Author Topic: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis  (Read 64000 times)

ASH

  • Guest
Re: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis
« Reply #75 on: December 01, 2015, 17:24:54 »
isiklikult arvan , et kui eesti digivormi ainult softi ürituse raames kusagil metsas kasutada on kõik ju vinksvonks (asi ju toimib meie looduses väga hästi) aga erinevate puudulike elementidega töllerdada väljapool seda on küll jah justkui terve kaitse valdkonna lörtsimine.
Aga samahästi võib seda igaüks ka näiteks pardijahiks kasutada - sobib loodusesse hästi jne. Mille poolest airsoftimine teistsugune on, et ainult seal võiks seda vaba aja veetmiseks kasutada.

Quote
Politsei pädevuses on taoliste asjadega tegeleda juhul, kui keegi on hankinud endale sõjaväevormi ja esineb kaitseväelasena, selleks õigust omamata.

Ehk kui ennast ise KV-lasena ei esitle, ei ole politseil millestki kinni hakata.
Lahmimise asemel võiks siin teemas läbi käinud paar paragrahvi seadustest siiski läbi lugeda. Seadus ei räägi midagi esitlemisest, vaid räägib kasutamisest.
Quote from: Pahandus
Viide: https://www.riigiteataja.ee/akt/126022014006
§ 277.  Ametniku vormiriietuse ja ametitunnistuse ebaseaduslik kasutamine

sulle jäi ilmselgelt arusaamatuks millele ma tähelepanu juhtisin või oled sa nii vihane selle tema peale, et see lausa pimestab sind juba .
See, et ma ütlesin, et ainult softi ürituse raames kasutada oligi mõeldud seoses sellega et tegelikult käibki kogu jutt siin seoses softiga , minu pärast võib onada ka sellega kuskil teki all omaette - mõte jääb samaks, et selles ei töllerdatax ringi nagu mingi kaltsakas avalikus ruumis- jupp siit , jupp sealt riietusest 
teistmoodi on see üritus selles suhtes et see on justkui kinnine üritus - tavaliselt - vaid teatud seltskonnale ja mitte kõrvalistele silmadele

« Last Edit: December 01, 2015, 17:36:25 by ASH »

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis
« Reply #76 on: December 01, 2015, 23:32:03 »
Tundub, et nii palju kui on inimesi, nii palju on arvamusi. Et nüüd meie väiksel softimaastikul kenasti koos eksisteerida võiks omavahel mingile kokkuleppele jõuda.
Minu soovitus hetkel selline:
Kel vorm kalli raha eest soetatud ning olemas ja tunne ning tahtmine Eesti sõjaväelase moodi mängudel välja näha, see kandku vormi sel juhul ka korrektselt ja seda ainult MÄNGU ALAL ja AJAL. Mängule tulles ja minnes kandku midagi muud, et ei tekiks seda "töllerdamise" momenti. Isiklikult võtan alati mängudele vahetusriided kaasa, kuna suht ebameeldiv on mustade ja märgade riietega peale mängu ringi hängida.
See ei tähenda seda, et peaks endale nüüd kohe kõik embleemid veel külge panema. Eesti lipp on by default, seda ära ei ole vast mõtet kiskuda. Ei ole mõtet endale hakata näiteks Kupi pealuud või midagi muud ägedat külge pookima, kui pole seda "välja teeninud". Tean paari tüüpi, keda selline asi kenasti kettasse ajab :)
Samuti, kes unistab, et tahaks hirmsasti antud vormi omada võiks endale teadvustada, et hetkeseisuga ühtegi algselt legaalsel teel omandatud vormi väga liikvel ei ole ja sisuliselt ostavad varastatud kraami kui just tõesti miljoni eest Gladiusest ei telli.

Järgmine postitaja võiks täiendada näiteks :)

Offline Henry

  • Tavakasutaja
  • Posts: 89
  • Henry
    • View Profile
Re: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis
« Reply #77 on: December 02, 2015, 13:02:22 »
Uus vorm maksab tellides 140€. Vähemalt minu suurusele.

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis
« Reply #78 on: December 02, 2015, 13:09:57 »
Näed kui palju arutelu oleks olnud olemata kui Sa oleks kohe 140 välja käinud ja endale vormi soetanud? :)

Offline GraboN

  • Tavakasutaja
  • Posts: 602
  • Andres
    • View Profile
Re: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis
« Reply #79 on: December 02, 2015, 14:05:13 »
no aga vaata palju vinguvaid vajadusi ta rahuldas sellega ? :)

nüüd ju kõigil öeldud mis öelda taheti .. äkki asi rahuneb maha nüüd mingiks ajaks

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis
« Reply #80 on: December 09, 2015, 10:28:10 »
Pole kaua siia foorumisse saanud, poleks arvanud, et teema nii kuumaks läheb. Samuti ei saa ma mitte oma seisukohta kribamata jätta ja andku kõige kõrgem mulle andeks, kui ma taas midagi alustan AGA...

Mina, minu tiim ja ka Blackwateri meeskond jooksis metsas ringi digivormidega ja juba ammu ENNE eesti kaitseväe digimustri kasutuselevõttu(kaitseliit polnud oma valge sisuga vormegi veel näinudki). See vorm oli meil endil lastud õmmelda minu enda ostetud(riidepoest) eesti digimustris riidest, mis oli vabalt müügis. Vormi disain sai mõeldud ja muudetud vastavalt oma vajadustele. Ja kui siin tuleb mõni snoob seaduses ridu otsima siis ajab närvi mustaks küll. Mina käin eesti digis sest mulle meeldib see vorm, ma austan seda vormi, see sobib ideaalselt eesti maastikku ja ma tahan ajada Eesti asja ning kes iganes mõtleb et selle laigu kandmine metsas on mõeldud ainult valitud seltskonnale(piltlikult öeldes) siis puhaku jalga. Ärgu nüüd keegi valesti aru saagu, ma EI poolda linnas ringi töllerdamist eesti digis, kuid seda keelata airsoftimaastikul kasutada on sama lühinägelik, kui arvata et riigiisad ei varasta rahvast. Ma saan aru et on inimesi kel eraelu ei ole suurem asi ja proovivad enda kompenseerida mujal. Aga teema lõhkiajamine võiks jääda riigiasutuse bürokraatidele. Paluks mitte segi ajada vormi embleeme ja riiet kui sellist. Kui nii edasi läheb ja kõik riigid oma laigu ära keelavad, siis jookseme varsti kõik nagu kamp kalamehi ringi. Jäägem ikka inimlikkuse piiridesse. Austagem eesti maad ja eesti vormi, kuid ärme otsi komakohti seaduses. Seadus ei luba ka poejärjekorras ette trügida, ega liikluses järske manöövreid teha, ega avalikus kohas hädal käia, las need seadusejärgijad lasevad südamerahuga püksi, mina kahjuks lähen puu taha kusele ja proovin mitte vahele jääda...
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline aa

  • Tavakasutaja
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis
« Reply #81 on: December 09, 2015, 10:54:54 »
Ma saan aru, et on inimesi kel eraelu ei ole suurem asi ja proovivad seda kompenseerida EKV vormiga :D

Offline taktik (Heiki)

  • Tavakasutaja
  • Posts: 362
    • View Profile
Re: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis
« Reply #82 on: December 09, 2015, 13:04:35 »
To aa: proovi nüüd oma identiteeti hästi hoolikalt varjata.

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis
« Reply #83 on: December 09, 2015, 13:54:27 »
Pole hullu, seda ütleb mees, kel ei ole midagi rohkem lisada... inimene kes võtab kogu kontekstist välja ühe lause ja hakkab sellest mingit ideed tekitama, ei ole parem neist Pühasõdalastest kes üritavad asja islamiusu taha peita... Õnne ja helget tulevikku sulle AA, ega see juhuslikult anonüümset alkohoolikut tähenda?! ;)
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline aa

  • Tavakasutaja
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis
« Reply #84 on: December 09, 2015, 16:12:38 »
To aa: proovi nüüd oma identiteeti hästi hoolikalt varjata.
Kui sa arvad, et nii on kõige õigem, siis ma seda ka teen. Lihtsalt meenub see, et sa oled öelnud, et võid teha kõike, mis ei ole keelatud sinu arvates.

Pole hullu, seda ütleb mees, kel ei ole midagi rohkem lisada... inimene kes võtab kogu kontekstist välja ühe lause ja hakkab sellest mingit ideed tekitama, ei ole parem neist Pühasõdalastest kes üritavad asja islamiusu taha peita... Õnne ja helget tulevikku sulle AA, ega see juhuslikult anonüümset alkohoolikut tähenda?! ;)
Jep, võtsin selle ühe tsitaadi välja, sest ilmselgelt oli see suunatud neile, kes ei pea õigeks kv vormi kasutamist vabal ajal. Vastasin sinu provokatsioonile peegeldamisega ja paistab, et sellele reageeriti väga valuliselt. Kas kuidagi riivas hinge?
« Last Edit: December 09, 2015, 16:57:29 by aa »

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis
« Reply #85 on: December 09, 2015, 20:59:52 »
oh ei, ma ise tean et teen asju endiselt nagu olen teinud aastaid ja mingi mulli jutt, kes kohe-kohe katki läheb, ei lähe mulle korda. Samuti soovitan ka teistel eesti digi uhkusega ja auga kandvatel softimängijatel samas vaimus jätkata... Las koerad hauguvad, karavan läheb ikka edasi. Samas taunin ma selle laigu lörtsimist ja niisama linnapeal hängimist. Olgem rohkem tolerantsed.
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis
« Reply #86 on: December 10, 2015, 07:09:15 »
Teate, inimesed, nii ei saa. Me oleme siin kõik ikkagi võitluskaaslased. Kuhu jääb rüütellikkus?

Isiklikuks minnes on võib-olla asjaosalistel huvitav, aga teistele on see pigem tülgastav. Aga, küsimus iseenesest on oluline ja kindad on lennanud, seega ma teen ettepaneku lahendada see küsimus praegu ja igaveseks, ning teha seda nii, nagu rüütlitel kombeks. Ehk siis, konkreetselt: 12.12 on Tartus Militaarseikluse ruumides CQB madin. Anname Haraldile ja aa'le püstoli, laseme neil ülakeha paljaks võtta, loeme 50 sammu ja vaatame mis edasi saab. Kes on poolt?
« Last Edit: December 10, 2015, 07:59:27 by AndrusK »

Offline GraboN

  • Tavakasutaja
  • Posts: 602
  • Andres
    • View Profile
Re: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis
« Reply #87 on: December 10, 2015, 08:14:25 »
Teate, inimesed, nii ei saa. Me oleme siin kõik ikkagi võitluskaaslased. Kuhu jääb rüütellikkus?

Isiklikuks minnes on võib-olla asjaosalistel huvitav, aga teistele on see pigem tülgastav. Aga, küsimus iseenesest on oluline ja kindad on lennanud, seega ma teen ettepaneku lahendada see küsimus praegu ja igaveseks, ning teha seda nii, nagu rüütlitel kombeks. Ehk siis, konkreetselt: 12.12 on Tartus Militaarseikluse ruumides CQB madin. Anname Haraldile ja aa'le püstoli, laseme neil ülakeha paljaks võtta, loeme 50 sammu ja vaatame mis edasi saab. Kes on poolt?

Selle aasta parim idee :D kolme käega poolt !

Offline aa

  • Tavakasutaja
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis
« Reply #88 on: December 10, 2015, 08:43:42 »
Kuhu jääb rüütellikkus?
Olgu, andestan Haraldile need solvangud, mille aluseks on temaga mittenõustumine.

Isiklikuks minnes on võib-olla asjaosalistel huvitav, aga teistele on see pigem tülgastav.
Aga, küsimus iseenesest on oluline ja kindad on lennanud, seega ma teen ettepaneku lahendada see küsimus praegu ja igaveseks, ning teha seda nii, nagu rüütlitel kombeks. Ehk siis, konkreetselt: 12.12 on Tartus Militaarseikluse ruumides CQB madin. Anname Haraldile ja aa'le püstoli, laseme neil ülakeha paljaks võtta, loeme 50 sammu ja vaatame mis edasi saab. Kes on poolt?
Kahjuks pole ma sel ajal Tartus

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Jutt EKV digilaigu vormi kandmisest airsoftis
« Reply #89 on: December 10, 2015, 09:41:41 »
Ilonpilaaja.

Eks Harald võib nüüd kergemalt hingata. aa kattub kahtlaselt Darth Vaderi initsiaalidega, kui võtta teine täht nimes.

« Last Edit: December 10, 2015, 10:40:57 by AndrusK »