Author Topic: ise lahing korraldada  (Read 160865 times)

Offline GraboN

  • Tavakasutaja
  • Posts: 602
  • Andres
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #270 on: April 27, 2020, 14:10:29 »
ja mis Margus teeb pole ainult noortele..

Usun, et on parem teada midagigi kuidas noa vastu tegutseda kui ainult jooksu panemine.

Nii palju on neid kes panevad jooksu ja ignoreerivad selle asemel, et ohver maha tõmmata. 1:1 olukord on üks asi aga kui sul poes keegi hull paneb noaga ringi ?

Parem maha niita ta, et vanemad, lapsed või keegi aeglasem ohvriks ei jääks.

Offline taktik (Heiki)

  • Tavakasutaja
  • Posts: 362
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #271 on: April 27, 2020, 15:36:08 »
Ilmselge on see,et kui on võimalus potensiaalsel ohvril taganeda,siis seda ka tehakse. Kui aga taganemisel juhtub sein ette tulema kulub enda elus hoidmiseks ära iga väiksemgi teadmine ja varasem treenitus. Sellistel hetkedel ei soovita kangelast mängida vaid kiiret olukorra kontrolli alla saamist. Iga väiksemgi stressis oldud hetk kurnab sinu keha ja võtab meeletus koguses energiat. Sellised võitlused kestavad väga lühikest aega ja tavaliselt võidab see kes oskab olukorda lugeda kainemalt ja omab vastavaid vajaminevaid teadmisi. Seega tehke trenni, sest mida rohkem te õpite seda rohkem mõistate kui vähe te tegelikult teate ja oskate. Tõenäoliselt ei lähe teil kunagi neid asju (noa võitlust) vaja aga te olete paremas vormis ja elujõulisem igal juhul.
« Last Edit: April 27, 2020, 18:37:02 by taktik (Heiki) »

ASEMIK

  • Guest
Re: ise lahing korraldada
« Reply #272 on: April 27, 2020, 18:52:51 »
Mõte ise ju väga tore, aga kui lugeda postitusi ja arusaamu asjast, siis pigem on see paras bullshido martial arts, ehk võib ju oma lõbuks sellist asja ajada. Reaalsuses arvata, et peale seda kodukootud taktikat olla valmis minema noa vastu on pigem märg unenägu ja pettekujutelm mis võivad kiiresti kätte maksta.
Mehed kes on õppinud erinevaid enesekaitse taktikaid palju aastaid on ilmselt minuga samat meelt.
Loomulikult võib mingis olukorras minna noakangelase vastu, vältimaks suuremat verevalamist, aga reaalsus võib olla see, et oled kurvas statistikas lõpuks üks ohvritest ja mitte kangelane kes asjale punkti pani.
Siinkohal mainin ära, et igasugune harjutamine on okei, aga selge peaks olema ka arusaam, et selline harjutamine ei tee sust veel tüüpi kes päästab maailma. Uurige mis räägivad asjatundjad, ka vend kes on eluaeg treeninud erinevaid enesekaitse stiile, koolitanud spetsaliste jne jne. Ka sellise mehe võimalused võita on paremal juhul 50/50. Kui sa oled Chuck Norris, siis võid minu postituse lugemise vahele jätta.
« Last Edit: April 27, 2020, 23:28:26 by ASEMIK »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #273 on: April 28, 2020, 07:48:12 »
Asemik, kas oma esimeses kahes lauses puudutad mind või üldiselt? Kui mind, siis kas oled tutvunud mu FB-i grupiga?
Kui tutvuda FB-s minu eesmärkidega, siis saad aru, et püüan aidata vägivalda kogenuid, et neil oleks mingi võimalus enda  elus teha muudatus ja hakata oma hinge ja keha arendama. Esialgu väga rahulike harjutustega ja siis aina kiiremini.

Sellel nädalal lisandusid paarisharjutused ja lähipäevil ka teie lemmikteema noa vastu.  Minu seisukoht on kindel: treeni end elu lõpuni, kunagi ei tea ette, kuhu olukorda satud. Ma eelistan surra võideldes, mitte loobudes...

Lisaks tugevdab väga oluliselt hinge võitluskunstiga tegelemine, mis on meie stressirohkes elus väga oluline.

Kes soovib kangelane olla või maailma päästa, on tema valik ja palju edu!!!
Mina jätkan rahulikult oma teed... 
« Last Edit: April 29, 2020, 08:03:57 by Margus »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #274 on: April 28, 2020, 07:48:21 »
Kui vahepeal airsofti teemaga jätkata, siis kuidas Teie mõistate, kumma teema alla väiksemad airsofti mängud lähevad:
1) 
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/juri-ratas-alates-laupaevast-on-lubatud-valitingimustes-spordi-ja-liikumisurituste-labiviimine-ning-osade-muuseumite-kulastamine?id=89693135

2)
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/valitsus-mais-ning-juunis-ei-toimu-eestis-uhtegi-avalikku-uritust-suururitused-on-keelatud-suve-lopuni?id=89691021

Et mis momendist alates on väikse seltskonnaga airsofti mäng välitingimustes spordi-liikumisüritus ja mis arvust alates on avalik üritus???

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #275 on: April 28, 2020, 07:50:33 »
Esimese puhul on kirjutatud piirarv 10, kas see tähendab seda, et 10 üks osapool ja teine osapool kuni 10 ja kolmas osapool kuni 10 või kogu metsa all võib olla kuni 10?

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #276 on: April 28, 2020, 07:58:33 »
Pooldan muidugi esmalt ohutust ja distantsi, et vältida uue koroona lainet.

Mina ei korralda mänge enne kui on selge arusaam keelu mõistest, aga käin sportimas küll teiste kutsel...

Ja eks nii mõnigi teab, et kõik linnas tehtavad toimingud on ohtlikumad viiruse leviku puhul kui looduses tehtavad eeskirju järgivad väike üritused, seda info ja kogemuste põhjal...
 

« Last Edit: April 28, 2020, 09:04:28 by Margus »

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #277 on: April 28, 2020, 09:18:34 »
Alates 100 inimest on suurüritus

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #278 on: April 28, 2020, 10:07:48 »
Kui sa postitad siia ürituste teemasse mängukuulutuse siis on see sisuliselt avalik üritus, kui mängid sõprade/trennikaaslastega siis on teine asi.
Minu meelest on üsna selgelt välja öeldud et treening/külastus grupi maksimaalne suurus on 10 inimest, ehk kui sa lähed 30 inimesega metsa ja jagad nad gruppidesse siis võid kindel olla, et head nahka sealt oodata ei ole.

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #279 on: April 28, 2020, 11:38:16 »
Kui sa postitad siia foorumisse mängu kuulutuse siis ei ole see avalik üritus.
Siis on üritus kindlale seltskonnale, kes käivad siin foorumis.

Kui sa müüd pileteid piletilevi keskkonnas siis on avalik üritus.


Offline speedy gonzales

  • Tavakasutaja
  • Posts: 208
  • 595
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #280 on: April 28, 2020, 12:10:26 »
Lukas julges spekuleerida, et saab 1000 inimest selleks piiriks.

Kas viidet seadusele ka saaks? Sest foorum on avalik, ürituste alafoorum ei nõua registreerimist, et seda vaadata.

Samuti ei tohiks see sätestada ürituse karakterit, sest foorum on vaid "külatahvel", kus ripuvad kuulutused.

Usun, et peale laupävea lüüakse ühiskondlikult käega enamusele avalikest piirangutest ja siis kas leevendatakse veel või pigistatakse silm üldse kinni, sest keegi ei oska /suuda selle asjaga tegeleda.

Kannatame veel veidi ja pöidlad pihus, et keegi nendest "privaatkorraldajatest" busti ei jääks, sest mängud ju tegelikult toimuvad.

//Mis puudutab neid videosi, siis jätke inimene rahule või vaadake mööda.

Antud videote eesmärk ei ole ilmselgelt mingejd superinimesi toota vaid tunda end mugavalt oma kehas ja osata vajadusel liikuda, see, et oponendil nuga on, on pigem selleks, et harjutada erinevaid stsenaariumeid, et mitte kohkuda/stallida õigel momendil ja kas minema joosta vms.

Samuti kogemus näitab, et sellised teoreetikud vaatavad hästi pingsalt maha või telefoni kui kaaskodanik 2m kaugusel luuki saab, seega tehke järgi või makske kinni.

Margusele edu ja külma närvi.
« Last Edit: April 28, 2020, 12:26:52 by speedy gonzales »

Offline Metsavend

  • Tavakasutaja
  • Posts: 253
  • Krytac Trident SPR MK2
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #281 on: April 28, 2020, 13:01:12 »
10 osalejaga mäng oleks nagu lubatud kui desovahendit jagada on.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Kopli 35 endine Balti Manufaktuur
« Reply #282 on: October 06, 2020, 12:36:55 »
Endine Balti manufaktuur, Kopli 35

Aeg lendab kiirelt, 5 a tagasi uurisin suurt ala Tallinnas, siis sain eitava vastuse.

Panen uuesti siia välja. Nüüd on aktiivseid alade otsijaid juurde tulnud, ehk keegi viitsib uurida? Äkki on omanike seisukoht muutunud või uued sõbralikumad omanikud.

Info 2015a oli selline:
Ajalooline suur kompleks: Balti Manufaktuur, Kopli 35

Asukoht:
https://www.google.ee/maps/place/Kopli+35,+10412+Tallinn/@59.4517496,24.7061763,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x469293858c0a8da7:0xdfaf4834bcb42465


Aial on silt: anda rendile pinnad 50 47 979, ta ütleb, et ei taha meiesuguseid näha. Väidab, et on firma juht, aga kas firma juht tegeleb rendile andmisega….
Ehk keegi tunneb firma (AS Baltex 2000) omanikke?
 
Kahju ju et suured hooned ja lahingala seisavad tühjana. Ala tagumine osa sobiks ka lahinguks.


Fotod:
https://imgur.com/a/TYqddkk
Esimesel fotol:
Rohelisega kogu nende ala
Kollasega võiks olla väli mängu ala, kus on madalad lagunevad majad, maaalune garaaz ja lahtise seinaga hall, künkad, põõsad.
Sinisega sisealad kõrges hoones (üle 200m pikk)  kõrged korrused -4 kordne ja kahes madalamas (3 kordne) majas sisealad.

Infot Balti manufaktuuri kohta:
http://www.histrodamus.ee/?event=Show_event&event_id=4314&layer=263&lang=est#4314

http://et.wikipedia.org/wiki/AS_Baltex_2000

Nagunii lammutavad maha, siis ju võiks seni mängida:
http://www.arhliit.ee/uudised/112/



Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Uue kasutaja keerukas regamine
« Reply #283 on: October 14, 2020, 09:02:08 »
Vabandan oma oskamatuse pärast, aga kas siia foorumi uue kasutaja regamine pole liiga keerukas?

Hea küll, mina olen arvutis võhik, aga mu 20a poja on arvutis päris teadlik ja ka temal ei õnnestunud regada. Regamisel nõuab pildil kehvasti nähtavaid tähti sisestada, millest osad on erinevad häälega õeldavatest tähtedest.
Eemaldasin kasutaja nimest keerukama Ü tähe, ikka ei saa edasi.

Arvan, et meid oleks siin hulga rohkem kui meie lemmikfoorumisse oleks lihtsam uut kasutajat regada.

Kelle takistamiseks on vaja nii keerulist regamist?
Ehk on moded nõus tegema regamise lihtsamaks?

Offline i3ntz

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Uue kasutaja keerukas regamine
« Reply #284 on: October 14, 2020, 14:50:08 »
Vabandan oma oskamatuse pärast, aga kas siia foorumi uue kasutaja regamine pole liiga keerukas?

Hea küll, mina olen arvutis võhik, aga mu 20a poja on arvutis päris teadlik ja ka temal ei õnnestunud regada. Regamisel nõuab pildil kehvasti nähtavaid tähti sisestada, millest osad on erinevad häälega õeldavatest tähtedest.
Eemaldasin kasutaja nimest keerukama Ü tähe, ikka ei saa edasi.

Arvan, et meid oleks siin hulga rohkem kui meie lemmikfoorumisse oleks lihtsam uut kasutajat regada.

Kelle takistamiseks on vaja nii keerulist regamist?
Ehk on moded nõus tegema regamise lihtsamaks?

Olen suhteliselt kindel, et kui lisa sammud registreerimisel ära võtta on hetkega foorum üle ujutatud bottide poolt loodud kontodest ja nende postitatud reklaamidest.