Author Topic: K: uue relva kättesaamine ja relva upgrade  (Read 9665 times)

Offline kkarll94

  • Tavakasutaja
  • Posts: 73
    • View Profile
K: uue relva kättesaamine ja relva upgrade
« on: January 12, 2017, 12:59:08 »
Hei, siuke küsimus, et kui osta uus relv, kas on mingid asjad mis tuleks kohe üle vaadata(kinni keerata, määrida, välja vahetada). Olen siin mõne aktiivsema teemat vaadanud ja ka väheke youtubest, et gearboxi lisatakse seibe et hammasrattad ei logiseks liigselt.
Kuna täiesti kuu pealt tuli siuke mõte et vöiks osta ja proovida ka aktiivselt mängudel käima.
Relva soovitusi hetkel ei oota, kuna juba tellisin ja kui keegi arvab et pask relv siis sooviks, et see arvamus jääks avaldamata. ???? Aga igasugu varustuse soovitusi ootan hea meelega(kuhu paigutada lisa salved, käsirelv jne). Võite ka enda seisma jäänud varustust pakkuda ????

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: K: uue relva kättesaamine ja relva upgrade
« Reply #1 on: January 12, 2017, 13:09:44 »
Kui uus relv, siis aasta aega on garantiid. Ära selle aja sees küll midagi ise näppima hakka, kui just eesmärk pole midagi ümber ehitada.

Osta vaid 2cell Lipo juurde ning punatäpp näiteks peale.

Varustuse osas, mul endal EKV Galvi-Linda vest. Väga rahul olen.

Offline Martin!

  • Tavakasutaja
  • Posts: 121
    • View Profile
Re: K: uue relva kättesaamine ja relva upgrade
« Reply #2 on: January 12, 2017, 13:14:34 »
Eks see ole nihukene catch-22 seis. Et relva tundma õppida on vaja seda lahti teha, aga see omakorda väldib garantiid. Kui tõesti ikka väga algaja siis käi pigem lihtsalt algul hoolduses. Sealsed mehed oskavad sulle juba äkki ka spetsiifiliselt soovitusi anda, mis sinu relva puhul täpsemalt tegemist vajaks. Aga kindlasti Youtube on su suur sõber ja ka välismaa foorumid. Uuri ja märgi üles vajalikku informatsiooni. Ehk tõesti - loe loe loe.

Kui juba 2x oled oma relva lahti võtnud ja kokku pannud, on ülevaade juba päris hea.
Mina isiklikult läksin kohe seda teed, et relv lahti, et asjast aimu saada. Esimene kord kokku panna oli ka paras peavalu :)

Nüüd arvan, et saaksin ka kinnisilmi sellega hakkama.

Minu meelest airsofti 1 põnevamaid osasid ongi just see, et oma varustuse heakorra eest vastutad sa ise ning lõbu on sellega rohkem kui ainult mängude ajal.

Offline soorebane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 283
  • Tõnu
    • View Profile
Re: K: uue relva kättesaamine ja relva upgrade
« Reply #3 on: January 12, 2017, 13:22:17 »
Osta LiPo aku juurde. See kestab jupi maad kauem kui reeglina kaasasolev NiMH.
Peale esimesi täristamisi pinguta nähtaval olevad  kruvid üle. Muidu võib peatselt midagi küljest ära pudiseda.

Offline kkarll94

  • Tavakasutaja
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: K: uue relva kättesaamine ja relva upgrade
« Reply #4 on: January 12, 2017, 13:32:01 »
Name:   BI-3981M
Manufacturer:   BOYI/DBOYS
Warranty:   12 months
Velocity [FPS]:   350
Propulsion / Powered by:   Electric
Gearbox version:   v2 Gearbox
Type of fire:   Single, auto
Made of:   Metal + plastic
Lenght [mm]:   715 / 795
Inner barrel length [mm]:   363
Weight [g]:   3500
Battery Voltage [V]:   9,6
Battery Capacity [mAh]:   1200
Battery included:   Ni-MH
Magazine type:   Hi-Cap magazine
Magazine capacity [pcs]:   300
Hop-Up:   Yes, adjustable
Blow Back:   No

M4 laadne relv
Relvaandmed siukesed, niipalju uurisin, et fps'i saab tõsta ja muu vist nagu hetkel ei häirinud, eks esimene relv ja küll siis selgub

Offline kkarll94

  • Tavakasutaja
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: K: uue relva kättesaamine ja relva upgrade
« Reply #5 on: January 12, 2017, 13:34:34 »
Aku oli ja plaanis lipo vastu vahetada aga alles siis kui relv käes, siis tean milline aku täpsemalt.


Offline kkarll94

  • Tavakasutaja
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: K: uue relva kättesaamine ja relva upgrade
« Reply #7 on: January 12, 2017, 14:02:45 »
Sinna lähevad suure tõenäosusega kahe pulgaga 2Ah akud:
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-nano-tech-2000mah-2s-15-25c-lipo-airsoft-pack-1.html
http://gunfire.pl/product-eng-1152206116-ELECTRO-RIVER-LiPo-7-4V-2000mAh-15-30C-2-module.html

Aga see aku voldid ei määra miskit? Et relvaga kaasas on mingi 9.6v ja see lipo aku mis saatsid on 8.4v

Offline soorebane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 283
  • Tõnu
    • View Profile
Re: K: uue relva kättesaamine ja relva upgrade
« Reply #8 on: January 12, 2017, 14:17:54 »
Pooltühi NiMH 9,6V aku laseb uimasemalt kui 7,4V LiPo. LiPo aku sisetakistus on palju väiksem ja ahela vool on seetõttu sama mis kõrgema pingega NiMH aku puhul. Suhtusin ise kah alguses kahtlusega sellesse asendusse, aga praktikas ei ole mingeid probleeme.

Kui oled oma relvas kindel, siis võid ka kolme pulgaga 11.1V LiPo sisse visata. Eriti kui kavatsed tuunima hakata (kõvem vedru jm). Aga sellega on  täiesti reaalne võimalus, et gearboxis mingi nõrgem asi annab otsad.

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: K: uue relva kättesaamine ja relva upgrade
« Reply #9 on: January 12, 2017, 14:22:33 »
11.1V Lipo kulus mul 1 mäng(ja mõned testimised kodus), et päästikuklemmid ära tappa. Nii et piirdu ikka kahe elemendiga lipoga alustuseks.
Tee vast alguses paar mängu ära ja alles siis mõtle tuunimise peale. Ainus alguses asjalik nn tuuning oleks parem aku.

Offline kkarll94

  • Tavakasutaja
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: K: uue relva kättesaamine ja relva upgrade
« Reply #10 on: January 12, 2017, 14:25:31 »
Aga hetkel siis soovitustest aru olen saand siis, välimised kruvid/vigurid kõvemini kinni ja uus aku, seest siis enne garantii lõppemist näppima ei hakka. Aga seda ei julge lubada, kuna tehnikatatt nagu ma olen siis möne päeva möödudes võib see asi juba pulikateks olla mul laual juba ????????????????

Offline kkarll94

  • Tavakasutaja
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: K: uue relva kättesaamine ja relva upgrade
« Reply #11 on: January 12, 2017, 14:26:03 »
11.1V Lipo kulus mul 1 mäng(ja mõned testimised kodus), et päästikuklemmid ära tappa. Nii et piirdu ikka kahe elemendiga lipoga alustuseks.
Tee vast alguses paar mängu ära ja alles siis mõtle tuunimise peale. Ainus alguses asjalik nn tuuning oleks parem aku.

Panen körvataha ????

Offline Martin!

  • Tavakasutaja
  • Posts: 121
    • View Profile
Re: K: uue relva kättesaamine ja relva upgrade
« Reply #12 on: January 12, 2017, 14:33:16 »
Aga hetkel siis soovitustest aru olen saand siis, välimised kruvid/vigurid kõvemini kinni ja uus aku, seest siis enne garantii lõppemist näppima ei hakka. Aga seda ei julge lubada, kuna tehnikatatt nagu ma olen siis möne päeva möödudes võib see asi juba pulikateks olla mul laual juba ????????????????

Ega sellest ei juhtugi midagi :)

Kui juba sellega arvestad ja upgrade protsessi kulukus on ka mõeldav siis tee seda julgelt. Kui juba relva tunned, ei valmista see mingeid probleeme, et garantiid ei ole. Muidugi jäta selle protsessi ja ostu vahele paar kuud/mõned mängud. Võid ju juhtuda praagi otsa ja kõva praak peaks sellise ajaga avalduma.

PS! Just for your information - minu esimesel relval, mis oli samuti d-boys oli catch release ja salve vabastaja mehhanism väga jupirohke, nende kokkupanek võttis omajagu aega algul.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: K: uue relva kättesaamine ja relva upgrade
« Reply #13 on: January 12, 2017, 14:36:22 »
Hei, selle paari mängu tegemise soovituse koha pealt - kui relv käes, siis jäta ta koos laetud akuga mõneks ajaks õue ja siis proovi, kas ta laseb ka. Võib vabalt olla (olen näinud), et tutikas relv värskelt laetud NiMH akuga ei tee külmaga rohkem kui paar lasku, isegi hoppi ei saa häälestatud, mängimisest rääkimata. Ehk siis, testi enne aku külmakindlust kui kuhugi mängule lähed.

Offline soorebane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 283
  • Tõnu
    • View Profile
Re: K: uue relva kättesaamine ja relva upgrade
« Reply #14 on: January 12, 2017, 14:51:35 »
Jep, just mõned nädalad tagasi käisin NiMH akuga MAC-10'ga väljas. Oligi sama lugu - paarkümmend üksiklasku sai teha ja siis hakkas juba kõvasti venitama. Seal on mingi imeline integreeritud klemmidega akuroppus sees ja polnud sinna parajasti midagi paremat panna. Mõtlesin et laadimises probleem ja ei viitsinud rohkem tegeleda. Nüüd siin teiste kogemusi lugedes tundub tõenäolisem, et oli ikkagi külma ilma (~0°C) jama, sest eile toas asi töötas sama akuga normaalselt.

Hei, selle paari mängu tegemise soovituse koha pealt - kui relv käes, siis jäta ta koos laetud akuga mõneks ajaks õue ja siis proovi, kas ta laseb ka. Võib vabalt olla (olen näinud), et tutikas relv värskelt laetud NiMH akuga ei tee külmaga rohkem kui paar lasku, isegi hoppi ei saa häälestatud, mängimisest rääkimata. Ehk siis, testi enne aku külmakindlust kui kuhugi mängule lähed.