Author Topic: Jõulutervitus 2014a  (Read 2082 times)

Offline Margus

• Tavakasutaja
    • View Profile
Jõulutervitus 2014a
« on: December 25, 2014, 10:28:20 »
Soovin kõigile mõnusat Jõulupühade jätku!!!
Ja lahedat aastavahetust!

Olen tänulik, et sattusin militaarseikluse valdkonda ja õnnestus palju lahingutes osaleda ning ise mõni lahing ära teha. Ütlen ausalt, see viimane aasta, täpsemalt 14 kuud, on olnud mu elu kõige põnevaim aeg.  Eks tsiklireisid on olnud ka lahedad, millest mõnedest reisidest näed pilte mu (margus pärn) feicbooki lehel, aga põnevaimad elamused olen saanud ikka militaarseiklusest. Palju tänu kõigile!

Mida siis uuelt aastalt oodata?

Kas on mõtteid või ideid, mida võiks teisiti lahingutes proovida?

Kindlasti on sõdalastel ja eriti arvan, et noortel sõdalastel on huvitavaid uusi ideid, et mänge põnevamaks muuta. Kui ei soovita/julgeta neid ise rakendada, siis paneme pead kokku ja viime ideed koos ellu.
Minu viimase lahingu ravimeetodi sain ka teistelt sõdalastelt ja nad andsid ka veel ühe ravi meetodi, mida ka varsti katsetame.

Ise loodan, et järgmisel aastal tuleb uusi lahingute korraldajaid ja uusi lahingkohti juurde. Kohti ju linnas ja Eestis küllaga.
Ise luuran järgmisena Liivakeskust (kus on huvitav maaaluste kambritega ja akendeta hoonega ala); Tööstuse tn-l bensuka vastas hoonete kompleksi, mitte see põnev hoone, kus akendeta pikk hoone tuleb tänava äärde välja (sinna meid ei lubata varisemisohu pärast), vaid see mis külgneb Eerika tänavaga;  Paljasaare sadama alal suur hall erinevate ruumidega. Kui mõni juba peab nendes kohtades läbirääkimisi, siis andke teada.

Samuti on põnevaid koht üle Eesti, huvitavaim väljasõit oli Nursipalu, kus täitsa uued ja korralikud  hooned koos suure alaga, Rutja lennuväli, Piirsalu. Ehk kutsuvad kohalikud airsofterid uusi kohti avastama???

Põnevaid lahinguid uuel aastal!!! 
« Last Edit: December 22, 2017, 23:16:37 by Margus »

Offline Шмель

• Tavakasutaja
    • View Profile
Re: Jõulutervitus
« Reply #1 on: December 31, 2014, 12:57:40 »
Kõigile head Vana-aasta lõppu, lõbusat aastavahetust ja edukat Uut aastat!

Offline Harald

• Tavakasutaja
    • View Profile
« Reply #2 on: December 31, 2014, 13:27:15 »
Ühinen shmelli soovidega :)
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline Margus

• Tavakasutaja
    • View Profile
Re: Jõulutervitus 2015a
« Reply #3 on: December 24, 2015, 15:54:23 »
Aasta möödus kiirelt ja väga põnevalt.
Õnneks toimus piisavalt palju erinevaid lahinguid.

VÄRVIKAS LAHINGAASTA:

Kõige sügavama mulje jättis minule SummerCamp Kuusalu polügoonil, kus sai meie kaitstavale mäele kaitserajatisi rajada, kaitsta, missioonid päeval/öösel ja eriti võimas lõpulahing, mille võidu päästis raadioside ja omade saabumine viimasel hetkel.   

Head vaheldust andis Pärnu ja Hiiumaa.
Pärnu Õllekas ja Halingas tutvusime huvitavate sisealadega ja kohalike sõbralike airsofteritega.

Vahelduseks oli hea sõita kaks korda Hiiumaa lahingutesse, kus sai päris kuulipilduja heli ja õhu vibra sees oldud. Täispaketi juurde kuulus ka korralik saun basseini, tantsumaratoni  ja sviidiga.

Treeningud Sõjamäel ja siseruumides andsid palju juurde.

Huvitav oli koos Teiega avastada sajandi vanust endist Relvatehast Eerika tänaval, kuhu nüüd rajatakse Selverit. Samal tänaval oli ka põnev lahing endises Politsei majas, mis nüüd samuti ehituses.

Suurima arvuga (ligi 350) oli sel aastal ligunev aga põnev vene hooaja avamine Humalas. Humalas  saime ka meie klubiga mitu korda mängida. Lisaks tutvustas meie klubi põnevat kompleksi Fosforiidi tehases Maardus.

Pahkla kaks mil-sim lahingut olid head, eriti viimane see oktoobris toimunu oli meeldejääv. Võimsust lisasid Soome üksus ja KL masinapark, lõpulahing suitsus, ühe täpne granaadivise kuue keskele...

Muidugi Sõjamäel sai kõige rohkem mängida ja koguda võimsaid elamusi.     
Minu rekord oli septembris kui jõudsin osaleda koguni 13 lahingus/treeningus.

Sel aastal sai ka Aegviidu polügoonil paljudel (vist kolmel) mängul seda huvitavat majadega ala avastatud.
BLRT- oli endiselt kõige huvitavam sise alade kompleks. Vaatame, kas Marati 5 endine kummitehas Põhjala saab huvitavam olema, kui ikka läbirääkimised õnnestuvad….

Vene hooaja lõpetamine Männikul (ligi 280 osalejat) oli ka suur ja võimas.

Tänu Teile õnnestus ka kaks pikemat üritust läbi viia – Raku suvepäevad ja Haras, kus saime reede õhtust pühapäeva pealelõunani loodust, seltskonda ja airsofti nautida.

Huvitavalt kujunes välja „Kolmapäevakud“ tänu kasutaja rabbit algatatud teemast „Teisipäevakud“, mis andsid midagi uut ja huvitavaid lahinguid tööpäeva õhtuteks. Eks ole siis näha, mis sellest projektist järgneval aastal saab…

Mulle väga meeldis avastada Astangu erinevaid kohti, eriti need kõhedust tekitavad pikad (220m) mäe sees kuus laskemoona ladu. 

Üllatav oli suvel kõne meie julgeoleku struktuurist küsimusega „kas mina olen see meie suurim lahingute korraldaja?...“. Seda tiitlit ma küll ei omistaks, sest meil on tublimaidki, kes  on palju suuremaid mänge teinud. Mängude arvu poolest küll jah, et 15 kuuga 28 mängu (ei loe neid, mida olen teistel aidanud korraldada), aga mitte rahva arvult. 

JÄRGNEV AASTA:
Loodetavasti tuleb korraldajaid ja airsoftereid juurde.
Ise loodan Teie abiga läbi viia Raku Retke ja koostöös harjutada mängude korraldamist ja muuta meie mängukultuuri sõbralikumaks. Samuti avastada ja katsetada uusi kohti.
Kuidagi ei tahaks Kopli Liinidest end eemal hoida, kasvõi korragi proovida…

MÕTLEMISAINET EDASPIDISEKS:
Panen varsti foorumi Teile mõtlemiseks ka teema „Meie Borderwar“, et kuidas oleks võimalik meil midagi suuremat korraldada mõne aasta pärast…

SOOVIN TEILE:
Jõudu ja edu uute mängude korraldamisel!

Soovin kõigile head Jõulurahu ja mõnusaid pühi!
Ka meie kahele suuremale kauplusele Relvad.ee ja X-Force ja uutele väiksematele edu ja head koostööd!!!

SINAGI:
Kirjuta Sinagi siia, kas jäid aastaga rahule ja mida ootad järgnevalt aastalt.
« Last Edit: December 22, 2017, 23:16:13 by Margus »

Offline olavi

• Tavakasutaja
    • View Profile
    • Airsoft relvad ja varustus
« Reply #4 on: December 31, 2015, 17:21:31 »
On olnud põnev ja tegus aasta. Käidud on paljudel põnevatel mängudel, sai juurde soetatud uut varustust, maha müüdud vana, kulutatud läbi relval nii mõnigi jupp, lastud puusse tuhandeid kuule ja tehtud isegi oma airsoft kaupade e-pood.

Aitäh kõigile softijatele meeldejäävate mängude eest. Head vana-aasta lõppu, veel paremat tulevat uut ja kohtume 2016 aasta mängudel :)
« Last Edit: December 31, 2015, 19:54:33 by olavi »

Offline vanakaru

• Tavakasutaja
    • View Profile
« Reply #5 on: January 01, 2016, 19:15:41 »
Head uut aastat kõigile softijatele!

Tegus aasta on olnud, areenile on tõusnud uued tegiad.
Uus generatsioon on peale tulnud.

Samas on ka vanad fosiilid välja ilmunud ja hakanud toetama noorte liiga mängusid.
Olen ka otsapidi sellesse sisse läinud ja isa poja suhteid arendama hakanud.

Selline Mareku idee on igati tere tulnud. Ainult noored ja vanad.

Offline Margus

• Tavakasutaja
    • View Profile
Jõulutervitus 2016
« Reply #6 on: December 24, 2016, 09:32:01 »
Oli väga põnev mänguderohke aasta. Parim hobi, mida olen elus kogenud.

Jõudsin osaleda 47-s (76-mängu 2015a) mängus ja ise teha 21 mängu (19-mängu 2015a), nagu näha osalesin vähem, aga korraldasin mõne rohkem.

Meeldejäävaimad mulle olid:
Paljassaare avastamine kolmel uuel ala, vene hooaja avamine Humalas rekord (551) arvu osalejatega, pantvangi põli ja kättemaksu missioon Rutjal, Hiiumaa 3 päeva üritus koos karikaga AKTIIVSEIM AIRSOFTER 2016a, Raku retke katse, X-Force keeruka aga huvitava sisuga mäng Männikul, Kiltsi lennuväli, Vääna dessant.

Endiselt põnevaimad alad on Sõjamäe linnak ja Vääna mets.

Väga jõudsalt areneb Militaarseiklus Männiku teel, sügav kummardus Mareki ees, kes kasvatab meile osavat järelkasvu. Palju tänu Marekile ka koostöö eest mõnel kolmapäevakul.
Tean seal olulist abistajat Vennat ja edukat noort väejuhti Enrikot, kelle juhtimise all on olnud au ka koos rünnakutes osaleda.
Suure töö on teinud Tartu piirkonna arendamisel Harald. Väga aktiivseks on kujunenud sealne airsoft.
Hea ka näha, et Pärnu on endiselt aktiivne. Loodame et sel aastal lisandub veel mõni piirkond.

Õnneks meie kolmapäevak päris välja ei surnud, eks ole näha mis uuel aastal saab.

Tundsin puudust suurema milsim järgi, Bjorni mängud on andud suvele sellise sügavama mulje. Kõige sügavama hea jälje mälestustesse on jätnud 2015a Kuusalu polügoonil toimunu.   Loodetavasti jätkub Bjornil tahtmist teha ikkagi kasvõi üks suurem mäng aastas, palju edu!!!

Sel aastal märkasin rohkem uusi mängijaid ja tore on aidata neil kohaneda meie mänguga.
Olen õnnelik, et saan olla klubis Airsoftclub Estonia, hea muhe väga osav seltskond. Selle aasta meie klubi jõulupidu oli põnev.

Aitäh foorumile, tänu Sellele me siin koos oleme!!!
Palju täna ka Relvad.ee ja X-Force!!!!

UUS AASTA:
Loodan järgmine aasta proovida teha vähemalt ühe ka realistlikuma mängu, nagu mängitavat ida pool, kus kuulide arv piiratud ja stsenaarium realistlikum.

Mängijatele soovin foorumis aktiivsemat enda mängul osalemisest teatamist ja peale mängu palun kirjuta kasvõi mõni ridagi, see on korraldajale parim aitäh.
Uued ja senised korraldajad soovin Teile palju palju edu ja head närvi!!!

Hea oleks siin lugeda ka teiste meenutusi aastast ja mida loodad uuelt aastalt???

Eks siis ole näha mida uus aasta toob…

Soovin kõigile rahulikke ja mõnusaid Jõule ja mänguderohket uut aastat!!!
« Last Edit: December 24, 2016, 09:38:24 by Margus »

Offline Margus

• Tavakasutaja
    • View Profile
veel sellest aastast
« Reply #7 on: December 25, 2016, 17:58:42 »
FB-s tuletati mulle meelde, et sel aastal toimus veel üks omapärane lahing, kus Gangsterid ja Politsei üksus kumbki ei tahtnud tunnistada oma kaotust. Püüdsin küll mõlema osapoole juhte lepitada kohviga, aga lahendati ikka omamoodi:

https://www.facebook.com/deniss.jeskov/videos/10208892740613064/?__mref=message

Soovijad said proovida ka noavõitlust, esimene paar:
https://www.youtube.com/watch?v=DzzjHBJbqZg
Mälestusi:
https://onedrive.live.com/?id=A873BD12FD2ED25F%213947&cid=A873BD12FD2ED25F

Jah, oli omapärane aasta igasugu kohvi ja lahingutega…

Offline Margus

• Tavakasutaja
    • View Profile
Jõulutervitus 2017a
« Reply #8 on: December 22, 2017, 22:59:31 »
Hea jälle viimasest poolest aastast ja kogu aastast kokkuvõte teha.

See siin on minu kogemused ja arvamus, mis ei pruugi ühtida teiste arvamusega.
Aasta oli väga värvikas paljude väga erinevate mängudega.

Tore on näha, et on tulnud juurde palju uusi mängijaid ja isegi korraldajaid on alates juulist rohkem juurde tulnud, mis on meile parema mängude valiku andnud.

Kuni jaanipäevani toimunust kirjutasin jaani tervituses.
Peale jaani oli hea väljasõit Hiiumaale mitmeks päevaks puhkama ja lahingutesse, saun merekaldal, super hea vaheldus hea seltskonnas.
Kaks mängu õnnestus teha ka veel Kloogal ja Türisalus koos Sega´ga.

August:
Huvitav aeg oli augustis, kus toimus päris palju lahinguid eri kohtades.
Minul aga oli august esimene kuu terve 4 aasta jooksul (6 okt täitus 4a) kus ma ei mänginud ega korraldanud kordagi. Küll aga tegin ettevalmistusi 2 sept MESS2 mänguks.

Oktoobris oli minule huvitav avastada Harku vanglat, kõige killide rohkem lahing kogu minu praktikas. Oli kuulda ka palju virisemist korraldusele. Ma ütlen sellepele nii – iga igava korraldusega lahing on võimalik omale põnevaks teha.
Sai ka järgi proovida Tamsalu kanala täitsa suure ja põneva mänguga.

November oli väga aktiivne airsoftmängude kuu, kõikidel nädalavahetustel toimus kuskil mõni mäng, mõni puhkepäev isegi mitu mängu korraga. Mina sain ka kõik nädalavahetused mängida. Novembris täitus ka soov mängida Loksa taga Suurpea endises instituudis 150m pikas majas. Seal sai tutvuda aktiivsete airsoferitega Viiking grupist, nende mängul sai detsembri käidud ka Peipsi ääres põneval alal ja aasta lõpu lahing ka nende korraldusel.

Hea oli ka näha kuidas detsemris elavnes airsoft Tartus, isegi kolmapäevadel tehti lahinguid ja võistlusi nagu võetaks järelejäänud aastast viimast.

Kurb oli kuulda, et pikalt ettevalmistusi teinud ja tugevalt treeninud eesti airsofti meeskonnad ei saanud minna dets alguses Lätti turniirile. Loodetavasti poliitlilised pinged lahtuvad ja edaspidi on Lätis airsoft võimalikum.

Detsembris oli tore ära teha mäng III osa puhta joogivee teemast Raku ääres, 61 osaleja seast meeldejäävaim tagasiside oli meestelt, kes on mind õpetanud ja eeskujuks mulle, vene hing on ikka lahke ja sõbralik, aitäh! Leidsin, et nendel on lisandunud ka intervjuu mängude korraldaja Sega´ga https://www.youtube.com/watch?v=YMkh883MRYE

Seal samas on ka intervjuud teiste korraldajatega, ka minuga intervjuu
https://www.youtube.com/watch?v=Wl46zyC0SBw&t=899s
Eestikeelsete subtiitrite nägemiseks vajuta subtiitrite lingile.

Koostöös Sega´ga kaks koostöömängu oli uus hea kogemus. Aga tunnistan ausalt, et suuri mänge (alates 50 mängijat) ei taha ma eriti teha, sest siis pole aega mul omal mängida. Ma jah olen teistsugune (tavaliselt korraldajad ei mängi kaasa) egoistlik korraldaja, kes tahab ka ise kaasa mängida.
Detsembri keskel tundus, et Tartus jääb kitsaks kahe mängukorraldaja vahel, aga loodetavasti ikka leiavad ühise keele ja mahuvad kõik ära. Loodan ikks järg aastal nendesse mõlematesse kohtadesse mängima.

Seega sel aastal oli võimalus järgi proovida päris palju uusi mängukohti, mis annab väga head vaheldust.
Aitäh kõigile korraldajatele ja julget pealehakkamist uutele korraldajatele!!!!

Tartu ja Tartu ümbrus on minu meelest kõige jõudsamalt arenenud. Seal tundub olema kõige rohkem uusi airsofti huvilisi mängijaid ja uute alade tekitajaid. Tundub, et Tartu ümbrus on isegi aktiivsem kui siin Tallinn. Tuli ju augustis juurde meile uus siseala Airsofti Taktikamaja Tartumaal Laevas.

Vaatan, et nii mõnigi korraldaja on ka hakanud rõhku pöörama mängu reklaamis ohutuse ja vastutuse  teemale. Hea, et me harjume ja kohaneme vastutuse teemaga, et mängijad ja korraldajad teinetsit paremini mõistaksid.
Augustis ja septembris toimus ka milsim mänge ja väga erineva sisuga mänge eri maitsega soovijatele. 

Hea oli näha, et kolmapäevakuid tehti ka Pärnus ja nüüd detsembris ka Tartus.

Ise jõudsin Teile teha sellel aastal (alates jõuludest 2016a) koos homse mänguga 20 mängu, mis on keskmiselt ligi 2 mängu kuus, nendest 2 olid koostöö mängud. Ise sain osaleda 46-s.
Varasem kogemus:
2016a: osalesin 47-s ja ise tegin 21 mängu.
2015a: osalesin 76-s ja ise tegin 19-mängu.

Selle aasta meeldejäävamad üritused minule: Militaarkeskuse kinnine öölahing Saku motokrossiraja ümber, Peipsi ääres Viiking grupilt, Hiiumaa suvepäevad, Iron Sky III.

Kahju, et SummerCampi taolisi üritusi enam pole. Loodetavasti järgmisel aastal ikka tuleb...

Häid pühi ja mõnusat lahingute rohket uut aastat Kõigile!!!

Loodetavasti ka teised kirjeldavad oma aastat ja mida loodavad uuelt aastalt?
« Last Edit: December 22, 2017, 23:17:20 by Margus »