Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Margus

Pages: [1] 2 3 ... 140
1
Üritused / Re: 2019-04-18 Kolmapäevak Raku linnakus
« on: April 19, 2019, 19:16:20 »
Hea ja põnev ala

Sama ala peal ma niipea ei tee. Püüan erinevates kohtades teha.
Aga kui keegi teeb samal alal, siis osalen ikka. Sel ala peab suvisel ajal jälgima, et poleks samal ajal muid üritusi, nagu nüüd oli....

2
Üldine jutt / Re: "teisipäevakud"
« on: April 19, 2019, 00:35:27 »
Tänan, et aitasite tööpäeva õhtuse hooaja avada!

Selle aasta esimene siis siin:
http://airsoftfoorum.ee/index.php?topic=5611.0

Ma ilmselt igal nädalal ise ei korralda, vaatan kuidas jõuan.

Aga loodetavasti tuleb meie hulgast uusi korraldajaid, kes proovivad ise oma soovid ellu viia. Tööpäeva õhtul on just hea harjutada korraldamist väiksemale seltskonnale. Alade rubriigis on juba üksjagu alasid kus mängida. Julget pealehakkamist!!!

Hea oleks kui nädala sisese mängu paneksite välja hiljemalt pühapäeva õhtuks, siis jõukas arvestada. Kui pole midagi välja pandud, siis nuputan ehk ise midagi...

Oleks ka hea teada Teie arvamust, et millisel senisel alal Tallinnas ja lähiümbruses (kuni Luigeni ja Sakuni) Sulle kõige rohkem meeldis mängida, siis oleks mul ja ka teistel korraldajatel lihtsam valida.

3
Üritused / kokkuvõte
« on: April 19, 2019, 00:16:27 »
Palju tänu kõigile, kes aitasid avada tööpäeva õhtused mängud!!
Aitäh ka Militaarseiklusele hea koostöö eest!!!


Kas see oli vist nüüd esmakordselt kui Raku Gangsterid hakkasid hr Keramile julgemalt vastu? Seni on hr Kerami armee Gangsteritest kiirelt üle jooksnud, aga seekord oli midagi teisiti.
Kas oli vanemate grupi (hr Enriko) armeest vähem kogemustega osalejaid või mis, aga seekord liikus rindejoon väga aeglaselt. Võiks isegi õelda, et rindejoon seisis paigal väga pikalt. Selline tugev vastasseis.

Gangsterite hulgas oli näha head koostööd, ei loovutatud meetritki maad ilma verd valamata...
Me pole vist sellel ala jupil nii aeglaselt varem mänginudki. Aga tänu sellele olid elamused võimsad. Mulle väga meeldis Gangsterite koostöö. Põnev ja hirmutav oli ka pidevalt kuulda hr Kerami väejuhtide valje korraldusi oma armeele edasi liikumiseks.

Gangstereid oli 13 ja hr Keramlasi oli vist umbes 31
https://1drv.ms/u/s!Al_SLv0SvXOo2kzSpz1oOuqRzNGv

Kuna esimene mäng kestis nii kaua, siis jõudsime ainult ühe mängu veel teha, kus mõlemad osapooled nõelasid teineteist edukalt. Lõpetasime kella 20:25 paiku.
Olin valmis edasi mängima, aga keegi ei tahtnud enam minuga edasi mängida, kõik olid päris läbi, eks ma ise ka...

Minu jaoks oli seekordne lahing suur üllatus, just Gansterite võimuse osas.
Loodetavasti suutsime hr Keramlased nüüd närvi ajada, las koguvad suurema armee ja ehk  tahavad peagi  Gangsteritele uue peapesu teha...

Oli hea koormusega lahing heas seltskonnas, aitäh!!!
 

4
Üritused / Re: 2019-04-18 Kolmapäevak Raku linnakus
« on: April 19, 2019, 00:14:55 »
Kas lahingu käigus kasutatakse biolagunevad kuule ainult?

vaevalt, et keegi raatsib neid osta...

5
Mängupaigad / Sadam
« on: April 18, 2019, 08:55:18 »
Hea on lisada Paljassaare teemasse lisaks ala, mida tänu Teile saime proovida, aitäh!!!


Alati kui sealt mööd sõitsin, lubasin endale, et ma vähemalt küsin sadamalt. Selge on see, et nagu tavaks ikka saan eitava vastuse, aga vähemalt küsin, siis hing rahul. Jah, ise ka ei uskunud, et kokkuleppe saavutasime.

Tavapärane tariif 50 eur on muidugi palju väiksem kui see vaev kõikide 28 mängija ees, perekonnanime ja 15 auto numbri arvutisse toksimine,  juhtkonnaga kooskõlastamine, värava valveteenistusele teavitamine ja see risk ja vastutus tolli alale meiesugused lubada.

Saime mõllata küllaga ja end välja elada, aitäh Sadamale!!!
Õnneks pole ka pretentsioone laekunud.

Asukoht, parkla, mänguala:
http://kaart.delfi.ee//?bookmark=7ac3e72fc52f321a3a0f5bf7488a1720
http://kaart.delfi.ee//?bookmark=78f8439ed8e56ee403d7412e9888ef2a

Ala tutvustus:
Ilusa merevaatega rand, katlamaja koos kõrvalruumidega, laohoone, konteinerid, prahihunnik, raudtee ümber betoonist kõrgendus, üksik väike hoone, merekaldal betoonist kaitserajatised.

Fotod alast:
https://1drv.ms/f/s!Au_wTv7WhKqSlGHxZu7Lzhw2gKc9


Mälestused:
https://1drv.ms/f/s!Au_wTv7WhKqSljf9JJnt6_sIpUVB

Mobiili verisoon:
https://imgur.com/a/arcp0yr

Proovin veel kas saaksime kasutada ka tühjalt seisvaid hooneid ja siis panen ka haldusjuhi kontakti siia välja. Seni saab igaüks ise selle avalikust infost välja uurida.

Teistele soovitus:
1) ära loobu enda soovist/unistusest enne  kui oled vähemalt küsinud....
2) esimene eitav vastus ei tähenda alati et ei saa, vahest aitab selgitus, põhjendus ja uuesti küsimine...

See kõik tasus end täiega ära, mitte just oluliselt rahaliselt aga hingele oli see hea võit ja rahulolu, aitäh osalejatele!!!

6
Üritused / Re: 2019-04-18 Kolmapäevak Raku linnakus
« on: April 17, 2019, 10:30:58 »
Et vältida pikka briifingut mänguaja arvelt palun lugege briifingu mõtted ja nõuded läbi lingilt:

7
Üritused / Re: 2019-04-18 Kolmapäevak Raku linnakus
« on: April 16, 2019, 17:13:59 »
Suure tule ohu pärast ei kasuta granaate!!!
Suitsetajad, peale suitsetamist palun kustutage koni nii, et ei oleks tuleohtu!!!

8
Palju tänu Ants, et mängu kodule lähemale tood. Algul mõtlesin Lahe baasi linnaku mängule minna, aga kui mäng veel lähemale tuuakse, siis valisin lähemale. Ja see on väga hea ala  kiireteks intensiivseteks lahinguteks, võimalus saada võimsaid elamusi...

9
+1, kui keegi on nõus Tallinnast peale võtma. Kui nii siis PM palun ja aitäh.

Kirjutasin PM-i

10
Üritused / Re: 2019-04-13 SO19 Human Hunt 2: The Annihilation
« on: April 16, 2019, 09:06:16 »
Nüüd on seal vene foorumis kohe eraldi teema raskusega langevast kuulist:
http://www.airsoftgames.ee/viewtopic.php?f=295&t=6931

Loodetavasti siit foorumist ikka kõik teavad, et pihtasaamiseks loetakse ka kaarega ülevalt (näiteks kaevikusse langevat) ja külgtuulega (näiteks maja nurga taha) tulnud kuuli tabavust. Seda polevat reeglites kirjas?, aga eks teeme siis selgitustööd...
Hea, et Arturka selle teema algatas...   

Sealses rubriigis leitud/kaotatud on lisatud:
1) leitud AK metallist salv,
2) leitud musta värvi püstol Beretta, olevat antud korraldaja kätte, edasi ilmselt kauplusse X-Force
3) see salv oli nüüd ka siin eelmises postituses

11
Üritused / Re: 2019-04-13 SO19 Human Hunt 2: The Annihilation
« on: April 15, 2019, 08:21:54 »
Kas keegi saab venekeelest niipalju aru, et mida nad seal vaidlevad selle väljendi стрельбу навесом, et mis tähendab see sõnade ühend? Google tõlgib selle sõnaks tulistuskatus.

Tundub nagu oleks mingi ausa mängu teema? http://www.airsoftgames.ee/viewtopic.php?f=295&t=6925&start=20

Vaadake seal ka teemat kaotatud/leitud asjad...

12
Üritused / Meenutus suurest peost
« on: April 14, 2019, 14:12:32 »
Palju tänu suure Rahvapeo eest!!!

Minu jaoks oli see tõesti suur airsofti rahvapidu. Nii palju airsoftereid pole juba mitu aastat näinud. Millegipärast arvan, et tuli uus rekord osalejate arvult, loodetavasti korraldajalt saame täpsemad numbrid...

Mis jäi silma:

Esmasissesõidul rõõmus tervitaja ja parklasse suunaja, kella 9 paiku kohale jõudnuna olin registreerimise järjekorras ainult 5 min, aga kella 10:25 ajal oli selline järjekord nagu mu albumis esimene pilt. Fotod panin alakorruse fotode rubriiki...

Maitsev shaslõki lõhn ja ahvatlevad liha täis vardad, ports 6 eur, suur X-Force kauplus laia valikuga, krono võimalus, võimalus lasta profi kaameraga Aljonal endast/klubist pilt teha, klubi DRG-l laud ägedate öökiivrite ja vestidega (sain mõned ka albumisse), tutvustasid oma klubi ja otsisid uusi liikmeid/treeningkaaslasi.

Kui esimestena saime mõlemale käele kollase lindi, siis enamustele jätkus vaid ühele käele kollane lint. Loodetavasti sellepärast omasid maha ei lastud...

Briifing paralleelselt eesti ja vene keeles.
Korraldajad oskavad eel ja järel briifingutel rahvast lõbustada ka naljade ja kildudega (eesti ja vene keeles), mis võtab mõnusalt pingeid maha ja seob seltskonda paremini.  Mina seda veel ei oska, sellepärast olen tänulik kui mõni mu briifingul mõne killu või nalja sekka poetab...

Selline briifingu hilinemine sellise massiga ja hea ilmaga ei olnud häiriv, kuna sai seda aega sisustada ringi vaatamise ja suhtlemisega.

Korralikult tähistatud surnualades maiustused, soojad joogid, vesi, kell ja alati sõbralikud vastased. Kummagil osapoolel oli 1 oma surnuala ja lisaks 2 ühist, kus väljumine oli mõlemale osapoolele erineval ajal. Fotoalbumis ka foto kaardist ja juhisest. Lahe uuendus, et ühissurnualast väljapääsu lühenemine/pikenemine sõltus su osapoole osavusest ülesannete täitmisel.
Rahakohver oli päris efektne. Takjaribaga neoontoonis ribake, mille pidi langemisel vastase nõudel ära andma, ilmselt sai selle eest lisapunkte...

Tänu just sellisele embleemile (ka albumis) jääb see mäng hästi meelde, sest korraldaja oli vaeva ja aega kulutanud suurte lennuki tükkide meisterdamisele, mis olid nii suured, et kandma pidi min 2 inimest, ka albumis pilidid.
 Huvitavalt kogunes stenaariumi järgi mäng lõpuks kõik lennuvälja ümbrusse, kus oli massistseene, kontakte ja suure peo meeleolu kõige rohkem..

Lõpubriifingu lõpusõnad meeldisid mulle kõige rohkem: nüüd on hooaeg avatud.

_________________________________________________________________________

Kuna uni tõmbas jeeehat juba kell 6, siis oli mõnus varem kohale jõuda ja selle aasta esimene kohvitamine ja hommikusöök vabas looduses teha. Huvitav oli kohvitades jälgida saabujaid,  nende rõõmsaid nägusid, tuttavate omavahelisi sõbralikke viipeid.
Seda kõike tänu sellele, et viitsitakse veel selliseid suuri üritusi teha. Sügav kummardus Korraldajatele, sellise suure peo eest!!!

Kui mõni arvab et sellise suure massiga mängudel on väga palju laskmist, siis praktika näitab vastupidist, kuule läheb oluliselt vähem, omapärane onju...

Hea oli lugeda/kuulda kriitilisemate airsofterite järelsõna, et meeldis ja jäädi rahule. Seda kuuleb neilt harva :))).
Just sellepärast ongi kriitikuid vaja, et vahest kuulda ka raskelt tulnud rahulolu...

Suur rõõm ja erakordne oli see et enamus mängijad pidasid lõpuni (vist umbes kell 16:45) vastu. Et kui kostus lõpusaluut, siis ümber „lennuvälja“ asusid koos tagasiteed parklasse suured massid ja parklasse jõudes olid lahkunud vaid üksikud autod. Ära sõites nägin autosid parkimas veel esimese talu juures, s.t et lisaks tihedalt parklas pargitule jätkus autode parkimisrivi veel 500 m eemale, selline tore suur mass oli meid. 

Kui mängu alguses arvasin, et saan seekord mängida koos paljude erinevate mängijatega, siis kujunes hoopis nii, et päris pisikeste seltskondadega sai koos oldud ja üksi olin ka ligi tund aega, otsides 500 mängijat... Aga üksi oli kõige põnevam...
Samas oli võimas kogemus kui endise nimetusega USMC kambaga sai koos rünnatud lennuvälja ümbruses. Sellise juhtimisega on iga asi võimalik... 
____________________________________________________________________

Elamused ja mälestused olid võimsad!!!
Palju tänu kõigile ja hakkame siis ägedalt hooaega nautima!!!

14
Üritused / Re: 2019-04-13 SO19 Human Hunt 2: The Annihilation
« on: April 14, 2019, 11:06:57 »
hea idee, aga natuke põhjustas hämmeldust asjaolu, et ühises surnuaias need ajad ei vastanud prinditud reeglitele. ühises surnuaias oli väljasaamine kord tunnis, erinevad värvid pool tundi nihkes, samal ajal kui baasis sai välja iga 20 minuti tagant. Idee isesenesest hea ja ok, aga prinditud reeglid oleks lihtsalt võinud vastata reaalsusele.

Kui õigesti aru sain siis ühissurnuaedades nihkusid kelladel need kollased ja oranzid ribad vastavalt sellele kuidas osapool ülesandeid täitsid. Kui esimest korda sinna jõudsin kell 14, siis oli veel kollastel kaks riba, ehk sai välja umbes iga 20 min pärast, aga umbes tund hiljem oli mõlemal osapoolel ainult 1 riba, seega mõlemad osapooled olid mingis lahingus kaotanud ja siis sai tõesti vaid korra tunnis välja sellest surnualast.

Olen veel rahvapeo heas kultuurizhokis ei viitsi veel kokkuvõtet kirjutada...

15
Üritused / Re: 2019-04-13 SO19 Human Hunt 2: The Annihilation
« on: April 13, 2019, 06:52:06 »
Kas parkla on kõigile ühine ja kus ala otsas parkla asub, et oleks tore mingi ristike kaardil mille järgi kohale ennast seada.

Tere hommikust Unetud!!!
Parkla asub kohe ala alguses vasakul, suurem plats. Vaevalt sellest mööda sõidad...
https://kaart.delfi.ee/?bookmark=61fc5024a46c1d56d517364b87a7a433

Kunagi oli sellel kohal mitme trepikojaga 5 kordne elamu, imelik jah keset metsa. Seal elasid baasis teenivad pered, kui õigesti aru sain.

Võimsaid elamusi ja lahedat rahvapidu!!!Pages: [1] 2 3 ... 140