Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - RomeoEcho

Pages: [1] 2
1
Airsoft klubid / Re: LYNX airsoft team
« on: March 11, 2018, 13:28:14 »
Tervitused!

Viitan siinkohal viisakalt juba samanimelisele olemasolevale pundile, kes on mitmeid aastaid Eesti softimaastikul tegutsenud. Vastavat embleemi võib näha selle postituse autori pildil.
Loomulikult ei saa me nõuda teie meeskonna nimemuutust või muud sellist, aga lihtsalt informeerin, et teil on ka nimekaimud olemas.

Edu!
Team LYNX
Anno 2012

PS: Kaunis logo!

2
See, mida mängudel teeme, ei ole isegi siis karistatav, kui tegemist on piiramata tsiviilkäibega relvadega (tingimusel, et alaealiste osalemisel leidub mängus keegi, kes vajadusel ütleb, et tema vastutab alaealiste tegevuse eest), kuna kõik inimesed on mängudel vabatahtlikult ja aduvad võimalikke riske.

Mõtlemiseks:

Mis sisulist erinevust on 4,5mm õhupüssil ja softirelval? Praktiliselt mitte kui midagi. Tööpõhimõte - peaaegu üks-ühele sama; võimsus - nõrgemad õhupüssid lasevad ca. 180 m/s, tugevamad airsofti snaiperrelvad umbes sama väljalaskekiirust, püstolite väljalaskekiirus on enam-vähem kattuv; kaliiber - reeglina 4,5mm ja 6mm (leidub erandeid); laskemoon - plastik vs. metall liigitus ei päde, kuna ka airsoftis kasutatakse, küll harva, aga ikkagi, nt. alumiiniumkuule; välimus - mõlemad sarnanevad üldiselt tulirelvale; eesmärk - vaevalt õhupüssid inimese vastu kasutamiseks loodud on, pigem ikka sportimiseks.
Aga õhupüsside puhul nagu ei tule seda vaidlust, et kas tegemist on mänguasjaga või mitte.

Teiseks, mänguasja puhul ei saaks mitte keegi keelata sul sellega tänaval avalikult käimast. Kui kutsutakse politsei ja kiirreageerijad sind maha murravad, arvad, et lepitakse sinu seletusega, et tegemist on mänguasjaga, ja lastakse sul sellesama katmata relvaga/replicaga kohe tänavale tagasi? - Kohe kindlasti mitte. Aga samas, mille alusel keegi sind siis keelata saaks?

Kas kaheksa-aastasele müüdaks airsoft-relva? Aga kuue-aastasele? Aga mis alusel ei müüdaks, kui tegemist on mänguasjaga?

Kuidas kvalifitseeritaks spetsiaalselt Simunition-moonale konstrueeritud relv, mida ei oleks võimalik tulirelvale ümber ehitada? (Simunition-moona kohta on Eestis kasutatatud ka väljendit militaar-paintball)

Lõpetuseks: kes mäletab, siis eelmisel suvel oli juhtum, kus softirelvaga vehkinud tegelane peeti Aegna saarelt tagasi tulles laeva peal kinni. Saatsin PPA-sse järelpärimise, kas seal algatati ka väärteomenetlus ja mis oli tulemus. Juhul, kui õnnestub PPA-st see info saada, selguks kohe, kuidas hetkel riik meie relvi/mänguasju näeb.

3
zaG, millest järeldad, et airsoft-relvad/replicad "ei ole konstrueeritud relvadeks"? Ka õhupüss ei pruugi olla selleks konstrueeritud (karbi peale võib mida iganes kirjutada, see ei defineeri produkti veel õiguslikult), kuid ometi läheb ta selgelt pneumorelva mõiste alla. Vaadates praegu seda teemat, ütleks, et tegemist on puhtalt tõlgendamise küsimusega.

4
Kriban siia õigusliku analüüsi airsoft-relvade õiguslikust staatusest hetkel kehtivast relvaseadusest tulenevalt. Antud analüüs ei sisalda selleteemalisi kohtulahendeid, mida minu teada ei ole (kui eksin, andke teada). Uus, meedias palju kõmu tekitanud relvaseaduse redaktsioon meie hobi ei mõjuta.

 Relvaseaduses ei ole hetkel softirelvi otsesõnu kuhugi liigitatud. Mis aga ei tähenda, et need kõikidest piirangutest vabad oleksid. Toon välja kolm võimalikku tõlgendust, millega võiks õiguslikus mõttes olla tegu.


  1. Mänguasjad – tegelikult on väga ebatõenäoline, et keegi softirelvi nendeks peaks. Mitte ükski fakt peale tähtsusetu asjaolu, et sarnaseid relvi müüakse mänguasjapoodides „kuulipüssidena“ ka väiksetele lastele, ei toeta seda tõlgendust. Me ise võime väita, et tegemist on just nendega, ent oluliselt enam loeb politseinike ja kohtunike arvamus. Seega on softirelv pigem üks alljärgnevatest.

  2. Piiramata tsiviilkäibega relvad – see on kõige tõenäolisem tõlgendus. Vähegi loogilise mõtlemisega inimesed (s.h. politseinikud ja kohtunikud) loevad seadusest välja, et softirelva puhul on tegemist pneumorelvaga (RelvS § 11 lg 3: "Pneumorelv - relv, milles lendkeha saab suunatud liikumise suruõhu või muu surugaasi energiast"). Kuni 4,5 mm kaliibriga pneumorelvad kuuluvad piiramata tsiviilkäibega relvade hulka (RelvS § 18 lg 1 p.2). Softirelvad on küll 6 mm kaliibriga, ent võib loota, et ka need tõlgendatakse kuni 4,5 mm pneumorelvade alla, kuna reeglina on softirelvad vähem võimsamad kui 4,5 mm õhkrelvad, mille piiramiseks see seadusepunkt loodud on. Vastavalt RelvS § 74 lg 2 p. 2-le on piiramata tsiviilkäibega relvi, mille hulka selle tõlgenduse järgi softirelvad kuuluvad, KEELATUD MÜÜA ALLA 18-AASTASTELE ISIKUTELE.

  3. Piiratud tsiviilkäibega relvad – see oleks kõige ebameeldivam tõlgendus, ent minu hinnangul mitte väga tõenäoline. Seadust otsesõnu lugedes on piiramata tsiviilkäibega relvad „kuni 4,5 mm kaliibriga“. Softirelvad on numbriliselt suurema kaliibriga, järelikult oleks tegemist RelvS § 19 lg 1 p 2 järgi („pneumorelvad, välja arvatud § 18 lõike 1 punktis 2 nimetatud pneumorelv“ ehk kõik ülejäänud üle 4,5 mm õhkrelvad) piiratud tsiviilkäibea relvad. Need aga vajavad juba omamiseks relvaluba (RelvS §19 lg 2). Ehk lihtsalt öelduna – softirelvade omamine nõuaks selle tõlgenduse järgi relvaloa omamist sarnaselt UK-le.


Hetkel ei tea mitte keegi, misasi ametlikult see softirelv on. Seda kuni esimese kohtujuhutmini, kus kohus peab hakkama defineerima, mis on softirelv. Kohtu tõlgendus toimib üldiselt seaduse augutäitena. Ja vastus on üks kolmest ülalkirjeldatud variandist. Oletame, et kohus leiab, et tegemist on 3. variandi ehk piiratud tsiviilkäibega relvadega. Sel juhul saaks kohtu all olev airsofter automaatselt väärteomenetluse ja süüdimõistmise korral kas trahvi kuni 100 trahviühikut või aresti (RelvS § 893 lg 1). Pole eriti meeldiv väljavaade. Ühtlasi tähendaks selline otsus ka seda, et kuni kõrgemate kohtuastmete samateemaliste otsusteni või seadusemuudatuseni, mis selgesõnaliselt defineeriks softirelva, peab hakkama eeldama, et softirelv on piiratud tsiviilkäibega.

Mingis mõttes oleks hea, kui keegi viiks airsofti relvade õigusliku staatuse ka seadusesse, oleks kõvasti kindlam tunne, aga siin ei saa me kunagi kindlad olla, kuidas Justiits- ja Siseministeeriumi spetsialistid meie hobi näevad. Seetõttu sobib meile kõige paremini hoopiski praegune variant, kus softirelvad ei ole veel õiguslikult reguleeritud, kuid on toimiv iseregulatsioon, mis jätab meile ikkagi suhtelise vabaduse oma hobiga tegeleda, ent samas kohustab ka käituma vastutustundlikult. Igasugune negatiivne avalik tähelepanu airsoftile võib kaasa tuua mõne seadusemeistri idee hakata seda temaatikat õiguslikult reguleerima, mis kohe kindlasti tähendaks meie jaoks negatiivseid muudatusi.

Kokkuvõtteks soovitan käsitleda airsofti-relvi nagu 2. variandis käsitletud piiramata tsiviilkäibega relvi:
1) tegemist on relvadega, relvi tuleb avalikus kohas kanda alati varjatult
2) alaealistel olgu täiskasvanud saatja või mängukorraldaja, kes võtab (kasvõi formaalse) vastutuse alaealise relvakasutuse eest (et nt. politseinik ei saaks väita, et alaealine käitles airsoft-relva ilma täiskasvanu järelvalveta)
3) relvakauplustel soovitan mitte müüa softirelvi alaealistele

Kommentaarid ja arutelu vägagi teretulnud.

5
Üldine jutt / Re: AirsoftGo/Lahingrada, garantii ja granaadijutt
« on: March 03, 2018, 21:02:51 »
Vastuseks herr Vanakarule: uus relvaseadus (täpsemalt, relvaseaduse uus redaktsioon) on välja kuulutatud 01.03.18, kuid meie hobi see ei peaks mõjutama. Vaatasin muudatused üle ja ei leidnud sealt midagi airsofti kogukonnale huvitavat.

6
Arhiiv / Re: SummerCamp 2015 tagasiside
« on: August 08, 2015, 11:58:07 »
Selle ürituse kohta on tagasiside natuke raske tekkima kuidagi. Igatahes, kirjutan veel hiliseid mõtteid ka HC osapoolelt.

Summercampi idee on olnud minu arusaamist mööda tuua Eesti softimaastikule juurde kvaliteetseid MilSim (nooremad ja ka mõned vanemad mängijad, kellele see mõiste jääb segaseks, kasutagu guuglit) mänge, sest reaalselt on neid meil siiski väga vähe. Summercamp 2015 üritus täitis ses osas oma eesmärki, kuid sisaldades samas MilSimi kohta ebaharilikult palju tulekontakte.

HC osapool koosnes neljast jaost, suurustes 10, 6, 6 ja 5. Esimesel päeval olid jaod üksteise suhtes neutraalsed. Esialgu kätte antud ülesanded olid väga üldsõnalised, jättes palju vaba ruumi oma tegevuse kujundamiseks. Ürituse esimesed 4 tundi möödus HC osapoole erinevatel osakestel VA laagrit otsides, mille käigus terve mänguala rohkemal või vähemal määral läbi kammiti, kuigi esimene jagu leidis selle juhuslikult vist juba esimesel tunnil. Samas, tegemist ei olnud just raketiteadusega: mäekünkal laager, mille ümber maskeerimata või halvasti maskeeritud kaitsepositsioonid ja kust igasugu helisid 300 meetri peale ära kuuleb (vastuseks kurtmisele, et HC osapoole oleks võinud kaugemale esialgu viia, et laagrit nii kergelt poleks leitud). Saatuse tahtel leidis minu jagu miinipilduja, mille esialgu tegevusest kõrvale jätsime.
Kui VA laager oli leitud, hakkasid HC jaod rohkemal või vähemal määral selle ümber ringi luusima, põhjustades nõnda päris palju kontakte. Öisel ajal kummitasime samuti ümber laagri ja otsisime võimalust, kuidas lähemale hiilida või lihtsalt vastaseid, keda tappa. Vaikne ja kannatlik suhtumine andis öises metsas tohutu eelise, võimaldades päris palju VA pisikesi grupikesi lihtsalt ära noppida. Selle käigus muidugi sattus kokku ka enda meeskondadega, kuid sõbralike tule juhtumeid õnnestus alati viimastel hetkedel vältida.
Ühel hetkel keeras terve laager magama. Seda teadmata kollitasime natuke unetut Margust ja proovisime vaikselt ja unelejate und mitte häirida püüdes aru saada, mis toimub. Meist mõni minut hiljem tulnud teine HC meeskond tegi juba natuke rohkem lärmi.
Edasi üritasime otsida FOB´i, mille täiesti juhuslikult ka leidsime, kuid VA´st jagu saada ei suutnud. Enne ära liikumist paluti, et ärgu me järgmise kahe tunni jooksul uuesti ründama tule, et nad ootavad teisi HC jagusid ka. Eks saigi siis tehtud kuri plaan, et täpselt kahe tunni pärast ilmume kohale ja anname punktile natuke miinipildujatuld, kuid see jäi ära juba hommikuste ülesannete tõttu.
Hommikul anti ülesanne, et kümnemeheline jagu läheb hävitama FOB´i ja ülejäänud kolm jagu ründavad põhibaasi. Nüüd rakendati lõpuks ka miinipildujatuli ära, tekitades meie soovitud kohta sobiva sisenemise. Esialgu läks rünnak hästi, kuid teatud asjaoludel üks jagu ründama ei jõudnudki ja põhibaasi ründasime nõnda ainult 12 mehega. Tänu sellele ja olukorrale, et hävitamata jäänud FOB´ist abi tuli, ebaõnnestus meie ülesanne napilt.

Plussid:
- Tõsiselt lahe maastik, ehkki HC osapoole kahjuks kohati natuke hõre.
- HC osapoolele jäetud vabad käed tegevuseks.
- Toimiv side.
- Üldiselt siiski aktiivne vastane.
- Sujuv mängukäik.

Miinused:
- Osapoolte eristus ehk vormid jätsid mõlemal poolel soovida.

Lühidalt kokku võttes: HC osapool jäi üldiselt üritusega väga rahule.
Igati toetame mõtet korraldada veel sarnaseid üritusi.

7
Üritused / Re: 8 november Raku järve lõunakallas
« on: November 03, 2014, 18:29:03 »
Tulemas vähemalt +3

Palju rahvast tulemas on?

8
Arhiiv / Re: SummerCamp 2014 After Action Report
« on: July 29, 2014, 12:07:40 »
to Andres:
Quote
Mitmeks grupiks teid jagati,et alale sisse imbuda?
Esialgu jagati meid alale sisseimbumiseks kolmeks grupiks. Meie grupp oli ülekaalukalt muudetud kõige suuremaks.

Quote
Olin üks ründajatest.Teglikult oleks oodanud samasugust rektsiooni nagu sommidel.Kes tulid otse voodist sõtta.
See oleks olnud õige jah tegelikult.

Quote
Tuld andis kaks kuulipildujat(need ei olnud soomalsed...sommid olid siis alles laagris)Need olime mina ja Priit.
Tänud faktitäpsustuse eest.

Kuidas üldse CAMP osapoolel viimase maja ründamisel eludesüsteem oli?

9
Arhiiv / Re: SummerCamp 2014 After Action Report
« on: July 29, 2014, 00:06:35 »
Tagasiside HC osapoolelt:
Käesoleva tagasiside taustakirjeldus:
LYNX meeskond oli HC osapoolel seitsme võitlejaga, kandes komplekteerituna soome võitlejate ja veel paari tegelasega tähistust 4-3, grupi suurus kokku esialgu 17.

1. Episood, kus öösel alale imbudes meie meeskonnaliikme vea tõttu kadus kontakt seni meie järel liikunud soomepoistega. Soomlased sattusid kontakti patrulliga, mida meie kolonni esimene pool suutis väga-väga napilt vältida. Kokkuvõttes tähendas see kohe alguses grupi lõhenemist. Hilisemad ühenduse saamise katsed läbi raadiosaatjate ei olnud enam edukad ilmselt liialt suure distantsi tõttu. Järeldus, et 17-mehelise grupiga metsas vastase alale vaikset sisseimbumist teha on ebaratsionaalne. Liiga suur grupp, metsas liikudes tekitab palju lärmi, vajadusel patrullide eest põiklemine on raskendatud jne. Üldiselt suutsime siiski vastast vältida.
2. Pärast soomepoiste eraldumist tuli info, et esialgu kella 0300´ks plaanitud terve HC kokkusaamine taktikalise kaardi ühes kaugeimas nurgas on tühistatud. Sideühenduse probleemide tõttu ei saanud seda infot soomlastele edasi anda ja need tegelased kõmpisid midagi teadmata sinna, oodates seal 5 tundi, enne kui nendega jälle sidet saadi ja olukorra muutustest teavitatud. Õnneks olid nad positiivsed ja see väike prohmakas ei suutnud nende tuju rikkuda.
3. Ülejäänud meeskond jätkas tegevust nii, kuidas parajasti ülesandeid anti. Muuhulgas sai CAMP osapoole laagrit tiirus külastatud, kus aluspesus vastaseid sai olematu laagrikaitse eest natuke karistatud. Selles reidis jäi kokkuvõttes ellu ainult üks ründaja, kuid rünnak oligi ette võetud teadlikult kiirustades, omamata selget eesmärki ja rünnakuplaani.
4.  Esimest korda sai LYNX meeskond maha istuda alles kella 12 paiku laupäeval ning alles sinna tuli ka esimene korralik söögikord. Pärast seda võtsime üleväsimuse tõttu aja mõneks tunniks maha.
Meie uneajal käisid vastased HC ajutist peatuskohta (NB! mitte laagrit, seda meil otseselt ei olnud) kimbutamas. Tõesti, enamus meie meeskonnast olid liiga väsinud, et tol hetkel aktiivset vastupanu  osutada (tegelikult oli plaan uinak teha kaugel konfliktitsoonist eemal metsas, kust meid poleks vastased leidnud, kuid osapoole ülema käsul sõidutati kõik meeskonnad ühte kohta kokku).
5. Viimane majakaitsmine - LYNX meeskond hõivas koos soomlastega ohvitseride maja ja pani üles kaitse, kokku umbes 15 võitlejat. Meiega oli ka meedik, kellel oli alles veel ainult 3-4 ravijuhtu. Sealjuures oli käsk sättida kaitse üles ainult konkreetsesse majja, muidu oleks hõivanud ka ohvitseride maja kaitse juures taktikaliselt üliolulised kõrvalhooned. Ühtlasi ehitasime ka alumise korruse mõlemale poole maja otsa akendele liivakottidest barrikaade, sest maja ja ümbruse iseärasusi arvestades ei oleks muidu olnud võimalik alumist korrust vähegi kordineerituma rünnaku eest kaitsta. Tänu sellele ja vastase tahtmatusele või suutmatusele viia läbi üks keskne rünnak maja mõne seina äärde jõudmiseks pidas meie kaitse väga hästi vastu. Vahepeal sõidutati umbes kümmekond HC võitlejat veel maja juurde, et kaitsega liituda, kuid soomlaste kuulipildujatuli niitis enamiku enne, kui nad majanigi jõudsid. Kokkuvõttes sai majja ainult üks võitleja. Väga tuli üllatusena, kui järsku siis terve üks maja pool surnuks kuulutati ja pürotehnika lubatuks muutus. Igatahes, maja suutsime kaitsta kokku umbes poolteist tundi aktiivse rünnaku eest.
6. Meie meeskond käis ka laupäeva hommikust saati kusagil pärapõrgus kinni jäänud sõidukit aitamas välja tõmmata. Sellega kaasnes ka mõndadele meie liikmetele ATV transport/safari, mis juba ise oli kõvasti rohkem väärt, kui mängumaksu 10 eurot. Tänud Andresele.

Positiivne:
Suhteliselt hea logistiline korraldus - pidev juurdepääs veele, mängusisene transport, igale inimesele oma kaart jne.
Tegevust jätkus vähemalt HC osapoolel piisavalt.
Surematusega probleeme ei olnud.
Enam-vähem sobiv kogus mängijaid.
Meeldis, et mingisugust sisseplaneeritud mänguseisakut ei olnud.
(Positiivse alla ei oska midagi konkreetsemat rohkemat välja tuua, mäng ise õnnestus suurepäraselt, see annab juba positiivsetest aspektidest piisavalt tagasisidet)

Negatiivne:
Natuke jäi korraldajatepoolne sidevõimekus nõrgaks, tihti pidi kasutama telefoniühendust.
Mõned CAMP osapoole võitlejad kandsid ikka komplekset vormi (kuna muid eralduselemente polnud, siis oli osapoolte kirjelduses CAMP´i dresscode´is selgelt mainitud erinevat ülemist ja alumist osa) ja vähemalt minul tekitas ühe korra kõhklusi päevasel ajal üksikut jooksvat tegelast sihtides, kas tegemist on oma või vastasega.
Mänguosa oleks võinud siiski natuke pikem olla.

Ettepanekud:
Oleks tore, kui saaks lisada ka mõne suurema majade kompleksi rünnaku/kaitse stsenaariumi. See oleks ilmselt võimalik ilma, et mäng veel oma MilSim idee kaotaks.

Kokkuvõttes jäi meie meeskond mängu ja seltskonnaga väga rahule, 10 euro eest oli mänguelamust rohkem kui küll; kiitus ja tänu Bjornile ning kindlasti edu järgmisel aastal järje korraldamisega!

10
Muud teemad / Re: Küsimus
« on: April 27, 2014, 15:32:35 »
100% automaat.
Kui sul tekib mingil põhjusel aga vastupidine arvamus, siis tea, et sa pole kaugeltki mitte esimene ega tõenäoliselt ka viimane noor, kellel tekib mõte, et ostaks snaiperrelva - saab palju kauge maa pealt tappa kusagil põõsas kükitades. Karm reaalsus - ei saa.
Nagu mainitud, väga paljud algajad on proovinud esimeseks relvaks täpsuspüssi ja seejärel reaalsusest aimu saades selle automaadi vastu vahetanud. Pole vajalikke oskusi, teadmisi, kogemusi, isikuomadusi, raha (poest ostetud relva effektiivseks snaiperrelvaks tuunimiseks läheb seda natuke ikka vaja) ja varustust.
Tark õpib teiste vigadest...

11
Arhiiv / Re: Starõi Krõm tagasiside
« on: April 14, 2014, 00:13:36 »
Keegi ei väidagi, et polnud kripeldavat triklisõrme sündroomi, lihtsalt oli äärmiselt palju suitsidaalseid tsiviile, kes käitusid nagu umbjoobes või tõsised elu-eitajad ilma ühegi enese alalhoiu instinkita.
Millist episoodi sa mõtled täpsemalt nüüd?

12
Arhiiv / Re: Starõi Krõm tagasiside
« on: April 13, 2014, 23:05:53 »
Tsiviilid, mässulised, Rules of Engagement: Tsiviil (mängusisene) oli RELVASTAMATA isik alal. Ja nii asjad maailmas käivadki, ühel hetkel tõmmatakse sulle nurga tagant valangut, järgmisel hetkel astub sealt välja suurte silmadega tsiviil, kes tõsimeeli väidab, et tema ei tea asjast midagi. Ja Genfi konventsioonid kaitsevad teda...
Nii tegutsesime meiegi ja polnud mitte mingit eesmärki, et te meid usaldama peaksite. Küll aga pidite teie, kui meie maale sissetungijad, meiega ikkagi suhtlema ja mitte meie elu takistama. That´s the beauty of Milsim.
Teil polnud õigust tsiviile niisama tappa, neid väljaspool baasi põhjendamatult läbi otsida või siis neid lihtsalt minema kupatatada. Tsiviilide tegevusi ja liikumisi oleks tulnud jälgida ja kui midagi ohtlikku avaldub, alles siis sekkuda, kuid mitte midagi enamat. Ajapikku siiski asi paranes selles osas, nagu ka ASH mainis.
Mängu alguses oli pääsla turvakontroll nõrk. Ei kästud veste seljast ära võtta nt. Püstoleid oleks saanud kergesti sisse smuugeldada. Mängu edenedes aga muutus asi vastupidi aga mõtetult detailseks. No ei ole vaja panna mehi põhimõtteliselt riidekiht-haaval striptiisi tegema, kui saaks relvadest aimu ka läbi kombates ning küsimused nagu "Mis Camelback´is on?".
Leidus ka tsiviilidena esinevaid mässulisi, kes salaja relva kandsid. Siiski, teemaga kokku puutunud isikud teavad, et kui automaadiga mees hoiab sul rahulikult silma peal ja järgib elementaarseid turvataktikaid (ei lase panna tundmatutel isikutel oma läheduses käsi selja taha, taskutesse vms. kohta, kust sa ei tea, mida ta võib välja võluda) ning sinul on relv peidetud kuhugi tasku, vöövahele või mõnda kehaõõnsusse, siis on väga vähe võimalusi, et sina saad sooritada esimesena tapva lasu. Ka mässulised teadsid seda. Enamik selliseid tapmisi toimus siis, kui sõdurid keerasid tsiviilisikutele selja või vaatasid parajasti kuhugi mujale - taaskord elementaarse turvataktika rikkumine.
Soovitus järgmisteks mängudeks: Tundmatute isikutega tuleb olla ikka tunduvalt konkreetsem. Kui ei allu esimest ja teist korda käsule, siis tuleb kohe teguteseda (NB! Tegutsemise all ei mõtle üksnes maha laskmist). Heaks näiteks mängul oli Bjorn, kes töllerdas vahepeal nii pääsla juures kui ka lahinguväljal tsiviilina ringi, ega allunud kümnetele korraldustele, mis talle anti. Ja temaga ei tehtud midagi. Samas, kui Koalitsiooni baasi lähedal tappis tundmatuks jäänud tsiviilisik kaks sõdurit ja Bjorn paanikas baasi poole jooksis, tegi peale ühekordset hoiatust Aiku poolt lask jalga tema tegevusele kiire lõpu.

13
Arhiiv / Re: Starõi Krõm tagasiside
« on: April 13, 2014, 20:46:05 »
Ning mainin, et viimased 10-15 minutit selles mängus olid enamik meie võitlejaid surnud. Elus olid üksnes ASH ja temast täiesti eraldi positsioonil olev teine mängija.

14
Arhiiv / Re: Starõi Krõm tagasiside
« on: April 13, 2014, 20:44:03 »
Selle kõhtu laskmisega oli see lugu, et esialgu tehti selle mehe suunas u. 10 cm. pealt kõhtu TÜHILASK. See mees aga ei soovinud end surnuks tunnistada. Järgnes relvatoru uuesti tõstmine, seekord natuke lähemale kui eelmine kord ja tulistati uuesti.

To ASH: Siiski ainult üks mees oli selleks ajaks elus ju, sina olid siis surnud juba. Või eksin?

15
Arhiiv / Re: Starõi Krõm tagasiside
« on: April 13, 2014, 20:38:10 »
Quote
Valangu tõmbasin raudselt peale tüüpidele, kes päeva nende hallide soft shellidega ringi töllerdasid. Kasutasin ka taskulampi laskmise ajal, seega nägin täpselt, et olid tabamused. Seega olen üsna kindel, et tegemist ei olnud omadega. Samuti oli Bjorn kindralina veel seal seletamas ja ka org grupi tüüp oli sealsamas.
Rohelisi softshelle kandsid kolm meie meeskonna võitlejat, kellest üks ei osalenud üldse sel ülesandel; teine selleks ajaks, kui sa korraldajale teatama tulid, oli üks ammu surnud (hukkus esimeste seas) ja eemale meie surnutegrupi, kes olid enamik selgelt tähistatud punaste valgustega, juurde jalutanud ("Kindralina" tean) ja kolmas lamas sel ajal, kui sa rääkima tulid meist ca. 5 m. ringis seespool kanarbiku vahel. Vahetult enne sellele positsioonile jõudmist oli see võitleja mind põõsastest tagasi tee peale toonud. See sama võitleja hiljem napsas ka "Kindrali" tähelepandamatult teie osapoole kindlast haardest ära.
Selleks ajaks, kui sina tulid korraldajaga rääkima, oli elus ainult see sama ÜKS meie meeskonnaliige, kes istus meie lähedal põõsas ja ei teinud sellel positsioonil ühtegi lasku.
Arvan, et jutt käib rohkem omade tulest, kuna hoolimata sellest, et peaaegu kõik meie meeskonnas olid ära tapetud, kontakt jätkus.

Pages: [1] 2