Author Topic: ise lahing korraldada  (Read 160684 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Lohusalu pansionaat
« Reply #150 on: December 14, 2018, 08:28:59 »
Kolm kohta on veel vaba homsele Lohusalu pansionaadi mängule. Kestab 5 tundi (11-16), II-kordne liigendustega maja ja metsaala, mängumaks 15 eur läheb ala omanikule, praeguse seisuga on meid 22. Kui soovid osaleda, siis kirjuta mulle ja saadan täpsemad andmed.
margus1701@hotmail.com

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Lohusalu kokkuvõte
« Reply #151 on: December 16, 2018, 15:06:31 »
Palju tänu korraldajale kutsumast kinnisele mängule!!!, ja et lubas kaasa võtta airsoftereid ka siit foorumist!!!

Natuke pilte:
https://1drv.ms/f/s!Au_wTv7WhKqSkFJ_RaYfECAQQ3TL

Pansionaadi ette jõudes tundus olema väike 2 kordne ehitis, aga sees eksisin ära.

Võttis aega harjuda ja orienteeruda paljude liigendustega kompleksis. Kahes suunas on maja ligi 100m pikk, lisaks mitu erinavat ruumide kompleksi, endise söökla, kino ja saunakompleksiga. Enamus ruumidesse sai sisse ja kasutada salajasi laskekohti ka rõdudelt. Me ei mänginud kogu hoones. Seal saab julgelt ka suurema seltskonnaga mängida, kui lisaks kogu metsa ala ja hoonete ala kasutada.

Korraldaja oli vedanud voolu pikkade juhtmetega paljudesse ruumidesse, riietusruumis ka soojendus sees. Kogu välialal oli piiratud hoiatuslintidega ja siltidega. See kõik nõudis pikka eeltööd.

Eks majades leidub ka selliseid kohti, kus osapooled jooksevad vastastikku kinni ja raske edasi saada, aga õnneks oli päris palju võimalusi kasutada erinevaid käike ja koridore ning väli ala.

Viimased mängud tegime päris hämaras metsa alal, siis sain lõpuks naha päris kuumaks.

Minu jaoks ootamatum juhtum oli kui puhastasin tube ja põrandal pikali heas varituses (kõigest 2m kauguel) sihtis mind kena noor tütarlaps. Ma poleks ilmselt jõudnud relvatoru allapoole suunata ja ...
Mind päästis see, et Temakese relval kukkus salv alt ära kui ta päästikule vajutas, naljakam kui filmis. Muidugi ei hakanud ma teda kuulidega hukkama vaid viisakate sõnadega ja tänasin kõige kõrgemat.
Lähidistantsidel saadi seal kindlasti palju täppe juurde...   

Hea on teada, et meil ikka veel jagub mängu kohti.
Loodetavasti saab seal veel mängida...

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Elu kallidus
« Reply #152 on: January 15, 2019, 14:56:34 »
Elu kallidus ja kallinemine ning mõtteid airsoftist:

Ebameeldiv teema mängijatele, aga parem läbi arutada.

2016a lõpus otsustasid suuremad korraldajad tõsta mängumaksu ja tehti ka minule selgeks ning nii ma tõstsin mängumaksu alates 2017aastast viiele eurole. Seni oli mängumaks 1 kuni 3 eurot.
Mäletan tuliseid vaidlusi sisefoorumis, aga harjuti ja mängitakse ikkagi edasi.

Eelmise aasta lõpus  küsis üks korraldaja härra, et miks ei tõuse mängumaks? Mainisin seda teemat teisele korraldajale, kes tegi omade seas küsitluse. Üks korraldaja oli vastu kuna see temale hobi ja pole sissetulek, enamus mängijaid olid pooldanud. Kui nüüd uuest aastast tõstis üks korraldaja mängumaksu, siis mainisin ühes sisefoorumis sellise vihjena: et kas minna kaasa hinnatõusuga või mitte.

Osssajuuuuudas, mis siis juhtus, ma pole varem näinud, et osatakse oma telefonis nii kiirelt toksida, tulistati täiega, vahet pidamata, see portaal hõõgus kuumusest. Minu pärast vist peatati auto või tehti töö paus või peatus pereelu ja tulistati kohe hingest...

Mis siis olid VASTUARGUMENDID:

1) MINU KORRALDUSE  KVALITEET  EI  VASTA  HINNATÕUSULE:
See on hea kui mind aegajalt pilvedest maale tuuakse ja tõde teada saan, see paneb vahest pingutama. 
Head inimesed, kui piima/või hind tõusis, kas kvaliteet ka siis tõusis? Kui juuksuris või auto remondis hinnad tõusid, kas kvaliteet ka tõusis? Kui enamus/kõik teenused koguaeg tõusevad, kas siis kvaliteet tõusis?

Tooraine kallinemine  paneb kõiki hindu tõstma.
Kui korraldaja tooraine (söök, kütus, eluase, kõik teenused) kallineb, mis siis tema peab tegema...

1.1) MINU  KORRALDUSE  KVALITEET:
Head inimesed, selgitan minu olemust siin airsoftis:
Kui siin foorumis oli teema „Miks me mängime ainult Männikul ja Sõjamäel“, siis tahtsin endale selgeks teha, et kas tõesti pole rohkem alasid.

Käisin silmad lahti, kui ukselt saadeti minema, siis „ronisin aknast sisse“, enamus muidugi saatsid mu pikalt.
Jätkasin sihikindlalt ja täitsin oma soovi ning nüüd saan mängida erinevatel aladel.

Kuna turu olukord võimaldas, siis kaasasin ka teisi mängudele, tehes võimalikult lihtsaid stsenaariume. Vahest katsetasin ka keerukama sisuga mänge, aga praktika näitab, siis ei saa ise mängida vaid on vaja teha mängu ajal koguaeg selgitustööd, kuna ei viitsita lugeda stsenaariumi ja briifingul on kuulmismeel hajali. Sellepärast pole mõtet minult oodata mingit kvaliteet sisuga mänge. Minu missioon siin on: mängida võimalikult erinevates kohtades ja kaasata ka teisi mängijaid, sest üksi ju igav mängida.

Ja kui alustasin mängude korraldust, siis foorumis küsisin, et kas erinevalt enamustest võin korraldajana ise ka mängida, vastuväiteid ei tulnud.


2) ÜHE VASTUVÄIDE, ET TEEB ISE ÜLDSUSELE TASUTA MÄNGE:
Aga kus on need tasuta mängud ja tasuta korraldajad?
Sama lubati ka eelneval korral,  ootan 2017a algusest saati...
Kui väike seltskond läheb metsa alla omaniku loata mängima, kas see on korraldus?

Kui turu hind langeb, siis muidugi langetan ka mina hinda... Seni on aga avalikul turul ainult tasulised mängud.

3)  VASTUTUS:
Et korralaja ju ei vastuta millegiga:
Tee lihtne katse endaga, aja kokku mõned inimesed, korralda kasvõi malemäng. Kui keegi juhuslikult kukub või mis iganes trauma saab oma vea pärast, siis mõistlik inimene muidugi ei tule Sind süüdistama, aga mis tunne Sinule hinge jääb, et Sinu korraldatud üritusel juhtus....
Kas see pole vastutus?

Jah, mängumaksuga on raske hinnata korraldaja vastutust. Meie hobi hõlmab paraku kohati tervise või eluohtlikke alasid. Kas korraldajal pole siis vastutust kui ta püüab mängijatele head ja korraldab neile mängu. Kui midagi kellegiga juhtub, kelle poole pöördub politsei/kiirabi, kas see pole vastutus... See moraalne vastutus on igati kallim igast materiaalsest vastutusest!!!
Aga sellest ei saa enne aru kui ise midagi korraldad.

4) MAIUSTUSED / PIRUKAD:
Pigem jätku ma maiustused ja tee ära, aga mängumaksu pole mõtet tõsta.
Seda viga ma ei tee.

Need mängijad kes on harjunud lühikest aega mängima, neil muidugi suva. Aga need kes soovivad pikemalt (alates 2 tunnist) mängida, nendest päris paljud on tulnud tänama, et soe jook ja maiustus andis energia ja mängutahte tagasi. Sama ka minul, aitab soe jook ja maius energia tagasi.
Ma pole veel pirukaid pakkunud, aga minumeelest aitab ka rasvane pirukas energia taastada.

Ja eraldi teema on söögipausi pikkus, kui paus venib pikemaks kui 15 min, siis kiputakse maha jahtuma ja käega lööma.
Mina soovitan pausid võimalikult lühikesed teha ja kel vähegi võimalik, vahetage pausil kuivad riided selga, vähemalt ülemised riided ja teil tuleb mänguisu tagasi.

5) KAHJU ET POLE ENAM VANU HÄID KORRALDAJAID HEADE MÄNGUDEGA:
Küsige mõnelt healt endiselt korraldajalt, et miks nad enam ei tee mänge...
Mina olen aru saanud, et põhiline põhjus ongi see virisemine, et ei osata rõõmu tunda mängust vaid ainult otsitaksegi vigu ja virisevad. Täitsa mõistan neid ja mul on sellest väga kahju.

Järgi ongi jäänud need korraldajad kes viitsivad edasi raiuda ja kes on oma hinge kasvatanud „kilbi“. Kui virisemine jätkub, ei tea kaua needki korraldajad viitsivad edasi raiuda...

__________________________________________________________________________

LÕPETUSEKS:

Kuni 2016a lõpuni tegin mänge ainult entusiasmist ja mängutahtest, alates 2017a mängumaksu hinnatõus on aga lisa motivatsioonina, mis võimaldab lisa teenida.

Mõelgem, kas me tahame korraldajaid juurde. Kui palju meil on neid, kes teevad meile mänge ainult entusiasmist, keda raha ei huvita, kus nad on?
Või mõtleme selles suunas, kuidas motiveerida uusi korraldjaid juurde tulema, aga millega me neid motiveerime...

Kas ma lähen kohe mängumaksu tõusuga kaasa, ei tea, vaatan mis turg teeb...
__________________________________________________________________________

Õnneks tuleb virisemise vahelt ka palju kasulikku teavet.
Arutelus leidub ehk tõde, seega on minule sellised infovahetused igati teretulnud, parema airsofti nimel...
« Last Edit: January 15, 2019, 15:02:04 by Margus »

Offline markko

  • Tavakasutaja
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #153 on: January 15, 2019, 18:33:49 »
Kuidagi vaikne on siin, oleme vaikselt edasi ja maksame tavaliste pühapäeva mängudele ainult peale?
Lihtsad pühapäevased mängud kus mängime kaitse-rünne ja tavalisi lipumänge ja maksame selle eest juba 7-10€, isiklikult arvan, et seda on natuke palju, lisaks arvestades seda, et mängud kestavad 11-15:30 ja selle aja sees teeme veel pausi ja mugime.

Jätke ära need maiustused ja tähtsusetud stsenaariumid, lihtsa mängu puhul ei anna need nüüd küll mingit kvaliteeti juurde.
Olen täiesti teadlik, et osadel aladel soovivad omanikud oma osa saada ja selle eest on kindlasti õigustatud tasu maksta, lisaks ka hästi korraldatud pikemate mängude eest olen valmis ka rohkem maksma kui 7-10€.
« Last Edit: January 17, 2019, 21:38:21 by markko »

Offline Light

  • Tavakasutaja
  • Posts: 106
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #154 on: January 15, 2019, 20:19:12 »
Ammu on tekkinud arusaam, et eks neid mänge korraldataksegi puhtalt tulu teenimise eesmärgil. Iga nv mäng - kerge poole päevaga 100 tasku pista pole ju paha? Olenevalt inimeste arvust ja mängumaksust vast rohkemgi.


Tegelikult pole mul isiklikult mängumaksu vastu midagi - ainuüksi seepärast, et keegi on ajanud välja ala kus mängida. Minu asi aind kohale tulla ja raha näppu visata ning platsile joosta.

Aga tõesti kohati tundub veider, et iga suvaline pühapäeva mäng on 7-10E...


Niiviisi maksu tõstes ehk suretamegi softi välja? Noortele on see 10.- juba täiesti arvestatav summa. Jäädaksegi koju CsGO'd taguma..

Nagu mainisin, et ise ei jäta mängule tulemata selle 7-10E pärast..aga kindlasti paneb rohkem valima kuhu ja millisele mängule minna.








Offline taktik (Heiki)

  • Tavakasutaja
  • Posts: 362
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #155 on: January 15, 2019, 21:22:13 »
Kui keegi tunneb,et vaja hinda tõsta siis võib seda vabalt teha. Eks piiride kompamine on täiesti normaalne tegevus. Samas kartelli kokkulepe on karistatav eestis. Ütlen ausalt,et kui tahan mängule tulla siis juba valin kuhu tulla ,sest mulle meeldiks oma poisse kaasa võtta. Kuid osalustasu, sõit,kulutarbed,söök päevaks ja snäkk mängule on tegelikult juba mõnemehe päevapalk. Ja suvalisele mängule jätan pigem minemata. Muidugi on vahel ka erandeid. On ka juhuseid olnud kus kohalik noor tahaks tulla kuid on pidanud loobuma,sest väidetavalt hetkel pappi pole.

Offline silkL

  • Tavakasutaja
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #156 on: January 15, 2019, 21:31:22 »
Nõustun eelmainitud kommentaaridega, 10 euri tavalise pühapäeva mängu eest on liiga palju, 5 eur, selline sümboolne tasu on mõistlik. Ja kui on jah suletud ala ja omanik
tahab nutsu saada, siis on ka põhjendatud vastava suurusega summa kogumine, kuid see sõltub siis täpsemalt juba ala omaniku nõutud summast. Pühapäeva mängude puhul, arvestades, et siin suurte hooaja avamis/lõpumängude tasud, kus on 300+ inimest, on hind 10 euri, ei ole nagu võrdne bang for buck. Ja tahes tahtmata, alati võrreldakse makstud summa ja kvaliteedisuhet. Lisaks jah, kui siin nooremad mängijad otsivad relvi alla 100 eur, siis 10% tal ostetud relvast mõnetunnise mängu maksuks maksta käib kindlasti neile vastukarva.

Lisaks paari punkti kohta, Elukallidus ei tõuse 1-3 aastaga 100%, nagu mängumaksu tõusu puhul 5 eurolt 10nele oleks. Maiustused- ma arvan, et iga inimene on võimeline hindama ise, kas ta tahab midagi näksida 2;3 või 5 tundi kestval mängul ja on võimeline ise paar batooni/snickersti vms kaasa võtma. Praegu kui on olnud tee ja küpsised selle 5 eurise mängumaksu sees, on see olnud jah positiivne, kuid usun, et mitte keegi ei tunneks nii palju sellest puudust, kui mängumaksu samaks jäämisel selline asi ära kaoks.

Ega lõppude lõpuks on antud teenuse puhul ikkagi pakkumine ja nõudlus, kui korraldaja tahab, paneb ta oma mängumaksuks 10 eur niikuinii, ja kui mängijatele see ei sobi, siis kannatab lihtsalt antud mängupäev, kuna potentsiaalselt oleks võinud mängijaid olla  märgatavalt rohkem ja edaspidi lihtsalt selle korraldaja mängud kuivavad kokku. Pärnu poisid minu arust teevadki nii, et lepitakse aeg ja koht kokku ja tullakse mängitakse koos, tasuta, ja arvan, et kui siin kandis see raha teema suureks probleemiks kujuneb, hakatakse varem või hiljem samamoodi koos käima. Eelnevalt mõned aastad tagasi ju pühap. mängud nii olidki, tuldi kokku, tehti kaitse-rünnak mänge ja vsjo koju tagasi ja tasuta ei olnud korraldajat ega kedagi ja sai hakkama. Rahaliste mängude eest saigi stsenaariumit koos prinditud, kiletatud kaartide ja ülesannetega, pikalt orgunnitud mäng, kus palju osavõtjaid jne, nt. huvitavatel või suletud aladel, kus tavaliselt mängida ei saanud jne, lisaraha eest embleemid jms nänn.

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #157 on: January 15, 2019, 21:45:16 »
Eks see liigne raha teenimisele orienteeritus väljendub lõpuks ka kvaliteedis..elust enesest palju sündmusi ja asju, mis tänu sellele tuksi keeratud.

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #158 on: January 15, 2019, 23:30:45 »
Nõustun enamjaolt eelnevatega. Me klubiga mängime üle nädala ja tasuta...nagu pärnakad.Hetkel ma ei tunne,et 5 euro eest on midagi enam tehtud.Kommid ,tee ning vesi....sry selle suudan ka ise kaasa võtta .Kas selleks peaks ma maksma,et keegi paneks kuhugi lipu ülesse ja ütleb,et seda rünnake.
Asi ei ole rahas..... vaid selles....mida pakutakse!


Edu korraldajatele!

Offline militaarseiklus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 340
  • Sinu elu seiklus!
    • View Profile
    • Militaarseiklus
Re: ise lahing korraldada
« Reply #159 on: January 16, 2019, 01:40:25 »
Tean sisetunde järgi et ei tohiks kirjutada aga teen seda kahjuks siiski :)
Arvan et tänu mängumaksule on viimastel aastatel tulnud juurde häid ja seadusi järgivaid mängukorraldajaid üle eesti.
Alles mõned aastad tagasi oli olukord kus heal juhul toimus 1 üritus kuus. Tihti tuuakse näiteid et hobi on kallivõitu,arvan et nii hull ka olukord ei ole.
Tegeleme palju noortega ja väga tihti kulutatakse lapsevanemate poolt meeletuid summasid varustusele ja relvadele ( kindlasti mitte kogu eestis ).
Valiku kuhu ja kui palju raha kulutada teevad mängijad ise ( jalgrattasport, autosport,kaitseliit, jne :).
Tänu mängumaksule pingutavad tõsised korraldajad uute alade otsimise ja lubade hankimisega ilmselt rohkem, et saada mängjaid juurde.
Siin foorumis on õnneks kohe näha kes korraldab ürituse ja mis on õiglane hind ( ajalugu, tagasiside, jne. ).

Soovin kõigile korraldajatele õiglast tasu ja jõudu!
Airsofti siselasketiir & linnalahingu rada
Männiku Tee 106, Tallinn

Offline Raiko

  • Tavakasutaja
  • Posts: 181
    • View Profile
    • Instagram
Re: ise lahing korraldada
« Reply #160 on: January 16, 2019, 09:24:56 »
Kuni 10e mõnusa mängupäeva eest pole palju. Eelmine postitus ütleb kõik.

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #161 on: January 16, 2019, 09:25:58 »
Kuna ma Tartus tunnen puudust pühapäevastest mängudest, siis olen silma peal hoidnud Tartus või väga Tartu lähedal olevatel aladel või siseruumidel. Mitte äriliselt kasu teenimise eesmärgil, vaid et asi majandaks end kuludega nulli. No lihtsalt ei ole selliseid alasid pakkumises, et 5 eur osalustasuga, et isegi ligilähedaselt nulli jääks, kui kord nädalas mäng teha.

Offline markko

  • Tavakasutaja
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #162 on: January 16, 2019, 09:56:59 »
Kuni 10e mõnusa mängupäeva eest pole palju. Eelmine postitus ütleb kõik.

Ja mida üks mõnus mängupäev pakkuda võiks? Künka otsas lipu hõivamist ja piruka nosimist?
Küsimus ongi mida me pühapäevasel 4h kestval metsamängul selle summa eest nii erilist saame?
Jah kui on tegemist pikema 12-24h mänguga mis on eelnevalt korralikult läbi mõeldud ja korraldatud on see summa täiesti õigustatud.

Ja sisesaalid on täiesti teine teema, nende haldajad küsigu täpselt nii palju kui õigeks peavad.

Offline Valle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 337
  • nucleo
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #163 on: January 16, 2019, 10:08:11 »
Alles mõni aeg tagasi oli arutelu spetsiaalsete airsoftimiseks mõeldud alade loomise ja pidamise võimalikkusest. Aeg oli selline, et osad mängud toimusid tasuta ning osadel küsiti mõni sümboolne Euro tasuks. Tõdeti, et kuni mängijad ei ole nõus rohkem maksma, ei tule ka meile selliseid alasid.

Nüüd on asjad muutunud ning enamasti tuleb ikka vähemalt 5 Eurot välja käia, mängijad on sellega juba harjunud ja ei eelda enam tasuta mänge ja kui on kindel hea ala koos mõtestatud stsenaariumiga, ei tundu ilmselt ka veidi suurem summa ületamatuna. Ühesõnaga mängumaksu tõus on igati positiivne just mängude korraldamise jätkusuutlikkuse tagamiseks. Kaua entusiasmist üks korraldaja ikka jaksab seda asja teha.

Teine asi muidugi on "lisaraha teenimise võimalus" ning tunnetatud mängude väärtus. Pühapäevamängu eest veelgi suurema summa küsimine, kus pakutav piirdub mingi lihtsa ala ja paari reegliga (a la tiimid sellised, ründad siia, ellu ärkad seal), ei pruugi pakkuda selle raha eest mängijatele piisavat väärtust. Samas nõudlus-pakkumine paneb asjad lõpuks paika. Mängukorraldajad muidugi peaksid olema selle koha pealt ise piisavalt kriitilised oma korraldatava suhtes ja olema valmis ka veidi vaeva nägema stsenaariumi ja muu taolisega, et kõrgemat mängumaksu õigustada. Samas teine asi on kannatlikkus — meie hulgas on veel palju neid, kes mäletavad selgelt tasuta ja paarieuroseid mänge, mis toimusid ju õigupoolest üsna hiljuti. Siin toodi ka välja, et hinnatõus on toimunud üsna lühikese aja jooksul ning tuleb veidi aega anda mängijatele asja omaks võtmisega. Isiklikult arvan, et 5 EUR pühapäevamängu eest on üsna õiglane aga samas kui korraldaja näeb tuntavalt enam mängu ettevalmistamisega vaeva (nii, et mängijad seda ka reaalselt tunnetavad põnevama mängupäeva läbi), küllap tunduks ka veidi kõrgem summa põhjendatuna.

Mis puudutab pakutavat joogi- ja söögipoolist, siis ilmselt joogivee pakkumine on iseenesestmõistetav kuna see on kriitlise tähtsusega ning arvatavasti leidub kogenematute mängijate hulgas ka neid, kes ei oska (veel) selle tähtsust mängupäevaks ette valmistudes piisavalt hinnata. Tee pakkumine, eriti jahedal ajal, on minu silmis pigem lisaboonus ning tegelikult üsna tervitatav. Ka kulu osas ilmselt ei ole tee pakkumine niivõrd suur amps (kui siis ehk algne investeering termosesse vms). Mis näksimisse puutub, siis suure kamba peale paar kommi ja küpsist pakkuda võib küll olla tore, aga samas ma ei ole kindel kas see kulu eesmärgi täidab. Ise võtan ikkagi alati kaasa vajamineva toekama näksimise, mis energiavarusid mängupäeva jooksul täidab. Paar kommi ja küpsist selleks piisav ei ole. Kui eelarve lubab seda teha ilma, et mängukorraldaja tulud märkimisväärselt kannataksid, siis miks mitte. Kui aga eesmärgiks on pakkuda tõsiseltvõetav lisa mängupäevale, siis tuleks ilmselt ka pakkuda juba korralikum kõhutäis — pirukas, kausitäis suppi vms. Tõenäoliselt tunneksid ka mängijad juba sellisel juhul, et selline roog õigustaks kõrgema maksu küsimist.

Igal juhul on mul äärmiselt hea meel, et mänge toimub nii palju ning korraldajaid on rohkem juurde tulnud. Praeguselgi nn hooajavälisel ajal on tegelikult mänge ennekuulmatult palju ja see on väga positiivne. Ilmselge on see, et mängumaksu kogumine on vajalik ja minul ei ole selle vastu midagi, et mängukorraldaja "ühe päeva eest soti taskusse pistab". See on nende vaeva eest vääriline tasu ja tagab selle, et sama korraldaja (või mõni uus) ka järgmise mängu korraldab. Loodan vaid, et korraldajatel jätkuks ka jaksu üha põnevama sisuga mängude korraldamiseks.

Ilmselt on üks asi, mida lähitulevikus kompama hakkame, üha professionaalsem mängukorraldus. Ma ei pea silmas, et korraldaja jaoks peaks see olema täiskohaga töökoht (kaugemas tulevikus miks ka mitte, kuid siiski on meil turg võrdlemisi väike...). Pigem seda, et see pakutav väärtus tuleneb ka sellest, et lisaks näksimise pakkumisele ja mingi kiire stsenaariumi kokku klopsimisele lisaks korraldaja on valmis ka investeerima enam oma tegevusse, et pakutav komplekt oleks võimalikult asjalik. Märke sellest on juba näha aga siinkohal küsiks näiteks, et kui paljud korraldajad siiamaani on vaevaks võtnud krono soetada ja regulaarselt oma mängupäeva ohutust tagada relvade väljalaskekiirust kontrollides? Ning märkusena krono omamine ei aita, kui seda pakutakse vaid soovijatele kontrollimiseks mitte (vähemalt pisteliselt) ka kõiki mängijaid ei kontrollita. Ma ei leia, et selle koha pealt asjad nii hästi oleksid, kui võiksid. Ma küll ei ole kahjuks viimasel ajal väga tihedalt mängudele jõudnud ja vabandan, kui kellelegi siinkohal ülekohut teen. Lisaks nägime kõvasti vaeva foorumis reeglite kaasajastamisega, et jõupõhiselt relvade laskekiirust mõõta, mis tagaks oluliselt efektiivsemalt ohutuse erinevate kuulide raskuste ja süsteemide (eriti HPA) puhul, kuid väga paljud korraldajad ei ole siiamaani kas ignorantsusest, laiskusest, mugevusest või teab millest seda asja (sh selle vajalikkust) endale selgeks teinud. Võib-olla on vaja rohkem selgitustööd või siis julgemaid korraldajaid, kes asja kasutusele võtmisel eeskuju näitaksid. Ning ka reeglite ühtlus on pisut hüplik. Hea küll, vähemalt reegleid vaevutakse ikkagi paika panema ning eks on tõsi, et iga korraldaja ise määrab oma mängu reeglid. Küll aga minu silmis on seoses professionaalsema korraldusega veidi maad veel minna.

Siinkohal ma koputaks natukene ka liigsete kritiseerijate südametunnistusele — püüdke olla positiivsemad ja sõbralikumad nii üksteise kui mängukorraldajate vastu! Kriitika, kui seda on, tuleb anda aga siis ka selgitage miks te nii arvate ja pakkuge välja mõni konstruktiivne mõte. Või tehke ise paremini!

Hea on, et me nendest asjadest räägime. Aitäh Margusele, kes julgelt korraldab mänge ning vaevub neid teemasid meie kõigi hüvanguks tõstatama.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #164 on: January 16, 2019, 11:31:37 »
Tänan Valle ilusa pika selgituse eest!!!
Ja tänud ka teistele, et olete nõus oma mõtteid jagama!!!


Vastan mõnele teemale:
1) Krono on minu jaoks liiga pikk aeg mänguajast. Oleme ju enamus kõik seisnud mõnel suurel mängul pikas krono järjekorras, aga õelge, kas on mängus endas vahet, et kronoti või mitte?

Olen eelmisel aastal mõne korra proovinud briifingu eel teiste kronodega, aga siis jääb mänguaeg oluliselt lühemaks. Vabandan, et olen teistsugune korraldaja, kes eelistab rohkem ise mängida.
Minu palve on, et igaüks ise teeb enne mängu oma relva võimsuse selgeks ja on aus enda ja teiste vastu!!!

2) Joogid ja maius.
Saan aru nendest mängijatest, kes liiguvad tavaliselt vähem (näiteks snaiprid) kui ülejäänud kiired madistajad, või need kes mängivadki ainult mõne tunni, nende energiakulu on väiksem ja ei vaja lisa energiat. Sageli mängijad vist ei võta ise endale vajalikke jooke/energiabatoone kaasa.
Minu jaoks ei ole see mingi probleem see väike lisakulu (kuni 20 eur) joogi ja maiuse näol.

Sellepärast ma ei hakkakski mängumaksu tõstma. Kui keegi loeb mu postituse algust, siis kirjeldasin, et kas kaasa minna hinnatõusuga või mitte. Mind kui hobikorraldajat katab praegune mängumaks kõik kulud enam kui veel. Mina läheksin kaasa lihtsalt teiste korraldajate hinnatõusuga ja muidugi ju meeldiks rohkem raha saada, kellele mitte.

Seose maiuse pakkumisega on ka see, et mulle meeldib inimesi teenindada ja neile head teha.
Ja nagu olete märganud, mu mängudel ei ole maiused ja joogid surnualades nagu teistel vaid jagan otse briifingu kohas, et ei kurdetaks, et kui surnualasse jõudsin, oli kõik otsas. Ja mulle meeldib otsene kontakt mängijatega teejoomise ja maiustamise keskel, siis saan ka kuulda probleemidest ja olukorrast. Olen jah teistsugune...

Minu meelest on enamus mängijatele siiski vajalik teha väike (kuni 15 min) paus hinge tõmbamiseks ja enda täiendamiseks. Meie keskel on siiski enamus lihtsate elukogemustega inimesed mitte karastunud kaitseväelased ja milsimlased.

Ja oma postituse neljandas punktis ka vastasin maiuse teemal...