Author Topic: Aus Mäng ja vene foorum  (Read 15385 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Aus Mäng ja vene foorum
« on: March 31, 2014, 13:23:41 »
Härra Paganarh

Räägime suu puhtaks:
Mulle väga meeldivad vene foorumi lahingud, äge pealetung, valangud majades, jne ning olen osalenud alates detsembrist kõigis vene lahingutes.

Samas olen tahtnud kutsuda ka sinna osalema rohkem sõdalasi eesti foorumitest. Aga ainuke probleem on kahes sõnas - AUS MÄNG, ei taheta tulla mängima kuna ei tunnistata pihta saamist.
Olen ka arutanud mängude korraldajatega, et kas võin panna mängude reklaami vene foorumi - vastus on enamasti EITAV, samal põhjusel - AUS MÄNG.

Kas Sa (Paganarh) oled nõus algatama vene foorumis teema AUSAM MÄNG, et tulevikus saaksid meie sõdalased paremini läbi?


Kui moded leiavad sellele teemale parema koha, siis tõstavad ehk mujale. Samas puudutab ka see teema (aus mäng) järgnevat Kahala (24h) lahingut, kus ilmselt on osalemas ka suuremad vene grupid.

Hea koostöö nimel
« Last Edit: March 31, 2014, 16:43:36 by Margus »

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: Aus Mäng ja vene foorum
« Reply #1 on: March 31, 2014, 15:12:14 »
See võiks olla mõnes teises teemas?Ma kirjutaks ka siis natuke sel teemal.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Aus Mäng ja vene foorum
« Reply #2 on: March 31, 2014, 16:25:48 »
Nonii - teema on ümber tõstetud. Jätkake arutelu.

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: Aus Mäng ja vene foorum
« Reply #3 on: March 31, 2014, 17:40:14 »
Kaks asja miks see nii on.Vähemalt mina arvan nii.
1.Mängu korraldajad mingil määral aksepteerivad seda.Kui ütled,et nad tegid sobi siis vastus on järgmine"adrenaliin ja tänu sellele ei tundnud"
Täpselt sellist vastust olen saanud ka mängijalt!
2.Paljud mängud on ülesehitatud massi lahingutega.See juba eeldab vähem ausust.
3.Mis see annab kui sa sobi teed?arvad,et oled osavam jne.Tegelikult petad ainult ise ennast!(see käis kõigi nende kohta kes sobi teevad eestlaste ja venelaste)

Aus mäng ennekõike!

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: Aus Mäng ja vene foorum
« Reply #4 on: March 31, 2014, 17:58:05 »
Mina olen kohanud selliseid mängijaid nii eestikeelsete kui venekeelsete mängijate hulgas.
Minu lahendus on siiamaani olnud ülelaskmine või siis lihtsalt leppimine, et tegemist on indiviidiga, kes ei saagi sellistest asjadest aru ning ei ole mõtet ka kohapeal minna replika kabaga õpetust andma.
Pakun, et sedalaadi probleemid esinevad igas maailmanurgas ja lahendatakse neid ka erinevalt.
Cheaterid on igal pool cheaterid

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: Aus Mäng ja vene foorum
« Reply #5 on: March 31, 2014, 18:49:38 »
Kas sa ei arva,et see on nakkav?Ja just uutele mängijatele.Nõus,et on mõlemaid nii eesti keelt kui ka vene keelt kõnelevaid surematuid.
Aga see ei ole õige lahendus,et lihtsalt leppida sellega.Miks siis räägitakse,et just vene keelt kõnelevad teevad sobi?
Või vene foorumis on vastupidine jutt?

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Aus Mäng ja vene foorum
« Reply #6 on: March 31, 2014, 19:07:43 »
...Miks siis räägitakse,et just vene keelt kõnelevad teevad sobi?
Või vene foorumis on vastupidine jutt?

Täpselt nii:-) Ma arvan, et asi selles, et omadele antakse kergemini andeks kui võõramatele.

Minu isiklik lähenemine - jälgida, et ma ise käe tõstan ning punase rätiku välja tõmban kui pihta saan. Ning vastast lasen niikaua kuni ta sama teeb.
Mul vist on vedanud, aga seda muret et vastane ei sure, mul pole viimasel ajal ette tulnud. Probleemiks on just see, et igakord ei anna surnud vastane märku et ta surnud on, punane rätik puudub.

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: Aus Mäng ja vene foorum
« Reply #7 on: March 31, 2014, 19:25:57 »
Kas Maggots on klubi/tiim?Kui jah siis teie tiimi arvamus on teada.Siis ootaks ka teiste arvamust.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Aus Mäng ja vene foorum
« Reply #8 on: March 31, 2014, 20:05:29 »
Hei, mina ja Pahandus esindame ikka oma isiklikku arvamust.

Maggots on jah team, käib nii Eesti kui Vene mängudel ning Kahalasse tulemas on meid hetkel kirjas 20 inimest.

Natuke veel backgroundi inimestele, kes vene foorumeid ei loe: Üldiselt on nii, et rohkem probleeme paistab olema üksiküritajatega, seetõttu päris igale mängule nad ei olegi oodatud. Teamid on rohkem distsiplineeritud.

MaCleodide üle üldiselt kurdetakse vene k. foorumites pea iga mäng. Tundub et seal on ka päris palju neid, kes heameelega võtavad tuld kui jutt on eestlastest MaCleodidest. Samas, Vene adminnid suruvad rahvustevahelise vaenu temaatika jõuliselt maha. Üks kirjutis mis meelde jäi läks umbes nii: Ennevanasti mängisid venelased ja eestlased koos samadel mängudel. Venelased kaebasid, et eestlased teevad sohki, ja nii see kindlasti ka oli. Siis eestlased lahkusid, aga sohitegijad jäid.... :-)

Ehk siis, vene foorumites tunduvad normaalse suhtumisega autoriteedid olema enamuses. AGA, minna vene foorumitesse selatama, et miks te sohki teete, tundub üsna naljakas ettevõtmine. Mul endal probleeme ei ole olnud, aga teamikaaslastelt ikka olen kuulnud nii ühte kui teist, nii venelaste kui eestlaste aadressil. Näited on ka siin foorumis, selles threadis näiteks: http://airsoftfoorum.ee/foorumest/index.php?topic=369.0 Olgu öeldud, et kriitikat oli ka vene k. kõnelevate mängijate kohta ja seda sai vastavates kanalites ka edastatud.

Ehk siis, miks me eestlased kõigepealt omavahel asju korda ei aja, enne kui venelasi õpetama läheme?  Võib-olla ongi muidugi kõik korras, siis muidugi. On siis või?
« Last Edit: March 31, 2014, 20:10:33 by AndrusK »

Offline ul

  • Tavakasutaja
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Aus Mäng ja vene foorum
« Reply #9 on: March 31, 2014, 20:55:44 »
mis algajatesse puutub, siis tead, no ei taipa alati kohe, et nüüd tuli mingi sops vastu kintsu, no läheb hetk.
eriti kui pidevalt puude otsast igasugu jama krae vahele sopsatab.
ise olen väga hädas olnud, et mis nüüd oli... vähemalt ühel korral tuli segadusele kiire lahendus klõpsuga vastu maski ;)
nii et kõigi algajate nimel - tabamuste märkamist tuleb ka harjutada. ükskõik, kui aus tahad olla.

ASH

  • Guest
Re: Aus Mäng ja vene foorum
« Reply #10 on: March 31, 2014, 21:07:37 »
ega nad kõik siis kohe MacLeod -id ei ole , võibolla on mõned hoopis sellised "Lone Survivori" tüüpi mehed, et peabki veidi rohkem sisse laskma - rinda , pähe , kätte , paar granaadi fragmenti selga/jalgadesse , ja siis veel korra pähe ! Ning lõpuks surevad hoopis dehüdratsiooni !    :D

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: Aus Mäng ja vene foorum
« Reply #11 on: March 31, 2014, 21:22:56 »
mis algajatesse puutub, siis tead, no ei taipa alati kohe, et nüüd tuli mingi sops vastu kintsu, no läheb hetk.
eriti kui pidevalt puude otsast igasugu jama krae vahele sopsatab.
ise olen väga hädas olnud, et mis nüüd oli... vähemalt ühel korral tuli segadusele kiire lahendus klõpsuga vastu maski ;)
nii et kõigi algajate nimel - tabamuste märkamist tuleb ka harjutada. ükskõik, kui aus tahad olla.
Ma ei teegi algajaid maha.Vaid seda,et kui vanemad mängijad näitavad eeskuju.Siis ka uued mängijad hakkavad sama tegema.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Aus Mäng ja vene foorum
« Reply #12 on: March 31, 2014, 21:30:41 »
Teeb nüüd nii, et üritame seda teemat siin eriti viisakana hoida.

Enda poolt viskan ühe mõtte üles, mille peale võiks veidi pikemalt mõelda.

Kõrgemad väljalaskekiirused ning suurema mahutavusega salved = pikem kontakti distants, väiksem manööverdamisruum ning = kaugemad põõsas passimised = kerged läbi võssi tabamused, millega tihti kaasneb mitte reageerimine.

See on täpselt see põhimõte, mille pärast mulle isiklikult meeldiksid teised reeglid, mis sunniksid teist mängustiili.

Kui ma alustasin softimist suurusjärk 2005 aastal, omasin esimese relvana Marui AUG-i (90m/s) ning kahte standard salve, siis kõige kardetum tiim kogu Eesti airsoftis olid musta riietatud vene mängijad, kellel enamjaolt 130m/s tuunitud AUG-id, mis lasid üüberkaugele võrreldes lihtsurelike relvadega. Siis nad istusid põllu peal, lasid oma hicapid tühjaks ning läksid koju, sest akud said tühjaks (tol ajal Lipo akusid ei olnud kasutusel ning M130 vedru + 1200-1500mah NiCd aku = alla tuhande lasu.) Lähikontakti oli vähe ning "selgeid tabamusi" veel vähem. Sealt oli aru saada, et võidurelvastumine ning suuremad salved ei võrdu efektiivsem tiim, vaid võrdub kontakti kaugenemine ning airsofti võlu kadumine.

Sellist situatsiooni oli näha ka eile Männiku CQB alal. Minu jaoks vastas osapoolel olid kogenud mängijad kahe, olgem ausad, päris kurja kulaga, kes moona kokku ei hoidnud. See aga tekitas ainult ühte asja: pudelikaelad, mis seal alal eksisteerivad, muutusid veelgi hullemaks, sest kontakti distants muutus pikemaks. Sellest hoolimata, õnnestus mõlemas esimeses lahingus taktikaga üle mängida, sest tundus kohati (isiklik arvamus), et vastasosapoolel oli tulejõud ning toetus, kuid mitte piisavalt ründavat elementi.

Lõpetuseks panen kirja oma teooria, mis võiks muuta oluliselt nauditavamaks airsofti kui militaar simulatsiooni.
Automaadid/püstolid 100m/s, 0 MED
KP 130m/s, 5 MED
SA snaiper 150m/s 15 MED
BA snaiper 180m/s 25 MED

Midagi sellist. Eesmärk oleks tuua rohkem erinevust klassidele, et oleks võimalik eriala rolle paremini täita. Aga see puhtalt minu isiklik arvamus. Hetkel on reaalsuses sedasi, et enamik tuunitud automaate lasevad sama distantsi, mis enamik tuunitud snaiperrelvasid. Ainult, et valanguga :D Mõned üksikud erandid on, aga neid üldiselt ei näe.

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: Aus Mäng ja vene foorum
« Reply #13 on: March 31, 2014, 21:50:43 »
See relvade laskekauguste muutmine on kaheotsaga asi.Kui ma külastan Soomet siis seal on relvade piirangud nagu hetkel meil.Kui tahavad nemad tulla mängima siia?Kuidas siis teha?
Pakuks välja et teema võiks olla Aus mäng.
Nii eestlaste kui venelaste seas.
Ja ootaks erinevaid ideid kuidas seda vähendada?
Lihtsalt süüdistamine ei aita vaid muudab asja hullemaks!!!

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Aus Mäng ja vene foorum
« Reply #14 on: March 31, 2014, 22:03:21 »
See relvade laskekauguste muutmine on kaheotsaga asi.Kui ma külastan Soomet siis seal on relvade piirangud nagu hetkel meil.Kui tahavad nemad tulla mängima siia?Kuidas siis teha?
Pakuks välja et teema võiks olla Aus mäng.
Nii eestlaste kui venelaste seas.
Ja ootaks erinevaid ideid kuidas seda vähendada?
Lihtsalt süüdistamine ei aita vaid muudab asja hullemaks!!!


Tahtsin just sama õelda, et kaldume teemast (AUS MÄNG) välja