Author Topic: auto snaiper?  (Read 4581 times)

Offline Taavipoiss

  • Tavakasutaja
  • Posts: 9
    • View Profile
auto snaiper?
« on: February 26, 2015, 23:01:09 »
Mida arvate ideest tuunida edf m16-st 150m/s laskev snaiper. Kas auto snaiprid on ültse môttekad?

Offline Anton12

  • Tavakasutaja
  • Posts: 146
    • View Profile
Re: auto snaiper?
« Reply #1 on: February 26, 2015, 23:11:52 »
 150m/s-i pealt peab olema juba üksiklaskude peal.
****

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: auto snaiper?
« Reply #2 on: February 27, 2015, 08:29:03 »
150m/s full auto relv on kuulipilduja. Ehk siis sellise snaipri võid teha, täpsustoru installida, optika peale panna jne, aga alus peab olema M60, Mk43 vms relv, mis on reaalelus kuulipildujana tuntud. Ja raskemat moona kui 0.30 ei tohi kasutada.

« Last Edit: February 27, 2015, 08:35:17 by AndrusK »

Offline andreas

  • Tavakasutaja
  • Posts: 171
    • View Profile
Re: auto snaiper?
« Reply #3 on: February 27, 2015, 10:37:37 »
Quote
Ja raskemat moona kui 0.30 ei tohi kasutada.

Eesti softireeglite kohaselt energiat džaulides (J) ei mõõdeta, seega kuuliraskuse piirangut pole, põhiline, et 0.2g kuuliga ei ületaks etteantud maksimaalset vlk, antud juhul siis 150m/s +-5m/s kõikumisega.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: auto snaiper?
« Reply #4 on: February 27, 2015, 11:00:18 »
Quote
Ja raskemat moona kui 0.30 ei tohi kasutada.

Eesti softireeglite kohaselt energiat džaulides (J) ei mõõdeta, seega kuuliraskuse piirangut pole, põhiline, et 0.2g kuuliga ei ületaks etteantud maksimaalset vlk, antud juhul siis 150m/s +-5m/s kõikumisega.

Ok, my bad, ma juba elan BW maailmas, seal ka SA snaipril max kuuli raskus 0.3 lubatud.

Aga üldiselt, kuigi seda Eesti reeglites ei rõhutata, kuuli eneriagaga oleks mõistlik siiski arvestada, kuna muljal maailmas seda tehakse. Mul ei ole mingi probleem teha relva, mis 0.2 kuuli laseb 150m/s, aga 0.4 kuuli laseb samasuure energiaga nagu on 0.2 kuulil, mis lendab 170m/s. Lihtsalt kolb peab raske olema. Aga, kas selle peale peaks aplodeerima, kui ma sellise relvaga mängule tulen?
« Last Edit: February 27, 2015, 11:29:52 by AndrusK »

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: auto snaiper?
« Reply #5 on: February 27, 2015, 11:38:46 »
Quote
Ja raskemat moona kui 0.30 ei tohi kasutada.

Eesti softireeglite kohaselt energiat džaulides (J) ei mõõdeta, seega kuuliraskuse piirangut pole, põhiline, et 0.2g kuuliga ei ületaks etteantud maksimaalset vlk, antud juhul siis 150m/s +-5m/s kõikumisega.

Ok, my bad, ma juba elan BW maailmas, seal ka SA snaipril max kuuli raskus 0.3 lubatud.

Aga üldiselt, kuigi seda Eesti reeglites ei rõhutata, kuuli eneriagaga oleks mõistlik siiski arvestada, kuna muljal maailmas seda tehakse. Mul ei ole mingi probleem teha relva, mis 0.2 kuuli laseb 150m/s, aga 0.4 kuuli laseb samasuure energiaga nagu on 0.2 kuulil, mis lendab 170m/s. Lihtsalt kolb peab raske olema. Aga, kas selle peale peaks aplodeerima, kui ma sellise relvaga mängule tulen?


Mis asi on BW?
Energia järgi arvutamine on kindlasti mõistlik, aga praeguse kultuuri järgi, kus üldse kronomine on harv nähtus, siis hakata seda veel peeneks ajama....

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: auto snaiper?
« Reply #6 on: February 27, 2015, 12:08:21 »
BW on Border War, Tsehhis organiseeritav milsim event: http://borderwar.cz/sites/skylance.php

Aga jah, reeglid on olulised siis, kui rahvas on millegi suhtes eriarvamusel.
Kui rahvas ikkagi vaatab tuunimisel kuuli enegiat ka, siis pole seda vast vaja spetsiaalselt rõhutada, aga kui keegi on oma arust kaval ning nuputab JOKK skeeme, et saada "unfair advantage", siis võib-olla peaks. Ma ei väida et keegi seda teeb, aga kui peeti vajalikuks rõhutada, et Eesti reeglid kuuli energiat EI reguleeri, siis see pole vist päris see, mida reeglite loojad silmas pidasid.

« Last Edit: February 27, 2015, 12:37:31 by AndrusK »