Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - HotelVictor

Pages: 1 ... 8 9 [10] 11
136
Arhiiv / Re: O: / VÄ: AEG puhastusvarda (Jamming rod/Cleaning rod)
« on: February 18, 2016, 19:29:10 »
Suur tänu Haraldile! Sain oma varda täna kätte.

Minupoolest võib teema lukku lükata.

137
Üritused / Re: 21 veebruar Paljassaare tee 17
« on: February 18, 2016, 12:58:35 »
Tänan kõiki rendipakkujaid. Hetkel tundub, et sai Militaarseiklusega juba jutule ja mure lahendatud.

138
Arhiiv / Re: O: / VÄ: AEG puhastusvarda (Jamming rod/Cleaning rod)
« on: February 18, 2016, 00:01:14 »
Vaatasin ka natuke kudumismaailma telgitagustesse ja pean nentima, et see variant tõesti ei päde.

Homme teen endale puhastusnööri. Õmblen ühte otsa aasa puhastuslapi jaoks ja teise otsa vajutan miski metallsilindri või muu raskuse sisse, et nöör ilusti läbi toru vajuks.

139
Arhiiv / Re: O: / VÄ: AEG puhastusvarda (Jamming rod/Cleaning rod)
« on: February 17, 2016, 21:12:01 »
Eks ma uurin mis pakkuda on. Kui kellelgi üleliigset pärisasja ei ole siis lähen ostan ilmselt mõne pika sukavarda :D

Peaksin ka mainima, er Relvad.ee's eraldi pakkuda ei olnud.

140
Arhiiv / O: / VÄ: AEG puhastusvarda (Jamming rod/Cleaning rod)
« on: February 17, 2016, 18:16:05 »
Tere!

Sooviks kelleltki kasutult seisva AEG automaadi puhastusvarda kas sümboolse hinnaga ära osta või lahke pakkumise korral lihtsalt järgi tulla ja käest ära võtta.

http://cdn1.evike.com/images/large/UJROD.jpg

Asun Tallinnas.
PM või 56 5null4 67seitse

141
Üritused / Re: 21 veebruar Paljassaare tee 17
« on: February 16, 2016, 15:25:20 »
See ala paistab väga põnev! Ma teen pühapäeva vabaks.

Kas keegi relvarendiga ka tuleb? Mul ehk mõni tuttav liituks ka.

EDIT: Hetkeseisuga mina + kolm uut huvilist.

142
Üritused / Re: 13 veebruar Paljassaare tee 40 (tagasiside)
« on: February 14, 2016, 00:06:30 »
Uus ala oli värskendav, mäng edenes ka enam-vähem ettearvatavalt. Tiimitöö oli tõesti päris hea, saime vastasele vähemalt alguses ründava osapoolena oma mängu peale suruda.

Ala oli huvitav, aga tekkis üks "pudelikael" mis mängu sisuliselt seisma pani ja lõpuks veidi härima hakkas. Proovisime küll igatepidi, aga pidur oli seal kõvasti peal - samuti ega sealt edasi polekski olnud kuskile väga minna..

Samuti oli suureks piirajaks alal asuvad autod/romud, mida üritasime mängust välja jätta, et võõrast vara mitte kahjustada - kui neid oleks võinud vabalt katteks kasutada oleks andnud päris palju ruumi ja võimalusi juurde.

Mängijaid oli kokku 20 ringis, ehk mõni vähem. Tiimid jagunesid suuresti rahvuspõhiselt. Mõnel mängijal käis reeglitest ja mängu ülesehitusest arusaamine muidugi üle jõu, aga probleemid lahenesid jooksvalt. Üks herra suutis õnnetul kombel endale naela jalga astuda, sai kohapeal kiire puhastuse ja edasi EMOsse. Hea töö Margus!
Ilmselt võiks edaspidi mängukorraldajad mõelda vähe toekama esmaabikiti kaasa võtmise peale. Ja iga üksikmängija ka loomulikult.

Üldiselt ja see on minu väga isiklik arvamus: vahelduseks tore, aga tagasi pigem ei läheks.

143
Üritused / Re: 13 veebruar Paljassaare tee 40
« on: February 11, 2016, 18:45:10 »
Tulen ka.

144
Üldine jutt / Re: Kaliibrite suurused, relsid ja üldine algaja info
« on: February 04, 2016, 19:40:07 »
Tere!

Tundub, et sul on vaja veel foorumi teemades kõvasti surfata! Paljuski aitab ka Google näiteks.. Jäin oma vastusega veits mökutama, aga lisan sellegipoolest.

1. Elektriline (AEG) ja gaasirelvad on põhimõtteliselt erinevad. Ma julgeks arvata, et 99% mängivad AEG'ga, sest see on oluliselt odavam osta, modifitseerida ja kasutada.
2. Relsid on enamasti 22mm Picatinny tüüpi, mis on ka standard. Leidub ka Weaver tüüpi, millel on lühem liistuvahe. Muud kinnitusüsteemid a'la KeyMod jne pole levinud.

The Picatinny locking slot width is 5.23 mm. The spacing of slot centers is 10.01 mm and the slot depth is 3.00 mm.
The only significant difference between the Picatinny rail and the similar Weaver rail are the size of these slots and the fact that they are standardized.
Weaver rails have a slot width of 4.57 mm, but are not necessarily consistent in the spacing of slot centers.


3. Võib vabalt kohale ilmuda ilma ette teatamata, kui see pole eraldi nõutud. Eelnev treening/väljaõpe pole vajalik. Vajalik on eelnevalt selgeks teha mängureeglid!!!
4. Kuulid ei ole erineva suurusega, standardsed kuulid on läbimõõduga 6mm - mis on ka relvade kaliiber. Sa tõid välja kuulide massi, millest levinumad on 0,20g/0,25g/0,28g/0,30g.
5. Aku kestus sõltub kasutatava aku tüübist ja mahutavusest, samuti relva mootori võimsusest, välistemperatuurist, tulerežiimist ja paljudest muudest teguritest. Loe foorumit, neid teemasid jagub. Üldiselt saab täislaetud LiPoga rahulikult terve päeva või rohkemgi sõda pidada.
6. Jah, 200-300€ on täiesti piisav eelarve alustamiseks. Ma ise alustasin umbes sama summaga: ostsin näiteks kasutatud kvaliteetse relva 130€, ülejäänud kulus lisavarustusele ja takt.varustusele. Alustamiseks on kõige tähtsam korralik AEG automaat, kuulid ja kaitseprillid, ei pea kohe välja nägema nagu täisvarustuses Skaut või Mariin..
7. Mõned suuremad suvised üritused, näiteks SummerCampil on jagatud ka hinnalisi auhindasid. Tavaline see kindlasti ei ole, keegi ei ole huvitatud suurest mängumaksust..
8. Googelda ja surfa foorumis, juba eelnevalt seletatud natuke. Sisuliselt jah väike reguleeritav kummiriba, mille kõrgus mõjutab kuuli lennutrajektoori.
9. Müüakse spets biodegradable kuule. Google.

145
Üritused / Re: 3. jaanuar Tallinna lähedal
« on: December 25, 2015, 20:21:27 »
Seal linnakus ei olnud viimati neid kasarmuhooneid enam (linnalahingu väljaõppehooned (vanad kasarmud), kino, söökla, laatsaret jne..) - tõmmati buldoosriga üle. Ja ega sinna ei lasta ka ilmselt, tegemist KL territooriumiga.
Seal üle jõe lasketiiru ümber on muidugi maastikku küll!

146
Arhiiv / Re: M: ACU vest
« on: December 15, 2015, 23:27:43 »
Pildilt on ju näha, et taskute all on MOLLE ribad - seega jah, taskuid saab ümber tõsta.

147
Arhiiv / Re: Väänas 12.12
« on: December 14, 2015, 19:32:48 »
Oli tõesti väga põnev!

Vääna rannametsad on küllaltki hästi liigendatud, lisaks nõukaaegsed kaevikuliinid ja positsioonid ning korralik alustaimestik - kõik loob eelduse väga heaks maastikumänguks. Ka ilm oli meie pool, tuul metsa vahele ei jõudnud ja sademeid ei olnud - metsaalune oli küll märg, aga vähemalt kaela lisa ei tulnud.

Nagu Margus juba mainis, sai hoolega oma maastikul liikumise vilumust ja VA positsioonile lähenemist ning selle puhastamist harjutada. Margus on pagana osav luuraja, sai mulle korduvalt nii 5m raadiusesse minu "pimedast nurgast" ja tõstsin pihta saamata käe. Kahekesi kaitses olla oli küllaltki raske, pidevalt tuli positsiooni vahetada, et suunad oleks enam-vähem kaetud - reeglina kaitsjatel oli maastiku eelis, ehk paigutusime küngastele. Kangesti igatsesin sidevõimekust, et omavahel paremini jooksvalt koordineerida eks pean mõne saatja ikka ära ostma.

Järgmise korrani!

148
Üritused / Re: Vääna - Jõesuu 12.12
« on: December 11, 2015, 14:25:20 »
Tulen

149
Üritused / Re: Raku Retk suvi 2016a
« on: December 03, 2015, 13:12:17 »
Minu tagasihoidlikud ettepanekud on järgnevad, lähtudes "Erna retke" kui sõjalis-sportliku luurepatrullide võistluse kontseptsioonist, kuid mugavdades seda airsoftile sobivamaks:

Erna võistlusjuhend siit kättesaadav, ehk annab häid ideid: http://erna.ee/wp-content/uploads/2015/11/Erna_SOPv2_est.pdf

OSAPOOLED:
1. Rännaku läbijad
Koosseis - Iseseisvalt tegutsevad väikesed meeskonnad min 5 ja max 10 liiget. Sobilik MIL-SIM fännidele, kes ehk ei soovi ainult täristada koguaeg vaid oma taktikaid harjutada. Meeskond peab liikuma alal ning kõik ülesanded sooritama täies koosseisus (vaata haavatute ravimist allpool) ja teiste meeskondadega koostööd ei tehta/kontakti ei looda.
Varustus - Airsoft AR/DMR/SR/MG, isikukaitsevahendid, telefon, sidevõimekus (saatja), punane rätik, kompass ja kaart, kaks med.sidemerulli, piisav joogi- ja söögivaru iseseisvaks toimetulekuks ürituse ajaraamides, riietus vastavalt ilmastikule, nuga või multitool.
Soovituslik GPS, "laiguline" ja kamo, binokkel, sidevahendid, isiklik meditsiinivarustus jne jne.. Mõningaid elemente saab arvestada ka tiimi peale s.t igal võitlejal ei pea enda oma olema.
Eesmärk -  läbida etteantud marsruut, kontrollpunktides täita ülesanded, liikuda varjatult ja vältida marsruudil olles ebavajalikku kontakti VA'ga. Võimalusel sides "staapi" ette kanda VA asukoht, koosseis ja tegevus. Kui VA oluliselt takistab ülesande täitmist või on meeskonnast väiksem võib neid ka rünnata/hävitada.

2. Vastutegevus
Koosseis - Väiksed grupid (max 10 liiget), igal grupil oma ülem, kes planeerib tegevust. Sobilik äktsioni armastajatele, pühapäevalisetele ja mängijatele, kelle arust ei ole ok suvel 20+ km raske varustusega metsa all rännata. Grupp võib tegutseda oma vastutusalal koos või väiksemate (min 2 liikmeliste) meeskondadena. Teiste vastutusalade gruppidega koostööd ei tehta ning kontakti ei looda.
Varustus - Airsofti relv, isikukaitsevahendid, telefon, sidevõimekus (saatja), punane rätik, kompass/GPS ja kaart oma vastutusalaga, riietus vastavalt ilmastikule, joogi- ja söögivarud vastavalt ürituse ajaraamidele.
Eesmärk - Tutvuda oma vastutusalaga, grupile määratud vastutusalal oma operatsioone (patrullimine, varitsused, võtmetähtsusega maastikupunktide kontrollimine) läbi viia. Ülesandeks on retke läbijate otsimine, takistamine, aeglustamine, hävitamine.

3. Kontrollpunktide meeskonnad
1-2 inimest igas punktis, kes registreerivad meeskondi ja juhendavad punktis sooritatavat ülesannet. Ilmselt võimalik ka muudmoodi lahendada, tehes pädeva mängututvustuse ja mängujuht või kaks juhivad tegevust raadiosides. Ise olles kas liikuvad või mõnes strateegiliselt huvitavamas/olulisemas mängupunktis.

KONTROLLPUNKTID (KP):
KP'd peaksid olema kindlasti kohustuslikud, muidu kaob nende mõte. Tegevused võivad olla erinevad kas militaariast või meeskonnatöö arendamisest - kindlasti saaks ka madistada natuke. Olenevalt mängu ülesehitusest (kas aja peale, punktide peale või mõlema peale kokku) saab mängu vältel ülesannete täitmise eest/mängu jooksul haavatute eest + või - punkte või + või - aega minutites.
Mõned näited:
1. Täpsuslaskmine väikese sportsihtmärgi pihta 25m pealt püstiasendis, laseb iga meeskonnaliige ja punktid liidetakse kokku. Väiksemates meeskondades lasevad mõned liikmed mitu korda, et laskjate üldarv meeskondade vahel oleks võrdne.
2. Eeldusel, et trassile jääb tühi hoonestatud ala - hoone vallutamine, eesmärgiga leida väärtuslik joogivesi. Hoonet kaitsevad vastutegevuse liikmed, kellel on piiratud laskemoonakogus. Punktid vastavalt oma meeskonna haavatute arvule, hävitatud VA võitlejatele ja joogivee leidmisele/mitte leidmisele.
3. Haavatu otsimine, haavatu ümber ala julgestamine, haavatu evakueerimine ja esmaabi põhivõtete rakendamine. Punktid vastavalt oma meeskonna haavatutele, haavatu evakueerimise edukusele, õigete meditsiinivõtete rakendamisele.
4. Objektiluure, VA staabi või positsiooni luure, luureandmete salvestamine ja edastamine mängujuhile. Punktid vastavalt info täpsusele.
5. Planeeritud varitsus VA patrullile etteantud lõigul.
6. "Miinivälja" läbimine. Lintidega piiratud lõigu läbimine, kuhu on maetud "miinid", "miine" on lihtne simuleerida näiteks väikeste piiksuvate mänguasjadega (koera mänguasjad) või kaheliitriste plastikpudelitega, mis raksuvad ka omajagu kui sinna peale astuda. Punktid vastavalt mitmele miinile astuti.
7. 1- liitri vee keema saamine. Ilma gaasi- või muu vedelkütusepõletita.
8. Maastikumudeli rajamine
9. EKV relvastuse tundmine piltidelt. KPs on pilt 5-10 EKV relvastuses olevast nummerdatud relvast - igale meeskonnale antakse stardis paberleht, millel on erinevates järjekordades ette antud numbrid, millist relva tuleb identifitseerida.
10. Pimeda meeskonnakaaslase juhendamine. Ühel meeskonnaliikmel seotakse kinni silmad ning teine liige juhendab teda sõnadega läbi takistusraja.
11. ...ideid...
12. ...ideid...

MEESKONDADE START:
Meeskonnad võiksid eraldi startida, nagu siin ennem juba välja pakuti. Ja mitte samast kohast, stardipunktid võiks jaotada ühtlaselt mööda trassi ära kuskile punktide vahele. Seda loomulikult eeldusel, et punktid on ligipääsetavad näiteks autoga - alguses 10 km oma starti jalutada ja siis sealt veel 15-30km peale tõmmata ei ole kindlasti jätkusuutlik kõigile.

ÜRITUSE AJAKAVA
Ma arvan, et esimese "pääsukese" võiks teha max ühe päeva pikkuse, alustada vara ja lõpetada hilja - ilmselt on Margus juba kursis kui raske on suurt üritust korraldada. Selle ühepäevase võiks teha kevadel/suve alguses ära, koguda korraldamise kogemust ja teha analüüs ning suve lõpu poole siis teha täispikk nädalavahetus näiteks.
Antud trassi saab kõigi ülesannetega ilusti läbitud 5-6 tunniga, mõnel aeglasemal läheb ehk 7-8h. Ööbimine teeb asja korraldamise oluliselt keerulisemaks ja oleme ausad, ega keegi vastutegevust ei viitsi vist 24+h teha.. rääkimata siis mängu aktiivsest juhtimisest.

ÜRITUSEST ÜLDISELT:
Väga hea idee! MIL-SIMi ongi vähevõitu ja sellised "ülesandega" üritused suuremal maa-alal on kindlasti väga põnevad.

Lisaks veel mõned arvamused ja ettepanekud jooksvalt:

MÄNGU JOOKSUL RAVIMINE:
Minuarust see kuulide eest välja ostmine ei ole eriti hea idee - jah, saan aru, et see motiveerib rohkem pingutama, kuid pikema ürituse jooksul kuni 1000 kuulist ilma jääda ei ole eriti okei. Samuti ei ole ma näiteks huvitatud miskitest kõige odavamatest 20g kuulidest, millega mul mitte kui midagi peale pole hakata, sest oma relva ma neid ei pane.
Nii siis, mina pakun välja sellise variandi antud mängu kontekstis:
1. Asudes punktide vahelisel alal ning sattudes kontakti, haavatu jääb pikali sinna kus ta pihta sai ja meediku ülesanne on siduda pihta saanud koha ümber side (marli, valge riie, kasvõi vana ribadeks lõigatud padjapüüri näiteks). Antud sideme saab tagasi jõudes järgmisesse kontrollpunkti. Igal mängijal on piiratud arv sidemeid, näiteks 1 või 2 tükki ning ning ravida saab maksimaalselt 1 või 2 korda iga punkti vahel. Kui kogu meeskonnast sõidetakse nii kõvasti üle, et keegi ei jää ellu - peab meeskond liikuma tagasi eelmise punkti suunas, kuni kaob visuaalne kontakt VA'ga - seejärel on lubatud uuesti proovida, kas siis uut lahingut või mööda hiilimist.
2. Asudes kontrollpunktis kontaktülesannet sooritama annavad pihta saanud võitlejad miinuspunkte (eeldusel, et sisse tuuakse punktisüsteem). Kui punkte ei loe siis alustavad KPs märgitud surnualalt uuesti peale 5m näiteks.
See sidemega jändamine võtab küllaltki palju aega iseenesest ja rohkem mingit tsirkust tegema ei peaks. Eks annab kindlasti lihvida veel, aga üldiselt tundub mulle üpris meeldiv. VA rajab oma vastutusalale iseseisvalt valitud asukohta nö staabi ning nende elluärkamine toimub sealt.

TEGEVUS KPs:
Korraga sooritab ülesannet 1 meeskond korraga. Teised ootavad ülesande lähtealal vastavalt saabumise järjekorras. Meeskondade erinevad stardipaigad peaksid seda probleemi vähendama, kuid eks ikka on mõned kiiremad ja teised aeglasemad seega järgijõudmine on täiesti reaalne.
KPs ja 50-100m raadiuses selle ümber on safe zone ehk VA seal ei tegutse.

KP REGISTREERIMINE:
Juhul, kui korraldusmeeskond on väikene ning igasse punkti ei jagu siis võiks näiteks igas KPs olla ülesande lähtealal kirjalik juhend, mille taustal peab meeskonnast pilti tegema. Olenevalt ülesandest võiks tõendusmaterjal olla ka video - kõigil on ju nutiföönid taskus.

OSALEJATE ARV:
Ilmselt oleks mõistlik osalejate arvu piirata/reguleerida/registreerida.
Retke läbijad: vastavalt stardikohtade/KPde arvule
Vastutegevus: vastavalt vastutusalade arvule, väga väikesed vastutusalasid ei ole mõistlik teha, sest muidu läheb kontaktide arv liiga suureks.
Selle ala peale mahuks kokku ilusti 50 kuni 100+ mängijat.


mu viis kopikat, ilmselt täiendan jooksvalt.

150
Üldine jutt / Re: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis
« on: November 22, 2015, 00:26:52 »
Digilaiguga riided ei ole ju ainult ametnikele väljastatud. Või äkki arvad et nt ajateenija on ametnik??? Karistusseadustikust toodud viide räägib ju AMETNIKU vormi kasutamist valedel põhjustel eesmärkidel jne.

Kui sa viitsiksid teema ennem postitamist läbi lugeda siis antud teema on ka viitega seadusele juba välja toodud. Lausa selle teema eelmisel leheküljel.

Paneme siis uuesti:

Quote from: Pahandus
Viide: https://www.riigiteataja.ee/akt/129102013002
Kaitseväelase vormiriietuse kirjeldus ja vormiriietuse väljastamise kord

§ 1.  Kaitseväelase vormiriietus
 (1) Kaitseväeväelase vormiriietus (edaspidi vormiriietus) on tegevväelasele teenistusülesannete täitmiseks antav ametniku tööriietus ja ajateenijale ning reservväelasele kaitseväeteenistuses olemise ajal antav tööriietus.
 (2) Vormiriietus jaguneb laeva teenistusvormiks, madrusevormiks; tavavormiks, välivormiks, õhtuvormiks ja õhusõiduki meeskonna vormiks.
 (3) Vormiriietus on riigivara.

Karistusseadustiku §277 räägib tõesti ametniku vormiriietuse ebaseaduslikust kasutamisest, aga nagu sa ise ennem targutada oskasid siis KarS kohaldub (mõne siinkohal ebaolulise erandiga) kõikidele Eesti Vabariigi territooriumil viibivatele isikutele - ametnikele kui ka tsivilistidele.

Minuarust on küsimus "Kas lambikodanik võib EKV vormi kanda?" saanud juba päris mitu posti tagasi üsna ühese vastuse, et seaduse järgi ei tohi.
Edaspidi võiks selgeks rääkida, kuidas sellest mitte probleemi tekitada. Päris mitmeid asjalikke pakkumisi on juba tehtud ja usun, et päris paljud Käitseväe või Kaitseliiduga mitte seotud inimesed, kes on airsoftis EKV vormi kandjad on saanud ka päris palju uut ja kasulikku teada kuidas ja millal peaks seda vormi kandma.

Pages: 1 ... 8 9 [10] 11