Author Topic: Probleemid lahingualadega !  (Read 36706 times)

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Probleemid lahingualadega !
« Reply #15 on: August 13, 2018, 11:09:44 »
Ehk siis kui sul koduuks ei ole lukus ning ma sisse astun ja nurka situn siis see on täiesti okei? Keelumärke ju ei ole..
Nagu ma aru saan siis antud ala puhul oli lausa silt omaniku telefoni numbriga olemas, vaevalt see sinna niisama imetlemiseks pandud oli. Ma nagu ei mõista, millest selline vastumeelsus ala kooskõlastamise osas? See annab nii korraldajale kui mängijale kindlustunde ürituse osas.

Ei ole päris nii lihtne kui kirjeldad, ma ei hakka siia kopeerima seadusesätteid kuidas seadus soovitab käituda.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Probleemid lahingualadega !
« Reply #16 on: August 13, 2018, 11:10:41 »
Avaldan ka ühe inimese soovitusel sms´i 2 esimest lauset mille postituse algataja mulle saatis.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: Probleemid lahingualadega !
« Reply #17 on: August 13, 2018, 12:23:00 »
Ei ole päris nii lihtne kui kirjeldad, ma ei hakka siia kopeerima seadusesätteid kuidas seadus soovitab käituda.
No ma ei tea, kui sul on ala sissesõidul silt omaniku telefoni numbriga siis terve mõistus justkui ütleks, et enne nagu võiks helistada ja uurida, kas mängu korraldamine seal alal on okei..ja endiselt ei saa ma sellest kooskõlastamise vastumeelsusest aru.

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Probleemid lahingualadega !
« Reply #18 on: August 13, 2018, 12:57:04 »
Ei ole päris nii lihtne kui kirjeldad, ma ei hakka siia kopeerima seadusesätteid kuidas seadus soovitab käituda.
No ma ei tea, kui sul on ala sissesõidul silt omaniku telefoni numbriga siis terve mõistus justkui ütleks, et enne nagu võiks helistada ja uurida, kas mängu korraldamine seal alal on okei..ja endiselt ei saa ma sellest kooskõlastamise vastumeelsusest aru.

Kui millist ala too silt seal üldse tähistab, seal vedeleb ka RMK metsa tähistav silt mille keegi julmalt lihtsalt maha kiskunud kusagilt, et kust maalt seal algab sadamat haldava mtü maa ja kus on RMK mets? Löö lahti katastrikaart ja vaata seda pudru ja kapsaid seal ning proovi selgeks saada kellele mis kuulub kaardi järgi. Mis puutub teesse, siis ei ole seal keeldu sõita, vaata märki ja loe hoolega sinna kirjutatut, võid takistamatult sadamasse välja sõita ilma kuhugi helistamata, märgil on juttu telkimisest ja lõkke tegemisest.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline kuurberg

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 143
    • View Profile
    • AIRSOFTER.EE
Re: Probleemid lahingualadega !
« Reply #19 on: August 13, 2018, 13:31:22 »
Sissesõit omaniku loal ja number juures...
AIRSOFTER.EE
www.airsofter.ee

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: Probleemid lahingualadega !
« Reply #20 on: August 13, 2018, 13:33:23 »
Et kui kusagil kirjas ei ole, et konkreetselt "Airsofti mängimine keelatud!" siis järelikult võib seda seal teha?
Mul ausaltöeldes täiesti ükskõik teie omavahelisest isiklikust draamast (kes kelle järel luurab ja mis SMS-e keegi saadab) ja vaevalt see kedagi teist ka siit kotib. Proovi vahelduseks see draama kõrvale jätta ja suuremat pilti vaadata. '

Sa ikka saad aru kui palju sitta sa keerad selle "seadusest tulenevalt on mul õigus kõike teha" suhtumisega kogu airsofti kommuunile? Sa lähed seltskonnaga tuimalt kellegi eramaale ja hakkate seal pauguteid loopima ja plastikut külvama. Tore, et sa oskad riigiteatajas ringi uurida ja värki aga kas sa arvad, et mõnda maaomanikku see üldse huvitab? Äkki läheb tõesti õnneks ja maaomanik ei avasta teid enne mängu lõppu, tore eks. Aga kas sa reaalselt arvad, et peale sellist käitumist on kellelgi, kes tahab asju mõistlikult ajada, tulevikus võimalik ala omanikuga läbi rääkida ja selle kasutamiseks luba saada? Vaevalt küll..Sellise isetegemise ja "seadusest tulenevalt on mul õigus kõike teha" suhtumise pärast jääbki kõigil alasi, kus korraldada ja mängida, järjest vähemaks.

Ja mõtle nüüd enda mängude peale, kõik need ümberpaiknemised, maaomanike ja erinevate ametkondadega sekeldused erinevate mängude jooksul ning üleüldse kogu see teema siin oleks olemata olnud, kui sa oleks võtnud  selle 20 min ja teinud ära eeltöö ning kooskõlastanud tegevuse alade omanike/haldajatega...

Edit: See pilt üleval ütleb rohkem kui tuhat sõna..
« Last Edit: August 13, 2018, 13:38:29 by zaG »

Offline silkL

  • Tavakasutaja
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: Probleemid lahingualadega !
« Reply #21 on: August 13, 2018, 14:16:15 »
Arvestades, et airsoft on igas seaduslikus mõttes (hetkel veel õnneks) hall ala, ei tule seadustega "...mul on õigus, kuna X seadus ütleb, et tohin viibida"  loopimine kasuks. Muidu reguleeritakse seda varsti nii, et hobiga tegelemine kõvasti raskendatud on (siin foorumis seda seaduste teemat juba arutatut, ja see teema on erinevate osapoolte vahel ka praegu jooksvalt üleval, eks millalgi/kunagi midagi reguleeritakse niikuinii, loodame, et mitte halvemuse suunas). Lisaks niisama alal viibimisel ja pallimängul ja airsofti mängul on vahe sees (alale jääb pärast tuhandeid plastikkuule, kui ei kasutata biolagunevaid, lisaks veel pürotehnika jäätmed, mida kõike pole võimalik ära korjat= juppideks lastud). Kuna eeldame, et asi liigub ametlikumas suunas, pole ju praegu minu arust mõistlik eelnevalt maa omanikega sildu põletada, kuna tulevikus, kui on soovi ametlikult teha, saadavad nad seepeale otse pikalt. Lisaks meie kommuunile pole vaja negatiivset meediakaja, kui tahame selle hobiga samamoodi jätkata.

paappartel

  • Guest
Re: Probleemid lahingualadega !
« Reply #22 on: August 13, 2018, 14:51:01 »
Eestlase lemmiktoit on ikka teine Eestlane

Offline speedy gonzales

  • Tavakasutaja
  • Posts: 208
  • 595
    • View Profile
Re: Probleemid lahingualadega !
« Reply #23 on: August 13, 2018, 14:56:45 »
Oodake, kuni õigete/viitsijate inimeste otsa komistate, kes mingi petitsiooni/avaliku pöördumise teele saadavad ja saame kõik koos kuskil laulukooris või heegeldamises koos käia.

Minu ettepanek on luua range eel-modereerimine kõigile ürituste teemadele või luua white-list adekvaatsetele korraldajatele, kuhu satub vaid kokkulepitud standardi läbimisel.

Korraldajad on meie ala esindajad ja peavad suutma vastutada vajadusel enda ja mängijate tegevuse eest millegi enamaga, kui "ei meeldi-ära tule".

Mis puudutab neid sõnumeid ja muud draamat, siis kas endal pole piinlik sellisega tegeleda? Selline suhtumine näitab, milline spetsialist see teema algataja ka on.

Minu viis kopikat.


Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Probleemid lahingualadega !
« Reply #24 on: August 13, 2018, 15:12:53 »
Et kui kusagil kirjas ei ole, et konkreetselt "Airsofti mängimine keelatud!" siis järelikult võib seda seal teha?
Mul ausaltöeldes täiesti ükskõik teie omavahelisest isiklikust draamast (kes kelle järel luurab ja mis SMS-e keegi saadab) ja vaevalt see kedagi teist ka siit kotib. Proovi vahelduseks see draama kõrvale jätta ja suuremat pilti vaadata. '

Sa ikka saad aru kui palju sitta sa keerad selle "seadusest tulenevalt on mul õigus kõike teha" suhtumisega kogu airsofti kommuunile? Sa lähed seltskonnaga tuimalt kellegi eramaale ja hakkate seal pauguteid loopima ja plastikut külvama. Tore, et sa oskad riigiteatajas ringi uurida ja värki aga kas sa arvad, et mõnda maaomanikku see üldse huvitab? Äkki läheb tõesti õnneks ja maaomanik ei avasta teid enne mängu lõppu, tore eks. Aga kas sa reaalselt arvad, et peale sellist käitumist on kellelgi, kes tahab asju mõistlikult ajada, tulevikus võimalik ala omanikuga läbi rääkida ja selle kasutamiseks luba saada? Vaevalt küll..Sellise isetegemise ja "seadusest tulenevalt on mul õigus kõike teha" suhtumise pärast jääbki kõigil alasi, kus korraldada ja mängida, järjest vähemaks.

Ja mõtle nüüd enda mängude peale, kõik need ümberpaiknemised, maaomanike ja erinevate ametkondadega sekeldused erinevate mängude jooksul ning üleüldse kogu see teema siin oleks olemata olnud, kui sa oleks võtnud  selle 20 min ja teinud ära eeltöö ning kooskõlastanud tegevuse alade omanike/haldajatega...

Edit: See pilt üleval ütleb rohkem kui tuhat sõna..

F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: Probleemid lahingualadega !
« Reply #25 on: August 13, 2018, 20:55:01 »
RMK aladel peaks ilmselt ka biolagunevat moona kasutama. Tehniliselt võttes saab paari kilo bbde eest ka RMK kena reostamise trahvi väänata. Seega ei ole päris nõus, et meie hobi heegeldamise, laulmise või pallimänguga samasse katergooriasse läheks. Mingi mõju jääb kindlasti maha ja isegi biolagunevate bbde puhul aastaks-paariks.

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Probleemid lahingualadega !
« Reply #26 on: August 13, 2018, 21:10:16 »
RMK aladel peaks ilmselt ka biolagunevat moona kasutama. Tehniliselt võttes saab paari kilo bbde eest ka RMK kena reostamise trahvi väänata. Seega ei ole päris nõus, et meie hobi heegeldamise, laulmise või pallimänguga samasse katergooriasse läheks. Mingi mõju jääb kindlasti maha ja isegi biolagunevate bbde puhul aastaks-paariks.

V.A.L. Airsofti mäng Rutu alal Rmk metsas kui meelde tuletada oli biolagunevate BB´ga, samas oli veel Viiking Grupp ajal ühel teatud seltskonnal sõrad vastu igasugusele biomoonale ja sooviti mingit eriti kallist moona mistõttu tollal planeeritud stsenaarium käiku ei läinud, aga see selleks. Igal juhul täiesti nõus, et olgu see RMK ala või mingi eraala, siis võiks kasutuses olla biomoon, eriti veel kui on ala kus pole aastaid tavalist plastikut külvatud.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline softair.ee

  • Tavakasutaja
  • Posts: 63
  • Airsoft varustuse rent ja müük
    • View Profile
Re: Probleemid lahingualadega !
« Reply #27 on: August 13, 2018, 21:35:27 »
Vahva on näha, et ventikas on jälle käima tõmmatud ja paska lendab mõnuga igas suunas :D

PS! Kui edaspidi on vaja kellelgi abi mõne ala omaniku tuvastamiseks siis võib vabalt minu poole pöörduda.
Lepime siis edaspidi mänguala kasutamise osas omanikega ikka kokku ja davaite budem zit druzno :)

Offline Beivo

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 308
    • View Profile
Re: Probleemid lahingualadega !
« Reply #28 on: August 14, 2018, 22:13:36 »
Antsu arust on see mõttetu skandaal.Minu arust vajalik arutelu.Tegime ka eelnevalt mänge aladel kus meil ei olnud luba selleks antud.Tekivadki sellised olukorrad nagu Põimal ja Haral.Keset mängu ilmub omanik välja ja katkestab ürituse.Just sellepärast on vajalik teada anda, et kavatsed sellise üritusega sellele alale tulla.
Minu arust on selline olukord äärmiselt piinlik oma kohaletulnud mängijate ees kellelt sa ka tasu küsid ,kui ka ala omaniku ees.
Kokkuvõtteks:Hetkel on alad kus me saame mängida ilma et meid keegi sealt ära ajaks või peaks kartma et keegi äkki nö TULEB!
Hea suhtumise korral saame seal veel kes teab kui kaua mängida.Olen poolt et kasutada seda aega siis ära niikauaks kuni meil neid alasid on.
Arvan et pole õige minna ükskõik kuhu,ruttu oma mäng ära teha,praht maha jätta ja minema minna.Ja kui õnneks läheb siis saab vbl kuu aja pärast saame seal uuesti seal mängida.



Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Probleemid lahingualadega !
« Reply #29 on: August 15, 2018, 00:40:39 »
Antsu arust on see mõttetu skandaal.Minu arust vajalik arutelu.Tegime ka eelnevalt mänge aladel kus meil ei olnud luba selleks antud.Tekivadki sellised olukorrad nagu Põimal ja Haral.Keset mängu ilmub omanik välja ja katkestab ürituse.Just sellepärast on vajalik teada anda, et kavatsed sellise üritusega sellele alale tulla.
Minu arust on selline olukord äärmiselt piinlik oma kohaletulnud mängijate ees kellelt sa ka tasu küsid ,kui ka ala omaniku ees.
Kokkuvõtteks:Hetkel on alad kus me saame mängida ilma et meid keegi sealt ära ajaks või peaks kartma et keegi äkki nö TULEB!
Hea suhtumise korral saame seal veel kes teab kui kaua mängida.Olen poolt et kasutada seda aega siis ära niikauaks kuni meil neid alasid on.
Arvan et pole õige minna ükskõik kuhu,ruttu oma mäng ära teha,praht maha jätta ja minema minna.Ja kui õnneks läheb siis saab vbl kuu aja pärast saame seal uuesti seal mängida.

Ole aus ja tunnista, et esiti sa kaebasid nii nagu ka telefoni kõnes ja sms´s seda teha lubasid, samas kus oli sinu kaebus Harale siis kui vägagi värskelt seal keegi mängimas käis ja actimel´i pudelitega granaate laiali loopis Haral? Siin ei ole tegu mingi aruteluga beivo, vaid sinu tahtliku katsega keerata käru, kuid see sul ei õnnestu kuidagi. Mul pole sinu haletsust vaja, mul läheb päris hästi, olen piisavalt kiire ja paindlik, et igasugustele sinu katsetele reageerida ning muuta oma plaane, et mängijad ei peaks pettuma ning saaks ikkagi mängida. Loomulikult oled sa unustanud oma privaatsõnumi facebookis mis pulbitses vihast kus sa lausa nõudsid, et lõpetaksin korraldamise ja üldse airsoftist udu tõmbaksin ehk lõpetaksin airsofti mängimise ja lubasid juba siis vastavad meetmed kasutusele võtta. Sinu sms räägib enda eest kus sa selge sõnaga ütled, et ma pole oodatud sinna piirkonda, kuid eksid rängalt, sest mängijaid sealt piirkonnast käib minu mängudel palju ja just seepärast sai taaskord korraldatud mänge vanadel tuttavatel aladel nagu ka varem. Mis puutub lubadesse, kas sa beivo oled Valgumarja omaniku Hispaaniast kätte saanud ning saad esitada kirjaliku loa, et seal mängida võid või teed sa siiski täpselt sama mida minagi, ainult et sa seda mainida ei taha? Ennem kui sa kivi teise pihta viskad, vaata, et sa ikka isegi puhas poiss oleksid. Ma sügavalt kahtlen, et sul endal on mingeid kirjalikke lube alade omanikega kus oma mänge korraldad, seega mida sa skandaalitsed, samas, minugi poolest skandaalitse terviseks, see on sinu tervis ja närvid mis lõppeks kannatavad mitte minu omad, mina teen mänge rahulikult edasi püüdes pakkuda mängijatele üha paremat mängu kogemust, sina aga jätka ikka rünnakuid samas vaimus edasi, edu sulle, sest ennekõike keerad sa käru iseendale mitte mulle, sest mind sinu skandaalitsemine ei mõjuta mitte kuidagi ja rohkem ma ka eriti sinuga siin vaielda ei viitsi, sest see on mõttetu ja ei vii mitte kuhugi.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!