Author Topic: Airsoft-relvad õiguslikus mõttes - mänguasi või midagi enamat?  (Read 47332 times)

Offline EHRG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: Airsoft-relvad õiguslikus mõttes - mänguasi või midagi enamat?
« Reply #60 on: January 24, 2020, 10:29:47 »
Kalašnikovi sai kooli ajal sõjalise tunnis oksendamiseni aja peale kokku-lahti lapatud :) Aasta oli siis 1985-86

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: Airsoft-relvad õiguslikus mõttes - mänguasi või midagi enamat?
« Reply #61 on: January 24, 2020, 11:27:46 »
Sõjalise algõppe poolt olen minagi. Siit tuleb aga!
Airsoft on ilus arvutimängu simulatsioon ja seda samastada mil õppega, on lühinägelik.
Tahate õpetada relvade ohutust jne. võtke teenus kaitseväest/kaitseliidust. Aga airsoft on mänguasi!
Ja airsofti hardcore rangerid, kes pole isegi läbinud mingit suvalist üksiksõduri algõpet, on lahinguväljal tulevane töll-laip.
Osaliselt saaks ehk qcb lahingut harjutada aga ülejäänu on pigem pappkastidest turvistega keskaegse jalaväelahingu etendamine plastikmõõkadega.
« Last Edit: January 24, 2020, 11:46:15 by Scuall »

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Airsoft-relvad õiguslikus mõttes - mänguasi või midagi enamat?
« Reply #62 on: January 24, 2020, 11:46:06 »
Jutt käib ikkagi airsoft replicate tutvustusest ennekõike, et näidata replicaid ja rääkida kui ohtlikud need võivad olla ja selgitada kus on nendega lubatud toimetada ja kus mitte. Sõjalise välaõppe saab lõpuks ikkagi kaitseväes ja enamus täiskasvanutest kes me airsoftiga tegeleme oleme läbinud ajateenistuse ja seega relva ohutustehnika omal ajal öökimiseni pähe õppinud.  Ja kui juba nii võtta, siis ei tee ka airsofti tutvustamine paha, sest endiselt väga paljud pole kuulnudki sellisest hobist ja pole minu arvates üldse paha kui noortel selle hobi vastu huvi tekib selle asemel, et avalikus kohas replicaga vehkida nagu neid juhtumeid ikka ja jälle juhtub ja ei ole oma enamuses need mitte airsofterid kes seda teevad, vaid noored kes oma õues purke lasevad ja vahel nii, et BB´d ka tänavale lendavad sest ohutusest ei tea need tegelased suurt midagi kahjuks.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Airsoft-relvad õiguslikus mõttes - mänguasi või midagi enamat?
« Reply #63 on: January 24, 2020, 11:52:48 »
Arutelu on tore, kuid viimane hoiatus erinevatele kasutajatele sõnakasutuse ja väljenduse eest. Kui viisakaks ei suuda jääda, siis järgneb puhkus.

Osaliselt kustutatud postitused kasutajatelt: Remius, Ezio, Scuall

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: Airsoft-relvad õiguslikus mõttes - mänguasi või midagi enamat?
« Reply #64 on: January 24, 2020, 12:09:42 »
Hobisid võiks siiski tutvustada eelpool nimetatud kohtades.
Surudes konkreetselt ühte hobi õppeasutusse (millel on veel ka sarnaseid jooni asjade ja tegevustega, mis asutusse ei kuulu), pole vaja tekitada mingit erisust hobile.
Ka mulle meeldib soft jne, kuid õppekavad on niigi tihedad ja rasked, et hakata sinna pushima asju, mis isegi kaudselt ei haaku kooli programmiga.
Kuna tegu on arutleva teemaga. On siin arvamus puhtalt subjektiivne.
« Last Edit: January 24, 2020, 23:35:36 by Scuall »

ASH

  • Guest
Re: Airsoft-relvad õiguslikus mõttes - mänguasi või midagi enamat?
« Reply #65 on: January 25, 2020, 01:30:42 »
Jutt käib ikkagi airsoft replicate tutvustusest ennekõike, et näidata replicaid ja rääkida kui ohtlikud need võivad olla ja selgitada kus on nendega lubatud toimetada ja kus mitte. Sõjalise välaõppe saab lõpuks ikkagi kaitseväes ja enamus täiskasvanutest kes me airsoftiga tegeleme oleme läbinud ajateenistuse ja seega relva ohutustehnika omal ajal öökimiseni pähe õppinud.  Ja kui juba nii võtta, siis ei tee ka airsofti tutvustamine paha, sest endiselt väga paljud pole kuulnudki sellisest hobist ja pole minu arvates üldse paha kui noortel selle hobi vastu huvi tekib selle asemel, et avalikus kohas replicaga vehkida nagu neid juhtumeid ikka ja jälle juhtub ja ei ole oma enamuses need mitte airsofterid kes seda teevad, vaid noored kes oma õues purke lasevad ja vahel nii, et BB´d ka tänavale lendavad sest ohutusest ei tea need tegelased suurt midagi kahjuks.

Lõpuks tunnistad ikkagi, et sinu idee on softi ja replicate tutvustamine mitte algselt väidetud ohtlikkus mis kaasneb erinevate relvataoliste esemetega !!!   

Mina aga arvan , et inimene kes ei esinda ei haridusametit ega pole ka lapsevanem ei peaks sellisel teemal üldse suud paotama . Sinna alla kuuluvad ka rongaisad,-emad .
« Last Edit: January 25, 2020, 09:55:30 by ASH »

ASH

  • Guest
Re: Airsoft-relvad õiguslikus mõttes - mänguasi või midagi enamat?
« Reply #66 on: January 25, 2020, 01:33:45 »
ja et ei tuleks jälle mingit naljakat tyhist argumenti siis sinupoolne väide

Kampaaniate jaoks pigem päeva- hobi- noortekeskused. Õppeasutusse sellised asjad ei sobi!
Tegu on siiski arvutimängu imiteeriva hobiga. Mida saama hakkab, kui kõik karvased ja sulelised otsustavad, et võiks õppeasutusi kasutada kui rahateenimise värbamisplatvormina?

Mis see raha teenimine või värbamine asjasse puutub, jutt käib siiski ohutusest ja selgitustööst, et mis on relvareplica, milline see välja näeb ja kus seda võib kasutada ja kuidas trasportida. Sellisel tutvustusel pole mingit kohta airsofti mängude reklaamile ega juttu mängudest endist, vaid just eelpool nimetatust. Noortekeskused jah sobivad airsofti mängude kui hobi reklaamimiseks, kuid ohutusreeglid mida kus ja kuidas võib relvareplicatega ei jõua seal just väga paljuteni, vaid jääb väheste teadmiseks.


Kas sa ei leia , et müüja teeks selgeks mida kus ja kuidas selle replicaga teha võib või ei või ja kui tema epistel ei aita siis ilmselt ei aita ka kellegi teise
« Last Edit: January 25, 2020, 02:02:45 by ASH »

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Airsoft-relvad õiguslikus mõttes - mänguasi või midagi enamat?
« Reply #67 on: January 25, 2020, 07:19:59 »
Jutt käib ikkagi airsoft replicate tutvustusest ennekõike, et näidata replicaid ja rääkida kui ohtlikud need võivad olla ja selgitada kus on nendega lubatud toimetada ja kus mitte. Sõjalise välaõppe saab lõpuks ikkagi kaitseväes ja enamus täiskasvanutest kes me airsoftiga tegeleme oleme läbinud ajateenistuse ja seega relva ohutustehnika omal ajal öökimiseni pähe õppinud.  Ja kui juba nii võtta, siis ei tee ka airsofti tutvustamine paha, sest endiselt väga paljud pole kuulnudki sellisest hobist ja pole minu arvates üldse paha kui noortel selle hobi vastu huvi tekib selle asemel, et avalikus kohas replicaga vehkida nagu neid juhtumeid ikka ja jälle juhtub ja ei ole oma enamuses need mitte airsofterid kes seda teevad, vaid noored kes oma õues purke lasevad ja vahel nii, et BB´d ka tänavale lendavad sest ohutusest ei tea need tegelased suurt midagi kahjuks.

Lõpuks tunnistad ikkagi, et sinu idee on softi ja replicate tutvustamine mitte algselt väidetud ohtlikkus mis kaasneb erinevate relvataoliste esemetega !!!   

Mina aga arvan , et inimene kes ei esinda ei haridusametit ega pole ka lapsevanem ei peaks sellisel teemal üldse suud paotama . Sinna alla kuuluvad ka ronga- isad/emad .

Loe uuesti ja mõttega ning ära mine isiklikuks.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

ASH

  • Guest
Re: Airsoft-relvad õiguslikus mõttes - mänguasi või midagi enamat?
« Reply #68 on: January 25, 2020, 09:50:04 »
täiesti mõttetu kommentaar ,igaksjuhuks lugesin uuesti ja jälle mõttega . Ja nüüd tekib tahtmine sulle uuesti quote-ida täpselt samad postitused samal kujul ja paluda sul endal uuesti mõttega lugeda aga terve see teema sealt kahekümne teisest jaanuarist alates . Püüa iseenda postitusi lugeda ja nende suhtes veidi enesekriitiline olla ja kui sa neid loed mõttega siis  võibolla sa saad aru kuidas sa ülejäänud foorumlastele kõlad/tundud

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Airsoft-relvad õiguslikus mõttes - mänguasi või midagi enamat?
« Reply #69 on: January 26, 2020, 19:18:08 »
täiesti mõttetu kommentaar ,igaksjuhuks lugesin uuesti ja jälle mõttega . Ja nüüd tekib tahtmine sulle uuesti quote-ida täpselt samad postitused samal kujul ja paluda sul endal uuesti mõttega lugeda aga terve see teema sealt kahekümne teisest jaanuarist alates . Püüa iseenda postitusi lugeda ja nende suhtes veidi enesekriitiline olla ja kui sa neid loed mõttega siis  võibolla sa saad aru kuidas sa ülejäänud foorumlastele kõlad/tundud

Tänan soovituse eest ja soovitan sulle täpselt sama mida sina mulle :)
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: Airsoft-relvad õiguslikus mõttes - mänguasi või midagi enamat?
« Reply #70 on: January 27, 2020, 10:16:10 »
Ei jõua siia pidevalt ja tundub, et vahepeal on asi jälle isiklikuks läinud. Siinkohal kommenteeriks veidid Scualli väiteid "töll-laipadest". Ma sel juhul küsiks, mida teab keskmine kaitseliitlane/kaitseväelane airsoftist?! Ma saan aru, et oled supersõdur ning sinu suhtumine on üsna tüüpiline: "mida need mängupüssidega mehed ka sõjast teavad". Aga ära alahinda airsoftereid. Siinkohal panen ühe lingi, mida tasuks läbi vaadata enne, kui "tatti pritsima" hakkad:  https://www.youtube.com/watch?v=qQDfwyUgtjg&feature=share&fbclid=IwAR1BSPvSjkDhU4a4k1yn0SQMs7K1EnVLVfspU2T0pPwBnrbT2yq0qTI-adk
Siinkohal ei ole midagi isiklikku Scuall sinu suhtes, vaid mulle lihtsalt ei meeldi sinu alavääristav mentaliteet airsofterite aadressil. Ütle, kuidas erineb paukmoonaga ringi põrkav kaitseliitlane plasti külvavast airsofterist. Kas päris relva käes hoidmine teeb sust kohe "päris" sõduri? Pigem on asi kahe kõrva vahel :) See, kui korraldatakse elementaarseid turvanõudeid eiravaid mänge(aga see on omaette teema), ei tasuks igat airsofterit kohe "tölliks" nimetada. Koolitaja peab olema pädev, loomulikult. Aga ta EI PEA olema kaitseväe, või kaitseliidu taustaga.

Parimat

Harald
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: Airsoft-relvad õiguslikus mõttes - mänguasi või midagi enamat?
« Reply #71 on: January 27, 2020, 10:27:58 »
Harald, ma ei alaväärista, sest ma ka ju softer. ja suppersõdur ma pole enam ammugi, teoreetik rohkem.
Pigem võrdlus päris relvade ja softi vahel on ekslik. Jalaväelane õpiks
külge softis endale harjumused, mis oleks konflikti olukorras kurbade tagajärgedega. sihtimine, varje kasutamine, enda positsioneerimine lahinguväljal, isegi see sama relva käsitlemine.
Edit: Kõige halvem asja juures, mida soft teeb sõdurile. On oma elu vähem väärtustamine, sest söövitatakse sisse harjumus, kus alati võib ju respawida... Tõesta vastupidist!
Peale mõne lineaarse liigutuse, mida saab kasutada mõlema puhul on tegu ikkagi tulirelva ja mänguasjaga.
Kunis kasutatakse softi, kui paiguti väga aktiivse füüsilise treeninguna, olen ma vait. Aga sõjalis väljaõppeks ei sobi asi ikkagi.
Ümberkäimist ja ohutust saaks aga õppida kummi makettide peal. Selleks ei pea see olema airsofti replika!
https://bushido.ca/product/training-rubber-rifle/
Saan aru, et teie, kui korraldajate ja alade omanike huvide vastu on see samas halb. Money talks.
Aga hakata ajama, et õpetame ohutust aga softi replikatega, siis rahakott paistab kaugele.

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: Airsoft-relvad õiguslikus mõttes - mänguasi või midagi enamat?
« Reply #72 on: January 27, 2020, 10:36:37 »
Sõjalis väljaõppest ei rääkinud ju keegi. Jutt oli relvaga turvaliselt ümberkäimisest, kus tohib, kus ei tohi jne. Raha siia lisamine on pehmelt öeldes väga lühinägelik. Kui ma näiteks airsoftitreeninguid raha pärast läbi viiksin, oleksin ilmselt juba ammu pankrotis :)

Parimat

Harald
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: Airsoft-relvad õiguslikus mõttes - mänguasi või midagi enamat?
« Reply #73 on: January 27, 2020, 10:43:37 »
Nõus. Teema valgub päris laiali.
Aga õppeasutusse (see suurema diskussiooni eelne teema), milleks viia softi replikaid?
Õppeasutus ei pea tegema väljaõpet, relvade või relvataoliste esemetega ümberkäimiseks.
Lapsed võivad tänapäeva netist tellida endale pea ükskõik mida. Isegi mootorsae. Ega selle pärast ei ole vaja ju metsameest kooli kutsuda,
pidama loengut sae ohutu käsitlemisest. + lõpuks, et tulge ikka saetrenni kah.


Aga põhiküsimuse vastus (mitte et see midagi muudaks)
Tegu mänguasjaga.
« Last Edit: January 27, 2020, 10:53:00 by Scuall »

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: Airsoft-relvad õiguslikus mõttes - mänguasi või midagi enamat?
« Reply #74 on: January 27, 2020, 11:22:09 »
Mis ma oskan öelda, nõustun sinuga. Selleks, et rääkida relvade ohtlikkusest, ei pea olema sõjaväelane. Nagu sa ennist mainisid, siis airsoft on mänguasi. Seda mitte eesmärgipäraselt kasutades võib ka malenupp olla ohtlik. Hakkab jälle vana teema pihta, aga pigem pooldan relvade ja sellega seonduva koolides tutvustamist. Kui mingit lauslollust või pseudoprobleeme(minu jaoks) keegi üles ei tõstata, siis minu jaoks teema lukus.

Parimat

Harald
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.