Author Topic: Army R47 Electric Blow Back M4  (Read 1618 times)

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1431
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Army R47 Electric Blow Back M4
« on: April 11, 2012, 19:54:22 »
Army (hiina AEG tootja) on valmis saanud Marui M4 EBB klooni. Marui variant siin: http://shop.ehobbyasia.com/tokyo-marui-sopmod-m4-airsoft-blow-back-aeg.html

Mis asi on EBB? Marui süsteemi puhul ei ole tegemist pelgalt lihtsa visuaalse blowbackiga, vaid reaalselt üle 200g metallist raskus liigub kaba torus edasi-tagasi iga kord, kui lasu sooritad. See annab täitsa korralikult tunda käte vahel.
Video blowbackist: M4 Tokyo Marui SOPMOD Real Fire Test

Army on ka varem Maruid klooninud M4 EBB osas, kuid esimene tegu nende poolt oli R43, mis oli küll blowbackiga, kuid ei suudetud Bolt Lock funktsiooni lisada. Ehk siis relv ei lõpetanud laskmist viimase kuuli välja laskmisel. See oli suureks pettumuseks milsim fännidele, kes just seda funktsionaalsust soovisid saada.

R47 ja R48/50? ehk CQB variant on täiesti 100% Marui EBB Sopmod koopiad, ehk siis kõik funktsionaalsus on kopeeritud.
Seeomakorda tähendab, et värskelt välja ilmunud Army R47 on kuum kaup airsofterite seas. Kuna Marui EBB M4 on juba mõnda aega väljas olnud, siis on ka mitu varuosa tootjat hakanud tuuningjuppe valmistama ning neid saab juba üpriski vabalt tellida. Enamik juppidest on muidugi relva spetsiifilised ning tavaliste Ver.2 osadega pole midagi peale hakata.
Samuti sööb M4 EBB ainult temale mõeldud salvesid, et töötaks bolt stop. Neid on aga paar hiina firmat hakanud mõistliku hinna eest valmis vorpima, seega pole ka see enam probleemiks.

Lisaks on üleval videod Youtubeis, kus kasutajad teevad oma "heavy weight" raskusi, mis lähevad 400g kanti ning annavad tugevama "recoil" efekti.

Müügil on HK-s relv olemas juba siin: http://airsoft.tiger111hk.com/m115/ARMY/p18851/Army-Full-Metal-Electric-Blowback-M4-RAS-AEG-w/-Battery-Box(R47)/product_info.html
Eestis tuleb sellise relva hind ca 300 euri ringis ilmselt.

Olen kiirelt sirvinud paar esialgset ülevaadet UK ja US foorumites ning need on positiivsed.
Üldine kvaliteet väga hea hiinlase kohta.
Tugevast metallist hammasrattad - nagu juba standard uute hiina relvade puhul, kannatavad ka üle M120 vedru
Kompressioon hea gearboxi sees
Hopup trummel tüüpi ning 100% koopia Marui M4 ebb hopupist, mis on teada tuntud juba praegu, et on kordades parem tavalisest Ver.2 gearboxiga M4-st.
8mm metallist puksid Marui plastikute asemel.
Täis metallist relv, ilma loksuta.
Funktsionaalne Bolt Catch
100-105m/s originaalis, peaks kannatama M120 vedru ilma ühtegi juppi vahetamata.
Kaabeldus pidavat tavaline hiina olema - seega võiks välja vahetada tulevikus.

Mis seal ikka, kui jääme ootama, millal Eestimaa pinnal näeme ühte sellist... Hea konkurent tulevasele Airsoft Systems PTW M4-le.
Tagalatoetuse e-pood: www.tagalatoetus.ee/pood