Author Topic: G&G M4A1 DMR  (Read 31146 times)

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: G&G M4A1 DMR
« Reply #15 on: December 11, 2016, 19:46:24 »
Eks see rpm, näitab ju tegelt tsükli aega ;) Mida suurem rpm on, seda kiiremini toimub lask. Arvan, et noorsand tahtis seda näidata.
Ikkagi ülevaatlikum, kui näiteks youtubest heli kuulata.

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: G&G M4A1 DMR
« Reply #16 on: January 11, 2017, 17:00:57 »
Sai nüüd valmis sellega, et dmr saaks kiiresti kasutada ka siseruumides mänguks.
Prowini hopikambris on g&g roheline kumm väga lõdvalt sees. Seevastu g&g hopikambris on kenasti tihkelt sees.
Ostsin ühe toru ning lühendasin 20cm peale.
Tulemus:




Siiamaani proovitutest systema hopikumm oli prowini jaoks väga sobiv. PDI W-hopikumm ja G&G roheline mitte nii väga. Kahte viimast tuleb keermeteibiga kaasa aidata. Aga peale seda saab g&g rohelise täitsa okeilt laskma. Ilma teibita üle 138m/s kätte ei saa ning kõigub 130-138m/s vahel.



Lonexi GB shell sai ka igaks juhuks ligi ära võetud, kuna hetkel siiamaani sees täiesti tavaline g&g shell ja paar külmaga mängu ka juba selja taga.

« Last Edit: January 11, 2017, 17:38:47 by ranel »

Offline Habemik

  • Tavakasutaja
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: G&G M4A1 DMR
« Reply #17 on: January 11, 2017, 19:40:32 »
Tervist,

Tekkis küsimus, et kas DMR ja CQB seadistuse vahel vahetad ainult toru koos hopi kambriga või vahetad ka silindrit?
Esimestel piltidel tundub, et sul on kasutusel tüüp 0 silinder (ilma avadeta) või oled seal midagi muutnud?
Kui pikka toru kasutad DMR-i jaoks, sest CQB toru on siis eelmise postituse põhjal 200 mm?
Nii palju kui mina olen arusaanud siis toru ja silindri maht peaks olema omavahel sobitatud. Ja ühe seadistuse jaoks toimiv (DMR või CQB), ei toimi teise puhul (a la fps-i langus) vähemalt mitte optimaalselt.
Kui viitsid siis palun jaga oma kogemusi või kui keegi targem seda loeb võiks ka kommenteerida.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: G&G M4A1 DMR
« Reply #18 on: January 11, 2017, 20:02:22 »
Ma võin kommenteerida oma kogemustest seda, et silindri sobitamine torule on päris teema, liiga suure silindriga täpsus natuke langeb. Samas iseasi, kui oluline see täpsusekadu cqb jaoks on.

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: G&G M4A1 DMR
« Reply #19 on: January 11, 2017, 20:33:47 »
Tervist,

Tekkis küsimus, et kas DMR ja CQB seadistuse vahel vahetad ainult toru koos hopi kambriga või vahetad ka silindrit?
Esimestel piltidel tundub, et sul on kasutusel tüüp 0 silinder (ilma avadeta) või oled seal midagi muutnud?
Kui pikka toru kasutad DMR-i jaoks, sest CQB toru on siis eelmise postituse põhjal 200 mm?
Nii palju kui mina olen arusaanud siis toru ja silindri maht peaks olema omavahel sobitatud. Ja ühe seadistuse jaoks toimiv (DMR või CQB), ei toimi teise puhul (a la fps-i langus) vähemalt mitte optimaalselt.
Kui viitsid siis palun jaga oma kogemusi või kui keegi targem seda loeb võiks ka kommenteerida.
Toru ruumala ja silindri ruumala peavad omavahel klappima, kui tahad head tulemust. Silindrit ei vaheta. Lühem toru laseb osa õhku nn tühja. Selle eesmärk ongi väljalaskekiirust vähendada, et sõbralikum olla kaasmängijate vastu ning relv vastaks reeglitele. Täpsus jah kannatab, kuid välimängudeks on nagunii pikk toru, kus on päris laskekaugused. Tahaks tegelt millalgi proovida korralikku poltsnaiprit sama moonaga, et saada mingi reaalne võrdlusmoment.

Hetkel on seis selline, et 200mm toruga saan 122m/s, 270mm 134m/s ja 455mm 154m/s. Kasutan M140 vedru. Siinkohal mõtlemiskoht neile, kes oma relvadesse m120 ja m130 vedrusid sisse topivad, et mis relv tegelikult lasta võib.

Teine variant oleks lahjem vedru panna, kuid iga kord gearbox lahti kiskuda on äärmiselt tüütu, kui pole kiirelt vedru vahetamise võimalust. Lisaks veel, et m140 vedru sissepanek pole kaugeltki võrreldav m120 vedruga. See tahab ikka oluliselt jõudu saada. Hetkel saab muuta laskekiirust umbes 1-2 minutiga.
« Last Edit: January 11, 2017, 21:00:09 by ranel »

Offline Habemik

  • Tavakasutaja
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: G&G M4A1 DMR
« Reply #20 on: January 11, 2017, 22:52:06 »
Tervist,

Ok, midagi sellist ma arvasin, tänud et numbrid välja tõid.
Kui kunagi mahti saad võiksid teha testi täpsuse osas, kui palju liigne õhk seda mõjutab.

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: G&G M4A1 DMR
« Reply #21 on: January 15, 2017, 23:12:38 »
Täna sai test ära tehtud. CQB toruga on täpsem kui püstoliga, aga täpsus siiski kaugele päris jube, kuna hajub laiali ära. Täpsust oli kuskil 25m jagu,  vb isegi vähem. Edasi läks väga palju puistamiseks. Mängitav, aga lageda maa peale sellega rohkem ei tahaks ronida.

Pika toruga pidi päris palju tühja laskma enne, kui kuulid hakkasid otse jooksma. Ühes teises postis lugesin täna sama häda DMR kohta, ju siis -2c külm pole sellele relvatüübile kõige sobivam. Mõlemal torul kasutuses G&G roheline.

Habemik sai kohapeal proovida reaalis ka ära vahe kahe toruga.


Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: G&G M4A1 DMR
« Reply #22 on: January 16, 2017, 08:17:45 »
Hei, üks asi mida võiks lühikese toruga proovida on portimine. Toru allaserva puuritakse vahetult enne suuet rida auke, millest siis üleliigne õhk võiks väljuda ene, kui kuul torust täiesti välja saab. Puurida tuleb nii läbi sisetoru kui välistoru, et õhk välja saaks. Kui sul jääks need augud handguard'i sisse, siis võiks täitsa mõelda, siis väljanägemine ka ei kannataks. Teine asi on faasimine, torud hakkavad tavaliselt laienema mõni millimeeter enne lõppu ja see on just selleks, et liigne õhk hajuks ja kuuli ei mõjutaks.


Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: G&G M4A1 DMR
« Reply #23 on: January 16, 2017, 09:47:01 »
Hei, üks asi mida võiks lühikese toruga proovida on portimine. Toru allaserva puuritakse vahetult enne suuet rida auke, millest siis üleliigne õhk võiks väljuda ene, kui kuul torust täiesti välja saab. Puurida tuleb nii läbi sisetoru kui välistoru, et õhk välja saaks. Kui sul jääks need augud handguard'i sisse, siis võiks täitsa mõelda, siis väljanägemine ka ei kannataks. Teine asi on faasimine, torud hakkavad tavaliselt laienema mõni millimeeter enne lõppu ja see on just selleks, et liigne õhk hajuks ja kuuli ei mõjutaks.
Toru on faasitud. Samas ma ei kujuta ette, et kuidas auke puurides ma saaks seest sileda pinna jätta koduste vahenditega, samas sisepind jääks sile.
Juba lühemaks tehes oli päris palju nikerdamist, et kuul kinni ei jääks. Muidu neile aukudele ma mõtlesin ka, aga ilmselt peaks tegelikult kompressori ja maha võetud toruga testima, et kuidas need avad üldse mõjutama hakkaks. Selles mõttes see lühem toru täidab siiski oma eesmärki, milleks see tehtud sai.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: G&G M4A1 DMR
« Reply #24 on: January 17, 2017, 08:22:09 »
Pika toruga pidi päris palju tühja laskma enne, kui kuulid hakkasid otse jooksma. Ühes teises postis lugesin täna sama häda DMR kohta, ju siis -2c külm pole sellele relvatüübile kõige sobivam. Mõlemal torul kasutuses G&G roheline.

Kui raskeid kuule kasutasid? Mina kasutasin .40 oma DMR jures ja olen siin tasapisi mõelnud, et äkki .36 või ka .30 puhul hop töötaks külmaga paremini.

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: G&G M4A1 DMR
« Reply #25 on: January 17, 2017, 10:31:05 »
Pika toruga pidi päris palju tühja laskma enne, kui kuulid hakkasid otse jooksma. Ühes teises postis lugesin täna sama häda DMR kohta, ju siis -2c külm pole sellele relvatüübile kõige sobivam. Mõlemal torul kasutuses G&G roheline.

Kui raskeid kuule kasutasid? Mina kasutasin .40 oma DMR jures ja olen siin tasapisi mõelnud, et äkki .36 või ka .30 puhul hop töötaks külmaga paremini.
0.4. Ma mõtlen pigem takistusliku traadi peale, aga enne veebruari ma nagunii selleni ei jõua.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: G&G M4A1 DMR
« Reply #26 on: January 21, 2017, 16:53:03 »
Ma sain viimase tellimusega Maple Leaf Monsterite asemel Maple Leaf Macaronid :-) Hakkasin uurima, mis need sellised on, ja leidsin sellise info:

https://6mmgunworks.com/collections/maple-leaf/products/maple-leaf-2016-macaron-hop-up-rubber-for-aeg

Kui sealset tabelit uskuda, siis "freezing" temperatuuride jaoks oleks õige kasutada 50 hardness bucking'ut.

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: G&G M4A1 DMR
« Reply #27 on: January 21, 2017, 17:20:15 »
Ma sain viimase tellimusega Maple Leaf Monsterite asemel Maple Leaf Macaronid :-) Hakkasin uurima, mis need sellised on, ja leidsin sellise info:

https://6mmgunworks.com/collections/maple-leaf/products/maple-leaf-2016-macaron-hop-up-rubber-for-aeg

Kui sealset tabelit uskuda, siis "freezing" temperatuuride jaoks oleks õige kasutada 50 hardness bucking'ut.
See on küll hea info.

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: G&G M4A1 DMR
« Reply #28 on: February 04, 2017, 21:31:10 »
Ei kujutagi ette, kas vahepeal tekkis lambiselt 10m/s juurde või asi oli püstoliga kaasa saadud "0.2g" moonast. Varem mõõdetud 122m/s tiksus 135m/s juures.

Igaljuhul toru lühendatud nüüd 13cm peale ja 95 m/s 0.2g G&G moonaga mõõdetud.




Kuna aga 13cm täpsus on nagu püstolil või isegi hullem, siis tellisin endale ühe cyma 028 AK47 ära. 20cm oli veel mängitav.  Pahanduse pumpüss on kindlasti täpsem sellest.  CQB toru jääb, kui midagi muud võtta pole või kellegiga koos mängule, aga see lühike toru on suht pointless.


« Last Edit: February 06, 2017, 15:57:33 by ranel »

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: G&G M4A1 DMR
« Reply #29 on: June 14, 2017, 22:32:35 »
Talvel sai -10-ga mängimas käidud ja nagu oodata oli, siis sain ka mõra GB-sse sisse. Varasemalt tellisin lonexi shelli ära varuks, aga kestis veel 11 mängu mõraga edasi. Täna läks lõpuks siis täitsa pooleks.

Küll aga lonex üllatab. Tugevam shell, aga asjad ei istu päris 1:1-le sisse.




Üldiselt on pildilt päris hästi näha, kui palju paksem see lonexi oma ikka on.