Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Margus

Pages: [1] 2 3 ... 126
1
Üritused / Re: 2018-08-26 @ Operation : Doomsday
« on: August 16, 2018, 12:40:22 »
Regatud.
Ala on lahe ja hea oleks proovida seda ala suurema seltskonnaga.
Ehk on veel tulijaid?

2
Üldine jutt / Re: Probleemid lahingualadega !
« on: August 15, 2018, 13:48:37 »
Olen nõus, et enamik seni korraldajatest ei ole omanud luba kuid siiski probleeme on ju esinenud ainult sinul- palun tunnista või lükka tagasi kui eksin.

Kui jutt käib Hara linnakust, siis ei saa õelda, et keegi pole seal alal omanikega kooskõlasatanud.
 Kui 2015a  korraldasin Hara linnakus mängu (https://airsoftfoorum.ee/index.php?topic=1859.0 ) siis läks aega umbes 2 kuud, et luba saada kolmelt omanikult. Siis olid omanikud: OÜ Omega Shipping, Sado Ehituse OÜ, Balti Spoon AS
Kuna üks nendest omanikest (temal kõige väiksem ala seal) elas Kanadas, siis temaga oli kokkuleppe saavutamine kõige aeglasem, teised kaks andsid kiiresti nõusoleku.

Kui 2017a proovisin kooskõlastust, siis üks neis kolmest enam ei vastanud mu kirjadele.   
      
Ma ei tea kes seal täna on omanikud...

3
+1 tõenäoliselt :)

Lihtsalt teadmiseks, et need kes seal osalevad teevad juba ammu väga aktiivselt trenni, näiteks üks tiim treenib aktiivselt koguni 2 x nädalas.

4
Palju tänu Korraldajatele!!!

Minu jaoks olid need airsofti suvepäevad. Reede õhtust kuni pühapäeva lõunani, täis programm..

Korralduslikult oli tublisti vaeva nähtud ja mis hakkas silma: alale juurdepääsud märgistatud hoiatussiltidega, märgistatud surnu ja baasialad, piisavalt suur parkla ala, ilus looduslik koht puhkamiseks, varikatus laudade ja pinkidega, generaator valgustuseks ja kohviks, toitlustus, mahukas auhinnaloos, mille peaauhind uus automaat, korraldajalt transport alal, mängu algus/lõpu valju helisignaaliga, krono, jne...
 
Selline korraldusmeeskond võiks meile edaspidigi korraldada suured suvepäevad!!!

Maastik võimaldas pikki distantse lasta kui ka ligi hiilida ja üllatada. Pommikohvri ja lipu mängud nii päeval kui öösel.

Öölahingus ei lasknud ma ainsatki korda, aga hiilida sai küllaga. Täiesti tuulevaikses metsas oli tükk tegu, et päris vaikselt liikuda. 

Viimastega lõpetasime mini lahingud eile kella 13 paiku. Sain end kohe mõnuga tühjaks mängida

Loositi uus relv ja muid auhindu. Loosiga relva võitja sain ka pildile, albumis koos karbiga. Fotod lisasin alakorruse fotodesse.

Suur toitlustus nii õhtu ja hommikusöögiga,  maitsev kohvi korralikust aparaadist, mängumaks sisaldas ka palju vett, pepsicolat, kohvi. Mulle maitseb peale pikka koormust magus pepsi/coca või limonaad.
Sai kasta ka jões.

Ilm oli täitsa hea, ainult kaks sääske kiusasid korraks ja need ka vaid öösel.

Palju tänu heale seltskonnale!!! 

6
Kui Korraldajatel pole midagi selle vastu, et reedest kohale lähme ja varem lahinguga alustame?, siis lähen ka reede õhtuks kohale.
Nagu aru saan, siis on meid kokku 6, sellise kambaga saame korraliku lahingu peetud.

Kas keegi kohalikest teab, et milline on neist (Kaiu-, Papi –või Jõemõisajärv) järvedest kõige sobivam ja lihtsama juurdepääsuga suplemiseks? Särgjärv kõige ligem, aga vist juurdepääsu pole? Et kas sinivetikaid praegu seal pole?


7
Algne variant oli parem, aga ega saagi kõigi soovidega arvestada.
Algse variandi puhul oleksin saanud hommikust lõunani mängida ja vahepeal (kell 15-18) Tartus sugulasel abis käinud ja siis tagasi lahingusse. Selliseid pikki lahinguid näeb harva.

Nüüd liitun kella 18-19 paiku, loodetavasti lubatakse hiljem liituda...

8
+1,
kas reede õhtul on saabujaid?

9
Mängupaigad / Re: Türisalu
« on: July 30, 2018, 13:16:04 »
Nüüdseks olen seal keskmisel alal üksi ja koos Sega´ga korraldanud kokku 3 mängu. Nüüd viimasel mängul ei kohanud ma ainsatki jalutajat, kuigi küla kohe ligidal. Viimasel mängul panin kolme teede otsadesse hoiatavad sildid mängu kohta, võibolla ka see hoiab jalutajaid eemal.

Eks külaelenikud vist harjunud sellega, kuna ka sõjaväelased ja muud jõustruktuurid harjutavad seal palju valjemalt kui meie. Viimane suurõppus oli ka seal baasis mitu ööd ja päeva.

Pilte viimasest lahingust keskmisel alal:
https://onedrive.live.com/?cid=A873BD12FD2ED25F&id=A873BD12FD2ED25F%2111337&parId=A873BD12FD2ED25F%213726&o=OneUp
https://1drv.ms/f/s!Au_wTv7WhKqSiw9YXo4PRrBfNiTJ
Seekord oli tõeliselt palav, varjus +25, õnneks tugev tuul jahutas pisut.

Aga paistab, et mängijad ikka tulevad uuesti sellele alale, seekord 62 mängijat osales kuumuses. Minu jaoks pole see ala kõige huvitavam, aga kui keegi korraldab, tuleksin mängima küll...

ELUOHTLIKUD  AUGUD:

Eelmise aasta mängust polnud enam alles ohutuslinte ohtlike kohtade juures. Iga kord kui lähed sinna ole palun väga ettevaatlik!!!
Heinamaal on üks koht, kus rohu vahel lai (umbes 1x1m) auk, kus võid kukkuda veega täidetud sügavikku. Teine väga ohtlik ala on angaari katus, kus on ka kõrge heina sees laiad augud ja vähemalt kaks väiksemat auku, kuhu võid sisse kukkuda sügavikku või jala murda. Kaardil angaar suur punane kast, väiksem punane kast on umbkaudne asukoht:
http://kaart.delfi.ee//?bookmark=2c66d33978d1db9f7c2f8910f1f19693
Loodetavasti seekord pandud ohutuslindid peavad vastu kauem seal tuulepealsel alal.

__________________________________________________________________________


Kas keegi viitsib uurida sealse baasi kõige lõunapoolsemad vallide ja hoonete omanikku, et ehk korraldate ka seal lahingu?
Edu korraldamisel!!!

10
Üritused / MESS 4 Lahingpäeva kokkuvõte
« on: July 30, 2018, 11:51:54 »
LAHINGPÄEVA KOKKUVÕTE:

62 osalejat jagunes:
30 Alliance
32 Middle


Hilinejate järgi ootamiseks hilines briifingu algus umbes 10 minutit, vabandasin! Õnneks ei pidanud mängijad ootama kuuma päikse käes vaid saime olla varjus viilhallis. Briifing kestis umbes 15 min, siis osapooled oma startidesse.
Mängu start kell 12:09
Stsenaariumi järgi alustas Middle oma baasist ja Alliance Arsenali angaarist.
Esimese tunni jooksul sai Middle kolm lippu kätte ja alla tunni (kell 13:00) sai Middle esimest korda Arsenali enda kätte - 20 ks minutiks. Siis vaheldumisi hõivati Arsenali...
Kogu lahingpäeva jooksul sai Middle 7 lippu kätte. Järelikult Alliancel ei õnnestunud lipu alasid koguaeg enda käes hoida.

Arsenali angaari sai Middle veel enda käes hoida kell 14:00-14:51.
Ülejäänud aja oli Arsenal Alliance käes.

Kumb võitis, on raske õelda, kaaskorraldaja Sega väitis, et Middle võitis. Kas keegi vaidleb vastu?
Mõlemad osapooled olid võimsad.

Kella 14 paiku oli Arsenalis (angaaris) püüdnud Alliance mängija kirjutada kellaaega, aga vist lasti kirjutamise ajal maha kuna pole jõudnud lõpuni kirjutada ja kell 14:00 on oma nime kirjutanud Middle osapool. Albumis tabel näha.
Kell 14:10 teatasime, et lippe enam pole, et on jäänud ainult Arsenali hoidmine ja siis algas selle ala hõivamine mõlema poolt.

FINAAL:

Arsenali angaari katuselt oli põnev jälgida ümbruses toimuvat:
Alliance Max koos sõbraga lähenes, kuna Middle astus suurema arvuga vastu, siis nad taganesid ja jätsid mulje, et nad ei tule sealt. Aga neil jätkus kannatust, varjusid ja jäid ootama, nagu saaklooma varitsev kiskja.
Kui mäel Middle võitlejad enam ei näinud peidus olevaid kahte Alliance võitlejat, unusatasid nad ja ei vaadanud enam sinna poole.

Ja siis see algas: 
Lõpu finaal, kus Max koos teisega kannatlikult ootasid ja siis ründasid, albumis pildid alates nr 111 kus angaari katusel võetakse kolm Middle mängijat maha kahe osava Alliance mängija poolt, pildil on nad seal taga näha. Järgnev oli põnevam ja ehedam kui filmis, kuidas nad kahekesi teineteist kattes puhastasid katuse, jälgisid ümbrust ja sisesenesid angaari. Albumis pildid alates nr 113.

Siis oli põnev vaadata kuidas Middle osapoole mängijad ei saanud algul aru, et kuidas turvaliselt kaitstud angaari katusel omad langesid ja samas polnud neile vastast näha. Sest Alliance kaks võitlejat olid teiselpool valli ja sisenesid võrdlemisi kiirelt angaari.

Järgnevalt hakkasid Middle mängijad vaikselt ja ettevaatlikult piirama Arsenali, kuni viimastel minutitel jõuti Arsenali ukse juurde ja algas karm tulevahetus. Allinace kaks osavat pidasid lõpuni (kell 15:00) vastu Arsenali angaaris ja ei lasknud Middlet sisse.
 
Pilt alates 124 on kus Middle püüab selgusele saada, et kus need Alliance killerid asuvad ja piiravad Arsenali. Väga põnev oli ülevalt vaadata piiramisrõnga kokku tõmbumist.
Põnevam kui filmis.
Edaspidi peaks hakkama pileteid müüma põnevaid elamusi otsivatele pealtvaatajatele/fotograafidele ja viima nad lahingkeerisesse elamusi kogema :))). See on hea elamus.
___________________________________________________________________________

Viimased 15 min ei pidanud mängijad surnualas kella ootama vaid said kohe tagasi lahingusse.

Seekord oli naismängijaid tavalisest rohkem, mis tegi silmale rõõmu, mõned sain ka piltidele. Ilmselt peab see paika, et kui mees isendi lähedal on emasisend, siis meesisend püüab end mehelikumana näidata ja osavam olla...

Hea on näha, et Militaarseikluse noored on kasvanud suureks ja käivad ka mängudel, aitäh Militaarseiklusele viljaka töö eest!!!

Silma jäi veel:

Seekord olid kaks mängijat seelikutega, albumis ka olemas, üks küsis ka, et kas aluspükse pole jalas, et tuulutus parem oleks, vastus oli jaatav...
Romantilisemad on pildid nr 108 - 110, kus algul noorpaari mees näitab suunda ja järgneval pildil neil pead koos, et paremini näha.

Lahe oli vaadata kuidas Middle mängija roomas kollase lipu juurde pisut üle põlve kõrguses rohus, samas oli Alliace võitlejad ümberringi ja mitu korda vaadati roomaja suunas, aga ei märgatud roomavat vastast. Ja roomajal õnnestuski lipuni jõuda ja lipuga põgeneda vastaste keskelt. Pealtvaatajana elamusi küllaga...

Mis oli huvitav moment, et kaks tundi peale starti kaks mängijat suundusid esimest korda surnualasse, see näitas, et mõned mängijad oskavad kauem elus püsida.
___________________________________________________________________________
Surnualasse me kohe ei pannud kõike jooke ja komme soojenema vaid mängu jooksul lisasime vähehaaval. Alal ka jagasin mängijatele komme. Aga sellise kuumusega pole komm eriti minev kaup.
___________________________________________________________________________

See oli siis minul teine korraldus (83-st) kus ma ise ei osale mängus ja kuna alles neljapäeval mängisin end tühjaks, siis oli hea vahelduseks pealt vaadata teiste põnevaid lahinguid.

Palju tänu Segale koostöö eest ja kõigile osalejaile!!!
Tänud ka X-Force´ le osalemise eest!!!

Ala omanikuga on arveldatud ja pretentsioone pole laekunud.

11
Üritused / Re: 2018-07-28 MESS 4 Türisalus
« on: July 28, 2018, 20:33:38 »
Palju tänu kõigile osalejatele!

Grupipildi tegin pisut kõrgema resolutsiooniga:
https://onedrive.live.com/?cid=A873BD12FD2ED25F&id=A873BD12FD2ED25F%2111337&parId=A873BD12FD2ED25F%213726&o=OneUp

Fotod panin alakorruse fotode rubriiki.

Kokkuvõte hiljem...

12
Üritused / Re: 2018-07-28 MESS 4 Türisalus
« on: July 28, 2018, 20:33:20 »
Huvitav registreerisin ka, saatsin meili ja makstud ka aga nimekirja on, et pole makstud
Tavaliselt enne mängu lähen vara magama ja hommikul varakult minema, seega siia ei jõua vaatama, et hilised küsimused soovitan edaspidi telefonile.
Õnneks saime kohapeal lahenduse.

13
Pildid / 2018-07-28 MESS 4 Türisalus
« on: July 28, 2018, 20:15:13 »
146 pilti.
Album avaneb algul kuni 100-nda pildini, aga liigu albumis allapoole, siis avanevad ka ülejäänud:
https://1drv.ms/f/s!Au_wTv7WhKqSiw9YXo4PRrBfNiTJ

Kõige ägedam lahing oli lõpus, kus kaks Alliance võitlejat valgete lintidega puhastasid ootamatult angaari katuse ja hoidsid angaari sisu lõpuni enda käes, pealtvaatajana äge vaatepilt.

14
Üritused / MESS 4 briifing hallis
« on: July 27, 2018, 17:11:14 »
Vaatasime täna veel ala üle selle kuumuse pilguga ja otsustasime, et seekord teeme briifingu viilhallis, mis asub sissepääsule kõige lähemal. Seal on pisutki jahedam kui kuuma päikse käes. Kaardil on briifingu koht kollane i täht:
http://kaart.delfi.ee//?bookmark=dd7302e7fa7aa48ae044546c4a26e716


15
Üritused / Re: 2018-07-26 Neljapäeva õhtu Laagris
« on: July 27, 2018, 10:03:14 »
Unustasin lisada:
Seekord tegi mängu maguseks see, et esimeses mängus tuli leida kott ja see toimetada teise kohta, aga oh üllatust, kotis oli termokott jäätistega, mis polnudki sulanud. Saime pausil kuumust leevendada  jäätiseid maiustades, aitäh Korraldajale!!!
 
Avastasin seekord autoparkla, kus ikka päris suur valik lahingmasinaid...

Suur rõõm oli näha mängijat, kes minu jaoks on airsofti Isa, tänu kellele me siin kõik koos oleme.
Sellise mängijaga samal osapoolel mängimine on midagi erilist.

Kas keegi on nõus korraldama seal Laagri alal mängu, kus kogu ala mängib? Lisaks võiks kaasata endise sidekeskuse,  mis on väga pikk muldvallisse peidetud pika koridori ja väga paljude pimedate ruumidega hoone. Tingimuseks võiks olla, et seda saab vallutada vaid läbi paralleel kaevikute ja sarapuumetsa läbimist. Lase ala omanikul sinna ekskursioon teha ja ehk korraldad? Sinna oleks lahe ja kõhe rünnata....

Omapärane, meie klubil täitus täpselt 1 kuu, kui oleme samal alal mänginud iga nädal, kokku juba 5 korda ja ala ikka veel ei tüüta.
Minul oli seal olla kuues kord tänu Antsu öömängule.

Ala omanikku aitame kui ala töötab ja raha sisse toome, pange fantaasiad tööle ja korraldage....

Pages: [1] 2 3 ... 126