Author Topic: Suur-Sõjamäel 26 aprill  (Read 3699 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Suur-Sõjamäel 26 aprill
« on: April 26, 2014, 22:05:31 »
Seekord oli territooriumi jagamine paintballi sõdalastega, meie saime linnaku ja nemad lagendiku. Nagu ka fotodelt näha, oli neli ka toitlustus ja söögitelk kohal.

Meie sõdalasi oli umbes 30.

Esimene lahing oli kahe osapoolega lipu lahing, kus tuli vastase lipp pikali panna ja oma püsti, surmatsoonis 5 min.
Lahing kestis mõnusalt kaua.
Lahe edukas operatsioon oli meil koos teise eesti sõdalasega kui kahe aia vahelt saime vastase majja ja sealt vastasele selja taha. Majas hiilides sain sides teada, et majale läheneb vastane salajaselt poolelt, side päästis mu langemise. Maja II-korrusel olles ei tundnud mind oma ära ja üritas lasta majast, mis asus vähemalt 150m kaugusel, aga kuulid jõudsid ilusti sirgjoones minu ruumi, oli alles tugev relv.
Siis jõudsime vastasele selja taha, oi kus tegime kurja vastasele ja see oli eriti mõnus. Peale seda saadeti meid kahte maha võtma viiene salk, kellega koridoris ja trepil toimus kiirlahing, langesime võimsas lahingus ja ellu jäi viiest vastasest vaid üks. Oli väga edukas koostöö noore sõdalase Kristjaniga.

Teine lahing oli eriti lahe, selleks moodustati 5-6 liikmelised grupid, igas määrati üks sanitariks. Kui said pihta, pidid kükitama ja ootama sanitari patsutust õlale, siis ärkasid ellu. Kui said vastasele pihta, siis kui meie sanitar teda patsutas 2 min jooksul, siis meie lint käele ja meie meeskonda. Nii kasvas ägedates lahingutes meie viiesest üheksane meeskond.

Oli väga emotsionaalne ja äge lahingpäev soojas kevadilmas.

Tänud organiseerijatele ja sõdalastele.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Suur-Sõjamäel 26 aprill
« Reply #1 on: April 26, 2014, 22:48:36 »
Maja II-korrusel olles ei tundnud mind oma ära ja üritas lasta majast, mis asus vähemalt 150m kaugusel, aga kuulid jõudsid ilusti sirgjoones minu ruumi, oli alles tugev relv.


Võiks siiski reaalsuse piirides püsida. Võta vahelduseks Google Earth või www.maaamet.ee lahti ning vaata mis distants tegelikkuses on 150m.

Ehk siis: kui mõni härrasmees tuleb ja näitab oma softirelva, mis suudab efektiivselt lasta 150+m, siis minu poolt 1k eur ootab teda laua peal relva eest.
Tingimused: max kuul 0.43g ja kiirus 0.2g mõõdetuna 190m/s (hetkel vene reeglid vist).
Efektiivselt laskmine: sihikuline laskekaugus, kus suudab nt. 1x1m sihtmärki tabada vähemalt 5 lasku 10-st.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Suur-Sõjamäel 26 aprill
« Reply #2 on: April 27, 2014, 20:44:45 »
Vot kui hea, et mõni viitsib ka mõttega lugeda mu kirja, tänan!

Tõepoolest, valge ja punase maja vahemaa on umbes 95m, aga tundub olema ilmatumalt pikk maa. Varem pole kordagi näinud, et keegi üritab sealt majast teise majja lasta, tundub olema mõttetult kauge.
« Last Edit: April 27, 2014, 22:11:58 by Margus »

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: Suur-Sõjamäel 26 aprill
« Reply #3 on: April 27, 2014, 22:12:24 »
Margus...tahaks ikkagi näha seda relva mis laseb 95m sirgjooneliselt!

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Suur-Sõjamäel 26 aprill
« Reply #4 on: April 27, 2014, 22:51:47 »
oleks tore omalgi seda relva näha. Nägin vaid kuju ja ütlesin talle sides vene keeles, et "ära lase, oma" ja näitasin talle käepaela, viipas käega ja rohkem ma teda ei näinud. Nii kaugelt ei saanud aru ka, et kes ta olla võis.

Aga võin panna vene foorumi küsimuse, kui tema vastu selline huvi on?  Äkki annab endast märku...
Võib-olla nägi paremini minu kõrval olev Kristjan, tal noorem silm. Minumeelst tema hoiataski mind, et ettevaatust, vastas majast snaiper laseb. Ma ei teinud sellest väljagi kauguse pärast, aga kui kuulid ükshaaval ruumi seina plõksusid, siis pani varjuma.

Vene foorumis ei tohi eesti tähtedega venekeeles kirjutada, vene tähti mul pole, kui eesti keeles kirjutan, ei pruugi ta aru saada.

Kas keegi oskab vene foorumis küsida, et kes see auväärt härra oli, kel nii hea püss, et lasi II-korruselt punasest (sisselangenud katusega) majast II-kordse valge maja II-korrusele, vahemaa umbes 95m.
« Last Edit: April 27, 2014, 23:01:35 by Margus »

Offline Blackmaze

  • Tavakasutaja
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: Suur-Sõjamäel 26 aprill
« Reply #5 on: April 27, 2014, 23:39:07 »
Kui oli, siis seesama, kes esimeses videos oli, seesama, kes teises mängus meil snaiper oli. Minu arust meil rohkem polnudki snaiperid. Tiimis vähemalt mitte.

Nüüd järele mõeldes võib täiesti olla, et keskmisest majast(see valge) lasti. Samal ajal kui snaiprit nägin seal majas lasti meid sellest keskmisest. Kuulide järgi tundus küll, et üle välja laseb, aga vb lihtsalt põrkas niimoodi, et jäi mulje.

Muidu tagasiside mõttes oli hea üle pika aja jälle sellisel mängul käia. Väga lõbus oli.
« Last Edit: April 27, 2014, 23:42:19 by Blackmaze »