütlen ausalt, see oli võimas finaallahing tihedas okasmetsa noorendikus. Rindejoon tuli ohtlikult lähedale meie valduses olevale kuuendale laekale.

 Seekord peitsime oma kaks võidetud laekad eemale, et kaotus oleks väiksem. Vastaste üks mängija jõudis isegi korra laekani aga väga raskete lahingute tulemusena õnnestus meil siiski viimane laegas omale hoida, seega 3:3.

Siis aga tuli ootamatu korraldus, et kumb osapool jõuab oma laegastega ennem briifingu kohta, see on võitja. Peidetud laegastele järgiminek võttis liiast aega ja nii vastane võitis, aplausi tegime ka ja lõbus heietamine lõpufotoga.

Mulle väga meeldis, aitäh kõigile, jään järgmist mängu ootama Sander Puulmann!!!
« Last Edit: March 03, 2019, 18:22:48 by Margus »

Offline militaarseiklus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 340
  • Sinu elu seiklus!
    • View Profile
    • Militaarseiklus
Re: 2019-03-03 OP. Leska
« Reply #17 on: March 03, 2019, 22:19:34 »
Kokkuvõte

Mängijaid tuli kokku 30 briifingu algul ning mängu jooksul lisandus 8-9 mängijat.Briifing algas 11:11 ning seejärel lasime teha meeskonna mängijatel ise mis tuli ka päris võrdne.
Kõlas mänguvile ning mäng hakkas peale ning meeskondade kaugus oli võrdne luges kellel on kiired jalad ja täpsem lask.Leska oli võtnud väga ilusasti mäe nõlva enda kaitsealla.12:00 kõlas vile ning Leska sai kast nr 1 endale ning suundusid kast nr 2 juurde.

Kast nr 2 oli torniga majas ning Leska oli moodustanud mingi kaitselaadse asja kuulsin, kuid Röövlid olid suutnud selle laiali peksta ning maja enda valdusesse võtta ning nad said ka kast nr 1 enda valdusesse.

12:45 toimus vile ning tegime kiire kogunemise kuna lisanud meile mängijaid juurde ja lisasime 3 inimest Röövlite meeskonda ning seejärel mäng jätkus. 3 kast 13:27 ( minu kella järgi) hakkas peale korralik surumine Leskale peale ning kui kõlas vile 13:30 sai kasti enda kätte Leska meeskond ja seis oli 2:2.

 Suunduti kast nr 4 juurde ja võeti enda kaitsealla taaskord.Röövlite meeskonnas olid Marined kes läksid üle jää teisele poole, et rünnata küljepealt mängijaid. Tuli tsiviil vahele ning mäng jäi seisma kuni tsiviil ära läks ja jätkus mäng, kuid mängustopi aeg olid mängijad liikunud edasi oma positsioonist ja lasknud kuulsin. Saatsin mehed 20m metsa sisse ja jätkus mäng ning kast nr 4 sai enda valdusesse Leska.Röövlid olid suundunud kast nr 5 juurde, kuid mingit madinat ei tulnud kuna Leska meeskond plaanis minna otsida kuuenda kasti ülesse ja kaitsta seda.

 Kast nr 5 vile kõlas varem kuna madinat polnud ning kast nr 6 juures käis korralik madistamine. 15:00 sai täis otsustasin teha lisaülesande,et meeskonnad viiksid kasti briifingu alale ja kes jõuab ennem selle võit, põhjus miks ma seda tegin oli sellepärast, et kusagil keset metsa ei tahaks ENDEX teha vaid viimased pingutused kelle võit on.Röövlid võitsid kuna jõudsid toodud enda 3 kasti briifingu alale ning kastide seis oli 3:3.

Väga hästi oli näha, et sujus meeskonna töö mängijate vahel.
Tänan kõiki nõuandeid ja soovitusi mis mulle  anti mänguaeg, kindlasti rakendan need ning tänan veelkord,et tulite mängule.

Piltidega on kehv lugu, kahjuks imgur.com ei lasknud mul pilte ülesse laadida.
Airsofti siselasketiir & linnalahingu rada
Männiku Tee 106, Tallinn

Offline Mr_Bushido

  • Tavakasutaja
  • Posts: 44
    • View Profile
    • AIRSOFTER.EE
Re: 2019-03-03 OP. Leska
« Reply #18 on: March 16, 2019, 22:47:30 »
Oli väga põnev päev. Tänud veelkord korraldajale!
Siin ka väike "montage" meie tegemistest :)
https://www.youtube.com/watch?v=gZNHlDAjP94