Author Topic: Airsofti riided ja erinevad temperatuurid  (Read 5142 times)

Offline ArturEksi

  • Tavakasutaja
  • Posts: 9
    • View Profile
Airsofti riided ja erinevad temperatuurid
« on: June 09, 2016, 18:50:43 »
Tere mul on küsimus airsoftis kantavate riiete kohta.
Kuna olen algaja ei tea ma mis riideid kanda ega kust spetsaalsemaid riietust osta.
Kui keegi oskab vastata siis palun vaskake järgnevatele küsimustele:
1: Mida kanda suvel palava ilmaga? (Miski mis on õhuke kui kaitseb kuule piisavalt hästi)
2: Mida kanda suvel külma (10°c)/ vihmse ilmaga
3: Kust hankida neid spetsaalseid riideid?
Kui tartus on selliseid poode siis palun öelge.
Aitäh

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: Airsofti riided ja erinevad temperatuurid
« Reply #1 on: June 09, 2016, 22:39:18 »
Tere mul on küsimus airsoftis kantavate riiete kohta.
Kuna olen algaja ei tea ma mis riideid kanda ega kust spetsaalsemaid riietust osta.
Kui keegi oskab vastata siis palun vaskake järgnevatele küsimustele:
1: Mida kanda suvel palava ilmaga? (Miski mis on õhuke kui kaitseb kuule piisavalt hästi)
2: Mida kanda suvel külma (10°c)/ vihmse ilmaga
3: Kust hankida neid spetsaalseid riideid?
Kui tartus on selliseid poode siis palun öelge.
Aitäh
Tee mõned mängud tavalise pusa ja paksemat sorti pükstega ära, enne kui hakkad kallist varustust kokku ostma. Hetkel ma ise veel toimetan nii. Muretse endale vaid mask näo ette, sall kaelale kuulide kaitseks ja korralikud kaitseprillid. Kiiver oleks ka hea, kuna pähe on päris valus saada. Viimases mängus ma tegin täiesti tavalise särgiga kaasa ja pole midagi hullu pihta saada.

Offline Cato Barbatus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 102
  • Luurerühm Reval
    • View Profile
Re: Airsofti riided ja erinevad temperatuurid
« Reply #2 on: June 10, 2016, 12:36:40 »
1. Dressid ja T-särk, peale võib visata ka mingi pusa vms kui kartus kuulide ees on suur. Kasuks tuleks kui riided oleksid midagi tumedamat, et ei tekiks olukorda kus rohelises metsas jookseb keegi neoonkollase pusaga ringi millele on SWAG seljapeale kirjutatud.

2. Jalga kas paksemad dressid või kui kui seda võimalust pole siis soe pesu. Kasutasin ise viimast varianti ning töötas väga hästi. Pusa asemel või peale tuleks panna sellisel juhul jope, sõltub kui vihma ja tuulekindel kumbki on.

3. Poest. Päris mingit firmajopet metsa ei tariks aga omast kogemusest ütlen, et kaltsukatest võib väga hääd kaupa saada. Ise kasutan vihmase ilma puhul O'neill'i jopet, mis on oliivrohelistes värvides. Elaks Tartus oskaks aga paremini juhatada :)

Nagu ka varem mainiti siis kõige tähtsam on siiski silma-, kaela- ja näokaitse. Sall ja eriti just kvaliteetsed prillid on kõige tähtsamad.
Kiivri kohta nii palju, et alustades on 20-30 eurot peakatte eest palju (odavamaid kiivreid pole mina vähemalt leidnud) nii, et tavaline boonie hat või mingi beanie müts ajavad asja ära sest need on kas sul endal tõenäoliselt kapipõhjas olemas või saad need 5-10 euro eest.

Edu ;)

Offline Sv

  • Tavakasutaja
  • Posts: 302
    • View Profile
Re: Airsofti riided ja erinevad temperatuurid
« Reply #3 on: June 10, 2016, 12:52:37 »
Hästi mõistlik on kanda polüestrist riideid mis keha ligi on. Polüester juhib hästi niiskust kehalt eemale ja kuivab kiiremini kui näiteks puuvill. Eriti oluline on see talvel, sest higine särk naha vastas kuivades hakkab aurustuma ja laenab (varastab) selleks vajaliku energia lähimalt soojalt objektilt, ehk siis sinult.

Riided ei kaitse sind kuulide eest eriti, see pole riiete funktsioon.
147

Offline HotelVictor

  • Tavakasutaja
  • Posts: 164
    • View Profile
Re: Airsofti riided ja erinevad temperatuurid
« Reply #4 on: June 10, 2016, 15:35:49 »
Metsas ja meie airsofti mängukohtades põrgates võiks siiski lähtuda mõnest lihtsast põhimõttest. Nagu eelnevalt mainiti, ei ole riietus ainult kuulide eest kaitsmiseks..

Kui huvi on ja rahalised võimalused lubavad siis pärisvarustusega võiks sedasi olla:

Suvel väga palavaga:
Vestialune särk - eeldusel, et kannad vesti. T-särk ei ei kata/kaitse küünarnukke ega käsivarsi kui sa väikest söösta-katat teed või läbi võsa ragistad. Samuti põled sa ilmselt päikese käes pika päevaga ära ja sääsed pääsevad ebamugavalt lähedale. Valged käed on demaskeeriv ka, aga see vast ei olegi kõigile oluline. Sobib ka korralik second-hand / military surplus vormi jakk. Inglise, USA ja Saksa vorme liigub päris okei hinnaga ja need on head asjad. Eesti vormid väga palavaga minuarust kuigihästi ei tööta - liiga paksud on.
Vormipüksid/cargopüksid - lühkadel samad mured mis t-särgil. Odavad kiledressid reeglina teevad korraliku kasvuhoone püksi, äärmiselt ebameeldiv. Samuti kipuvad nad kiirelt rebenema, kui põlve rohkem maha panna. Vormipüksid või nö cargopüksid on hea variant - vastupidavad, tagavad vajaliku liikumisvabaduse ja kaitse ning lisataskud on hea lisa.
Suvised saapad - jalas võiksid olla saapad, sest tossude tallad on õhukesed ja meie mängualadel on igast metallkola ja auke kuhu oma hüppeliigest nihestada. Suvistel saabastel sääreosa võiks olla riidest. Sobivad ka kergemat tüüpi matkasaapad.
Kindad, müts, sall - soovitan isegi palavaga kanda. Ilma mütsita on jahedam, kuid päike tapab kiiresti. Ilma sallita/buffita on jahedam, kuid kuuliga kõrva või kõrisse saada muudab suhtumist kiirelt. Kindad peavad 100% olema, kaitsevad käsi kuulide eest (=sünnitusvalu) ja ka mängu ajal kätt maha pannes ei kraabi ära ja ehk ei pea teetanuseravile minema. Mütsina kasutan soojaga skautmütsi/kalamehemütsi, kaela kaitsen buffiga, kindad on õhukesed nahast peopesaga ja pika varrukaga sõdurikindad.

Kui on külm ja märg siis on niikuinii külm ja märg. Kubujussina on nõme põrgata ja pärast külmetad märja nahaga topelt. Külmaga sisuliselt samad riided mis soojaga, lisaks soe kiht (soe aluspesu, soe müts, soojem buff/sall, paksemad kindad, soojemad saapad, päris suure sajuga(miinusega on softshell või parka väga head. Üldiselt külmaga kehtb "kihtide" põhimõte riietumisel aktiivseks tegevuseks.

Mida kindlasti ei soovitaks on lühikesed riided, kitsamad teksad, kileriided, lahtised jalanõud..  üldiselt kasuta oma pead ja riietu vastavalt ilmale nii, et mugav oleks - eks ajapikku kogemusea oskad juba ise valida mida võtta ja mida jätta. Kui tegemist on pikemate mängudega sisi valmistu alati halvimaks ;) 

Offline Regin

  • Tavakasutaja
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Airsofti riided ja erinevad temperatuurid
« Reply #5 on: June 13, 2016, 12:02:07 »
Kui tartus on selliseid poode siis palun öelge.
Aitäh

Pikk 60, Militaarseiklus. Võid siin foorumis Haraldiga kontakteeruda ja uurida talt täpsemalt.

Odavamaid camo riideid (hiinakaid) võib päris tihti turult ka leida