Author Topic: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares  (Read 17852 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #30 on: March 22, 2016, 10:16:16 »
KOKKUVÕTE:

Ala omanik Anatolile meeldisid pildid ja oli vaimustuses stsenaariumist, eriti meeldis talle sõna Kohalik Metsseajõuk, kuna ilmselt on kõik sealsed kohalikud kursis metssigadega kes seal hiljuti maha võeti.
Pretensioone temal ja naabritel pole ja kui keegi tahab seal mängida, siis leppige temaga kokku, Anatoli 56 467 013. Ta ootab meid sinna jälle ja tahab ilmselt ka ise proovida. Mina maksin temale 30 eur, aga eks igaüks kooskõlastab ise.

Osales 20 mängijat, mängumaksu kujundasin 2,50 eur ja teenisin esmakordselt ka endale väikse raha, aitäh Teile! Mõni küll jättis maksmata, aga see tühine summa...

BRRIIFING:
Mäletan, et briifingul ütlesin, et pimelasu olemuse vaatame majas sees, aga majja jõudes unustasin, vabandan!
Unustasin ka läbi arutada relva pihta kuuli saamine. Vähemalt kaks korda kuulsin mängus kui küsiti, et kas loeb relva pihta saamine. Olen aru saanud, et kui küljelt tuleb ees oleva relva pihta, siis ei loe, aga kui otse eest tuleb kuul, siis loeb. Ja mõni korraldaja on ka õelnud, et loeb igalt suunalt tulnud kuul. Seda püüame järg kordadel koos üle arutada ja kokku leppida.   
___________________________________________

LEGEND/SISU:
Esimeses lahingus näitas Politseistaap oma võimu. Metsseajõuk lõi Linnajõugu majast välja, siis Jõugud ühendasid jõud ja asuti Politsei kallale. Aga nagu ise nägite, oli see liiga raske. Rindejoon seisis pikalt paigal, vaatamata Politseinike piiratud (2 elu korrusel) eludele. Siis määrasin ajalimiidi pool tundi ja ka selle ajaga ei suudetud Politseid majast välja lüüa, hea töö, nad teenisid aplausi. Järelikult tasus Politseil rajada staap sinna ja näidata Jõukudele, kes on võimu esindaja.
 Järgnevad mängud tegime kahe osapoolega, kus iga tiim sai maja kaitsta. Kaitsjaid oli ligi kaks korda vähem kui ründajaid. Vähemalt õnnestus nendes mängudes III-korruse viimse ruumini puhastada.

Umbes kella 15-ks oli meid järgi umbes 10, siis tegime mängijate valikul ühe eluga mängud, mis mulle meeldisid kõige enam. Liikumist kogu majas oli siis rohkem.

Lõpetasime kell 15:45
Treening/mängukoormus oli väga võimas.
____________________________________________________

„VASTASNURGA ÜLLATUS“
Selliseks nimetasin taktika, mida olen vahest kasutanud, aga seekord õnnestus see eriti hästi. Ja ma ei loe kuskilt välja, et see keelatud oleks või vaielge vastu. Kindlasti on seda paljud kasutanud:
Nimelt kui olin koridoris, nägin keskmisel trepil varjude järgi vastase saabumist nurga taha. Sumina järgi võis arvata, et neid oli mitu. Kange tahtmine oli nende seltskonda granaat poetada, aga korraldaja oli selle ära keelanud, kuna lähim elumaja oli umbes 300m kaugusel.

 Siis tegin nii:
mõõtsin silmaga vastas seina ja nurga umbkaudselt ja lasin nurga taga seisjate vastas seina ja vastas nurga vastu umbes 10 kuuli. Siis liikusin kiirelt nurga peale ja mis vaatepilt siis avanes: esimesed 2-3 seisid seljaga minu poole, ilmselt pöörasid nad seintelt/nurgast põrkavate kuulide vältimiseks. Järgnevad 2-3 vaatasid küll üles minu poole, aga nende relvad olid alla suunatud ja üks küll üritas relva toru tõsta minu poole, aga see jäigi ürituseks. Mul oli nurga peal piisavalt aega, et peast jõudis isegi mõte läbi käia, et kas sõnadega saab nii suurt seltskonda killida, aga kõhklesin selles ja oli aega sihtida liigse valu vältimiseks valutumad piirkonnad ja ainult üks kuul mängija kohta, et üleliia valu vältida.

Nii nad kõik surnualasse suundusid.
Järgnevalt tõusid nad tagumisele trepile ja kirusid seal valjult teistele minu nime – see oli helisev muusika minu kõrvadele. Eks järg kord teete mulle sama….
Vahest on õnne…
Tegelikult  jooksin ise pidevalt surnuala vahet ja olen päris täpiline, nii et õppida/harjutada küllaga.
_________________________________________
AUS MÄNG
Oli mitu korda olukordi, kus ma ei saanud aru, kas kuulid põrkasid seinalt või tulid otse.
Ühe korra küll kaasmängija ütles, et see oli seina põrge, aga kas ka kõik ülejäänud korrad, ei tea. Enamasti läksin surnuna minema, aga mõned korrad jäin ka paigale, kuna tõesti ei näinud vastast ja arvasin, et seina põrge. Samas pärast avastasin ühe toa, kus oli pisike aken ja seal võidi mind küll tulistada? Mida teha?
Ehk peaks siis tulistaja sõnadega järgi hüüdma, et ta lasi otse mind?
Mäletan, et on olnud mäng, kus lugesid ka põrke kuulid. Mis on õige, ei tea…

__________________________________________
Palve vanadele ja uutele mängijatele, palun kuulake briifingul tähelepanelikult korraldajat. Austage palun ka uusi korraldajaid ja ärge tõmmake endale tähelepanu korrale kutsumisega, aitäh!!!
Praktika on näidanud, et kui kui jääb mõni oluline asi kuulmata, võib see panna veerema suure ebameeldiva palli. 
_________________________________________

Oli lahe lahingpäev koos võimsate elamustega, palju tänu kõigile osalemast ja rohke tagasiside eest!!!
Kohtumiseni….
« Last Edit: March 22, 2016, 10:41:52 by Margus »

Offline krism

  • Tavakasutaja
  • Posts: 98
    • View Profile
Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #31 on: March 22, 2016, 10:59:53 »
Selle "vastasnurga üllatuse" kohta:
Olen leidnud end korduvalt situatsioonist, kus mina oma osapoolega peaks treppi vallutama ja kaitsev pool üleval hoiab treppi. Jõudes trepi esimestele alumistele astmetele lasevad kaitsjad seina põrkest kuule meie pihta. Põrkega tabamus nagu ei loe, kuid sama valus on ikka. Alati  kõik ei saagi aru, kas oli otsetabamus või mitte ning tunnistavad end "surnuks".
 Ise oma sõpruskonnaga mängides oleme teinud reeglid, et see on keelatud kuna:
1. Päris kuulid läheksid läbi puidust ja sellist situatsiooni ei tekiks (ei ole vist ka vahet kui oleks tellisest sein, see rikošett ei oleks sama nagu airsoft kuuliga).
2. Ei tea kuhu selline põrkuv kuul tabada võib.

Kokkuvõtvalt: ma eelistaks kui see ei oleks lubatud, võrdne pimelasuga minu arust.

Offline Raks?!

  • Tavakasutaja
  • Posts: 181
    • View Profile
Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #32 on: March 22, 2016, 11:04:42 »
Aga samas kuul mis lendab vastu seina kaotab suure osa oma jõust ning see pole enam nii valus rääkimata sellest et osad kuulid lähevad seinaga kokkupõrkkel katki.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #33 on: March 22, 2016, 11:39:47 »
Kui leiad, et see on punkt, mis sooviks pikemat arutelu, siis leia foorumis sobiv teema ning tekita sinna alla arutelu. Võib-olla on teistelgi samad vaated ja sedasi saab arendada reeglite kirja panekut ning ühiseid arusaamasid.

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #34 on: March 25, 2016, 07:45:35 »
https://www.youtube.com/watch?v=U4NTczgex9I
Youtube renderdab veel kuid lõpuks peaks olema saadaval FHD60p
Heli on jama, veekindla korpuse pärast. Ehk lahtine annab parema tulemuse.

Offline Leviathan

  • Tavakasutaja
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #35 on: March 25, 2016, 09:06:23 »
https://www.youtube.com/watch?v=U4NTczgex9I
Youtube renderdab veel kuid lõpuks peaks olema saadaval FHD60p
Heli on jama, veekindla korpuse pärast. Ehk lahtine annab parema tulemuse.
Ka pilt jookseb slo-mo's vahepeal.

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #36 on: March 25, 2016, 10:00:23 »
? Kas hakib?
Ometi on class10 kaart ja ma ei täheldanud hakkimist.

Offline Leviathan

  • Tavakasutaja
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #37 on: March 25, 2016, 10:09:59 »
? Kas hakib?
Ometi on class10 kaart ja ma ei täheldanud hakkimist.
Telefonist vaatasin kui tööle kihutasin, seal jäi video slow motionise ja heli jäi maha. arvutist korras, vaatan uuesti :)

Offline Raks?!

  • Tavakasutaja
  • Posts: 181
    • View Profile
Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #38 on: March 25, 2016, 10:12:17 »
? Kas hakib?
Ometi on class10 kaart ja ma ei täheldanud hakkimist.
Mul küll ei hakki ega tee muid trikke. Kui peaks kellegil hakkima siis peaks olema asi netis.