Poll

Hääleta ettepaneku poolt või vastu

Ettepanek säilitada hetkel kehtiv piirang 2.3J (150m/s 0.2g) 15m MED
25 (45.5%)
Ettepanek tõsta 2.5J (158m/s 0.2g) 15m MED
30 (54.5%)

Total Members Voted: 51

Author Topic: Reeglite muudatuste küsitlus! KP ja SA snaiperrelvade jõu tõstmine  (Read 53496 times)

ASH

  • Guest
kui tihti sa mängid .43 moonaga DMR-iga  ? relvaga mille algkiirus on 150ms/.2 moonaga ?  Kui sa sellega ei mängi on kogu see jutt bs , sest toon siis sulle endiselt vastamata küsimusele paralleeli kas tahad saada automaadist valangu 0m pealt vastu vahtimist .87 moonaga mida korraldaja pole keelanud ? See on ju lubatud , kahjuks ei saa sellist moona ega ka .6 moona hetkel kronoda aga kui siin lihtsalt millegi tõestamiseks läheb . Tuleks vist kõik relvad keelata , või väga hullud piirangud kehtestada . Ehk siis ära aja asja äärmustesse ja keeruliseks

Aga jah , siiani on ju need relvad koguaeg mängus olnud . Eriti SA snaiprid - kõik nad on eesti reeglite järgi kronotud .2 moonaga m/s järgi . nii et on saadud küll pihta sellistest , iseasi kas SA mees kavatseb nii lähedalt enam sihtida või ikkagi võtab aegsasti backupi
« Last Edit: March 22, 2018, 19:50:07 by ASH »

ASH

  • Guest
Oota ja üleüldse , sa nagu käid 2,9J laskva relvaga mängul kus on 20m MED (see sinus mingit vaidlust ei tekita)  ja leiad et 2,5J relvade MED 15 on kuidagi vähe ???

Bjorn võiks nyyd siia jälle tekitada ühe tabeli !!!

Endiselt jääb arusaamatuks , mida sa taga ajad ?

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
kui tihti sa mängid .43 moonaga DMR-iga  ? relvaga mille algkiirus on 150ms/.2 moonaga ?  Kui sa sellega ei mängi on kogu see jutt bs , sest toon siis sulle endiselt vastamata küsimusele paralleeli kas tahad saada automaadist valangu 0m pealt vastu vahtimist .87 moonaga mida korraldaja pole keelanud ?

Ma ei mängi >2.3J SA snaipriga Eesti reeglite järgi organiseeritud mängudel, sest:  ei pea seda lubatavaks|ei pea seda ausaks teist mängijate vastu|ei tahaks ise sellisega pihta saada - vali mis meeldib. Ma oleks sellega nõus ainult sind laskma, kui sa ütled, et see relv vastab hetkel näiteks Raadi mängus kehtivatele reeglitele, on aus teiste mängijate suhtes ja sul on ok et sind sellest lastakse.

Kui laiemalt reeglitest rääkida, siis ma arvan, et me jõuame siin mingi hetk ka moona raskuse piiramise juurde. Mõnel maal mõnel mängul piiratakse SA snaiper ja kuulipildija 0.3 moonaga. Kui Eestis mitte, siis mul on tegelikult suur huvi mingi hetk vaadata, kui hästi r-hopiga kuulipilduja .49 moonaga laseb. Kui näiteks teha sellega kaartuld.

ASH

  • Guest
Laseb siiski sitasti , sest hop on liiga hea aga kuul oluliselt kaugemale lennata ei taha . Sihtmärgini jõuab kuul siis kui sihtmärk sul juba seljataga on . Gravitatsioon hakkab liialt mõjuma .

Ma ei räägi eesti mängudest , see oli sinu enda näide ja vene reeglid ju 2,9J ja seal 20m MED  - küsimus oli et miks sind seal sellised piirangud või tugevused ei häiri , samuti miks pika püssi jõud ei häiri . Sama demagoogiat edasi ajades - kas sa leiad et 4J relvaga saada erilise raske moonaga miinimumilt on ok  ? tõenäoliselt mitte , minu arust ka mitte , võtaks aluseks ikka reaalselt kasutatava moona . ei ole mõtet võrrelda pähe kukkuvat alasit multifilmist mida mängul ei juhtu ja siis näiteks .3 moona (sellest ka võetud aluseks .3 moon , mis tundub veel mõistlik alus olevat)  . Keegi ei lähe mängule kuulipildujaga ja .49 moonaga spetsiaalselt sellepärast et saax lähedalt, 15 m pealt kedagi lasta (ilmselt siis ta nii lähedale ei satukski , sest enamus ajast oleks juba kaugemalt surnud koguaeg) . Palun püsi teemas .Samamoodi ei käi sina ju raske moonaga millega ei ole kaugele otstarbekas lasta , otsimas nurkasid kus saaks 15 meetri pealt kellegile uhada !?

püsiks ikka teemas - 2,5 või 2,3 lähme edasi !


Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Ma ei räägi eesti mängudest , see oli sinu enda näide ja vene reeglid ju 2,9J ja seal 20m MED  - küsimus oli et miks sind seal sellised piirangud või tugevused ei häiri , samuti miks pika püssi jõud ei häiri .

Reeglid võivad olla sellised või teistsugused; eks ma vaatan ise, kas osalen mingis mängus või mitte. Tähtis on see, et kõik neid reegleid järgivad, siis ma saan nendega arvestada. Mind häiris see, et sinu jaoks 2.3J tähendas, et lubatud on 2.5J - mis iseenesest ei ole jah suur vahe 2.3'ga, aga siiski rohkem, mis annab (minu arust) ebaausa eelise - ja kui selline eelise võtmine on juba ok, siis miks 2.5J peal pidama jääda, miks mitte 3.3J? Selline tõlgendamine on kas OK või ei ole!

Muidu aga - hääl on antud ja eks paistab mis saab.

ASH

  • Guest
Sinuga on hea väidelda , vähemalt keegi kes on teemas sees mitte ei lahmi tühja aga ikkagi võrdlused on veidi valed . Kuna keegi pole siiani eesti reeglites Joulidest rääkinud siis usu mind , mitte keegi pole neid ka jälginud peale sinu (üldistus). Minu 2,5 taga ajamine tuligi sellest et alustati sama jutuga pika püssi jõu tõstmise vajaduse juttu , sealt leidsingi et siis samadel alustel peaks ka KP SA jõudu veidi tõstma , et reaalsus uue systeemiga klapiks- sellest sa saad ju aru . SAmas tuleb siit küll välja point , et kui bjorn ka väitis et võtaks selle 2,5 aluseks sest see tundub veel mõistuspärane raskus(.3) mida kasutada, võib mõni hull pahatahtlikkuse eesmärgil tõesti ka olulisemalt raskemat moona kasutada . aga see oleks siis ju edaspidi võibolla eraldi teema ja piirangu määramise koht . Küll aga ei tohi siis see raske moon 2,5 J ületada uute reeglite järgi
« Last Edit: March 23, 2018, 02:38:53 by ASH »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Tahaks, aga ei oska numbrite/jõudude keeles midagi kaasa rääkida.
Aga kui olete jõudnud ühise lahendini, siis palun andke teada, et korraldajad saaksid oma mängu kuulutustes korrektiivid teha.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Tahaks, aga ei oska numbrite/jõudude keeles midagi kaasa rääkida.
Aga kui olete jõudnud ühise lahendini, siis palun andke teada, et korraldajad saaksid oma mängu kuulutustes korrektiivid teha.

Vt siia: https://airsoftfoorum.ee/foorumest/index.php?topic=98.0

Numbrid on olemas, minu arust täitsa kasutatavad. Kui mingi hetk muutuvad, siis muutuvad.

Mõnevõrra ootamatult on hetkel tegemist vaat et kõige progressiivsemate reeglitega üldse. Näiteks Border Waril ka iga teine teema foorumis on enam-vähem, et väljalaskekiirus mõõtmine 0.2 kuuliga ei sobi HPA relvadele. Sellest hoolimata on reeglid endiselt 0.2 kuuliga väljalaskekiiruse põhised. Võta siis kinni, on see hoolimatus või teadlik poliitika.
« Last Edit: March 23, 2018, 11:35:08 by AndrusK »

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Ok, selgus, et olin Border War suhtes ülekohtune - nagu tundub et levinud on, HPA relvad kronotakse eraldi ja igaüks peab kaasa võtma sellise asjanduse nagu "tournament lock". Eks ole seegi midagi, mis mingi hetk tõenäoliselt jõuab meilegi reglitesse.

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Vahelduseks siis reaalsed näidud. 0.2g, 0.3g ja 0.4g moonaga. M140 vedruga SA.

Tulemused
0.2g 153.3 m/s (2.3501 J)
0.3g 128.8 m/s (2.4884 J)
0.4g 107.7 m/s (2.3199 J)






« Last Edit: March 23, 2018, 20:14:03 by ranel »

ASH

  • Guest
sellest ma ju kogu aeg rääkinud olengi .2g 150m/s annab .3 kasutades enamjaolt 2,5J

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Vahelduseks siis reaalsed näidud. 0.2g, 0.3g ja 0.4g moonaga. M140 vedruga SA.

Tulemused
0.2g 153.3 m/s (2.3501 J)
0.3g 128.8 m/s (2.4884 J)
0.4g 107.7 m/s (2.3199 J)

Kui sa paneksid raskema kolvi&kolvipea&laagri kolvipea sisse, siis sa saaks seda "magusat" ala rohkem 0.4 kuuli poole nihutada. Praegu ma ütleks, et sul 0.4 ja raskematest kuulidest suurt abi pole, pigem vastupidi.

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Vahelduseks siis reaalsed näidud. 0.2g, 0.3g ja 0.4g moonaga. M140 vedruga SA.

Tulemused
0.2g 153.3 m/s (2.3501 J)
0.3g 128.8 m/s (2.4884 J)
0.4g 107.7 m/s (2.3199 J)

Kui sa paneksid raskema kolvi&kolvipea&laagri kolvipea sisse, siis sa saaks seda "magusat" ala rohkem 0.4 kuuli poole nihutada. Praegu ma ütleks, et sul 0.4 ja raskematest kuulidest suurt abi pole, pigem vastupidi.
Tõsi, aga mul on ausalt suht siiber sellest ehitamisest, eriti just kangema vedru tõttu. Tahaks vahelduseks mängida ka. Enne ei näpi, kui laiali lendab. :D 0.4g moonast olen suht loobunud ka, sest vahe 0.3g moonaga ei ole just väga suur, küll aga hind teisest klassist.

Aga nagu ma enne siin ütlesin, et pointless on seda 150 m/s 0.2g reeglit muutma hakata ning tuua igasugu uusi muutujaid mängu. Vähemalt aeg puhul küll.

edit:nüüd näen jah millest ash siin räägib. Vaat kus nalja. Klassikaline 150 +-5 on muudetud 151m/s. jne jne jne
Krdi nagu kõigil oleks siin hpa-d, millega täpselt reguleerid paika väljalaskekiirust sekunditega.  Sama ka täisauto relvad, mille väljalaskekiirus 122m/s on selline, et kes vähegi on viitsinud midagi täpsemalt toimetada, siis nüüd aastaid kehtinud reeglitest lähtuvad ei sobi. Korralik huumor ikka. Lisaks J vs m/s pole ka päris täpselt arvutatud.
« Last Edit: March 23, 2018, 21:21:29 by ranel »

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
ASH´i palvel, tegin mõned mõõtmised:
Relv:  G&G PDW15, AEG
Vedru: SHS M120 (3 coili maha lõigatud, oli liiga kuum muidu)
Moon: Rockets, Specna Arms
Temp: -5

0.2
120,3  1,44J
121,9  1,48J
121,3  1,47J


0.25
105,2  1.38J
106,2  1,4J
105,5  1,39J


0.32
91,9  1,35J
91,3  1,33J
91,8  1,34J


0,45
71,8  1,15J
71,8  1,15J
71,1  1,13J

Jubedalt tahetakse, võin teha mingi aeg P* F2, dwell põhjas ja optimaalse dwelliga.
Vaatab, palju siis J creep tuleks.
AEG puhul nagu näha, kahaneb J.
Chrono oli iga mõõtmise ajal, oma vastava bb raskuse sätetes.

Offline Tammsand

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 108
    • View Profile
Nonii tegin ka kronomise testi:

Relv:  Lonex L4-PR-01 10.5"
Vedru: Originaal M120
HOP: paigas 0,28g kuuli järgi

0.2- GG kuulid
124,0  1,53J
123,2  1,51J
123,4  1,52J

0.25 - GG kuulid
112,6  1.58J
111,4  1,55J
112,0  1,56J

0.28
103,4  1,49J
104,0  1,51J
104,0  1,51J

0,3 - GG kuul
101,5  1,54J
100,3  1,50J
100,3  1,50J

0,46 - Novritsch (sorry, ei kaalunud seda vitriinis kullassepa kaaluga)
75,6  1,31J
75,4  1,30J
75,0  1,29J

Järeldus: ei tasu märguda GG relva järele :)
Samuti oli crono vastavuses kuuli raskustega ja iga raskusega võtsin kohe 3 lasku, ei noppinud numbreid best of 10 orsm...
AIRSOFTER.EE
airsofter.ee