Author Topic: 2015-xx-xx Operatsioon "Talvelind" Rakus 28 november  (Read 23785 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
2015-xx-xx Operatsioon "Talvelind" Rakus 28 november
« on: November 10, 2015, 19:03:18 »
Operatsioon „TALVELIND“

LEGEND:
Raku Gangsterid otsustasid jõulude eel heategevust teha ja panid tööle rasvapallide tootmise, et talve lindudele süüa jagada.
Rohelised aga väidavad, et talvelinnud peavad ise hakkama saama ja keelasid tootmise.
Asi läks konfliktini, haarati relvad. Rohelised piirasid Gangstrite tootmise sisse ja enam kedagi sisse/välja ei lasta.
Gangsterid paluvad abi linna teistelt jõukudelt. Linna teised jõugud üritavad purustada Roheliste piirangu, seega Rohelised on kahe tule vahel. Kui Roheliste piirang on purustatud, siis muutuvad linna teised jõugud ahneks ja tahavad rasvapalli tootmise ise üle võtta.
Mis tegelikult juhtub, seda näitab vaid lahing. Kas rasvapallid jõuavad puude külge rippuma lindudele söödaks…


Koguneme nii, et kell 10:30 sõidame Silikaltsiidi 8 väravast sisse, umbes 200m lähemale.
Kellel vaja varem lahkuda, jätke auto välja.
Kaart:
http://kaart.delfi.ee//?bookmark=a5e61c8f4d8a7ae2659009c6b7598441


Kiirbriifing 11:10. Briifingul palun ära virise külma pärast vaid võta kasvõi tekk ümber briifingu ajaks. Olulisemad asjad peame siiski üle rääkima.

I – lahing
Moodustame kolm osapoolt: Raku Gangsterid, Rohelised ja Linna teised jõugud
Proovilasud ainult punase värvi alal.
https://onedrive.live.com/?id=A873BD12FD2ED25F%211945&cid=A873BD12FD2ED25F&group=0&parId=A873BD12FD2ED25F%21583&o=OneUp

Umbes kell 11:30 Gangsterid (sinine ala) ja Rohelised (roheline ala) lähevad  alale nr I. Linna jõugud asuvad ründama. Start vilega ja 1 kanalil.

Fotod alast:
https://onedrive.live.com/?id=A873BD12FD2ED25F%211947&cid=A873BD12FD2ED25F&group=0

Igaüks vastutab oma tervise eest ise! Kui ikka on ohtlik, siis ära roni üle vaid mine ringi, palun!

Kella 12:30-ks kes on ala (sinine) peremees on võitja ja saab 3 rasvapalli lindudele riputada samale alale.

II-lahing
Kuna Rohelised ilmselt hävitati või löödi minema, siis põgenevad nad Rändrahnuga poolsaarele (kaardil ala nr III), kus rändrahnu küljes on veel kolm rasvapalli peidetud Gangstrite poolt. Rohelised võivad kuni 5 mängijat peita alale nr II, et raskendada Gangstrite ja Linna jõukude (kes on nüüd ühinenud) rünnet Rändrahnuga poolsaarele.

https://onedrive.live.com/?id=A873BD12FD2ED25F%211946&cid=A873BD12FD2ED25F&group=0&parId=A873BD12FD2ED25F%21583&o=OneUp

Fotod alast:
https://onedrive.live.com/?id=A873BD12FD2ED25F%211973&cid=A873BD12FD2ED25F&group=0
Videolõik masina kasutamisest:
https://onedrive.live.com/?id=A873BD12FD2ED25F%212017&cid=A873BD12FD2ED25F&group=0&parId=A873BD12FD2ED25F%21509&o=OneUp
ja lahingust:
http://www.youtube.com/watch?v=PwOMWS4RgG4&feature=youtu.be
Kes soovib oma neljaveolise proovile panna saab proovida eksootilisele poolsaarele ekstreemset sõitu läbi vee. Reeglid võib nii teha, et autot ei lase. Autot saab peatada granaadiga, ette kuni 3m. Auto peatub ja laseb mängijad välja, kes jäävad autost kuni 3m varitsusse. Mäng jätkub selles kohas kui auto on lahkunud vähemalt 15m eemale.


Kes on Rändrahnu peremees kell 14:00 on võitja ja võib need kolm rasvapalli lindudele riputada. 

III-lahing
Vahepeal selgus Linna jõukude luure andmetel, et Gangstritel olevat salaladu ka linnakus (ala nr IV). Muidugi tahavad Linna jõugud seda ladu omale ja lähevad linnaku kaitsesse ja Rohelised ning Gangsterid koostöös viimaseid 4 rasvapalli vallutama. See on mõne rajatisega ala.

Fotod alast:
https://onedrive.live.com/?id=A873BD12FD2ED25F%212018&cid=A873BD12FD2ED25F&group=0


Võitja on see kes on II-kordses maja I-korrusel kell 15:30. Kui ronid II-korrusele, siis omal vastutusel!!! Võitja riputab neli rasvapalli alale Talvelindudele.

Mängu lõpp, päike loojub kell 15:35
Alalt väljasõit umbes kell 16:15 paiku.

REEGLID:
Kehtivad üldreeglid, mis foorumis kirjas. Seekord on lubatud kõik salved v.a hicapid.
Piirang veel, igas lahingus võib kasutada kuni 100 kuuli. S.t et I lahingus 100, II –lahingus 100  ja III-lahingus 100 kuuli. Proovime, kas see arendab meid oma elusid hoidma ja luuretegevust/osavust. Ehitistes ja lähidistantsil üksiklasud – hoiame teineteist.
Granaadid lubatud.
Tuletame meelde põhireegli – mängukaaslane on Partner, kui ta seekord on mu vastane, siis  austan teda AUSA MÄNGUGA.
 

RAVIMINE:
katsetame: seekord on ravimine tasuline ja keerulisem. Milline meedik ikka tahaks tasuta riskida teiste elude päästmisega.  Ravida võib igaüks, kellel on kaasas kasvõi väike meediku komplekt-apteek.
Kui saad pihta, siis võta punane/oranz rätik/helkurvest välja, siis kas jääd kükitades paigale või loivad ohutumasse kohta. Loivamine – ühte jalga võid kasutada tavaliselt, teine jalg on kas tikksirge või pehme, ühesõnaga, et liigud aeglaselt ja haavatule omaselt.

Ravimine: ravitseja (edaspidi nimetatud meedik) ja haavatu kohtudes, peab haavatu esmalt tasuma meedikule tasu (10 kuuli, järgneva langemise puhul 20, siis 30 jne – päeva jooksul, mitte lahingu jooksul), see järel võtab meedik välja apteegi-ainult näitamiseks. Ravimine: haavatu peab viipekeeles lugema 10-ni, siis peab vaatama nelja eri ilmakaarde ja ütlema meedikule viipekeeles kas õhk on puhas või näeb mis kogus vastast/omasid. Peale seda tunnistab meedik haavatu terveks viipekeeles. Soovitav on võtta seda tegevust tõsiselt, just ümbruse ringi vaatamine, sest kui vaatad hooletult võid kohe Sina ja meedik langeda.
Soovitav on harjutada ringkaitset meedikule. Kui vähegi võimalik, siis filmige ravimist ja riputage pärast üles, hea oleks seda teatrit vaadata.
Arvan, et selline ravimine võtab aega kuni 1 minut. Ja hoogne viipekeel annab sooja rohkem ja tööd ka peale, ehk on parem kui surnualas mõttetu passimine?

Meedikut tuleb austada kvaliteetsete kuulidega, seega saab ravida vaid kvaliteetkuulidega ja alates 0,25g – aus mäng!!!
Meedikud saavad lisaks sajale kuulile kasutada lahingus ka ravimise eest saadud kuule.

Viipekeele vihjed:
https://onedrive.live.com/?id=A873BD12FD2ED25F%212026&cid=A873BD12FD2ED25F&group=0&parId=A873BD12FD2ED25F%21130&o=OneUp

http://9gag.com/gag/aBrj3PO


Kui kannatanu on üksi ja pole lootust raviks, siis ärkad ellu esimese lahingu puhul parklas, II lahingu puhul I-ala servas ja IV-ala lahingu puhul ala nr III servas.

Hea oleks teada Sinu arvamust, kas see ravimine on liiga keeruline. Et kui Sa muidu tuleksid, aga keerulise ravi pärast Sa siiski ei tule mängima? Mu poja ütles, et liiga keeruline, et see võib peletada mängijaid, mis Sina arvad? Kui siin foorumis ei taha vastata, siis saada PM-i või meilile margus1701@hotmail.com  Saan muuta ravimise lihtsamaks.


Mängumaks 1 euro, katab kulud: 2 kaarti ajakavaga, vesi 5l, käepaelad, 20 eur Silikaadile ala kasutamise ja väravate avamise eest töövälisel ajal, rasvapallid lindudele.


Alaealistelt soovin vanema/eestkostja nõusoleku kirja kontakttelefoniga kas paberkandjal või meilile.

Kes on nõus relvarenti tegema, palun pange siia välja, tänud!


Loodan, et kõik on mõistetav.
Kui midagi ebaloogilist, siis anna teada ja muudan mõistetavamaks.

Halva ilmaga pole üritus nauditav. Ilmateade selgub tavaliselt komapäevaks, ehk siis 25 november saab otsustada edasilükkumise, loodame parimat...

Hea oleks teada osalejate arvu ka siin, PM-i või meilile margus1701@hotmail.com
Kontakt tel 56 570 325 Margus

« Last Edit: November 16, 2015, 13:05:10 by Margus »

Offline Raks?!

  • Tavakasutaja
  • Posts: 181
    • View Profile
Re: Operatsioon "Talvelind" Rakus 28 november
« Reply #1 on: November 11, 2015, 11:21:15 »
Kas meedikule vöib anda ka maast korjatud kuule?

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Operatsioon "Talvelind" Rakus 28 november
« Reply #2 on: November 11, 2015, 11:25:36 »
Kas meedikule vöib anda ka maast korjatud kuule?

Ei, nendest poleks kasu.
Need on prahised ja võivad rikkuda salve-relva.

Kas Sa meedikuna võtaksid vastu maast korjatud kuule?
Kas Sa lepiksid, et meedik torkaks Sinusse süstla, mida kasutas ka teistel?
Aga tänan huvi tundmast!
 

Offline soorebane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 283
  • Tõnu
    • View Profile
Re: Operatsioon "Talvelind" Rakus 28 november
« Reply #3 on: November 11, 2015, 13:04:58 »
Üritan aktiivselt 28. vabaks teha ja sõdima tulla :)

Ravimise tehnoloogia on täitsa arusaadav. Kui lihtsalt meedik pundis on, kiputakse liiga kergekäeliselt riskima. Mingi järjest tülikamaks muutuv suremine on päris hea. Kuulidega arveldamine on natuke kahtlane, ma ei ole kindel kes mängu lõpus viitsib neid lugeda või vastu võtta.
Võib-olla oleks ka variant, et suremise aeg lihtsalt pikeneb iga koolemisega. Igale mängijale jagada mängumaksu vastuvõtmisel surnukaart. Meedik paneb igal surmasaamisel/ravimisel surnukaardile märke (või rebib midagi ära). Iga järgnev surmasaamine on pikema elluärkamise ajaga kui järgmine. Siin on jälle probleem, et kõigil ei ole kella ja kas meedik peab koos ravitavaga passima.
Lihtsalt jagan mõtteid..


« Last Edit: November 11, 2015, 14:26:09 by soorebane »

Offline Metsavend

  • Tavakasutaja
  • Posts: 253
  • Krytac Trident SPR MK2
    • View Profile
Re: Operatsioon "Talvelind" Rakus 28 november
« Reply #4 on: November 12, 2015, 00:36:49 »
 +1, olen tulemas, lõpuks ajad sobivad :)

Meedik keeruliseks ajada oleks hea mõte. Võib olla see kuulidega arveldamine läheb keset mängu keeruliseks. Hea oleks vist omale ka meedikupakk osta, saaks ka kuule teistelt.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Operatsioon "Talvelind" Rakus 28 november
« Reply #5 on: November 12, 2015, 14:30:55 »
Muutsin nii, et viimases III-lahingus asuvad hoopis Linna jõugud kaitsesse, siis saavad kõik kolm osapoolt rünnata/kaitsta enamvähem võrdselt.

Lisasin, et meedikud saavad lisaks sajale kuulile kasutada lahingus ka ravimise eest saadud kuule.

Mul omal tekkis küsimus, et mis saab siis kui pooleteisttunnises mängus kulutab mõni oma 100 kuuli esimese 10 minutiga ära? Mis ta siis ülejäänud aja (1h20min) teeb??? Luurab ja silentkille??
Proovisin järgi, 100 kuuli saab ära lasta leotud sekunditega. Ei viska ju siis kaasmängijaid maast korjatud kuulidega, et neid haavata ja siis kuulide eest ravida. Ei oskagi õelda, mida siis teha… Lepime kokku, et visatud kuul ei loe!
Üks võimalus kuule hoida on, et jaga 100 kuuli kolme salve. Kui ühe salve kulutad kiiresti, siis teist püüad ehk kauem hoida ja viimast kolmandat salve vaid lõpurünnakus.

Arvamused:
Et võiks ravitaval selle osa ära jätta kus ta peab nelja suunda vaatama ja olukorrast viipekeeles näitama meedikule. Vaatame veel mida arvatakse…

Tõnu: kuulidega arveldamine peaks ju lihtne olema, lased kirlaadijaga paar korda meediku kiirlaadijasse ja korras – kuni 5 sekundit. Ja Meedik võib neid kohe lahingus lisaks oma 100-le kasutada. Ma ei pikendaks surnualas olemist. Meedik ravib ära ja tunnistab ravitava terveks ja enam ei pea ravitavaga koos passima. Iga järgnevat langemist loeb iga mängija ise, meedik ei pea arvestust pidama. Ja iga järgneva langemise puhul annab iga mängija 10 kuuli rohkem – aus mäng!

Metsavend:
Arvan, et ei lähe keeruliseks, katsetame. Eksole, tabasid ära, et meedikupakiga teenid kuulidena raha tagasi
Meedikupakk -  tasub tõesti muretseda, olen ühes lahingus ka päriselt seda kasutanud. Ja minu meelest keegi meil tegeleb apteekide müügiga, aga täpsustan üle. Mina sain relvad.ee-st pisikese komplekti, maksis vist 6 eur. Kui ei raatsi osta, siis tee ise kodus olevatest varudest.

Tänan aiatmast – kaasamõtlemast!
« Last Edit: November 12, 2015, 23:42:19 by Margus »

Offline Saba

  • Tavakasutaja
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Operatsioon "Talvelind" Rakus 28 november
« Reply #6 on: November 12, 2015, 14:39:36 »
Margus - aga miks mitte lahendada kuulide otsasaamist selliselt, et kui 100 kuuli otsas, siis oled surnud? Sest kui kuulid otsas, siis oled ju kohekohe niikuinii surnud... Käid surnualas ära ja saad edasi mängida. Muidu mõned jäävad niisama passima või ei julge teised jälle ühtegi lasku teha, et äkki on pärast kuule rohkem vaja...

Offline Raks?!

  • Tavakasutaja
  • Posts: 181
    • View Profile
Re: Operatsioon "Talvelind" Rakus 28 november
« Reply #7 on: November 12, 2015, 15:06:32 »
Mis seal ravipaunas täpsemalt olema peab?

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Operatsioon "Talvelind" Rakus 28 november
« Reply #8 on: November 13, 2015, 10:36:44 »
Margus - aga miks mitte lahendada kuulide otsasaamist selliselt, et kui 100 kuuli otsas, siis oled surnud? Sest kui kuulid otsas, siis oled ju kohekohe niikuinii surnud... Käid surnualas ära ja saad edasi mängida. Muidu mõned jäävad niisama passima või ei julge teised jälle ühtegi lasku teha, et äkki on pärast kuule rohkem vaja...
Tarmo:
vaidlen vastu, kui kuulid otsas, siis pole Sa nagunii surnud vaid saad teisi ravides kuule juurde teenida. Või luuret harjutada ja proovida silentkille. Minu soov on, et mängija ei jookseks surnuala vahet vaid püüab enda elu hoida ja harjutada ravimist lahingväljal.
Nagu Sa tead soovin meie klubis katsetada meditsiini tiimi. Kelle ülesanne on langenuni jõuda, ala turvaliseks muuta ja ringkaitses saab siis meedik ravida. Sama võivad ka ju teised harjutada, et suurlahingutes see paremini välja tuleks...

Aga seekord igaüks otsustab ise, et kui kuulid otsas, kas läheb surnualasse ärkama või tegutseb lahingväljal....

Raks:
ravipaunas võiksid olla vähemalt haava puhastus ja plaasterdamise/sidumis vahendid.
Aga peagi tuleb siia medpakikeste-apteegipaki pakkumine...
« Last Edit: November 13, 2015, 18:46:25 by Margus »

Offline SkaZziTu

  • Tavakasutaja
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Operatsioon "Talvelind" Rakus 28 november
« Reply #9 on: November 14, 2015, 20:06:34 »
Kas tohib ka tuunimata sniperpüssiga mängida?

Offline Bullseye

  • Tavakasutaja
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: Operatsioon "Talvelind" Rakus 28 november
« Reply #10 on: November 14, 2015, 21:46:49 »
Kas tohib ka tuunimata sniperpüssiga mängida?



Kehtivad üldreeglid, et siis jah :)

Margus:
Kuna ise olen selline täristaja, siis 100 kuuli on tõsine katsumus. Tsenaarium väga meeldib. Ilus.
Kui ma saan pihta ja olen haavatu, lonkan kusagile, kas see 10/20/30 kuuli, mis ma pean meedikule andma tuleb minu olemasolevast 100-st kuulist või annan need "mingist varust" ja kasutan 100-t kuuli ellu ärkamisel edasi?
Kirjutasid, et igas lahingus on sada kuuli, ehk siis kui samas lahingus saan surma, ravitakse ellu uuesti kasutan edasi neid kuule,  mis mul surma saamisel oli või on mul uuesti 100 kuuli kasutada?


Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Operatsioon "Talvelind" Rakus 28 november
« Reply #11 on: November 15, 2015, 13:43:38 »
Kas tohib ka tuunimata sniperpüssiga mängida?
Kehtivad üldreeglid, et siis jah :)

Margus:
Kuna ise olen selline täristaja, siis 100 kuuli...

Snaiperpüssi jaoks jah vaata palun foorumist üldreeglid ja ohutust, et liiga lähedalt ei laseks.

Bullseye: hea küsimus. Hea et mõni viitsib põhjalikumalt mõelda, tänan! Ma ise selle peale pole mõelnudki.

Aga kuna me oleme harjunud kuule piiramatult kasutama, siis niigi 100 kuuli lahingu kohta on harjumatult suur piirang.
Siis lepime nii kokku, et meedikule maksmiseks võtab igaüks lisakuulid kaasa. Et 100 jääks ikka laskmiseks igas lahingus.

Peale ravimist kasutad neid sama 100 kuuli, mis selles lahingus Sul järgi on. Uues-järgnevas lahingus on järgnevad 100 kuuli. Ehk siis kogu lahingpäeva kohta 300 kuuli + meedikule maksmiseks kuulid.
Vabandan, mul jah puudub põhjalikum loogiline mõtlemine - ei oska kõiki situatsioone ette näha, sellepärast olen tänulik, et aitate stsenaariumi tuunida mõistetavamaks.    Teie abi vajan ka varsti kui panen midagi suuremat mõtlemiseks välja, millega ma üksi vist hakkama ei saaks, aga see idee alles poolik, vihjeks „meie borderwar“.
« Last Edit: November 15, 2015, 13:55:43 by Margus »

Offline Saba

  • Tavakasutaja
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Operatsioon "Talvelind" Rakus 28 november
« Reply #12 on: November 15, 2015, 22:51:06 »
Siis võims ka kokku leppida mis kuulid olema peavad või vähemalt millele vastama. Ma nt meedikuna ei tahaks et keegi mulle nn lisategevuse ees "kuivatatud herneid" jagaks. Annab 0,12 või 0,2 kuule ja siis...
See pole üldse vaidlemise pärast, lihtsalt mõttevahetus erinevatest vaatevinklitest.
Ja enda eelmise postituse juures just seda tegelikult silmas pidasid mida hiljem välja ütlesid - minu arust on ok kui see kellel kuulid otsas valib kas luurab ja sõdib edasi või siis tõstab käe ja läheb surnualasse(laadima). See lihtsalt et mängu erineva stiili ja soovidega tegelasi meelitada. Meil võib ju ühte meest ka mitu korda "tappa"????

Offline aa

  • Tavakasutaja
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: Operatsioon "Talvelind" Rakus 28 november
« Reply #13 on: November 15, 2015, 23:06:04 »
Ravimine: haavatu peab viipekeeles lugema 10-ni, siis peab vaatama nelja eri ilmakaarde ja ütlema meedikule viipekeeles kas õhk on puhas või näeb mis kogus vastast/omasid. Peale seda tunnistab meedik haavatu terveks viipekeeles. Soovitav on võtta seda tegevust tõsiselt, just ümbruse ringi vaatamine, sest kui vaatad hooletult võid kohe Sina ja meedik langeda.
Kas siit võib välja lugeda, et ravitsemise ajal ei saa ka haavatut ja meedikut rünnata? sest nagu ma aru saan, siis alles peale terveks tunnistamist võivad mõlemad langeda.

Vaatasin üle borderwari reeglid ja seal pole kogu üritusele võetavat laskemoona piiratud. Piirang on moona laadimisele, seda saab teha ainult baasis. Nagu ma aru saan, siis baasi ümber tiireldes võid pidevalt oma salved tühjaks lasta ja siis kiirelt baasi tagasi, laed salved ära ja saad kohe uuesti välja minna.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Operatsioon "Talvelind" Rakus 28 november
« Reply #14 on: November 16, 2015, 13:15:35 »
Väga hea, sellise meeskonnaga, kes viitsivad põhjalikumalt süveneda ja kaasa aidata, võiks tulevikus ka midagi suuremat korraldada, aga selleks tuleb eraldi teema…
Seni aga proovime koos harjutada lihtsamaid mänge, tänan koostöö eest!!!

Tarmo: tõesti, lisasin reeglitesse, et meedikut tuleb austada kvaliteetsete kuulidega, seega saab ravida vaid kvaliteetkuulidega ja alates 0,25g – aus mäng!!!
Jaa, nii see paraku on – et saab mitu korda „tappa“. Meie hulgas on erineva tasemega mängijaid, eks alguses kõik, nii ka mina soovisin palju täristada – see ju äge. Ajapikku tase ja soovid muutuvad…
Eks edaspidi katsetame erinevaid ja ka veel reaalsemaid mänge…

Kasutaja aa:  võib küll ravitsemise ajal meedikut ja ravitavat rünnata. Sellepärast vihjasin siin, et katsetage ja proovige meediku üksust, kelle ülesanne on ala turvaliseks muuta, et ringkaitses saaks meedik ravitseda. Eks see võtab küll rünnaku tempo maha, aga ehk on kuidagi reaalsem ja keerulisem kui lihtne mäng...

Borderwari stiili võiks täitsa katsetada mõnes tulevases mängus, et laadida saab vaid baasis.
 Borderwariga seoses huvitab mind varsti rohkematki…
Aga kuulide piirang pole minu välja mõeldud, seda kasutatakse reaalsemates mängudes ida pool, Jõhvi-Narva-Venemaa