Author Topic: 2018-03-25 Paljassaare Kütid Paljassaare tee 17  (Read 19101 times)

Offline Jokercom

  • Tavakasutaja
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: 2018-03-25 Paljassaare Kütid Paljassaare tee 17
« Reply #15 on: March 28, 2018, 22:15:01 »
Selle video alusel kindlasti petiseks ei saa nimetada antud mängijat kui arvestada kõiki olusi ja agasi.

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: 2018-03-25 Paljassaare Kütid Paljassaare tee 17
« Reply #16 on: March 28, 2018, 22:27:27 »
Nendele, kes v-b nii hästi ei näe.

https://youtu.be/SI2yqBPR_jM

Nagu ma ütlesin, ei oleks ma pannud seda videosse, kui ta aru ei oleks saanud, kuid videost on selgelt näha, kuidas tekkis mõttepaus, kas võtta lask omaks või mitte ning siis liikus edasi. Ise lähtun põhimõttest, et kui kahtlen siis pigem võtan omaks, sest kui tekib juba endal kahtlus siis suure tõenäosusega sain pihta. Lisaks, ma saan aru, kui ei tunne aegajalt laske ja see on selle hobi juures paratamatus aga arvestades seda, et see litakas oli kuulda minu positsioonini (~50m) siis ilmselgelt pidi tema seda eriti hästi kuulma.
« Last Edit: March 28, 2018, 22:32:37 by zaG »

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: 2018-03-25 Paljassaare Kütid Paljassaare tee 17
« Reply #17 on: March 28, 2018, 23:16:56 »
Mina näen, et kuul läks pihta ja läks ilmselt salvetasku klapi pihta, seepärast ka mittetundmine.
Samas sellises olukorras, kui tekib kahtluski, et kas nüüd said pihta või mitte, siis kindlam on käsi tõsta ja öelda, et pihtas.
Tabamus on minu meelest fikseeritud.

ASH

  • Guest
Re: 2018-03-25 Paljassaare Kütid Paljassaare tee 17
« Reply #18 on: March 29, 2018, 00:39:20 »
Mina näen, et kuul läks pihta ja läks ilmselt salvetasku klapi pihta, seepärast ka mittetundmine.
Samas sellises olukorras, kui tekib kahtluski, et kas nüüd said pihta või mitte, siis kindlam on käsi tõsta ja öelda, et pihtas.
Tabamus on minu meelest fikseeritud.

mina nägin, et mees sai munnidesse (videost)-mitu iganes tal neid ka ei ole , sest mingeid salvetaskuid tal küll ei old , oli lihtsalt hicap salv ja talisuplejatele täiesti vastuvõetamatu calipso.

Aga nende mängustiili arvestades , äkki peabki juurde minema ja molli andma kui tahad, et tulemusi oleks , olen aru saanud , et harjumaalt idapoole vaadates nii käivadki asjad  ??? või sain valesti aru ??  Zag sa oled ikka nõrk, kas sul polegi neid oakley nukkidega kindaid, et oma tabamust kinnitada ??? Kas sa ei teagi, et sa pead ise kohale minema ja siis venekeelsete roppustega kõik 20 meetri ulatuses üle külvama ja kinnitama oma tabamust rusikatega ? (jäi ju siin ühes teises teemas asi kuidagi pooleli )
Tegelikult ega ma teema enda pärast ei norigi aga Pahandus kus sa neid salvetaskuid nägid kui sa seda videot juba vaatasid ?

« Last Edit: March 29, 2018, 07:19:31 by ASH »

Offline GraboN

  • Tavakasutaja
  • Posts: 602
  • Andres
    • View Profile
Re: 2018-03-25 Paljassaare Kütid Paljassaare tee 17
« Reply #19 on: March 29, 2018, 07:21:12 »
Mina näen, et kuul läks pihta ja läks ilmselt salvetasku klapi pihta, seepärast ka mittetundmine.
Samas sellises olukorras, kui tekib kahtluski, et kas nüüd said pihta või mitte, siis kindlam on käsi tõsta ja öelda, et pihtas.
Tabamus on minu meelest fikseeritud.

mina nägin, et mees sai munnidesse (videost)-mitu iganes tal neid ka ei ole , sest mingeid salvetaskuid tal küll ei old , oli lihtsalt hicap salv ja talisuplejatele täiesti vastuvõetamatu calipso.

Aga nende mängustiili arvestades , äkki peabki juurde minema ja molli andma kui tahad, et tulemusi oleks , olen aru saanud , et harjumaalt idapoole vaadates nii käivadki asjad  ??? või sain valesti aru ??  Zag sa oled ikka nõrk, kas sul polegi neid oakley nukkidega kindaid, et oma tabamust kinnitada ??? Kas sa ei teagi, et sa pead ise kohale minema ja siis venekeelsete roppustega kõik 20 meetri ulatuses üle külvama ja kinnitama oma tabamust rusikatega ? (jäi ju siin ühes teises teemas asi kuidagi pooleli )
Tegelikult ega ma teema enda pärast ei norigi aga Pahandus kus sa neid salvetaskuid nägid kui sa seda videot juba vaatasid ?

Tra mai saa :'D pisar silmas

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: 2018-03-25 Paljassaare Kütid Paljassaare tee 17
« Reply #20 on: March 29, 2018, 07:36:07 »
Tegu pigem teie enda lasna mägede pojaga.
Ida pool asi kontrolli all.
Tegelt ka. Olen mõnel kohalikul vene mängul käinud ja julgen väita, et esimeses eestis korraldatavatel mängudel on ..gorkas.. Terminaatorite osakaal mtmeid kordi kõrgem.

ASH

  • Guest
Re: 2018-03-25 Paljassaare Kütid Paljassaare tee 17
« Reply #21 on: March 29, 2018, 07:39:29 »
usume !
See oli veits seoses teise teemaga ja seoses korraldajate sota-potaga seal .
« Last Edit: March 29, 2018, 07:44:46 by ASH »

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: 2018-03-25 Paljassaare Kütid Paljassaare tee 17
« Reply #22 on: March 29, 2018, 07:44:33 »
Proovin siiski sõnadega hakkama saada. Väike usk tsiviliseeritud maailma on veel säilinud. Samas äkki saan ma ise molli selle eest, et julgesin sellise video üles panna :)

ASH

  • Guest
Re: 2018-03-25 Paljassaare Kütid Paljassaare tee 17
« Reply #23 on: March 29, 2018, 07:45:50 »
kindlasti saad , ja ma saan ka tõenäoliselt järgmine kord kui kuskil nägu näitan :( kuna laon puid ikka alla .
Aga ma arvan et sa võiksid marguse mängudelt poole aastase ban-i saada hoopis selle eest
See tunduks nagu õiglane või nii . Paras aeg Sul järele mõelda oma tegevuse üle , järgmine kord tuled kaamerata kui üldse lubatakse , tekitad siin probleeme eikusagilt muidu .


kurat 4 kord modin postitust - häid mõtteid tuleb koguaeg hiljem peale :)
« Last Edit: March 29, 2018, 07:52:12 by ASH »

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: 2018-03-25 Paljassaare Kütid Paljassaare tee 17
« Reply #24 on: March 29, 2018, 08:48:55 »
Videos minu arust ka selgelt näha 2:13 peal tabamust. See selleks. Ühe video ning ühe tabamuse pärast nüüd midagi muutma ei pea hakkama. Pigem on "nice to know" ning kui tekib sarnane olukord järgmisel ja ülejärgmisel mängul samade mängijatega, siis võid juba järeldusi hakata tegema ning ühtlasi ettepanekuid mängukorraldajale.

Mis puudutab muud teemat, siis aitab küll. Mida rohkem meelde tuletada mingeid sündmusi seda rohkem jäävad need foorumisse kajastuma. See tõesti ei ole teema, mida esimesena esitleda uutele mängijatele, kes kaaluvad airsoftima hakata. 

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2018-03-25 Paljassaare Kütid Paljassaare tee 17
« Reply #25 on: March 29, 2018, 09:36:20 »
ASH-i must huumor ajas mõnusalt naerma küll ja tegi hommiku lõbusaks.
Minu meelest on just hea, et sellised videod üles pannakse ja küsitavused läbi arutatakse. Siis nii vanad kui uued mängijad mõistavad, et peab ausalt mängima, muidu võid musta nimekirja sattuda.

Konkreetselt sellel episoodil on raske süüdi mõista, kuna ju nähakse erinevalt, et kuhu siis kuul põrkus. Kui tõesti vastu salve, siis ei pruukinud mängija kuulda või kui kuulis, siis ei eristanud, et kuhu tabamus oli, kas tema; salve või seina pihta.
Kui põrkas salve pihta, siis meil ju loetakse küljelt relva pihta tabamust mitte tabamuseks, seega ei rikkunud mängija midagi.

Iseenesest vahemaa oli umbes 55m, kaardil kollane joon:
http://kaart.delfi.ee//?bookmark=e059cc432ba095c4b2bd7141362c0678
Sellelt distantsilt on vist snaipri kuul päris hästi tuntav kui vastu riiet läheb?

Oleme meie klubiga teinud harjutuse vahemaade hindamiseks, kus metsa all olid eri kaugustel märklauad. Lastes neid tuli ära arvata distants. Pakuti väga erinevaid vahemaid tegelikkusest. Kauguse tundmaõppimine võtab aega.
Aga kas keegi on katsetanud, et kui hästi tunneb läbi riietuse snaipri/automaadi kuuli erinevatelt distantsidelt. Et kas näiteks alates 50 meetrist tunneb midagi või ainult kuuleb vaikset plaksu....

Hea oleks ju kui snaiprid, kes on rohekm raha kulutanud oma mängukanni valmimiseks, saaksid ka täie mõnuga oma iga lasu tulemust tulemuslikult nautida.

Leidsin raamatust Valge snaiper sellised statistika numbrid, mida ameeriklased olid arvutanud:
Ühe inimese tapmiseks kasutati kuule:
I Maailmasõjas 7000 kuuli
Vietnami sõjas 25 000 kuuli
Snaiper aga kasutab ühe inimese tapmiseks keskmiselt 1,3 kuuli

Huvitav, mis numbrid airsoftis on. Vist täpsete laskude arv on ülekaalus, aga tunnistamiste arv...
« Last Edit: March 29, 2018, 09:44:26 by Margus »

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: 2018-03-25 Paljassaare Kütid Paljassaare tee 17
« Reply #26 on: March 29, 2018, 13:57:12 »
Siin ei ole ju mingist salvest juttugi, suurendusega slow motion videost on SELGELT näha, et kuul lendas vastu rindkere, kust põrkas edasi. Lisaks sellele ka fakt, et ta peale tabamust jäi korra seisma, ning seda litakat oli üle platsi kuulda, näitab, et ta eiras tabamust teadlikult.
Eesmärk ei olegi mingite sanktsioonide järgnemine, pigem on mõte selles, et panna neid inimesi mõtlema, kes meelega teiste mängu solgivad oma rambotamisega ning näidata neid spetsialiste teistele ka. Korduvate rambotamiste puhul saavad korraldajad ise otsustada, mis nad selliste tegelastega ette võtavad ja siis ei ole vaja heietada, et ühel või teisel mängul oli nii... vaid on konkreetne näide/näited võtta.


Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: 2018-03-25 Paljassaare Kütid Paljassaare tee 17
« Reply #27 on: April 01, 2018, 17:20:13 »
Ma arvan, et peame nüüd vastu võtma mingi uue seaduse ja midagi ära keelama....

Ma veel mõtlen.. mida..

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2018-03-25 Paljassaare Kütid Paljassaare tee 17
« Reply #28 on: April 01, 2018, 18:46:06 »
Ma arvan, et peame nüüd vastu võtma mingi uue seaduse ja midagi ära keelama....

Ma veel mõtlen.. mida..

Sa peaksid eelnevalt kuidagi märku andma kui aprilli nalja teed, muidu võib mõni ära ehmatada.
Viiking grupp hommikul tegi nalja, mis ehmatas mind ära... 

Offline NaPal

  • Tavakasutaja
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: 2018-03-25 Paljassaare Kütid Paljassaare tee 17
« Reply #29 on: December 11, 2018, 01:26:07 »
Kütid III mänguvideo!

https://youtu.be/ByCdl9UxFN4