Author Topic: 2017-03-25 Klooga järve baas  (Read 3868 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
2017-03-25 Klooga järve baas
« on: March 25, 2017, 22:22:16 »
Palju tänu kõigile osalejatele!!!

Fotod panin alakorruse albumisse

Kokkuvõte hiljem


Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
kokkuvõte lahingpäevast ja nädalavahetuse arvudest
« Reply #1 on: March 27, 2017, 11:34:12 »
KOKKUVÕTE LAHINGPÄEVAST ja airsoftlikust nädalavahetusest:

Täitus soov proovida järgi ajalooline rajatis, mida väidetavalt on mainitud esimest korda juba aastal 1500.

Ilmataat pidas sõna ja mängu alguseks vihmalörtsisegu peatus. Kahjuks oli rohked sademed teinud parkla ala võrdlemisi pehmeks ja osad jätsid autod eemale. Sellepärast alustasin ka briifinguga 10 minutit hiljem, et kaugemalt (200m) parklast tulijad ka jõuaksid kohale.

Osales 44 mängijat.

ESIMENE OSA
Pool päeva (umbes 2 tundi) mängisime mõisas ja kõrvalhoonetes, need vist olid teenijate ja härrastemaja. Kiired intensiivsed lahingud (lühim koguni 10 minutit), kus surnuala lähedal. Omapärane jah, et 10 minutit tundub olema mängimiseks lühike aeg, aga selle ajaga jõutakse läbi viia kiire intensiivne rünnak ja ruumide puhastus.

Kõige omapärasem oli rünnata mõisa ajaloolist võlvlagedega keldrit, natsa kõhe aga jättis sügava mulje.
Väljast päikselisest valgusest hämarasse keldrisse oli ründajatel tükk tegu, et vastast märgata ja tabada.
Kui ise jäin keldrisse viimase kaitsjana, siis nägin ise kui hea oli suurimasse ruumi kükitades viiest uksest sisseründajaid üllatada.
Loodetavasti õnnestus droonil meid filmida ja ehk näeb ka videot…

TEINE OSA
Peale pausi võtsime käsile kõrvuti seisva nelja viilhalli, angaari ja varemetega ala.
Esmakordselt, vähemalt minul mu mängude ajaloos õnnestus lasta ja rünnata tsiklit kuna osales ka automaadiga tsiklimees. Kui kostus stardivile ja see krossiks täie rauaga lahingusse sööstis, siis võttis ikka kõhedaks küll.
Sellel alal olid mängud pikemad ja lõpetasime umbes kell 16:20.

KLOOGA MÄNGUALANA
Väideti, et see Klooga ala on parem kui Türisalu. Eks kui Türisalus saaks ka linnakut kasutada, siis on mõlemad väga head ja rohkem varjumiskohti oleks kui roheliseks läheb.
Läheksin heameelega sinna veel mängima, loodetavasti keegi viitsib nüüd ise korraldada…
Panen peagi omaniku kontaktid ka mängualade rubriiki. 

210-l, AIRSOFTLIK NÄDALAVAHETUS
Tore on näha, et ärgatakse talveunest ja meie hobi saab jälle hoo sisse.
Kui vaadata foorumite kokkuvõtteid ja pilte, siis Tootsi, Tartu ja Tallinna peale mängis nädalavahetusel kokku 210 mängijat:
Tootsis 30?, Tartus 55 (head grupipildid airsoftfoorumis), Männikul 50, Militaarseikluses 32 ja Kloogal 44.
Ilmselt selliseid polnud, kes jõudsid kahele mängule?
Meid hakkab juba kogunema, lahe.
Eks paljud ootavad ja loodavad, kas hooaja avamisel tuleb uus rekord, kui eelmisel oli 550?
Palju palju edu kõikidele Korraldajatele!!!

ABISTAV KÄSI
Hea on tõdeda, et meie hulgas on neidki, kes soovivad teisi aidata.
Head abivalmis osavad mängijad, AirsoftModBaltic nime all, kes aitavad oma õppe videodega meil meie mänguasjadest paremini aru saada. Näiteks mu poja mänguasja (AK), mis väga tuimalt lasi, tegid nad korda ilma erilisi asju vahetamata, väga hoolikalt puhastasid ja õlitasid, ning relv nagu uus, hea töö!!!. Sellist põhjalikku eestikeelset arvet, kus kogu tehtud töö koos soovitustega kirjas, pole ma veel näinud.
Lisaks on nad mind õpetanud airsofti osavamalt nautima, aitäh!!!

Nüüd soovivad nad leida ja aidata ka uusi korraldajaid ja prooviks tehti minuga intervjuu, mis esialgu on venekeelne, aga ilmselt lisatakse ka subtiitrid. Tehes ka teiste korraldajatega intervjuu aitab see ehk meile korraldajaid juurde saada.
   
Katse minuga:

https://www.youtube.com/watch?v=Wl46zyC0SBw&feature=share

Ja peale seda näed ka seal nende teisi õppevideosid.

Palju tänu hea koostöö eest Andreile, Alekseile ja Romanile!!!

Parema airsofti nimel…

« Last Edit: March 27, 2017, 15:04:06 by Margus »

Offline Valle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 337
  • nucleo
    • View Profile
Re: kokkuvõte lahingpäevast ja nädalavahetuse arvudest
« Reply #2 on: March 27, 2017, 11:45:06 »
Ilmselt selliseid polnud, kes jõudsid kahele mängule?
Oli ikka. Mina, Lukka ja mõni tuttava moega nägu Klooga päevaselt mängult olime õhtul Militaarseikluses mängimas.  :)

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: 2017-03-25 Klooga järve baas
« Reply #3 on: March 27, 2017, 12:14:29 »
Ja mina Pixeriga järgmine päev Tootsi Laibavabrikus. Fantast!

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
vea parandus
« Reply #4 on: March 27, 2017, 15:05:52 »
Vea parandus:
210-l, AIRSOFTLIK NÄDALAVAHETUS

Kui vaadata foorumite kokkuvõtteid ja pilte, siis Tootsi, Tartu ja Tallinna peale mängis nädalavahetusel kokku mitte 210 vaid 295 mängijat: kuna
Tootsis mitte 30 vaid 115 mängijat
, Tartus 55 (head grupipildid airsoftfoorumis), Männikul 50, Militaarseikluses 32 ja Kloogal 44.

« Last Edit: March 27, 2017, 15:21:50 by Margus »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
vea parandus ja lisa info
« Reply #5 on: March 28, 2017, 14:07:31 »
Katse minuga:
video intrvjuu


Kui peale pikka lahingut väsinuna vahetasin küll kuivad riided selga, siis intervjuus oli ikka vibra ja ka kerge külma värin sees, ei aidanud ka kuum tee.
Pole kunagi intervjuud andnud ja veel vene keeles.

Väike parandus, ütlesin vene keeles sõna борьба, pärast alles tõlkest vaatasin, et see tähendab hoopis maadlust. Tegelikult pidasin silmas võitluskunste, ehk vene keeles siis
 боевые искусства
Arvutus oli ka vale, mitte 25a vaid 29a.

Mida oleks tegelikult tahtnud ka intervjuus lisada briifingu läbiviimiseks. Mõtlemisainet nii mängijatele kui korraldajatele.

Mina olen kogenud, et kui lähen mõne mängu briifingule, siis esialgu on kerge pinge ja vibra sees. Aga kui briifingul lisatakse sekka ka nalju ja kilde, siis kuidagi pinged taanduvad.
Teisalt jälle meeldiks võib-olla mängijatele kui briifing on väga range sõjaväelise korraga, et häälestuda karmiks lahinguks?
Kumb õigem variant on, seda veel ei oska õelda. Mina praegu briifingu läbiviijana eelistan esimest varianti.

Olen märganud, et eestlane oma loomult on kinnisem ja vaoshoitum. Rohkem oskavad venelased briifingu lõbusamaks ja vabamaks naljadega vürtsitada.

Eks seda on kõik kogenud, et korraldajal pole kerge briifingul kuulajate seas täielikku vaikust hoida. Ikka lobisevad ja kibelevad mängule…
Mulle meeldib kui mu briifingul visatakse ka nalju ja kilde sekka, aga liigne lobisemine segab.

Kui aastaid tagasi veel teadsin, et olen vaikne ja väldin avalikku suhtlust, siis vanemaks saades mõistan, et milleks, elan ju vaid korra ja enda avastamine väljendamise teel on huvitav. Airsoft on muutnud mu ellu suhtumist…

Eks mul on õppida ja areneda veel palju…
« Last Edit: March 28, 2017, 14:29:36 by Margus »