Author Topic: Mängude ohutusest  (Read 9369 times)

Offline soorebane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 283
  • Tõnu
    • View Profile
Mängude ohutusest
« on: February 14, 2016, 21:59:54 »
Täna juhtus meie Sõjamäe mängupaigas õnnetus. Üks mängijatest kukkus keskmises valges-madalas majas mingist kohast alla ja sai raske trauma.
Ma sain aru et tegu oli väiksemaarvulise sõprade seltskonnaga kes tegid omavahel lahingut. Kes täpselt viga sai ja mis taustaga need mängijad olid, seda ma ei tea.

Kui seda asja mingil kujul menetlema hakatakse või ajakirjandusse läheb, siis tehakse tõenäoliselt omanikule ettekirjutus ja ala pannakse kinni.  Seal tuleks enne mängu teha eeltööd ja ohtlikud kohad piirata füüsiliselt või lindiga. Me teame väga hästi et alal on kohti kus tuleb kaks korda ette vaadata, aga kui sa oled seal juba viiendat korda, siis ohutunne paratamatult nõrgeneb.

Head tervenemist vigasaanule


Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: Mängude ohutusest
« Reply #1 on: February 14, 2016, 23:11:05 »
Jama lugu, igal juhul tahaks kõigile südamele panna, et airsoft peab fun olema, aga ohutus eelkõige. Isegi kui ala tead, siis vaja ettevaatlikult turnida ja ronida. Ise kuhugi turnimist ei harrasta, kuid olen ka jalga vahel valesti astunud ja muud taolist. Alati kui ka kedagi uut kuhugi mängudele veate, siis toonitage, et ohutus ennekõike:
Prillid ALATI EES!
VAATA kuhu jooksed, kuhu turnid!
Taga ka teiste ohutus oma tegevuse kontrollimisega.

Offline sass6677

  • Tavakasutaja
  • Posts: 140
    • View Profile
Re: Mängude ohutusest
« Reply #2 on: February 14, 2016, 23:34:01 »
Täna juhtus meie Sõjamäe mängupaigas õnnetus. Üks mängijatest kukkus keskmises valges-madalas majas mingist kohast alla ja sai raske trauma.
Ma sain aru et tegu oli väiksemaarvulise sõprade seltskonnaga kes tegid omavahel lahingut. Kes täpselt viga sai ja mis taustaga need mängijad olid, seda ma ei tea.

Kui seda asja mingil kujul menetlema hakatakse või ajakirjandusse läheb, siis tehakse tõenäoliselt omanikule ettekirjutus ja ala pannakse kinni.  Seal tuleks enne mängu teha eeltööd ja ohtlikud kohad piirata füüsiliselt või lindiga. Me teame väga hästi et alal on kohti kus tuleb kaks korda ette vaadata, aga kui sa oled seal juba viiendat korda, siis ohutunne paratamatult nõrgeneb.

Head tervenemist vigasaanule
ta kukkus 3 meetri kõrguselt ning tal läks mingi selgroo lüli puruks vist oli L3 ta kukkus lifti shaftist alla ma ei tea kus see on aga kuskul keskmises valges majas
« Last Edit: February 14, 2016, 23:56:21 by sass6677 »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Mängude ohutusest
« Reply #3 on: February 15, 2016, 11:37:21 »
 ta kukkus 3 meetri kõrguselt ning tal läks mingi selgroo lüli puruks vist oli L3 ta kukkus lifti shaftist alla ma ei tea kus see on aga kuskul keskmises valges majas
[/quote]

Head paranemist kannatanule!
Ilmselt on siis see teine või kolmas ukse vahe vasakut kätt seal valges majas. Selle koha peal pole mingit seina ja otse kukkumine keldrisse. Olen sealt isegi kõhedusega alla vaadanud.

Offline soorebane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 283
  • Tõnu
    • View Profile
Re: Mängude ohutusest
« Reply #4 on: February 15, 2016, 12:46:01 »
Me peaks tegelikult minema ja mõned enammängitavates tsoonides olevad ohtlikud kohad ära kindlustama. Valge maja kaugemas otsas on pimedas ruumis veel üks väiksem shortcut alla keldrisse. Teistes majades on kah kindlasti ohtlikke kohti, aga kõike nagunii ei saa ohutuks.
Mängima ma sinna ise lähiajal ei taha minna, aga ma saan mingi päev ära teha pildid ja võtta mõõdud valge maja ohtlikumatest kohtadest.
Kas kellegi on huvi ja võimalust tulla kunagi kohale betooni/tellise sisse auke tegeva akutrelliga? Kui kohapealt kindlustamiseks materjali ei leia, siis peab kuskilt ka lauajuppe kaasa haarama. Ma saan oma autosse paarimeetrised jupid panna, üle selle eriti ei mahu.

Ma saan aru et tegu on võõra territooriumiga ja peaks sellised asjad omanikuga kokku leppima, kuid mul ei ole mingit tahtmist hakata kedagi ametlikke kanaleid kaudu taga ajama. Ükski omanik ei taha probleeme ja pigem üritatakse meist lahti saada. Katsuks võimaluste piires ise natuke ära teha et mängukohad oleksid turvalisemad.

Offline sass6677

  • Tavakasutaja
  • Posts: 140
    • View Profile
Re: Mängude ohutusest
« Reply #5 on: February 16, 2016, 11:11:07 »
Me peaks tegelikult minema ja mõned enammängitavates tsoonides olevad ohtlikud kohad ära kindlustama. Valge maja kaugemas otsas on pimedas ruumis veel üks väiksem shortcut alla keldrisse. Teistes majades on kah kindlasti ohtlikke kohti, aga kõike nagunii ei saa ohutuks.
Mängima ma sinna ise lähiajal ei taha minna, aga ma saan mingi päev ära teha pildid ja võtta mõõdud valge maja ohtlikumatest kohtadest.
Kas kellegi on huvi ja võimalust tulla kunagi kohale betooni/tellise sisse auke tegeva akutrelliga? Kui kohapealt kindlustamiseks materjali ei leia, siis peab kuskilt ka lauajuppe kaasa haarama. Ma saan oma autosse paarimeetrised jupid panna, üle selle eriti ei mahu.

Ma saan aru et tegu on võõra territooriumiga ja peaks sellised asjad omanikuga kokku leppima, kuid mul ei ole mingit tahtmist hakata kedagi ametlikke kanaleid kaudu taga ajama. Ükski omanik ei taha probleeme ja pigem üritatakse meist lahti saada. Katsuks võimaluste piires ise natuke ära teha et mängukohad oleksid turvalisemad.
tegelikult punastes majades treppide kõrval on ka mingid augud sealt võib kukkumine väga valus olla

Offline sass6677

  • Tavakasutaja
  • Posts: 140
    • View Profile
Re: Mängude ohutusest
« Reply #6 on: February 16, 2016, 18:05:05 »
täna käisin suur-sõjamäel tegin pilte. ta kukkus alla kõige suuremast august millest ma tegin ka pilti.aga kuna pole dropboxis ega kuskil mujal kasutaja panin pildid siia 2 pilti on samst kohast. http://postimg.org/gallery/23ot8rgai/ec077f06/

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: Mängude ohutusest
« Reply #7 on: February 16, 2016, 19:58:41 »
Tuleb lihtsalt isetegevust teha ja need augud tähistada -kinni panna , mis iganes...

Omanike pole mõtet tüüdata, need keelavad lihtsalt ära

Offline Raks?!

  • Tavakasutaja
  • Posts: 181
    • View Profile
Re: Mängude ohutusest
« Reply #8 on: February 16, 2016, 20:08:11 »
Kui sinna juba minna siis võiks kõik majad kenasti läbi kammida ja katta enamik kohti kinni. Kui seal mängu või mõnda suuremat kogunemist ei toimu siis ei saa ise kohale tulla.

Offline soorebane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 283
  • Tõnu
    • View Profile
Re: Mängude ohutusest
« Reply #9 on: February 17, 2016, 23:25:11 »
Leppisime juba Sassi isa ja Sassiga kokku et tegeleme mingil ajal aukude kinnipanemisega. Aga kuna juhtusin täna valgel ajal sealt mööda sõitma, siis pidasin kinni ja käisin ise kah asja üle uurimas. Panin mingid lauad valgesse majasse ohtlikumatesse kohtadesse ette.
http://postimg.org/gallery/1gh0o3s9e/

Seal ei olegi tegelikult midagi väga keerulist. Natuke otsides leiab kohapealt materjali ja üsna suure osa äkilisematest kukkumiskohtadest saab ära katta. Mõnikord enne mängu võiks võtta aja ja tõsta kambakesi midagi peale puuduvatele kanalistsioonikaevudele. Need jäävad kah täpselt käiguradadele.

Offline GraboN

  • Tavakasutaja
  • Posts: 602
  • Andres
    • View Profile
Re: Mängude ohutusest
« Reply #10 on: February 18, 2016, 07:40:48 »
Kiiver maha meeste ees kes viitsivad ja aega leiavad :) (Y)

Arvan,et kui venelastele ka informatsiooni edastada siis aitaks ka nii mõnigi vend .. eriti kui siin alles hiljuti keegi vigaseks end kukkus.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Mängude ohutusest
« Reply #11 on: February 18, 2016, 13:16:52 »
Jah, sügav kummardus, et meie ohutuse peale mõtled ja viitsid oma vabast ajast tasuta midagi korda teha.

Kui alguses liikusid mõtted, et peale sellist õnnestust võiks ise sealt eemale hoida, siis ega ikka ei saa küll, ikka tõmbab sinna. Kuidas loobuda nii heast alast, võimatu…

Et Tõnu üksi ei rabeleks seal, võiksime ju tõesti koos midagi ära teha.
Teeme talgud ja lahingu.

Mõtleme välja sobiva kuupäeva (puhkepäev), paneme foorumitesse välja „Lahing-talgud“ ja teeme ära.
Kas keegi teab peintbolerite foorumit, paneme ka sinna välja, nemadki ju mängivad seal tihti. Suurema kambaga jõuame rohkemat.

Mõtlen hellale teemale – ala omanik. Kui õigesti aru saan, siis ala omanik peab piirama juurdepääsu ohtlikule alale, et vältida õnnetusi? Kui juhtub õnnetus, kes on süüdi, ala omanik, korraldaja või kannatanu? Kas piisab kui korraldaja annab briifingul vastutuse igale mängija enda kanda?
Seda oleks huvitav Sassi isalt uurida, temal ilmselt kogemus tagajärgedega…

See oleks ala omanikul suur ja kulukas töö, et kogu ala piirata takistava aiaga, keelumärkidest ju ei piisa…
Ehk meeldiks omanikule mõte  omanikule vastutuse vähendamiseks, et teeme tasuta ala ohutumaks ja ehk on ala omanik nõus ka kuidagi aitama… Kas julgeme pöörduda omaniku poole?

Kambaga võiksime ka ohtlikud luukideta kanalisatsiooni augud kiviprahti täis panna. Kohad mida ei saa kinni lüüa piirame ohulintidega.
Kas leidub mõtte/tegevuskaaslasi?

« Last Edit: February 18, 2016, 13:24:14 by Margus »

Offline soorebane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 283
  • Tõnu
    • View Profile
Re: Mängude ohutusest
« Reply #12 on: February 18, 2016, 15:05:10 »
Kogu see ala koosneb lagunenud ehitistest. Me ei saa sinna päris "tsiviliseeritud" mänguplatsi nagunii luua, mingi ohutunnetus peab endal kah olema. Need kohad kuhu pahaaimamatult võib sisse sadada, saame me arvatavasti oma jõududega ära piirata. Omaniku ülesotsimise mõte mulle ikkagi ei meeldi. Ma ei kujuta ette kuidas me saaksime mõlemile osapoolele sobiva tulemuse. Seaduse ees vastutama jääb ju ikkagi omanik. Ja kui ta paneb ka vaid lihtsalt keelumärgid üles, siis põhimõtteliselt ma ei lähe sinna enam mängima. Ma ei saa sellist seadusega selgelt vastuollu minevat pulli endale lubada.

Piisab kui reserveerime mõne mängu eel tunnikese ala ülevataamiseks ja kohendamiseks. Kui "manpowerit" rohkem kohal on, saame koos ka suuremaid kivitükke liigutada ja õigesse kohta tõsta. Peaasi et keegi kogemata jälle kuskile auku ei jookseks.

Aitäh positiivse tagasiside eest!

Offline Raks?!

  • Tavakasutaja
  • Posts: 181
    • View Profile
Re: Mängude ohutusest
« Reply #13 on: February 18, 2016, 16:33:17 »
Omaniku võiks siiski üles otsida kuid mitte tema poole kohe pöörduda. Vahest on kellegil tutvusi ja saab kuidagi teisiti rääkida kui aint telefoni v meili teel.

Offline sass6677

  • Tavakasutaja
  • Posts: 140
    • View Profile
Re: Mängude ohutusest
« Reply #14 on: February 18, 2016, 17:28:53 »
Isa ütles et see ala on tallinna linna oma