Author Topic: MTÜ Eesti Airsofti Liit  (Read 43965 times)

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #75 on: October 27, 2020, 09:18:56 »
Kasutaja ASH puhkab jalga 30 päeva ebaviisaka sõnakasutuse eest. Paar viimast postitust eemaldatud.

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #76 on: October 27, 2020, 09:41:58 »
Harald, eks nii me õpimegi tundma, kes meid ümbritsevad.

Ise ma pole rääkinud Sinuga aga Liidu esindaja (Sinu koostööpartner) jagas Sinuga infot enne Liidu asutamist, kutsus liikmeks ja oli valmis Sinuga Liidu tegevusest pidevalt infot vahetama.
Kahjuks ma tõesti ei tea mida te tegelikult rääkisite aga usaldan Liidu liiget ja pikaaegset koostööpartnerit airsoftis.

Teades mingil määral (kaaskodanike kaudu) Sinu suhteid tuttavate, sugulase, oma linna konkurendiga, Sinu koostööpartneriga ja mänguväljal nähtu ning kuulduga hakkan ma neid seisukohti mõistma...
Mitmepalgelisus pigem peletab kui ühendab inimesi!!!, mõtle palun sellele, nii saad ehk mõne inimese tagasi oma tutvusringkonda...

Kahju, et Sa ei mõistnud, et siinne postitaja EAK pole Liiduga seotud vaid kellegil on palju vaba aega ja lihtsalt tõmbas sae käima, ja sai ju natuke naerda isegi...

Selgituseks, et ei jääks valet arusaama, siis mind EI OLE keegi liitu kutsunud. Ainus asi, mida kuulsin, oli et tehti mingi seltskonnaga mingi liit, kus ka Marek on ja et eks ta hoiab mind asjadega kursis. See oli kõik, mis minuni jõudis. Kordan ennast, kui sa ei tea, millest räägid, siis enne uuri allikat ja alles siis hakka lahmima.
Kahepalgelisuses mind süüdistada ei saa mingit pidi, pigem vastupidi. Ma ei meeldi mõnedele subjektidel, sest ütlen ausalt, otse ja ilma filtrita, mida mõtlen. Mida kahjuks sinu kohta öelda ei saa. Ma pole münt et kõigile peaks meeldima. Ei ole kunagi olnud kavatsus, ega soovi seda ka tulevikus. Miks sa arvad, et ma tahan kedagi uuesti oma tutvusringkonda, kes vabatahtlikult on sealt lahkunud? Me oleme kõik suured inimesed ja teeme omad valikud. Soovitan ka sul veidi selgroogu kasvatada :)
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #77 on: October 27, 2020, 14:10:43 »
Mulle tundub see MTÜ värk on airsofterite ühendamise asemel saavutanud hoopis vastupidise efekti. Ma vist ei ole softikommuuni kunagi nii lõhestatuna näinud.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #78 on: October 27, 2020, 15:35:31 »
Jah, ma usun et see esimene postitus on lausa vabandamist väärivalt nõrk.

Kui sellest mööda vaadata, siis muid probleeme väga ei ole. EAL koosneb (peamiselt) mängude organisaatoritest, ehk siis uued reeglid hakkavad kehtima nende mängudel. Kui mõni mängukorraldaja neid reegleid ei aktsepteeri, siis nad kasutavad omadel mängudel omi ja see on minu arust täiesti OK. Kui ma lähen mängule, siis ma mängin korraldaja reeglite järgi, ning kui mulle reeglid või korraldaja ei meeldi, siis ma ei lähe mängule ja nii ongi.

Samas, need uued reeglid ei ole tegelikult midagi uut, vaid baseeruvad suures osas vene kommuuni reeglitel, mida siin foorumis on ka aastaid üleval rippunud. Kes on aastate jooksul hooaja avamistel ja sulgemistel käinud, on ka nende reeglite järgi mänginud. Ka Harald on minu teada korraldanud mänge, kus on kehtinud nii eesti kui vene reeglid, nii et küllap ta hakkab tegema mänge uute reeglite järgi, kui enamus kliente nendega harjunud on.

Mis puutub riigi jaoks partneriks olemist, siis on minu arust ainult positiivne, kui keegi selle ülesande endale võtab. Natuke rohkem läbipaistvust võiks olla, sest arvestades mängijatele suunatud kommunikatsiooni kvaliteeti, pole mul erilist usku, et samad inimesed riigiga efektiivselt suhelda suudavad. Kriitikat võiks alati küsida ja selle ka väärikalt vastu võtta ning sellest õppida, hea tulemuse nimel. Võib-olla mõnele ei meeldi mõni EAL liige, aga keegi pole täiuslik. Eks ole EAL'gi läbilõige ühiskonnast.

Offline EHRG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #79 on: October 27, 2020, 16:16:57 »
Olen ka seda meelt, et kui seda esimest postitust ei oleks niimoodi sõnastatud, oleks hetke olukord hoopis roosilisem.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #80 on: October 27, 2020, 19:58:54 »
Prooviks sisulist arutelu tekitada. Teema alguses andsin võimaluse EAL-l omapoolne nägemus kirjutada. Seda ei tulnud. Seega küsin ise. Kuna ma saan aru, et enamik relvade võimsuse osast on üle toodud vene seltskonna reeglite tõlkest, siis peaks olema ka selge kuidas neid rakendatakse kuna kogemus peaks olemas olema.

Quote
3. ARide klassifikatsioon ja parendamine
ARide klassikuuluvust saate vaadata siit: http://world.guns.ru/index-e.html
ARide väljalaske energiat mõõdetakse joulides ja teie ARi hop up on seadistatud teie poolt kasutatud
kuulile.
Siseruumides on lubatud kasutada ainult ARe, mille väljalaske energia ei ületa 1,2 Jouli
3.1 ARide liigid ja väljalaskeenergjad
-Püstolid/pumbad/automaadid: väljalaske energia -1,2Jouli.
- Ründeautomaadid (Assault Rifles, Submachine guns): väljalaske energia 1,2-1,6Jouli.
- Üksiklaskudega ARid (valangu laskmise võimalus on eemaldatud mehhaaniliselt!), kuulipildujad ning
kerg kuulipildujad (MachineGuns, LMG): väljalaske energia 1,6-2,5Jouli.
- Poolautomaatsed snaiper-ARid (valangu laskmise võimalus on eemaldatud mehhaaniliselt!):
väljalaske energja 1,6-3,0Jouli.
- Vinnastatavad snaiper ARid: väljalaske energia 3,5Jouli.

3.2 Minimaalse laskekauguse piirangud vastavalt ARi väljalaske energiale
- -1,2 J püstolid/pumbad/automaadid , laskekauguse piirangut ei ole, soovituslik min. distants 3m.
- 1,21-1,6J püstolid/pumbad/automaadid, laskekauguse piirang 10 m. Backup soovituslik.
- 1,61-2,5J üksiklaskudega AR, kuulipilduja, kergekuulipilduja, laskekauguse piirang 20 m, Backup kohustuslik.
- 1,61-3,0J poolautomaatne snaiper , laskekauguse piirang 25 m, Backup kohustuslik.
- -3,5J vinnastatav snaiper AR, laskekauguse piirang 30 m, Backup kohustuslik
- Majades sees kehtib KÕIGILE üksiklasu piirang ning soovitav püstoli kasutuse piirang. Majast välja
võib lasta piiranguteta, kui on tagatud miinimum distants.

Küsimused:
1) 1.2J ainult siseruumides. Kas see tähendab, et reaalselt ükski automaat üle 1.2J ei tohi majja siseneda kui backup relv puudub? Samas majast välja on kõigil lubatud lasta kui min distants on tagatud. KÜSIMUS - kuidas reaalselt see mängul välja näeb? Toimub kaitse-rünnak stsenaarium, 30 meest ründavad maja, kuid majja siseneda saab ainult 2, sest kõigil teistel on nt. 1.5J automaat? Kas sain õigesti aru?

2) 1.2-1.6J AR-d, neil on ühtepidi kohustuslik miininum distants 10m, samal ajal backup relv on soovituslik, kuid mitte kohustuslik. Vabandust aga kuidas see võimalik on? Miks mõelda välja kohustusliku laskekauguse piirangut, kui samal ajal backup relv (mis peaks olema alla 1.2J) on vaid soovituslik!?!

3) Mis erinevus on 1.5-2.5J üksiklaskude AR-l ning 1.6-3J poolautomaatsel snaiper AR-l? Tõlgendan sedasi, et kui ma tulen poolautomaatse relvaga mis laseb 3J, siis arusaadav klass ning 30m MED. Kui aga 2J või 2.5J? Siis kumma alla ta liigitub, st. kas on 25m või 30m MED? Kas konkreetsest relva mudelist sõltub? Vastuolulised punktid. Äkki on tõlkes kaduma läinud midagi?

4) Miks on ohutuse juures reeglites kirjas, et nt. prillid peavad pidama vastu 4J @ 1m, kuid relvade piirang lõppeb 3.5J juures?

5) Kui EAL postitaks avalikult reeglitega kehtestatud eesmärgid ning arengusuunad, siis selguks sealt ehk miskit veel. Hetkel tõesti tundub, et taheti parimat, aga välja kukkus nagu alati. Väidan, et siin foorumis üleval olevad piirangud Joule osas on asjaliumad ning paremini läbi mõeldud. Lisaks on nende tulem puhtalt rahva hääletuse oma, st. oma hääle said KÕIK anda - alates mängijatest ja mängu korraldajatest kuni niisama huvilisteni välja, kes ehk ei ole mängule jõudnudki. Eraldi toimus hääletus nii Jõu põhise mõõtmise osas, poolautomaatsnaipri/KP osas kui Bolt Action osas. Sealjuures ma siinkohal EI propageeri, et jõud peaksid suure(ma)d olema. Ma olen kunagi kitsamas ringkonnast palju aastaid tagasi välja käinud, et jumala äge oleks kui kõik automaadid oleksid 1-1.2J ning sealt edasi ainult poolautomaat snaiprid, KP-d (ca 2J) ning BA snaiprid (ca 3-3.5J). Siis tuleks erinevate relvaklasside võimsuste erinevused väga hästi välja ning "support" roll omaks ka reaalset eesmärki. Kuna tol hetkel oli nii meil kui lähiriikides suund pigem kõrgemale, siis ei hakanud seda propageerima. Antud juhul on süsteem keeruline, vigu täis ning soodustab probleemide tekkimist mängul. (ZAG näide kus HPA 3.5J relv põrutab kerge päästikuga vabalt mitu lasku sekundis stabiilselt välja).

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #81 on: October 27, 2020, 20:26:31 »
1.Siseruumide all on mõeldud vast ikka sisealasid (CQB mängud), välimängud kus ka hooneid on ikka kuni 1,6J automaadi max tulevikus (1,6J võetud kuldne keskmine eestlaste 1,5 ja venelaste 1,7).

2. Soovituslik backup kui on piirang 10m. ST. et kui backup puudub, siis tuleb järgida miinimum distantsi, muul juhul võib backupi kasutades ka lähemalt tuld anda kui backup on kuni 1,2J.

3. 3J DMR oli näpukas ja see parandatakse, DMR jääb ikkagi 1,6-2,5J. Ise pooldan HPA replicate puhul mõningate mängustiilide juures RPS piiranguid näiteks. Ka ei poolda ma pikendatud kahenäpu päästikut jne.

4. Parem olla 110% kindel.

Edaspidi on plaanis töötada välja reeglistik ka eraldi mängustiilidele nagu CQB, speedsoft, milsim, tavalised laupäevakud/pühapäevakud. Väikestel aladel nagu näiteks Maardus on suht lootusetu stock replicatega HPA´de vastu, kuid loomulikult mitte võimatu. Oma replica laseb praegu 1,18J 0,32 kuuliga ja ma ei kurda kauguse üle ega ka millegi muu üle. Olen kuulnud ettepanekuid HPA üksiklaskude pirrangu alla viia, aga arvan, et seda pole vaja, pigem kui võimalik siis mõne mängustiili juures piirata RPS.

1,6J automaatidega mängud juba käivad ja senini pole kurtmisi olnud, et liiga valus on, 10m piiranguga harjumine võtab natukene aega, aga küll mängijad harjuvad sellega ja 10m pealt saab vastast juba väga edukalt tabada. 10m piirang on pigem noorematele mõeldes kehtestatud, sest üha enam osaleb mängudel 10-11 aastaseid ja isegi nooremaid koos vanematega ja ega me ju ei taha noortelt mänguisu ära võtta neid point blank 1,6J lastes, sest nooremate valulävi võrreldes vanematega on ikka nõrgem.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline kuurberg

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 143
    • View Profile
    • AIRSOFTER.EE
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #82 on: October 27, 2020, 21:14:26 »
Küsimused väga head Bjorni poolt.
Siiski ootaks vastuseid ametlikult liidu poolt või juhtkonna poolt!
AIRSOFTER.EE
www.airsofter.ee

Offline Metsavend

  • Tavakasutaja
  • Posts: 253
  • Krytac Trident SPR MK2
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #83 on: October 28, 2020, 10:47:10 »
Küsimused väga head Bjorni poolt.
Siiski ootaks vastuseid ametlikult liidu poolt või juhtkonna poolt!

Nagu aru sain siis novembris pidi Liit kogunema, arutama ja ka siin võimalusel vastama. Enne pole mõtet vastuseid oodata vist. Kuigi vist arutatakse ainult meilile saadetud küsimusi.

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #84 on: October 28, 2020, 11:09:01 »
Lisaks siinkohal veel Bjorni jutule, et granaadireeglid ei päde. Kuna tegemist ei ole pärisgranaadiga, siis lendlev element pihta saamisel ei toimi näiteks pika ja paksu rohu sees, samuti kartongi või muu taolise granaadi ja mängija vahele jäämisel. Pigem võiks olla siiski väljas ja suuremas ruumis 3-5m raadius ning kaugemal pihta saamine lendava elemendiga. Väiksema siseruumi reegel (u. 20-25m2) on OK. Mõningad asjad on veel, mis silma jäid reeglites, aga hetkel pole aega süveneda.
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #85 on: October 28, 2020, 12:35:56 »
Ei poolda granaadi reeglis 3-5m raadiust kuna tekitab platsil palju vaidlusi, et kas jäme puu varjab ära või kivimüür kui mängija jääb raadiusesse olles varjatud. Ka ehtsa granaadi puhul ei pruugi juhtuda enamat kui põrutus ja teatud pinnase puhul granaadi killud kõrgema kaarega laiali lendavad, seega killu tabamus. Airsoft ongi aususe mäng ja BB tabamus paksudes riietes ei pruugi tunda anda. Siseruumides väikeste ruumide puhul ruum tühjaks on mõistlik siiski. Lisaks kaob ka raadiuse rakendamise puhul ära mõte kasutada kalleid poe granaate mis ongi killutabamuse mõttega ja mängijad hea meelega võimaluse korral tavalist paugutit kasutavad mis peaks ohutuse tagamiseks avalikelt mängudelt kaduma.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline mui

  • Tavakasutaja
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #86 on: October 29, 2020, 10:59:43 »
vabandan rumala küsimuse pärast aga kes ja kuidas kontrollib kas prillid peavad 4 jouli vastu? kui mul näiteks ei ole nii võimsat replicat ega raha mitme prillipaari jaoks? tulen esimest korda mängule, vastas seisab kuri onu kes oma "rambo"ga mu ainsad prillid juppideks laseb ja koju minek?
TM GLOCK 18C
KRYTAC TRIDENT MK2 CRB

Offline Atus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 72
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #87 on: October 29, 2020, 11:19:52 »
Ma kahtlen, et seda kontrollitakse. See on sinu enda turvalisuse jaoks.

Toote veebilehel on tavaliselt kirjas impact rating kui sa just ei kasuta mingeid x prille või võrkprille, mida ma ei soovitaks.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #88 on: October 29, 2020, 11:35:47 »
vabandan rumala küsimuse pärast aga kes ja kuidas kontrollib kas prillid peavad 4 jouli vastu? kui mul näiteks ei ole nii võimsat replicat ega raha mitme prillipaari jaoks? tulen esimest korda mängule, vastas seisab kuri onu kes oma "rambo"ga mu ainsad prillid juppideks laseb ja koju minek?

Kui su prillid tõesti katki lastakse, siis ongi ju parem, kui sa nendega mängule ei läinud.

Aga üldiselt, eks need kehvad prillid on ju teada. Tavalised päikeseprillid ilmselt ei kvalifitseeru ja ka peforeeritud võrgust prillid võivad olla piisavalt nõrgad, et 4J või ka vähema energiaga kuul läheb sealt ühe lasuga läbi. Punutud võrgust võib ka 4J kuul läbi minna, tükkidena. Ehk siis, osta spetsiaalsed airsoftile mõeldud prillid, aga väldi perforeeritud võrku ning vali punutud võrk ainult siis, kui sa plaanid kanda optilisi prille seal all.

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #89 on: October 30, 2020, 09:13:37 »
Ei poolda granaadi reeglis 3-5m raadiust kuna tekitab platsil palju vaidlusi, et kas jäme puu varjab ära või kivimüür kui mängija jääb raadiusesse olles varjatud. Ka ehtsa granaadi puhul ei pruugi juhtuda enamat kui põrutus ja teatud pinnase puhul granaadi killud kõrgema kaarega laiali lendavad, seega killu tabamus. Airsoft ongi aususe mäng ja BB tabamus paksudes riietes ei pruugi tunda anda. Siseruumides väikeste ruumide puhul ruum tühjaks on mõistlik siiski. Lisaks kaob ka raadiuse rakendamise puhul ära mõte kasutada kalleid poe granaate mis ongi killutabamuse mõttega ja mängijad hea meelega võimaluse korral tavalist paugutit kasutavad mis peaks ohutuse tagamiseks avalikelt mängudelt kaduma.

Ehk seletad, mis vaidlusi tekitab 3-5 m raadiuse reegel rohkem, kui lendleva killu pihta saamine/mitte saamine. loomulik on see, et kui inimene on puu taga või kivimüüri taga, siis ei loe. See on ju alati olnud. Samuti tavaline pauguti EI ole olnud granaat kunagi, alati on nõutud lendleva elemendi olemasolu. Killuga pihtasaamise reegel tekkis mingi aeg ja toimis koos raadiuse reegliga, ei näe põhjust, miks peaks asja muutma. Granaaditeemal veel, asi lihtsalt selles, et kalleid granaate võid nõuda suurtel üritustel(hooaja avamine ja lõpetamine jne.) aga väiksemaltele mängudele ei jõua kõik inimesed kalleid granaate osta. Isiklikult ei näe vajadust oma tehtud "granaadi" kasutamise keelustamist, kui mängija näitab selle mängukorraldajale enne mängu algust ette.
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.