Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Harald

Pages: 1 [2] 3 4 ... 33
16
Tere.

Kellel soovi, saab taas liituda meie suvetrenniga, mis toimub 19. juuli, orienteeruvalt kell 13.00-17.00. Osalustasu on 5 eurot, ning soovikorral saab ka relvarenti, mis on 15 eurot inimene ning sisaldab automaati, kaitsemaski ning 1000 kuuli. Asukoha koordinaadid google mapsis: 58.388753, 26.829244 (Militaarseikluste väliala). Alaealistel kaasa võtta vabas tekstis kirjutatud luba, mis sisaldab kindlasti kontaktnumbrit, kuupäeva ja vanema nime koos allkirjaga.

Lisainfo ja broneerimine 53432168.

Parimat
Harald

17
Tere.

Instruktori jutu järgi kogunes rahvast kokku u. 30 ringis, mis on antud ala jaoks piisav ja minuni jõudnud tagasiside oli positiivne. Siinkohal ootaks just külalismängijate vastukaja.

Parimat

Harald

18
Tere.

Kellel soovi, siis saab liituda meie suvetrenniga, mis toimub 5. juuli, orienteeruvalt kell 13.00-17.00. Osalustasu on 5 eurot, ning soovikorral saab ka relvarenti, mis on 15 eurot inimene ning sisaldab automaati, kaitsemaski ning 1000 kuuli. Asukoha koordinaadid google mapsis: 58.388753, 26.829244 (Militaarseikluste väliala).
Lisainfo ja broneerimine 53432168.

Parimat
Harald

19
Üldine jutt / Re: Hea Airsofti mäng/üritus - kuidas hinnata
« on: June 17, 2020, 09:18:06 »
Tere.

Reeglina on mängud niiöelda korraldaja nägu. Isiklikult olen korraldanud mänge, mis mulle endale meeldiksid. Samas 50 protsenti hea mängu panusest annavad mängijad ise. Hea mängu suudab halb seltskond ära rikkuda, samas hea seltskond suudab ka halvasti korraldatud mängu heaks teha.

Parimat
Harald

20
Üritused / Re: 2020-05-30 Warzone Omedu!(Airsoftpro24)
« on: June 02, 2020, 11:19:05 »
Selge, ilmselt oli tegemist kuulujutuga.

21
Üritused / Re: 2020-05-30 Warzone Omedu!(Airsoftpro24)
« on: June 02, 2020, 09:24:24 »
Kuulsin, et oli olnud kokkupuude politseiga, kahjuks ei leidnud sellel teemal mängukorraldaja kommentaarist midagi. Kas on kuulujutt, või tegelikkus?

Parimat

Harald

22
Müük / Re: M: ICS 20-100€
« on: March 02, 2020, 12:18:02 »
Tere.

Saatsin PM.

Parimat
Harald

23
Üritused / Re: 2020-02-22 Forestmen Games esimene Lahing.
« on: February 26, 2020, 12:06:36 »
Mis siin huumorit on? Vanasti sai mängitud 6 inimesega ja oli väga põnev. Tähtis ei ole kvantiteet vaid kvaliteet. Väga hea, et on uusi mängukorraldajaid. Keep going :)

24
Foorumi jutt / Re: Ise mängude korraldamine
« on: January 28, 2020, 09:24:39 »
Siinkohal paneks käe korraldajate südamele. Palun jälgige, mis inimesed teevad teie briifingu ajal.

1. Kui ei kuulata, jääd vait, las nad räägivad siis rahulikult oma jutu ära ja siis sina jätkad. Proovitud värk ja motiveerib sind kuulama.
2. Mängukorraldaja EI PEA teistest üle karjuma. Jälle, oled vait, kuni suudad normaalselt rääkida.
3. Info peab olema lühike ja informatiivne. Pole mõtet pikalt heietada mõtetut loba, inimesed väsivad kuulamast.

Kokkuvõttes:
Korraldaja teeb mängu ja korraldajal on lõplik sõnaõigus. Samas peaks see kehtima sel juhul, kui ei lähe vastuollu üldiste reeglitega. Kui korraldaja muudab midagi enda moodi mängul, siis tuleb seda KINDLASTI briifingul ära rääkida. Hilisemaid arusaamatusi on tunduvalt viletsam lahendada.

Parimat

Harald

25
Mis ma oskan öelda, nõustun sinuga. Selleks, et rääkida relvade ohtlikkusest, ei pea olema sõjaväelane. Nagu sa ennist mainisid, siis airsoft on mänguasi. Seda mitte eesmärgipäraselt kasutades võib ka malenupp olla ohtlik. Hakkab jälle vana teema pihta, aga pigem pooldan relvade ja sellega seonduva koolides tutvustamist. Kui mingit lauslollust või pseudoprobleeme(minu jaoks) keegi üles ei tõstata, siis minu jaoks teema lukus.

Parimat

Harald

26
Sõjalis väljaõppest ei rääkinud ju keegi. Jutt oli relvaga turvaliselt ümberkäimisest, kus tohib, kus ei tohi jne. Raha siia lisamine on pehmelt öeldes väga lühinägelik. Kui ma näiteks airsoftitreeninguid raha pärast läbi viiksin, oleksin ilmselt juba ammu pankrotis :)

Parimat

Harald

27
Foorumi jutt / Re: Ise mängude korraldamine
« on: January 27, 2020, 10:31:38 »
Siinkohal kommenteerin asja veidi. Mõned aastad tagasi, kui veel aktiivselt mänge korraldasin, kasutasin reeglit: Kui saad haavata, siis jääd püsti või pikali, käsi koos relvaga tevasse suunatud ning annad kõva häälega teada, et soovid meedikut. Seda siis kuni 5 minuti jooksul. Kui abi ei tule, liigud surnualasse(jooksid verest tühjaks). Kui saad pihta aktiivses olukorras(oled tule all ja sinuni ei ole turvaline liikuda), võid liikuda roomates turvalisse kohta(mõni lähim takistus). Siinkohal tuleb mängukorraldajal mitu korda üle mainida, et haavata saades tuleks kõva häälega teada anda, et oled haavatud, muidu võidakse läbi võsa sind luuravaks elus vastaseks tembeldada ning kuulirahe on kindlustatud. Toimis ja oli üheselt mõistetav.

Parimat

Harald

28
Ei jõua siia pidevalt ja tundub, et vahepeal on asi jälle isiklikuks läinud. Siinkohal kommenteeriks veidid Scualli väiteid "töll-laipadest". Ma sel juhul küsiks, mida teab keskmine kaitseliitlane/kaitseväelane airsoftist?! Ma saan aru, et oled supersõdur ning sinu suhtumine on üsna tüüpiline: "mida need mängupüssidega mehed ka sõjast teavad". Aga ära alahinda airsoftereid. Siinkohal panen ühe lingi, mida tasuks läbi vaadata enne, kui "tatti pritsima" hakkad:  https://www.youtube.com/watch?v=qQDfwyUgtjg&feature=share&fbclid=IwAR1BSPvSjkDhU4a4k1yn0SQMs7K1EnVLVfspU2T0pPwBnrbT2yq0qTI-adk
Siinkohal ei ole midagi isiklikku Scuall sinu suhtes, vaid mulle lihtsalt ei meeldi sinu alavääristav mentaliteet airsofterite aadressil. Ütle, kuidas erineb paukmoonaga ringi põrkav kaitseliitlane plasti külvavast airsofterist. Kas päris relva käes hoidmine teeb sust kohe "päris" sõduri? Pigem on asi kahe kõrva vahel :) See, kui korraldatakse elementaarseid turvanõudeid eiravaid mänge(aga see on omaette teema), ei tasuks igat airsofterit kohe "tölliks" nimetada. Koolitaja peab olema pädev, loomulikult. Aga ta EI PEA olema kaitseväe, või kaitseliidu taustaga.

Parimat

Harald

29
Kui välja jätta isiklik nääklemine, siis mina pooldan koolides airsofti tutvustamist. Olen ise mitmel korral käinud, sest on spetsiaalselt kutsutud ning pooldan seda ka edaspidi. Siinkohal rõhutan vastuseks Scuallile, et asja ära peitmine ei tee asja olematuks. Pigem tuleks teha teavitustööd just koolides ja lapsevanemate seas. Enamus õnnetusjuhtumeid tulirelvadega juhtub inimestega, kes ei oska tulirelvadega ümber käia. Karistused airsoftrelvade kooli toomisel või avalikult ringi töllerdamisel olgu ranged ja konkreetsed. Kuid igale asjale tuleks läheneda objektiivselt. Mitte niiöelda kirvega raiuda kõigile samaga. Nagu aru saan, siis siin foorumis ei ole ühtegi inimest, kes oleks seadusetegija. Seega kogu arutelu käib hüpoteetilises kontekstis. Ärge muutuge isiklikuks vaid proovige aru saada ka teiste mõttelaadidest. Nagu vanasõna ütleb: "Kes teeb, sellel juhtub". Mina omal ajal jooksin mängupüssiga(mis oli vanaisa tehtud PPS/Konekivääri täpne koopia) vabalt Nõmmel ringi ja keegi ei pööranud tähelepanu. Arusaamad ja suhtumine oli teine. Tänapäeval on vabakasvatus ja "ära karista last" suhtumine, mis ongi viinud sinna, et lastega ei räägita, vaid eeldatakse, et kool tegeleb... No krt aga ei tegele. See peaks olema lapsevanema asi teha selgeks mida tohib ja mida ei tohi ning mis võivad olla karistused. Kool saab seda ainult toetada. Samas ennetustöö juurde kuulub ka relvadega/airsoftiga lähemalt tutvumine. Vanasti olid niiöelda tsiviilkaitse tunnid(minu ajal enam ei olnud), kus võeti relva lahti ja pandi kokku. Kellegil polnud sportlikku huvi relvaga hoobelda sest kõik olid juba relva katsunud ja käes hoidnud(muidugi ka see, et relvi polnud nii vabalt käes). Kui kõik on näinud, siis pole mõtet ka teiste ees eputada.

Parimat

Harald

30
Üritused / Re: 2019-12-21 @ YOUNG BLOOD 15
« on: December 18, 2019, 00:10:45 »
Tartust samuti vast 10+

Pages: 1 [2] 3 4 ... 33