Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - silkL

Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 10
31
Ost - Vahetus - Laenutus - Ära anda / Re: Vahetus teema.
« on: November 15, 2018, 00:40:42 »
Vaatan mida huvitavat pakutakse mu varurelvale vahetuseks. Relvaks cyma Ak104, full metal. Ees ras laesäär, afg käepide. 4 metallist midcap salve, 1 hicap. Xt60 pistik, shs metallist kolvipea, lonex airseal nozzle, lonex hopikumm ja surukumm. Vahetuseks püstoleid mitte pakkuda.

32
Üldine jutt / Re: Amoeba
« on: October 28, 2018, 22:54:09 »
Gearboxi versioonid ehk V2, V3, V7 jne. on jah nagu eelpool mainitud gearboxi tüübid.
Need on igaüks oma mõõtmete ja erineva kuju ja ka ülesehitusega. Põhimõte on kõigil elektrilistel gearboxidel sama, kuid
gearboxi korpuse kuju ja mõõtmed ning ka paljud sisemised osad sobivad ainult konkreetsele gearboxile. Siit saad natuke inglise keeles lugeda: http://www.airsoftct.com/electric-airsoft-gun-gearbox-guide/
Samamoodi sobivad kindlad gearboxi tüübid kindlat tüüpi relvadele. V2 ja V3 on kõige levinumad. Ehk siis V2 gearboxi tüüp sobib m4/m16 relvadele, lisaks mp5, g3 ja mõned vist veel, V3 sobib AK, G36 ja samuti mõned veel, ja siis on veel vähemlevinud ehk V1 (famas), v6 (p90 relv), V7 (m14). Kuna m4 ja AK on levinumad relvatüübid, on ka seetõttu V2 ja V3 levinumad gearboxitüübid. Kuna gearboxide ülesehitus erineb, ei sobi V3, V1 , V7 gearbox M4 keresse jms ja vastupidi. Erinevad gearboxi tüübid on jah kasutusel näidanud, et on oma ehituse tõttu erineva vastupidavusega, V3 (AK ja G36) gearbox on külmakindlam kui standardne V2 (m4), kuigi lonex ja mõned teised tootjad valmistavad tugevdatud m4 (v2) gearboxe, mis on samuti juba külmakindlamad. Üldiselt kui temperatuur langeb miinustesse, on ükskõik milline gearboxi tüüp purunemisaltim, kui soojas.

33
Üldine jutt / Re: STURMGEWEHR stg44
« on: October 24, 2018, 23:39:00 »
See lause jätab sellise mulje ,et nagu kaugustes ei teeks ma selle relva/varustusega midagi.
Küsimus oligi relva suhtes ainult see ,et kui oleks stg44 vs nt g36/m4.Kas me oleme võrdväärsed või nad on kõvasti paremad(täpsemad,lasevad kaugemale jne)

Tõenäoliselt pole see relv laskeomaduste poolest kehvem, kui mõni stock Specna armsi m4 või cyma dboysi AK, kes teab, võib olla isegi parem (kuna proovinud pole, siis pead panti ei pane), seega tavalisel mängul sa hätta ei jää. Nagu siin eelnevalt kirjeldatud, mida haruldasema lahendusega relva ostad, seda keerulisem on seda tulevikus täiendada/vajadusel parandada, kuna juppide sobivusega võib olla keeruline. Samas sinu raha ja otsus, kui meeldib osta ära ja pärast, kui oled sellega mänginud mõnda aega, anna foorumisse tagasisidet, kuidas relv on siis. Mõttetu on osta ka midagi, mis sulle ei meeldi.

34
Üldine jutt / Re: Abi AK valimisel
« on: October 08, 2018, 16:15:58 »
Teema algatajale AKdest veel niipalju, et täispika AK-ga peab arvestama, et see on 1m pikk ja kaalub tühjalt ca 3 kg (eriti kui veel terasest korralik E&L või LCT valida). Lühemad versioonid
on ka, kuid ergonoomika poolest on M4 peajagu üle. Oman hetkel ise nii Specna M4 (põhirelv) kui ka Cyma AK104 (varurelv) ja eelnevalt olen omanud nii dboysi, cyma kui E&L erinevate pikkustega AK versioone (aastate jooksul on käest läbi käinud vast ca 6-7 erinevat AK relva). Kuldne kesktee minu arust on pikkuse suhtes AK104/105 mudel (kogupikkus ca 84 cm), kui laskja pigem noor/lühemat kasvu/tahab midagi kompaktsemat, valiks AKSU74 (kogupikkus ca 73 cm). Sellisel keskmise pikkusega M4-l kaalu 2,5 kg ja pikkust ca 80 cm. M4 ergonoomika kasuks räägivad ka lühemad salved. AK salved on üsna pikad banaanid (jah on küll lühikesi hicap salvesid saadaval, kuid midcape pole näinud, seega pmt pole lühikesi salvi saada). Mulle isiklikult meeldivad mõlemad platvormid, mistõttu on ka mõlemad mu varudes esindatud. Teema algatajale, kui pole eelnevalt kokkupuuteid kummagi relvatüübiga (või ka teiste relvadega a la G36), nagu ka eelnevalt mainitud, tasuks vast pigem käia jah mõnes poes kohapeal relva katsumas ja õlga surumas ja siis saad täpsemalt tunde kätte, mis meeldib. Eelarve seab niikuinii omad piirid konkreetsele tootjale ja mudelile.

35
Üritused / Re: 2018-10-20 Talihooaja avamine Rakus
« on: October 06, 2018, 20:19:57 »
+1

36
Üldine jutt / Re: Abi AK valimisel
« on: October 06, 2018, 20:15:54 »
Kuna eelnevat teemat pole näinud ning teema algataja on selle ära kustutanud, siis ei tea mis summast räägime. Kuitahad AKd siis kuni 200 eur, on valikus cyma või dboys või gfc rebrand, mis ajavad asja ära, kuid kui vähegi võimalik tasub hankida e&l või lct Ak, kasutatud liiguvad ka ca 200 eur eest ja on kogu seda raha väärt. Terasest (pmt päris AK kere) kere, normaalne sisu jne.

37
Üritused / Re: 2018-10-06 The Rift
« on: October 03, 2018, 01:03:18 »
+1 cultistide poolel

38
Üldine jutt / Re: Kas asg m40a3 sportlinei on mõtet osta?
« on: October 01, 2018, 13:15:38 »
Arvan, et lisaks arvutimängudele nähakse ka juutuubis Novritschi vm oskusliku mängija videoid ja võib olla arvatakse,
et esimesest mängust alates stock bolt action vibuga hakkavad samamoodi killid tulema, sest "Novritsch ju niidab vastaseid, nagu muruniiduk, miks ma ei võiks".
Kas siia üldise jutu foorumi alamgruppi ei saaks teha Sticky mõne lihtsa soovituse/põhimõttega, miks BA relv pole algajale hea valik, jääks esiteks sama teema pidev käsitlemine ära.

39
Üldine jutt / Re: Kas asg m40a3 sportlinei on mõtet osta?
« on: September 30, 2018, 21:59:31 »
Siin foorumis on täpsuspüsside v6i nö. "snaiprite" teemat palju käsitletud. Sellist asja nagu hea ja odav täpsuspüss airsoftirelv ei eksisteeri. Ilma tuunimata lasevad täpsuspüssid enamasti sama kaugele ja täpselt nagu stock AEG automaat, lihtsalt sina lased 1 kuuli iga 5 sekundi tagant, automaat kylvab selle ajaga sind yle, seega tuunimata täpsuspüssiga oled märgatavalt halvemas situatsioonis kui automaadiga. Poest saab ka juba tuunitud "snaipreid" ntks Novritschi SSG24 (koguhind yle 500 euro) ja vbla miskit veel, muul juhul pead panema poest ostetud stock relvale mitusada eurot juurde, et tekkiks täpsuse ja laskekauguse poolest eelis tavalise automaadi ees. Lisaks snaipri roll nõuab kannatlikkust ja viitsimist, see ei ole nagu call of duty, et lendad ringi ja quickscopid jms. Kui oled algaja, on automaat mitmeid kordi parem valik.

40
Eks jah põhiprobleem, nagu artiklis välja tuuakse ongi lühikese närvikavaga tegelased, kes ei osta softirelvi otstarbeliselt (mängudeks), vaid oma autosse
kellegi nina all vehkimiseks, kui too liikluses ette keerab või signaali annab või niisama linnapeal debiilitsemiseks. Eks on kindlasti mõned algajamad softijad ka kellelegi
silma jäänud, kui tulevad mängule lihtsalt püss kaenlas.

Kui ikka väga reguleerima hakataks (a la relvad roosaks ja muud keelud jne), siis võiks olla sarnane
sama süsteem nagu UK-s, saad poest osta õiget värvi relva küll, kuid pead olema registreeritud UKARA (eestis siis samuti vastava softiliidu) airsofti mängija. NT kui UK-lased tellivad välismaalt (gunfire jms.) siis peavad tellimusega saatma oma mingi tunnistuse või regamiskaardi (mitmetel online softipoodidel transpordiinfos see kirjas). Samas UK-s on softimine 18+ ja seda me ju ei tahaks.
Samas jänkidemaal vist ainult kohustus relval oranž ots, mis oleks minu arvates palju mõistlikum, kui kogu relv mikihiireks teha. Ja arvestades, millise päris relvakandjate osakaaluga riik on USA ning, et seal pole selle piiramisega väga hulluks mindud. Minu eelistus olekski sellisel juhul piirangutest oranž ots.

41
Inglismaal on lisaks värvitud relvadele (mis on mõeldud pigem alustavatele softeritele/harvem mängijatele) võimalus ka õiget värvi relvaga softida, mis eeldab UKARA (UK Airsoft Retailers Association) liikmeks olemist.

42
Airsoft uudised maailmast / Novritschi püstol SSP1
« on: August 23, 2018, 10:40:49 »
Kes veel pole kursis, siis Novritsch on laiendanud oma relvade sortimenti, nüüd ka püstol: https://novritsch.com/ssp1/
https://www.youtube.com/watch?v=XvYnP_0gu-I&t=1s
Baseerub TM hicapal, seega platvorm korralik. Kuna oma lehel kirjutab, et tarnib otse Austriast, siis peaks vist olema postikulu ka palju väiksem, kui SSG24 tellimisel.
Praeguse soodushinnaga 135 eur, tundub päris mõistlik.

43
Üldine jutt / Re: Probleemid lahingualadega !
« on: August 13, 2018, 14:16:15 »
Arvestades, et airsoft on igas seaduslikus mõttes (hetkel veel õnneks) hall ala, ei tule seadustega "...mul on õigus, kuna X seadus ütleb, et tohin viibida"  loopimine kasuks. Muidu reguleeritakse seda varsti nii, et hobiga tegelemine kõvasti raskendatud on (siin foorumis seda seaduste teemat juba arutatut, ja see teema on erinevate osapoolte vahel ka praegu jooksvalt üleval, eks millalgi/kunagi midagi reguleeritakse niikuinii, loodame, et mitte halvemuse suunas). Lisaks niisama alal viibimisel ja pallimängul ja airsofti mängul on vahe sees (alale jääb pärast tuhandeid plastikkuule, kui ei kasutata biolagunevaid, lisaks veel pürotehnika jäätmed, mida kõike pole võimalik ära korjat= juppideks lastud). Kuna eeldame, et asi liigub ametlikumas suunas, pole ju praegu minu arust mõistlik eelnevalt maa omanikega sildu põletada, kuna tulevikus, kui on soovi ametlikult teha, saadavad nad seepeale otse pikalt. Lisaks meie kommuunile pole vaja negatiivset meediakaja, kui tahame selle hobiga samamoodi jätkata.

44
Üldine jutt / Re: Uued kaitseprillid
« on: August 08, 2018, 11:55:44 »
Need goggle tüüpi prillid oma suletuse tõttu ongi palju altimad uduseks minemisel. Need ventikatega variandid on ka suht mõttetud. Mul olid ESS ventikate kloonid, ja sellest ventikast polnud mingit tolku, võib olla originaalidel see asi töötab paremini, aga eriti ei usu, kuna seal on nii väike ventikas, et see ei jaksa väga seda sooja õhku välja tõmmata, lisaks suht häiriv sumin on kogu aeg. Hiilid vaikselt metsas ja siis kogu pea sumiseb selle ventika pärast. Tavalised lahtised prillid on kõige uduvabamad, ise kasutan selliseid: http://www.relvad.ee/shop/product_info.php?cPath=101_113&products_id=4553 kuna olen tavalise prilli kandja, kasutan ka sisendeid. Mul lähevad vahel veidi uduseks ainult optilised klaasid, kuid neid töötlen sellejaoks uduvastase vahendiga, mis aitab. Päikeseprillidega probleeme pole, lisaks neid ma lapiga küll kriimustada pole suutnud. Kui on palav ja niiske, lähevad kõik prillid mingil hetkel uduseks, selle vastu lihtsalt eriti ei saa. Sõltub ka sellest kui palju ise higistad (nägu), lisaks kui kasutad salli vms buffi suu kaitseks, siis see suunab hingeõhu klaasidele jne. Aitab ka see kui prille ei suru täiesti vastu silmi/nägu, vaid paar senti neid ninapeal ettepoole lükkad, siis saab õhk paremini vahele. Kasutan enda prille ka igapäevaselt autoroolis, rattaga sõites jne, seega olen väga rahul.

45
Tehniline pool / Re: Vedru vahetamine
« on: August 07, 2018, 13:21:54 »
Juutuubis päris palju õpetusi: https://www.youtube.com/results?search_query=v2+gearbox+spring+change
Kui on olemas (peenemad) kruvikeerajad, selleks tahtmine ja natuke vaba lauaruumi soovitan ise ette võtta. Pole iseenesest väga keeruline,
vajab mõne koha peal kokkupanekul kannatlikkust, kuid mitte midagi võimatut. Ise oma relva parandamine (mõistlikkuse piires) ja tuunimine
on minu arvates loomulik airsoftimängija arenguetapp. Lahti võttes ole lihtsalt ettevaatlik, kuna vedru on gearboxis pinge all, et ta kõiki juppe laiali ei löö (jupid võivad kaduma minna).
Et seda vältida nagu videotes õpetatakse, suru vedrujuht vastu lauda peenema kruvikaga, ava gearboxi korpus ja vabasta rahulikult vedru. Ja kui ikkagi lõpuks proovid ja proovid, kuid ikkagi ei õnnestu, siis saad kindlasti ka mõnelt kaasmängijalt või poelt abi juppide vahetusel/gearboxi kokkupanekul. Samas ise tehes, kui esimene kord saad tehtud, on järgmised korrad juba palju kergemad. Ise kunagi võtsin ka netis olevate juhendite abil esimest korda
gearboxi lahti ja vahetasin nozzle ja veel mõned jupid ära, natuke pusimist ja sain hakkama. Nüüd juppide vahetamised, "tuuningu" ja parandused oma relvades teen peaaegu kõik ise (vahel lasen kellelgi kogenenumal teha, kui ei suuda viga lahendada).

Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 10