Poll

Küsitlus reeglite muutmise osas

Ettepanek 1 poolt
71 (30%)
Ettepanek 1 vastu
15 (6.3%)
Ettepanek 2 poolt
65 (27.4%)
Ettepanek 2 vastu
10 (4.2%)
Ettepanek 3 poolt
47 (19.8%)
Ettepanek 3 vastu
29 (12.2%)

Total Members Voted: 86

Author Topic: Üksiklasu/pimesi laskmise reeglid, hääletus!  (Read 35290 times)

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Üksiklasu/pimesi laskmise reeglid, hääletus!
« on: May 02, 2013, 10:21:57 »
Seoses mitmete juhtumitega algatan hääletuse selles osas, kuidas võiksid olla üksiklaskude ja pimesi laskmise piirangud mängudel, mida selle foorumiga seotud seltskonnad korraldavad ja reegleid vaikimisi järgitakse.

Ettepanek 1: hoonetes sees kinnitada vaikimisi üksiklasu piirangud kõigile, hoolimata väljalaske kiirusest. Ainuke vabadus valanguid lasta on pikkadel distantsidel aknast välja ning hoones sees väga pikad korridorid ja väga suured ruumid.

Ettepanek 2: Pimesi laskmine keelata. Pimesi laskmise alla lugeda olukorda, kus relv viiakse kehast oluliselt eemale ning lastakse nurga taha/üle tõkke ilma eelnevalt sihtmärgi ala visuaalselt kontrollimata. Eesmärk on välistada olukord, kus ümber nurga suunatud relv satub kogemata mängijale nina alla ning lastakse väga lähedalt pea piirkonda ilma kontrollimata. Lubatud on lähidistantsidel nurgataha laskmine üksiklaskudega eeldusel, et nurk on visuaalselt kontrollitud. Laskja ei pea kogu laskmise ajal nurga tagant väljas olema. Pikkadel distantsidel ei omaks antud reegel mõju. Näiteks kattetule andmine kaugelt puu tagant ilma pead välja pistmata ei oleks mõjutatud antud reeglist. Näide: ühe osapoole mängijad on nurka surutud hoones. Nende asukoht on teada. Teise osapoole mängijad piiravad ruumi sisse ning alustavad sisenemist. Esimene mees kes relva ümber nurga suunab teeb kiire pealiigutusega selgeks vaenlase asukohta ja kaugus ning laseb üksiklaskudega vaenlaste suunas. Peale esimest paari lasku tõmbab ta pea tagasi, kuid jätab relva ümber nurga suunatuks. Tal on lubatud üksiklaskudega laskmist jätkata mõistliku perioodi vältel, mil on loomulik eeldus, et situatsioon ei muutu ning ohtu ei teki. Peale mõistliku perioodi lõppemist kontrollib ta uuesti kiire pilguga üle kas kõik vaenlased on tabamused saanud. Antud situatsioonis näeksin mõistliku reegli kasutust sellisena: esimest kaks-kolm kiiret üksiklasku vaatlemisega. Pärast seda kuni üksiklasku ilma vaatlemata ning sealt edasine tegevus jälle vaatlusega.

Ettepanek 3: Kasutades püstolit alla 120m/s ei ole pimesi laskmise reegel kehtestatud. Eesmärk aktiviseerida püstoli kasutamist lähidistantsidel. Annab juurde realismi ning vähendab võimalusi lähidistantsidel tegutseda võimalikult ohutult. Põhjendus, miks pimesti laskmine püstolile ei kehtiks oleks selles, et püstolit on võimalik kasutada väga kitsastes tingimustes kus visuaalne kontroll ei ole võimalik. Samuti nagu granaati/lõhkepaketti visates ei ole võimalik veenduda et kellegile "kaela" ei viska seda. Näide: seinas on auk, teisel pool seina on mängijad seina ääres rivis. Püstoliga võitleja pistab käes koos püstoliga läbi seinas asuvas augu ning kõmmutab seina ääres rivis olevate mängijate suunas.

Nagu ikka on paljud reeglid täpselt nii jäigad kui mängijad ise neid aksepteerida suudavad. Teen  siinkohal lihtsalt ettepaneku ning ootan muudatusi või teisi ettepanekuid kõikidelt huvilistelt. Eesmärk oleks arendada reegleid selles suunas et vähendada võimalike ohtusid ning vigastusi, jäädes samas sarnaste kiiruste ja efektiivsete laskedistantside juurde. Samuti propageerivad eelpool toodud reeglid reaalset tegutsemist mitte "spray and pray" tüüpi taktikat.
« Last Edit: June 17, 2013, 15:34:10 by Bjorn »

Offline Wolle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Üksiklasu/pimesi laskmise reeglid, hääletus!
« Reply #1 on: May 02, 2013, 11:46:35 »
Ma ei saa 3. ettepanekust aru. Jätsin selle poolt üldse hääletamata.

Kui keelata pimelasud siis kõigile. Kui lubada siis kõigile. Milleks eelistada püstolit mingis situatsioonis aru ma ei mõhka.

Ehk tahad seda natuke rohkem läbi selgitada?

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Üksiklasu/pimesi laskmise reeglid, hääletus!
« Reply #2 on: May 02, 2013, 11:59:51 »
Kolmanda ettepaneku tagamaad: kui keelata ära pimesi laskmine ka püstolitel siis ei jää absoluutselt mingi võimalust kasutada ära võimalusi mida maastik ning lagunenud hooned pakuvad. Loe sedasama näidet, mis ma tõin seal selgituseks, kus seinas on auk ning mehed teisel pool seina. Siit edasi hüpoteetiline küsimus - kui keelata pimesi laskmine ja püstolitel, siis kas peaks kaaluma ka lõhkepakettide/granaatide viskamise ainult kohtadesse, mis on visuaalselt üle kontrollitud? See on samuti ohutegur, eriti kui lubatakse kasutada päris kangeid pakette (Achtung või kaitseväe Sinine).

Kui püstolile lubada siis see on maandatud risk. Enamik AEP-sid lasevad 65m/s. Enamik GBB-sid lasevad kuni 100m/s. Mõned üksikud üle selle. Kasutatakse kuni 0.25g kuule mõne erandiga. Ehk siis jõud mis on mängus, on oluliselt väiksemad kui automaadiga lastes. Lisaks on püstoli moon ja laskmiskiirus tugevalt piiratud võrreldes AEG-ga. Ehk siis kokkuvõttes on see kordades väiksema ohuteguriga kui AEG kasutamine, mistõttu sellega võiks pimesi laskmist lubada.

Ajal, mil pimesi laskmise kohta reeglid puudusid kasutasin seda iseseisvalt ning vägagi edukalt. Püstoliga sai ronida kohtadesse ja lasta vastaseid asendites, mis AEG-ga polnud võimalik. Kuna GBB ohutegur on väike, siis ei tundnud ka ennast süüdi kui nurga taha kõmmutasid. Samal ajal tulid AEG valangud pimesi ümber nurga päris tihti ja karmilt.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Üksiklasu/pimesi laskmise reeglid, hääletus!
« Reply #3 on: May 02, 2013, 12:07:05 »
Püstolid lasevad vabalt üle 400fps, vaata siit: http://gunfire.pl/eng_m_Airsoft-gun-replicas_Gas-powered-guns_CO2-pistols-293.html

Võid osta näiteks selle: http://gunfire.pl/product-eng-1152196979-Replika-pistoletu-WC-301B.html Väljalaskekiirusega 480fps.

Aga ettepaneks oleks hoopis selline, et ehk võiks ka Eesti mängudel kasutada samu reegleid mida järgib enamus Eestis elavatest mängijatest, ehk siis vene reegleid. Venelastel pole üle 120m/s relvad majas üldse lubatud, aga valangud on ok.

Üksiklask üksiklasuks, selle muutmine vajab ainult selector switchi lükkamist teise asendisse, aga mind häirib see, et venelatel poolautomaatne DMR on lubatud kuni 170, eestlastel 150. Ma arvan, et poolautomaatsel DMR'il võiks olla eelis kuulipilduja ees. Samuti, poltlukuga snaiper võib venelastel olla kuni 190. Kuigi mind see otseselt ei puuduta, ma kujutan ette et on tüütu seda ümber häälestada kui tahad teise seltskonna mängule minna.


« Last Edit: May 02, 2013, 12:13:40 by AndrusK »

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Üksiklasu/pimesi laskmise reeglid, hääletus!
« Reply #4 on: May 02, 2013, 12:27:23 »
Jah leidub ka CO2 NBB püstoleid mis kõmmutavad 140m/s. On nähtud mehi kes soovivad õhkrelvaga tulla softima. Lähtuma peab siiski keskmisest ning eeldusest, et inimesed teavad millega nad mängivad ning on teatav korraldajapoolne kontroll. Krono peaks siiski olema iga mängukorraldaja põhivarustuses, kes teeb avalike üritusi rohkem kui oma tiimile/pundile/klubile.

Vabandust, aga vene reeglite üldistamisega küll ei saa nõustuda. Seal on ikka mõned asjad liig mis liig. Olen näinud vene mängijat, kes ürituse alguses paneb enda riiete alla rohelisest lebomatist väljalõigatud "rüü". Kas see on normaalne? Mina ja ka paljud teised ei soovid sunnitud korras täismaske kasutada mängudel. Airsofti eelised paintballi eest kaovad ära, kuid maskiga ringi tõmmata 24/7. Ilma maskita null distantsilt valanguid saada tänapäeva relvadest on ikka väga haige - sõna otseses mõttes! Me ju räägime ilma ROF piiranguta relvadest 120-125m/s piirimail, raske kuuliga, kõrge kineetilise energiata. 11.1V lipo muutub peaaegu standardiks ning kui mõned aastad tagasi oli keskmine ROF tuunitud relvas 15RPS siis nüüd on see 20RPS. Mõnel puhul ülegi.

Võtame näite tuunitud relv 120m/s mis laseb 30RPS (11.1V lipo ja okei mootori koostöö @ M120 vedru). See teeb 30 lasku sekundis. Ühe bursti ehk ühe kiire päästiku tõmbega valangu režiimis lastakse MINIMAALSELT 5 lasku ära. See on testitud teooris kusjuures. Kui sinna ette satub kellegi nägu, siis seal hakkab verd lendama ning hambaid võid soolest otsida. Sellepärast ma ütlengi, et mask muutub sisuliselt kohustuslikuks.

Pakun välja, et peab hakkama reeglitesse sisse kirjutama relvade RPS ehk lasketihedust sellisel juhul. Näiteks kui sa soovid siseruumides valanguga paugutada, siis ole lahke, aga laskekiirus peab olema nt. 10-12 lasku sekundis. Sellise asja kontroll aga on sisuliselt võimatu.

AndrusK - ettepanekuid kuidas saaks ühiseid reegleid kehtestada arvestades minu poolt välja toodud mõtteid.

DMR ja poltluku kohapealt ei ole vastuväiteid. Normaalsed mehed saavad isegi aru, et 190m/s sul efektiivse laskeulatuse eelist 170m/s võrreldes ei ole. Lihtsalt ei toodeta moona, mis seda teotaks.
170m/s DMR ehitus on nagunii pseudo teema, millega tegeleb üks mängija sajast. Seega jällegi võib vabalt muuta, see ei muuda väga midagi suures pildis.

Ja veel üks mõte - sa räägid, et DMR eelis peaks olema KP  ees. Tal ongi eelis, kui ta on vähegi tark mängija. KP laseb tavaliselt 0.2g või 0.25g kuuliga. Erandiks on mõned ägedad poisid, kes kasutavad 0.28g moona. DMR peaks kasutama 0.3g+ moona, mis täpsustoru, hea sihiku ning korraliku tuuninguga relva puhul annabki talle suurema efektiivse laskekauguse, kui seda on kuulipildujal.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Üksiklasu/pimesi laskmise reeglid, hääletus!
« Reply #5 on: May 02, 2013, 13:01:06 »
Hei, minu teada pole kuskil reeglites juttu lepomatist riiete all, reeglitega pole mõtet seda seostada.

Näo kaitse on ka omaette teema. Mina tavaliselt kannan maski, aga kui mul see koju jäi "Lörtsil", siis sain näo veriseks ka. Pole nagu erilist vahet, kas saad valangu kuuse tagant või teisest toast. Aga ikkagi - ma olen kommentaarideta nõus ruumides üksiklasule minema kui mängu reeglid seda ette näevad. Relvade klassid ja väljalaskekiirused peaks olema aga standardiseeritud üle Eesti.

Meie kulas oli 0.28 kuna teie poes olid valged 0.3'd otsas kui seal kulale moona muretsemas käisin. Ma arvan, et igast relvast võiks siiski (lubatud) maksimumi võtta.
« Last Edit: May 02, 2013, 13:12:55 by AndrusK »

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Üksiklasu/pimesi laskmise reeglid, hääletus!
« Reply #6 on: May 02, 2013, 13:28:16 »
Lebomati näide oli toodud selleks siia, et näidata kuidas teatud reeglite kasutamine mõjutab inimeste käitumist. Ehk siis piltlikult: valangutega tugevad relvad siseruumides = lebomati ja maskiga mängijad, mis minu isiklikust seisukohast = paintball.

Toetan ideed ühtlustada reegleid suures pildis. Aga kuna mängustiilid on erinevad (klassikaliselt eesti vs vene seltskonna poolt korraldatud mängud), siis ajalugu on näidanud, et konsensusele ei jõuta. Võib-olla ei peagi jõudma.

Võib teha küsitluse, kuid enamik on poolt vene reeglite ühtlustamiseks, siis vabalt võin foorumis muuta ka vastavat postitust, kus reeglid ja nende erinevused on kirjas. Avalik küsitlus peaks hetkel olema objektiivseim hinnang.

Offline Jay

  • Tavakasutaja
  • Posts: 92
    • View Profile
Re: Üksiklasu/pimesi laskmise reeglid, hääletus!
« Reply #7 on: May 03, 2013, 00:23:51 »
Ürituse reeglid on ürituse korraldaja otsustada.
Mängija saab otsustada, kas reeglid talle sobivad või mitte ja teha vastavalt otsus - kas minna või mitte minna.
Minna mängule ilma reegleid lugemata, eeldades, et on "nagu tavaliselt" on igati vale.

Kindlasti on aga hea levinumad reeglite komplektid välja tuua, neid võrrelda ja nende punktide üle arutelu pidada.

Mis puudutab neid nelja punkti... Kui mina oleksin korraldaja:
1. Üksiklasud hoonete sees - Eelistatud
    120m/s lühikesed valangud hoonete sees - Mängitav
    120m/s piiranguteta - Ei. Veriseks kisub.... Aga ma olen sellistel mängudel käinud ja Ise tean millega riskin.

2. Pimelasud - Ei
    Pimelasud peale piilumist? - Ok, paariks sekundiks.

3. Püstoliga pimelask?  - Ei. 
Augu näites oli öeldud, et:"vastane on seina ääres rivis", no kui sa tead, et seal vastane on siis see pole enam pimelask.
"Kuulsite", et on vastane? Aga, kui on hoopis oma mees, või hullem, ära eksinud seeneline vms. ?
Vaata ja lase - Alati !

Aga granaat = püstoli pimelask? - Ei nõustu. Kui keegi pistab ilma vaatamata seenelisele püstoli näkku ja laseb, siis ei päästa teda enam midagi.  Lõhkepakett plahvatab reeglina ikkagi maas ja selle eest jõuab varjuda. Ka "hernagranaat" plahvatab maas ja kui silmad kinni panna siis on tõenäosus pimedaks jääda väiksem, kui püstolist otse näkku saades.
Mulle kindlasti meeldiks aga granaatide (just "herne") kasutamine ikkagi tuvastatud vastase puhul, mitte loopida neid valimatult igasse avarusse.
KV's oli ka kombeks hüüda: "Heidan granaadi!", võimaldades ohvritel end ette valmistada ja omadel meestel rünnakuks end valmis panna.

Selline, on minu arvamus.

Lugupidamisega,
Jay

Offline Paganarh

  • Tavakasutaja
  • Posts: 87
    • View Profile
Re: Üksiklasu/pimesi laskmise reeglid, hääletus!
« Reply #8 on: May 03, 2013, 14:40:19 »
Üldjoontes olen ma nõus "vene" reeglite kasutamisega kuna enamjaolt pean neid kasutama niikuinii. Ei ole minagi nõus päris kõigega kuid enamuse tahe on need reeglid kokku pannud, mitte üksikisiku arvamus. Ise kasutan neid reeglied juba aastaid oma LARP-airsoftide läbiviimisel kuna nad on suhteliselt veekindlad.


Mulle näiteks isiklikult meeldiks pimelasu nulltolerants hoonestikus. Samas hakati "vene" reeglite kokkupanekul õigusega vaidlema, et lasud põõsasse, kus asub arvatav vaenlane, on ka pimelasud. Sellest siis ka nende "lubatud kuni 120m/s" punkt pimelasu puhul (kuigi ka reeglites on kirjas, et see on taunitav, niiet peetakse halvaks tooniks. Kuid keelata ei saa.).
Ainult semi hoonetes? Kindlasti poolt.

Reeglid on reeglid ning nad peavad olema üldjoontes üpriski üheseltmõistetavad ja jäigad. Kui lubada pimelask pärast piilumist "mõistliku perioodi vältel" või siis lubada "lühikesed valangud", on need liialt mitmetimõistetavad ja tekitavad vaid vaidlusi.
Niiet ma olen punkt 2 poolt, mööndusega, et ei toimu hilisemat pimelaskmist pärast piilumist. Jah, linnalahingud lähevad keerulisemaks, kuid neid kohti kus linnalahinguid läbi viia saab tundub ka üha vähemaks jäävat. Kui tuleb ikka puhas linnalahingumäng siis saab reegleid kohendada tolleks mänguks aga kui on paar üksikut hoonet kogu ala peale, siis on see üleliigne komplikatsioon. Lihtsalt keelaks ära ja kõik.

See muidugi kõik isiklik eelistus. Jay'l ses suhtes õigus, et eks iga korraldaja kasutab neid reegleid, mis ta oma mängule õigeks peab. Samas peab korraldaja ka väga kindel olema, et kõik on nendest reeglitest teavitatud ning kõik on neist ka üheselt aru saanud.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Üksiklasu/pimesi laskmise reeglid, hääletus!
« Reply #9 on: May 03, 2013, 15:13:52 »
Täpsustaksin veel seda pimelasu "mõistliku aja jooksul" teemat. Põhjus miks ma selle lisa sisse tõin on reaalsest elust võetud. Pimelasu kriitika tuleb just lähedalt linnalahingu situatsioonis laskmisest.

Distantsid on alla 10, vahest ka alla 5 meetri. Sellise distantsi pealt olles lahingus mitme vastasega korraga on väga väga raske endale peale suruda, et hoiad kogu laskmise ajal pead sihiku taga ning seetõttu enda nägu nurga tagant väljas.

Pakun, et kui teha 100% jäik pimelasu keeld igas asendis, siis lihtsalt hakatakse seda eirama rohkem. Pealegi - küsin siinkohal - mis on karistuseks? Eesmärk oleks juurutada reegleid, mis on kõigile ühiselt mõistetavad ning soodustaksid nende järgimist, mitte eiramist.

Hea näide siinkohal Valga mängust. Korraldaja oli ilmselgelt liiga pika distantsi teinud ülesande ja surnuala vahele. Seetõttu osad mängijad ei liikunud surnualale välja, vaid tegid iseseisvalt kompromissi: peatus ette surnuala ning kohapeal pikem paus. Ehk siis reaalne elu dikteerib väga tugevalt reeglitest kinni pidamist.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Üksiklasu/pimesi laskmise reeglid, hääletus!
« Reply #10 on: May 03, 2013, 16:13:08 »
Ma soovitaks ka keelata ruumides üle 120m/s relvad. Kui vahemaad niikuinii 5..10 m on, siis on nad lihtlabaselt liiga ohtlikud katmata nahale. Oleks ka kompatiibel vene reeglitega.

Offline Paganarh

  • Tavakasutaja
  • Posts: 87
    • View Profile
Re: Üksiklasu/pimesi laskmise reeglid, hääletus!
« Reply #11 on: May 03, 2013, 17:00:15 »
Nu kui reegel on ikka paika pandud, siis ei tohi eirata. Airsofti mängudel on karistused lihtsad- esimesed eksimused viivad surnuaeda, korduv reeglite eiramine mängukeeluni. Kui eriti räige rikkuja siis korraldajate kokkuleppel kõigi nende mängude keeluni.
"Teise poole" korraldajad on eluaegseid keelde väljastanud küll.

Reeglid on täitmiseks. Ei tohi eeldada, et "niikuinii inimesed hakkavad neid eirama". Seni eiravad kuni karistuse saavad. Ma ei tahaks selliste mängijatega koos olla, kuna nad ohustavad nii ennast kui teisi.


Kui seda "mõistlikku aega" defineerida konkreetse numbriga, siis saab seda ka järgida, mõõta ja vaidlustada. Seni kuni see on ümmargune "midagi", lasevadki mängijad selle peal liugu kuidas tahavad : ) Ise ei poolda aga vastu ei põtkiks kui on selline reegel määratletud.

Sest reeglid on täitmiseks mitte eiramiseks.

Offline Ardo-Jako

  • Tavakasutaja
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Üksiklasu/pimesi laskmise reeglid, hääletus!
« Reply #12 on: May 03, 2013, 18:42:10 »
esimese ja teise punktiga igati päri. Kolmanda vastu.
Põhjendan:
Vaatamata sellele, et käsirelv (püstol) on nõrgema väljalaskekiirusega, kui Automaatrelv, on ta siiski vaslus. Ja võttes arvesse, et distantsid ON väiksemad, siis kui sa ikka isegi kolme meetri pealt püstolist näkku saad, võivad üsna kurvad tagajärjed olla.. Kuigi "real steel" olukorras on see normaalne, panna pauk või valang pimesi, sest sinu eesmärk on vastane neutraliseerida, siis Airsofti eesmärk on "markeerida" tabamus, mitte "vastasele" füüsilisi vigastusi tekitada. Pmst võiks kolmanda punkti pooldajad omal näonahal proovida kolme meetri pealt mis tunne on pauk hammaste vahele saada.

Airsoft on ekstreemsport, pole kahtlustki, aga eesmärk pole siiski ju mängukaaslasi vigastada. Pigem võiks sellised vigastused olla õnnetu juhus, mitte konstantne oht. Sest sellise loa andmisega kaasneb ka automaatrelvadest pimesi laskmine paratamatult.

Kõigil ei ole püstolit. Seega peaks automaadiga mees oma nägu paljastama, samas kui püstoliga mees "kõmmutab" rahuliku südamega umbestäpselt. See tingibki olukorra, kus ka automaadiga mees oma peanuppu kuskilt väga välja pista ei malda ja laseb pimesi. Seega kui ikka reegel, siis kõigile - seda just siseruumides mängides, kus distantsid on ikka pea olematud kohati.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Üksiklasu/pimesi laskmise reeglid, hääletus!
« Reply #13 on: May 03, 2013, 20:32:52 »
Sul on hea point jutu teises pooles. Sellepärast teema tegingi, et juhtida tähelepanu ning avada diskussioon.

Leidsin, et püstoli lubamine on hea võimalus mängida reeglitekohaselt. Reaalsus on see, et adrenaliiniga ning tihedas linnalahingus toimub pimelaskmisi niipalju, et kohtunik ei jõuaks mängijaid välja saata. See kolmas reegel oleks üheselt mõistetav: kui soovid sedasi mängida, kasuta püstolit. Karistamine on ka sellinne nii ja naa.

Mis kasu toob eluaegne mängukeeld? Kes on see korraldaja, kellel peaks olema õigus sellist asja määrata? Enne igaveste asjade määramist võiks natuke oma peanupu sees ringi käia. Ilmselt on tühjust päris palju.

Siit tulenevad ka mõtted, miks ma näen, et vene seltskonna reegleid ei saa kunagi panna ühte patta nendega, mida siin foorumis on kirja pandud. Lihtsalt erinev mentaliteet ja suhtumine.

Offline Ardo-Jako

  • Tavakasutaja
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Üksiklasu/pimesi laskmise reeglid, hääletus!
« Reply #14 on: May 03, 2013, 20:45:16 »
Üks mõte veel seoses reeglitega: Fakt on see, et alati on mängijaid, kes kas ei viitsi või ei suuda või pole jõudnud reeglitega ennast kurssi viia. Siit tulenevalt võiksid need reeglid olla lihtsad ja selged ning ennekõike lühikesed. Kõik muu luban/eiluba jutt on briifingu teema, konkreetse mängu/stsenaariumi iseloomust tulenevalt.

Väljalaske kiirus - see on umbes nagu rääkida Haapsalu lossi Valgest Daamist. On olemas, aga keegi pole näinud. Ma pole veel elus kordagi näinud kedagi mõõtmas väljalaske kiirusi. Ja enamus mängijaid ilmselt ei tea ise ka täpselt, mis see neil on. Seega see väljalaske kiirus ja distants on suht selline - häguseks jääv teema. Lihtne klassifikatsioon on hoonestatud ala ja mets. On selge, et metsas on distantsid suuremad, kuna märkad vastast kaugemalt - hoonestatud alas ja hoonetes sees vastupidi. Seega klassifikatsioon vastavalt mängu asukohale. Hoonetes sees üksiklasud eranditult - kuulipildujad ja snaiprid keelatud. Metsa all tee mis tahad. Kui kellelegi pahatahtlikult liiga lähedalt sutsaka paned, küll siis vastu ka saad.. kas siis plastkuuli(de)ga pehmesse koesse või vastu hambaid :P

Ja kuna meil miskipärast on "vene" ja "eesti" mängud, siis oleks mõistlik üldse ühiselt arutada, ja ühtsed reeglid luua. Sest fakt on, et "venelaste" mängudel käivad eestlased ja vastupidi.

Näiteks "granaadid". Ühes su videos, Bjorn, tuli kenasti välja. Sa heitsid ruumi pakette ja keegi paugu peale välja ei tulnud. Ok, eks oli seal neid ka, kes olid hämmingus jne, aga vene mängudel loeb tabav element, mitte pauk ise. Seega, naksti, arusaamatus.

Ehket, mängude juhid, organisaatorid ja korraldajad, siit teile väljakutse - istuga ümarlaua taha ja kehtestage ühtsed reeglid. Siis tekib oluliselt vähem segadusi.