Author Topic: paar küsimust algajalt  (Read 10141 times)

thugo

  • Guest
paar küsimust algajalt
« on: January 22, 2016, 17:41:57 »
Tere!

ma leidsin, et eestis toimuvad ka airsofti üritused ja mõtlen et võiks proovida oma sõbraga.
Olen 14 (paari kuu pärast 15), kas ma saan enamustel mängudel siiski osa võtta, kui mul on olemas vanemate luba koos allkirjaga?
Ja mis relv oleks alguseks hea osta? hea oleks kui eesti poodidest ja <100€.

Ette tänades!

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: paar küsimust algajalt
« Reply #1 on: January 22, 2016, 18:09:31 »
Kõigepealt soovitan võtta rendirelv ja proovida, kas ikka meeldib. Kui tundub tõesti sinu jaoks, osta relv. Alla 100 euro võid leida mõne kasutatud relva, uued korralikud on kindlasti üle 100. Sinu vanuses käivad poisid juba ammu mängimas, ehk siis vanusega probleemi ei ole, kui on vanema nõusolek.
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

thugo

  • Guest
Re: paar küsimust algajalt
« Reply #2 on: January 22, 2016, 18:24:13 »
ei kindlasti alguses proovin rendipüssiga, lihtsalt huvipärast uurin et kallis enda relv oleks x)

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: paar küsimust algajalt
« Reply #3 on: January 22, 2016, 19:17:12 »
Võta kasutatud, kui eelarve 100 ringis. Neid ikka liigub.
Eks ise valid, mida liini ajada. Kas M4, AK, G36 jne.

Offline Raks?!

  • Tavakasutaja
  • Posts: 181
    • View Profile
Re: paar küsimust algajalt
« Reply #4 on: January 22, 2016, 20:21:56 »
Mina soovitaks sul proovida eelarvet kuidagi suurentada 150 € peale ja siis tellida gunfire'ist endale g36 (125€) siis saad osta prillid,suukorvi ja vb isegi lisasalve. Enne märtsi vist küll ei tule mõnda suuremat mängu.

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: paar küsimust algajalt
« Reply #5 on: January 22, 2016, 23:41:01 »
Vahetpole, mille ostad, kas kasutatud või uue, siiski võta lisaks LIPO aku!

Offline Valle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 337
  • nucleo
    • View Profile
Re: paar küsimust algajalt
« Reply #6 on: January 23, 2016, 01:02:01 »
Lipo puhul soe soovitus kohe hea ja kallim laadija võtta. Tuleb lõppkokkuvõttes odavam, kui odava laadijaga akusid peeti keerata ja välja vahetada. Kogemus räägib. :)

Offline Cheta

  • Tavakasutaja
  • Posts: 131
    • View Profile
Re: paar küsimust algajalt
« Reply #7 on: February 07, 2016, 09:17:15 »
Siin samas Müügi alafoorumis pakutakse MP5 koos 3 salvega.

Hind 105€ kuid ma arvan et on võimalik tingida 85-100€ peale. Eelarve aja kindlasti suuremaks kuna kui tahad mängudel käia siis kaitse varustus on KINDLASTI vajalik. Nagu näiteks: mask/prillid, ala näo kaitse (kui vaja). Ja siis ka relv, relva soovitaks ikkagi valida endale sobiv ja kindlasti mõelda mis mängijaks tahad saada, näiteks: snaiper/automaat.

Sinu vanuses käivad palju mängimas.

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: paar küsimust algajalt
« Reply #8 on: February 07, 2016, 10:00:18 »
Vastavalt, kui palju päästikut vajuta, siis kindlasti ära unusta püsikulu, kuulide näol ????

Offline pabulane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 48
    • View Profile
Re: paar küsimust algajalt
« Reply #9 on: February 07, 2016, 19:35:16 »
See on olematu kulu. Ma olen võib-olla 2000 lasknud 4 mängu peale ja need 4000 kuuli on alla 10 euri, ei näe erilist kulu kusagil. Kulu on pigem transport jms mis kuluvad mängule minemiseks ja tulemiseks.

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: paar küsimust algajalt
« Reply #10 on: February 07, 2016, 20:15:28 »
Teslal, läks mul tsips üle 4k :P
Samas, rof oli relval ka peris korralik ning allasuruvat tuld sai viljeletud mehiselt.

Offline Valle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 337
  • nucleo
    • View Profile
Re: paar küsimust algajalt
« Reply #11 on: February 07, 2016, 20:27:19 »
Minu isiklik kogemus oli selline, et alguses kulus neid kuule ikka päris ohtralt. Ehk nii 10-15€ kulu per mäng poleks alguses üldse ulmeline. Alles hiljem, kui relva ja selle täpsuse osas tunnetus paranes, sai oma killid kätte veidi ökonoomsema koguse kuulidega. Aga eks see oleneb päris palju ka kindlasti inimesest ja mängustiilist. :)

Offline pabulane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 48
    • View Profile
Re: paar küsimust algajalt
« Reply #12 on: February 07, 2016, 20:50:10 »
Mul lonex ütleks üles selle peale kui 4k ühe raksuga läbi kõmmutada. Ei ole reaalne. Oletame, et mängisid midcappidega, üle 50 korra täitsid salvesid?
Mäng peaks olema siis nii avatud, et niikui toru välja pistad pead laskma. Ei tea kus selliseid mänge on. Tavaliselt natuke rohkem lased kui vaja on juba külje pealt vastane peal. Sellibe kulu oleks reaalne siis kui sa istuksid mg-ga kaevikus ja 10000 pilusilma jookseks suvalt peale.
Ma panen mängu alguses 4 mid capi täis ja ma mängin sellega terve päeva. Samas ma ei sure ka iga raund.

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: paar küsimust algajalt
« Reply #13 on: February 07, 2016, 21:04:52 »
Igati jama isendi oled saanud :P kui 4k lagunema hakkab.
Võrdluseks sulle nats tuunitud Specna Arms, 11vollise lipoga. ROF´i mõtlen. https://youtu.be/cnm501FNLl4?t=11m34s
Ma ei ütlegi, et iga mäng kulu pakk kuule, kuid vabalt võib ka mitu kilo neid läbi lasta ühe päeva jooksul.
Jube paha tunne võib olla endal, kui keset madinat moon otsa saab, sest arvasid, et saad 3x midcapiga hakkama.
Pealegi tuleb arvestada ka, et tegu siiski relvade ja nende laskmiste imitatsiooniga, kus erinevalt päris elus, võid
pläristada valangutega.

Pealegi, polnud tesla eriline milsim, seega vastavalt teiste käitumisele, andsin hicapile valu.

Offline Valle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 337
  • nucleo
    • View Profile
Re: paar küsimust algajalt
« Reply #14 on: February 07, 2016, 21:08:22 »
Mul Specna pidas 3000k purgi ühel mängupäeval kenasti vastu (Relvatehase mäng). ;) Ning jutu point polnud see, kui pro keegi praegu on. Mul ka kestab sama purk nüüd kohe mitu mängu aga alguses lihtsalt võib enam kuluda ja ehk alustada soovija võiks sellisest võimalikust kulust teadlik olla (ja miks mitte ka seda arvesse võtta ja kokkuhoidlikumalt kõmmutada).