Author Topic: Mosfeti jutt  (Read 20249 times)

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: Mosfeti jutt
« Reply #15 on: November 25, 2016, 11:28:19 »
Tere!

Seepärast oligi enne küsimuses, et milliseid ja kust :) Kõigil kahjuks pole relvades Lonexi kaableid võtta.
Ameerika ühikutest ei tea ma midagi. Küll aga esvikast saab kuni 90kraadi ning määrdeid kannatavaid 1mm2 kaableid, mille isolatsioon on õhem, kui oomipoes pakutavatel. 1mm2 näitab arvutuste baasil, et kaabel peaks kestma 40A(räige varuga) voolu korral ~4.4 sekundit kuni jõuab 90c, mis DMR puhul on ilmselt ilm ja maa.




Aga järgmine küsimus, kust Eestis soovitatavalt kullatud otstega leiab mootori ühendusi? Oomipoes, esvikas ega ka relvad.ee(kui eksin, parandage mind) lehel neid pole.



mm2 või AWG ehk gauge skaala on antud kaabli enda ehk vase ristlõikele. See kui palju ja millisest materjalist on sul rüüs või kummikiht ümber on teine teema. Kui sa võtad pehme silikoonkaabli, siis selle kest võib kaabli teha ca 2x suuremaks, kui ainult sisu on. Samas õhuke, kuid jäigem kattekiht jätab mulje nagu kaabel oleks liiga väike.

1mm2 peaks vastava ca 17AWG skaalale. Üldiselt on tavalises stock airsoft relvas 18AWG, mis on siis veidi alla 1mm2. Kui on kerge tuuning ka tehtud, siis soovitaks kasutada 16AWG, mis teeb ca 1.3mm2. Selleks ei tohiks probleemi tekkida, kui muud komponendid on paigas ning töötavad normaalselt. Kui keres ruumi kõvasti ning ehitad ntks kula, siis võid ka 14AWG peale minna, kuid üldiselt ei taha need juhtmed enam ära mahtuda.

Ver2. gearboxides kasutan tavaliselt Lonexi enda kaableid, sest need on korralikud hõbetatud kiudkaablid, kuid hästi õhukese nailonkestaga. Mahuvad ilusasti koos Mosfeti signaalikaabliga jooksma kabasse ilma, et mootori hammakas neid ära sööks.

B.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Mosfeti jutt
« Reply #16 on: November 25, 2016, 11:51:06 »
Hei, AWG võiks endale selgeks teha. Neid tabeleid saab mitmest kohast, võib vaadata näiteks seda:
http://www.powerstream.com/Wire_Size.htm

Siit siis huvitab kaabli ristlõige ja lubatud maksimaalne voolutarve. Üle 20..30A kannatavat juhet pole mõtet vaadata.

igasuguses suuruses kaableid saab Hobbykingist. Kvaliteet on väga hea. Nad on mõeldud mudelkasutuseks, sobivad relva sisse ka, kuigi spets AEG jaoks mõeldud juhtmed on sobivamad.
https://hobbyking.com/en_us/hardware-accessories-1/wires-connectors/silicon-wire.html

Spetsiaalset AEG juhet saab näiteks siit (lihtsalt jäi silma, pole ise seda proovinud, kuigi mingi hetk võib-olla proovin):
http://eagle6.co.uk/shop/catalog/product/view/id/590/s/laylax-prometheus-eg-high-current-element-cord-neo/

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Mosfeti jutt
« Reply #17 on: November 25, 2016, 11:58:18 »
Hei, AWG võiks endale selgeks teha. Neid tabeleid saab mitmest kohast, võib vaadata näiteks seda:
http://www.powerstream.com/Wire_Size.htm

Siit siis huvitab kaabli ristlõige ja lubatud maksimaalne voolutarve. Üle 20..30A kannatavat juhet pole mõtet vaadata.

igasuguses suuruses kaableid saab Hobbykingist. Kvaliteet on väga hea. Nad on mõeldud mudelkasutuseks, sobivad relva sisse ka, kuigi spets AEG jaoks mõeldud juhtmed on sobivamad.
https://hobbyking.com/en_us/hardware-accessories-1/wires-connectors/silicon-wire.html

Spetsiaalset AEG juhet saab näiteks siit (lihtsalt jäi silma, pole ise seda proovinud, kuigi mingi hetk võib-olla proovin):
http://eagle6.co.uk/shop/catalog/product/view/id/590/s/laylax-prometheus-eg-high-current-element-cord-neo/


Mingi aeg oli Relvad.ee poest Lonexi poolt karpi pandud täpselt samasugune kaabel saadaval (hõbetatud kiuga, läbipaistva rüüsiga). See kujunes ajapeale lemmikuks kui midagi oli vaja ümber teha kaabelduses. Lonexi hind oli mäletamist mööda meeldivam.

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: Mosfeti jutt
« Reply #18 on: November 25, 2016, 12:03:14 »
Kus Eestis võiks leiduda kullatud otsi mootori jaoks?
Oomipoes on selline olemas, aga eelistaks midagi paremat.
https://www.oomipood.ee/product/st_005_3_6_6mm_lame_pesa_isol_ta_1_5_2_5


Kaablite osas ma väga ei põe tegelikult. Esvikas läks minu jaoks sobiv kaabel maksma kokku 4m 0.7 eur ja vastab vajadusele.
Ma ei näe lihtsalt mõtet osta rebranded asja ja maksta mitusada protsenti juurdehindlust.
« Last Edit: November 25, 2016, 13:52:49 by ranel »

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Mosfeti jutt
« Reply #19 on: November 25, 2016, 13:57:54 »
Aga miks kindlasti kullatud peavad otsas olema? Kui me ei eksi, siis kullatud ühenduste põhiline eesmärk on ilmastiku- st. korrosioonikindlus. Takistuste ja vooluläbivuse mõistes olid mõned teised metallid edevamad, nt. vask.

Ehk siis - kas tasub leiutamist? Kunagi oli Relvad.ee kaudu saada Lonexi kullatud otsasid. Ametlikult poes ei pruugi üleval olla, aga võimalik et küsimise peale leitakse varuosakarbist.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Mosfeti jutt
« Reply #20 on: November 25, 2016, 14:10:05 »
Kaablite osas ma väga ei põe tegelikult. Esvikas läks minu jaoks sobiv kaabel maksma kokku 4m 0.7 eur ja vastab vajadusele.
Ma ei näe lihtsalt mõtet osta rebranded asja ja maksta mitusada protsenti juurdehindlust.

Soovitan tegelikult selle juhtmega olla ettevaatlik, kuna ta isolatsiooni temperatuuritaluvus on nii väike. Juba otste jootmisel võib sul probleeme olla, + kui see juhe peakski üle kuumenema, siis võivad kiud isolatsiooni sulamise tõttu kokku vajuda ja edasi on sul juba lühis.

Korralik silikoonisolatsiooniga juhe talub vähemalt 180 kraadi kuumust, tefloniga isolatsioon 200/250 kraadi. See on siiski midagi muud kui sel juhtmel mis ostsid.

Ehk siis, ole lihtsalt ettevaatlik.
« Last Edit: November 25, 2016, 16:50:00 by AndrusK »

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: Mosfeti jutt
« Reply #21 on: November 25, 2016, 14:13:04 »
Aga miks kindlasti kullatud peavad otsas olema? Kui me ei eksi, siis kullatud ühenduste põhiline eesmärk on ilmastiku- st. korrosioonikindlus. Takistuste ja vooluläbivuse mõistes olid mõned teised metallid edevamad, nt. vask.

Ehk siis - kas tasub leiutamist? Kunagi oli Relvad.ee kaudu saada Lonexi kullatud otsasid. Ametlikult poes ei pruugi üleval olla, aga võimalik et küsimise peale leitakse varuosakarbist.

Täpselt korrosioonikindlus see eesmärk ongi. Mul käepideme kate lahtine nn õhutusega. Kullatud oleks ideaalne.  Aga eks kui ei saa, siis võtan selle sama ära ja mäkerdan kaitsega kokku ära.

Kuna ma pole Tallinna inimene, siis tulebki otsida. Tallinna satun alles järgmine nädal, nii et kui kusagil kohalik kaupmees suudab neid pakkuda, siis võtaks parem siit ära.

Relvast kaitset ma nagunii välja ei võta.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Mosfeti jutt
« Reply #22 on: November 25, 2016, 14:34:28 »
Aga miks kindlasti kullatud peavad otsas olema? Kui me ei eksi, siis kullatud ühenduste põhiline eesmärk on ilmastiku- st. korrosioonikindlus. Takistuste ja vooluläbivuse mõistes olid mõned teised metallid edevamad, nt. vask.

Ehk siis - kas tasub leiutamist? Kunagi oli Relvad.ee kaudu saada Lonexi kullatud otsasid. Ametlikult poes ei pruugi üleval olla, aga võimalik et küsimise peale leitakse varuosakarbist.

Täpselt korrosioonikindlus see eesmärk ongi. Mul käepideme kate lahtine nn õhutusega. Kullatud oleks ideaalne.  Aga eks kui ei saa, siis võtan selle sama ära ja mäkerdan kaitsega kokku ära.

Kuna ma pole Tallinna inimene, siis tulebki otsida. Tallinna satun alles järgmine nädal, nii et kui kusagil kohalik kaupmees suudab neid pakkuda, siis võtaks parem siit ära.

Relvast kaitset ma nagunii välja ei võta.

Oled täheldanud, et mootori klemmid korrodeeruvad piisavalt, et tasub leiutamist? Mängid max 3-4 päeva kuus. Heal juhul saab loetud tunnid niiskust päevad. Seejärel on ta kuiv ja seisab kapis. Nii lühiajalisel kokkupuutel ei tohiks probleemi tekkida. Pea kõik stock AEG-d on tavaliste mootoriklemmidega ning ei mäleta, et neil korrosiooniga probleeme oleks tihti olnud.

Lihtsalt mõtteaineks kas tasub kõik see vaev ära.

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: Mosfeti jutt
« Reply #23 on: November 25, 2016, 14:48:04 »
Aga miks kindlasti kullatud peavad otsas olema? Kui me ei eksi, siis kullatud ühenduste põhiline eesmärk on ilmastiku- st. korrosioonikindlus. Takistuste ja vooluläbivuse mõistes olid mõned teised metallid edevamad, nt. vask.

Ehk siis - kas tasub leiutamist? Kunagi oli Relvad.ee kaudu saada Lonexi kullatud otsasid. Ametlikult poes ei pruugi üleval olla, aga võimalik et küsimise peale leitakse varuosakarbist.

Täpselt korrosioonikindlus see eesmärk ongi. Mul käepideme kate lahtine nn õhutusega. Kullatud oleks ideaalne.  Aga eks kui ei saa, siis võtan selle sama ära ja mäkerdan kaitsega kokku ära.

Kuna ma pole Tallinna inimene, siis tulebki otsida. Tallinna satun alles järgmine nädal, nii et kui kusagil kohalik kaupmees suudab neid pakkuda, siis võtaks parem siit ära.

Relvast kaitset ma nagunii välja ei võta.

Oled täheldanud, et mootori klemmid korrodeeruvad piisavalt, et tasub leiutamist? Mängid max 3-4 päeva kuus. Heal juhul saab loetud tunnid niiskust päevad. Seejärel on ta kuiv ja seisab kapis. Nii lühiajalisel kokkupuutel ei tohiks probleemi tekkida. Pea kõik stock AEG-d on tavaliste mootoriklemmidega ning ei mäleta, et neil korrosiooniga probleeme oleks tihti olnud.

Lihtsalt mõtteaineks kas tasub kõik see vaev ära.
Ei, aga muudel seadmetel küll. Igasugu ühenduse vead on jube tüütud ja maha ei löö tsuti juurde investeerida, kui kohaliku kaupmehe käest on saada.