Author Topic: 2018-04-14 Op Punktiirjoon, suvehooaja avamine  (Read 3118 times)

Offline Margus

 • Tavakasutaja
 • Posts: 2047
  • View Profile
2018-04-14 Op Punktiirjoon, suvehooaja avamine
« on: April 15, 2018, 10:24:40 »
Palju tänu Korraldajatele suure avapeo eest!!!

Hea on näha, et järjest rohkem osaleb siit foorumist mängijaid suve hooaja avamistel ja lõpetamistel.

MIDA OLID KORRALDAJAD TEINUD:

Enamus küsimusi foorumites said vastuse, meie foorumis eesti keelse vastuse; meie lipu värvides ilus embleem
https://onedrive.live.com/?cid=A873BD12FD2ED25F&id=A873BD12FD2ED25F%2111317&parId=A873BD12FD2ED25F%2111282&o=OneUp  ;
tugevast materjalist värviline kaart, palju prügikotte parklates, registreerimis laua eelne järjekorra sinkavonka süsteem nagu ka näiteks Solarise kinos, X-Force suur kauplus/teenindus; mahuka eeltöö pärast eelmisel päeval kohale läinud, parklasse suunajad, palju vestides kohtunikke, fotograaf, Press, briifingu ja mängu algus erilise hilinemiseta – see on oluline ja hea saavutus; eesti ja venekeelne briifing kiire ja samaaegselt eri kohtades, kõik küsijad said vastuse;
osapoolel juht, surnualades vesi, siirup, tee, küpsisteks vist surin liiga hilja;
mängus kolonni läbi viimine, „miinide“ paigalduse orgun, ilutulestikud vahepeal. Lõpubriifing.

Et nimekiri tuleb päris pikk ja iga selle eelnevalt loetletud asja teostamiseks kulub aega ja raha.   
___________________________________________________________________________

ENNE MÄNGU:

Enne mängu vaadates kaarti, mõtlesin, et kes see õnnetu osapool saab olema kelle staap asub kõige kaugemal peaväljakust ja linnakust, koguni 1 km kaugusel, edasi tagasi 2 km. Selgus, et need õnnetud olime NATOkad. Nojah, muidu oleks valitsenud tugev NATO koguaeg linnakus ja ülejäänud kahel osapoolel oleks olnud jama.
Aga korraldaja oli jaganud ülesanded nii, et meie baasi tuldi ka ründama ja oldi vist isegi ära vallutatud.

Enne mängu algust jagas meie (NATO) juht tiimidele ülesanded ja kell 12:15 asusime mängima.

MÄNG:

Kontakte polnud vaja kaua otsida, neid jagus küllaga. Erineva tihedusega metsas oli põnev hiilida, tihedamas metsas oli varitsusel hea üllatada.

Minule eeskujuks Titancat´i tiimi järgi sain ka natuke liikuda. Tore oli näha ka nais väejuhti Birgitit, kes valjuhäälselt ja konkreetsete käsklustega oma grupi lahingusse suunas.

Kuulsin, et mõned vastas osapooltel osalejad virisesid tegevusetuse üle. Korraldaja oli kõik tingimused loonud heaks lahinguks. See kuidas iga mängija/tiim seda aega kasutab on ise valida. NATO-s saime isetegevust küll teha, kooskõlastasime juhiga oma soovi ja läksime vastast kiusama.
See oli minu enda viga, et ma ei jõudnud linnakusse vaid kogu päeva tegutsesime ainult linnaku ja meie staabi vahelisel alal.

Saime klubikaaslasega ka luurata vastasele lähemale, varitseda ja natuke kontakte juurde.
Vaadates teiste pilte FB-s, siis hea näha kuidas osad vastased võtsid riietumist tõsiselt vastavalt rollile.

Palju tänu X-Force´le – pikendasid mu lahingpäeva lõpuni!!
 Umbes kella 16 paiku kui varitsusele sattusime, tegi mu kaitseingel vaid lämbuvat käginat, jalutasin siis nukralt (peas kaitseingli matmise kurvad mõtted) auto poole, aga astusin igaksjuhuks X-Force teenindusest läbi ja nende kaks asusid kohe tegutsema, võeti relv lahti, puhastati kinni jäänud kuulid välja ja sain rõõmsalt lahingusse tagasid söösta ning päeva lõpuni mängida.

Lõppes kell 18:30, lõpubriifingul sõnastati tulemus poliitiliselt väga korrektselt: kõik osapooled olid tublid ja osavad.
Aga millegi pärast nägin lõpubriifingul vähe siit foorumi mängijaid ja sallides habemikke üldse ei näinud. Eks need viimased ilmselt siis lebasid metsa all surmast kangestunud sõrmedega raadiosaatjat kinni hoides:)))

__________________________________________________________________________

Kordagi ei tundnud vajadust minna lõunatama, kuivatatud banaanid ja palju jooki aitasid kogu lahingpäeva vastu pidada

KAS OLEKS SAANUD  MÕNDA ASJA TEISITI, ei tea:

Mängu lõpu signaal polnud mulle, klubikaaslasele ja ka mõnele vastas mängijale selge. Alles möödujatelt saime teada, et mäng on läbi. Ju olime vähe informeeritud.

Toitlustus – oli tegelikult olemas, aga enamus ei teadnud sellest. Keegi mainis, et oli maitsev shaslõkk. Ju polnud korraldusega seotud.

Juurdepääs – iseasi kas korraldaja oleks saanud midagi teisit teha, aga vaadates FB-s pilte, siis näen kui suur hulk autosid jätsid autod enne takistuskraavi. Sealt briifingu kohta 1,4 km. Mõtlen, et kui oleks need palgid eemaldanud, seal ju kõva pinnas, oleksid ehk ka madalamad autod läbi pääsenud. Lahkumisel jäid kaks madalamat autot sinna kinni, hea oli, et abistajad lükkasid autod läbi.

Vene foorumis oli aga eesti foorumis polnud, et X-force oli kohal, kus sai osta varustust ja kuule ja isegi hooldus/remondi meeskond oli kohal, aitäh neile! Ilmselt siis X-Force ei reklaami end meie foorumis.
_____________________________________________________________________

Mulle kogu suveavapidu meeldis, super suveilm puhkajale, airsoftiks natsa kuum, seltskond täitsa hea. Ise olin süüdi ühe konflikti tekkimisel, kus ei saanud aru mängu pausi ja stardi ingliskeelsel käsklusel, vabandan kannatanu ees!!! Üks kaasmängija arvas ka, et need käsklused võiksid olla eristatavamad.

Ise olin ka süüdi selles, et pika lahingpäeva jooksul ei kasutanud suuremat ala mängimiseks.
Aga need kõik pisiasjad suure hea peo juures.

Aitäh kõigile!!!
« Last Edit: April 15, 2018, 10:39:21 by Margus »

Offline GraboN

 • Tavakasutaja
 • Posts: 585
 • Andres
  • View Profile
Re: 2018-04-14 Op Punktiirjoon, suvehooaja avamine
« Reply #1 on: April 15, 2018, 11:16:08 »
Mäng oli suht okei .. lõpp läks väga käest ära. Sinised otsustasid lampi kõik koju minna .. oli üks 50-ne punt kus pooled juba lahkumise teel ja teised peitsid end nende taga .. järsku läks laskmiseks. Need kes olid koduteel läksid närvi, et nad pihta said ja läkski tõmblemiseks . Üks vend sai korraliku litaka mööda hambaid. Enda süü ja paras talle kuna vend ainult mölises selle asemel, et punane rätt välja võtta või kätt üleval hoida.

Kollaste mingi punt tegi koguaeg sohki .. autode vahelt mitu korda liikusid meie baasi .. mis oli väga debiilne. Nendega rääkides 0 reaktsioon nende poolt. Lõpuks peale GM-i peale karjumist võeti asi käsile .. kuulsin, et ka paljud teised olid kaebuse teinud aga GM-i reaktsioon oli 0.

Üldiselt oli rahvas ja ilm hea. Actionit sai rohkelt aga kahjuks paljud inimesed tulevad niiii negatiivselt meelestatult kohale ja rikuvad sellega teiste mängu ära.
Reeglitest kinni ei hoia ja kui neid üle valatakse siis hakkab tõmblemine pihta.

Teine hooaeg juba nii, et mingid vennad massiga otsustavad endexi teha ja mängu tasakaal muutub mõttetuks.
www.kaliiber.ee - Airsofti Pood

Offline Jokercom

 • Tavakasutaja
 • Posts: 35
  • View Profile
Re: 2018-04-14 Op Punktiirjoon, suvehooaja avamine
« Reply #2 on: April 15, 2018, 12:40:49 »
Margus tegi korraliku ülevaate ära seega panen paar oma mõtet. Nii suure osavõtuga mängul imestan et kohtasin vaid ühte ebaausat tegelast. Mängu lõpuosa läks täielikuks läbuks kus ei saanud enam mitte midagi aru. Üldjoontes võib mänguga rahule jääda. Tänud korraldajatele ja tehke ikka jälle suuri mänge.

Offline Merciless

 • Tavakasutaja
 • Posts: 131
  • View Profile
  • https://www.facebook.com/weekndWarriors/
Re: 2018-04-14 Op Punktiirjoon, suvehooaja avamine
« Reply #3 on: April 15, 2018, 13:51:07 »
Konstruktiivset kriitikat (Ärge arvake et halvustan liialt, pillun lihtsalt veidi kriitikat et järgmine kord veel vingem üritus korraldada, jäime kogu tiimiga erinevalt eelmiste aastate suurtest mängudest ikkagi VÄGA rahule ja kõik oli tegelt super)

Mängisime rätipeade poolel.
Mängu algus: Kohale sõites avastasime et mingi 20 autot olid end kuidagi jube valesse kohta parkinud, ilmselt ei soovinud nad sellest massiivsest august läbi sõita tee peal mis oli suurte okste ja kohati palkidega lapitud. Õnneks oli samas kohas korralikult punase paberi peal korraldaja telefoni number ja saime korraldajale helistades infot et tegelik parkla on u. 1km eemal ja suundusime sinna.
(Mängult lahkudes oli see teeparandus aga nii ära sõidetud et see auk oli kohutav.. kohati 40cm sügavat vett, joppas et keegi ei läinud lolli mängima nii hullult et oleks end põhjapeale kinni sõitnud ja sinna jäänudki. Kiirelt ehitati auk uuesti täis ja autod said siiski liikuma. Me üritasime olla kavalad ja pöörasime otsad ringi et lähme läbi teist teed - aga oh imet teine tee oli veel hullem ja meid ootas metsas sees üks täiesti põhjapeal kinni auto, ning paar kergelt kinni autot.. Meie pääsesime lõpuks välja kuid üsnapalju autoid jäi ilmselt veel pikaks ajaks metsa kinni).

Mängu briifing algas ilusti, kutsuti eesti keeles soovijad ühte punti ja venekeeles teise.. ja minu imestuseks oli see meie eesti punt vaid 40 meest VS vene punt 400 meest :D ..
Kõik seletati ilusti siiski lahti ja suundusime oma baasi..
Vägede juhtimise kohapealt ei tundunud alguses suurt midagi sest jäi mulje et isegi korraldajad kohati täpselt ei teadnud mida kusagil tegema peab jne. Aga kuna oli teada et me nagunii mässulised siis suurt organiseeritud tegevust ei tulegi.. Kuid läks mõned hetked mööda ja võtsime Pizzapoistega punti ja saime ka oma pundile ülesande võtta.. Siniste baas hävitada suure ilutulestikuga..
Täitsime selle ülesande edukalt. Sealt edasi läks aga juba asi natuke häguseks, sest ilmselt läks ikkagi tõlkes palju kaduma ja vastased ei tahtnud absoluutselt oma surnurätte kanda, seega leidsime end asjatult siniste spawni vallutamas/ründamas, hiljem avatades et seda ei saagi/tohigi vallutada.. Siinkohal vabandan kõigi ees kes kuuli said surnualas.. Aga samas peate ise teinekord ikkagi surnud olles oma rätikuid kandma kuna läbi võsa ei olnud absoluutselt aru saada et see teil mingi spawn on.. PUNANE RÄTT PEAB OLEMA SURNUD MÄNGIJAL...

Konflikt punase rätiga - räägin siis lisaks veel ka selle mollisaamise teema läbi,kuna asusin ise vahetus ligiduses oma meestega selle "mollihärjaga" ühises punkris, siis võibolla oskan rohkem infot jagada mis hetkel ringi liigub...
Kõik sai alguse sellest et kaitstes punkrit märkasime et sinised teevad kerget puskut sellega et saadavad oma surnud ees loivates teepeal kilbina ja siis ise jooksevad taustal üle tee ja meie punkrini välja pmst...
Et pusku tegemine lõpetada leppisime selgesõnaliselt punkris kokku et ei lase ühtegi meest mööda kes surnurätti ei kanna.. laseme üle... otsus vastu võetud hakkasime enda meestega rätte mitte kandvaid inimesi jalgadesse ja kerre laskma..ja siis see ainuke võõras poiss kes pundis oli hakkas kohe oma megamosfetitud masinaga neid näkku laskma.. (üks neiu rääkis isegi telefoniga sel hetkel, sai ka ilmselt korraliku sprei näkku ja telefoni) ... Rätita inimesed üle lastud ja samal ajal metsa jooksnud chiitereid üritades lasta panin tähele et see mosfeti rambo kargas punkrist välja (mõtlesin et läks vabandust paluma), hiljem tuli välja tegelt et läks sealt seltskonnast inimestega veel rohkem tüli norima (üks kutt vist kes ei võtnudki lõpuni omale punast rätti välja oligi see kes lõpuks ka pasunasse sai) , ja siis andis veel tagatipuks pasunasse ühele mehele kes oli pahane et sai sellise valangu näkku ...
Viga kui selline jah kirjade järgi mehel kes punast rätti ei kanna.. kuid tegelik süü on ikka selle vändagängsteri peal kes lampi kokkulepitult (ei olnud just siuke kiiresti reageerimise koht kus ei suuda lampi sihtmärgiks jalgu valida) ülelaskmisel hakkas inimesi asjatult näkku laskma mosfetitud valanguga ja siis tagatipuks sõidab veel ühele vennale sahtlisse.
Seega mõistan igati selle molliandja hukka ja arvan et selline taun ei peaks airsoftiga tegelema.
Ja sp. Ka rõhutan et mängijad palun kandke endaga punaseid surnurätte kaasas korrektselt... rätik maksab mingi 10-80 senti ! ...


Muu lahing ja mäng... no kõik oli super.. peale esimest kahte tundi hakkas sõda saama igast otsast ja kõik oli väga äge . Ilm oli super, chiitereid oli üllatavalt vähe... (eeldasin et mingi 50% inimestest teeb sohki aga tegelikult oli neid vaid 20%  :D ) pürotehnika, tellitud õhurünnakud.. kõik oli nii megalahe :D
Meedikuna saime ka päris kõvasti möllata :D ..
Kahjuks tundus et meie osapoolel oligi vaid meie enda tiimi kolm meedikut (korralikke meedike kel olid selgelt silmapaistvad ristid õlgadel ja endi toodud suured kogused sidemeid ravimiseks ja kes aktiivselt ka ravisid inimesi) .
Kõik oli megavinge tegelt :)


Kollane tiim tegi kõige rohkem sohki.. meil oli kontakte mõlema osapoolega kuid enim tegi sohki  kollane osapool.. Ei tunnistatud hitte, tuldi väga silmakirjalikult lampi ohkima ja asjatult tüli norima. Ja mis kõige haigem oli..
Korduvalt liiguti spawni asemel parklasse ja siis kasutati parklat uue spawnina..spawniti sealt ja liiguti meie spawni poole meid sealt noppima.. Ja osad mehed kel oli seda ajunatukest veel poole vähem arvasid et jube lahe oleks autodest 5-10m kaugusel sõdida, nii et selge mõistusega vastased neid vastu ei lase sest neil seljataga autod pargitud.
Häbiväärne tegevus, eriti see kui ise käisin seletamas et mida siin teete, siis vahiti lihsalt lolli näoga otsa ja pandi edasi.
Võtsin mitu korda sel teemal ka kanal 8 peal korraldajatega ühendust ja nägin osasid vestides kohtunikke ka läheduses aga miskipärat vahest ei vastatud ja nii see olukord seal üsna pikalt kestiski.

Siniste tiim quitis jõle vara... ei saa aru miks, valisitegi omale sellise kaitsvama osapoole.. samas teil oli spawnida mitu korda kergem kui meil rätipeadel. Esimest ülesannet täites eeldasime ka et teie baas mille õhku peame laskma on rangelt kaitstud ja patrullitud kuid kohale jõudes võisime rahulikult oma allahit karjuda 20 + mehega ja siis ka keegi meid ei kuulnud, ei tea kas üldse ilutulestikugi tähele panite :D mis toimus?


Kokkuvõtteks siis, kõik oli super.. Aga paremini oleks võinud olla siis see sisse- ja väljapääs mängualale/parklasse, mängu selgidus ja rohkem informeeritud mängukaptenid ja juhid (teinekord võibolla siis kui soovite üldinfo kinnisena hoida siis vähemalt väejuhtidele või kaptenitele, huvitundjatele mingit lisainfotki enne mängu jagada.. Näiteks FOBid..me ei teadnud pmst pool mängu vahet teha baasil,fobil või respawnil (seda enam et osad respawnid polnud kaardil märgitudki, seega loogiliselt arvasime kohe et see on siis FOB)) , mängijatele võiks rohkem rõhutada et surnurätid alati peale, kui kuuli ei taha saada asjatult.
Ja meedikusüsteemi peaks ka võibolla kohustuslikuks tegema tiimidele kes mitmekesi tulevad..sest korralikke meedikuid oligi pmst ainult meie rühmas kel oli suur kogus sidemeid kaasas, kuid mingi hetk me ei saanudki oma mehi enam ravida kuna olime busyd ülejäänud 100t meest oma poole peal ravimas ja seega said sidemed kiirelt otsa.

Lisaks mängustenaariumi ja missioonide ebaselgusega oli reeglite, info ja maksmise, registreerimisega ka palju keerulisi probleeme või puudusi, mis saime küll personaalselt korraldajaga messengeris täpsustatud, aga oli natuke tüütu tegevus.
 See QR koodiga pileti teema oli äge aga peaks olema kuidagi lihtsamaks siiski mõeldud see regamine ja maksmine ja kogu see info.

Loodan et järgmine aasta korraldate jälle ja kindlasti kui sama vingelt korraldate siis saame uue rekordi kätte, sest selle aasta avapauk oli väga vinge. Meie jäime väga rahule! :)
« Last Edit: April 15, 2018, 14:14:49 by Merciless »
Weekend Warriors   W-01
Facebook : https://www.facebook.com/weekndWarriors/

----------------------------------------------


Offline zaG

 • Tavakasutaja
 • Posts: 231
  • View Profile
Re: 2018-04-14 Op Punktiirjoon, suvehooaja avamine
« Reply #4 on: April 15, 2018, 17:12:10 »
Lühidalt..
Positiivne:
1. QR koodidega piletid ja nendega regamine kiirendas oluliselt kogu protsessi ja mäng sai peaaegu õigel ajal alata. Suur kiitus selle koha pealt korraldajatele.
2. Briifing kahes keeles samaaegselt, samuti kiirendas oluliselt protsessi.
3. Üleüldiselt korralduslikus pooles tundub, et on olnud suur edasiminek võrreldes eelmise aastaga.

Negatiivne:
1. Kui midagi korraldusliku poole pealt ette heita siis oli see sissesõit alale. Kohe alguses oli keset teed korralik kraater, millest nii mõnigi oma autoga läbi sõitis, auto silladetailid seljataga (ok päris nii hull ei olnud aga üsna lähedal sellele). Ise otsustasin parkida enne seda jubedust, sest teadsin, et tagasitulles on seis veel hullem. Seda läbisõidu kohta oleks saanud mõningase pioneeri tegevusega läbitavamaks muuta. Näiteks paari paksema laudisega sõiduradade laotamine selle läbu peale (ei ole teab mis kallis lõbu, arvestades kogutud mängumaksu). Äärmisel juhul oleks võinud kasvõi ette hoiatada, et sissesõit on sõiduautodele sisuliselt läbimatu ja organiseerida alternatiivne parkimine (mis antud juhul mängijate poolt ise loominguliselt ära lahendati).
2. Kollane tiim. Siin ei olegi väga midagi lisada eelnevatele kommentaaridele. Massiliselt reeglite eiramist ja pihtasaamiste mitte tunnistamist. Kindlasti oli seal ka normaalseid inimesi aga nagu ikka, tilk tõrva rikub meepoti ja seekord oli neid tõrvatilku ikka hunnikus. Kõige parem moment oli muidugi olukord, kus ma sain mingile neljasele pundile seljataha ja hakkasin neid järjest maha laskma. Lihtsalt vaadati minu poole ja ei mingit punast rätti, isegi mitte kätt ei tõstetud üles..no selge, lasin siis veel paar tükki neist üle ja siis mingi tüüp hüppab püsti ja hakkab mind laskma...wtf aga mis seal ikka, vähemalt ma ise tean, et tegelikult olid nad surnud.
Võimalik, et asi oli selles, et spawnid olid päris kaugel ja tänu sellele hakati huiama, sest keegi ei viitsinud seda teekonda ette võtta..igatahes m***id sellegipoolest.
Briifingul võiks ausa mängu põhimõtet tugevamalt toonitada, eriti arvestades, et sellistel üritustel on palju esmamängijaid.
3. Mängu lõpp oli kuidagi väga ebamäärane, mingi hetk hakkas rahvas lahkuma, osa ütles, et ilutulestikuga sai läbi, keegi ütles, et lihtsalt paus, kolmas, et läheb edasi. Sellises olukorras võiks vähemalt mängukorraldaja öelda, mis toimub (ruuporid olid ju olemas).


« Last Edit: April 15, 2018, 17:20:45 by zaG »

Offline militaarseiklus

 • Tavakasutaja
 • Posts: 250
 • Sinu elu seiklus!
  • View Profile
  • Militaarseiklus
Re: 2018-04-14 Op Punktiirjoon, suvehooaja avamine
« Reply #5 on: April 15, 2018, 21:20:34 »
Aga ikkagi 500 mängijat.....ja uskumatud 40 eestlast vau! Super lahe üritus!
Airsofti siselasketiir & linnalahingu rada
Männiku Tee 106, Tallinn

Offline Pioneer1065

 • Tavakasutaja
 • Posts: 79
  • View Profile
Re: 2018-04-14 Op Punktiirjoon, suvehooaja avamine
« Reply #6 on: April 15, 2018, 21:46:57 »
Mängisin kollases tiimis. Tegelekult, suurematud mind ei häiri nad on nagu nii olemas, aga härib see, et väga tihti kuulan kaklusest..
See ei ole normaale tulla mängule ja tõestama oma arvamus rusitega.
Isegi mäng vulle meeldis. Tugev 4 plussiga.
Tänan mägu eest!
Nr 413.

Offline Metsavend

 • Tavakasutaja
 • Posts: 192
 • Krytac Trident SPR MK2
  • View Profile
Re: 2018-04-14 Op Punktiirjoon, suvehooaja avamine
« Reply #7 on: April 16, 2018, 15:57:58 »
Head muljed, kiire regamine, üsna täpne mängu algus. Olin sinine ja kiitused araabia poistele - asjalikud ja ausad vastased, termikaid ei kohanud.
Miinuseks oli NATO baasi kauge asukoht linnakust ja konvoi turvamisega oli segadus, ei saanud täpselt aru kas pidi minema turvama või lubati oma jauramisega jätkata.

Korraldajad palju vaeva näinud, tänud mängu eest ja järgmise korrani! Aaa ilus embleem ka:)

Offline Obi-San

 • Tavakasutaja
 • Posts: 167
  • View Profile
Re: 2018-04-14 Op Punktiirjoon, suvehooaja avamine
« Reply #8 on: April 16, 2018, 16:36:29 »
Tere ja veel kord tänud et tulite ja tegite seda mängu ära.
Me pingutasime aga ikka oli korralduse poolt palju asju nägu sissesõidu tee, puudulik vesi jne mida tagantjärgi vaadates me olime suutelised lahendada. Alati on mida teha paremini.
Suured tänud nendele kes meile aitas ja toetas.

Mängul osales umbes 450 inimest.
Iga osapool sai oma ülesandeid, mida nad väga hea meelega ära täitsid.
Oli katse viia need ülesanded mängujateni kasutades kinniste foorumi leheküljed, aga mängijad ei kasuta airsoftgamesi nii aktiivselt.

Nüüd aga paar sõna sellest mis on kurb.
Mängudel alati oli agressioon.
See on normaalne kui arvestada mängu iseloomu, aga see agressioon oli sõbralik ja ei toonud endaga kaasa viha.
Me alati proovisime võidelda inimestega kes ei tunnista pihta saamist, ja pikaks ajaks see oli ainuke suur probleem.
Nüüd on aga kahjuks agressioon saanud viha täis.
Inimesi need surematud nüüd eriti ei häiri. Esmaplaanile on tulnud need konfliktid millega meil pole mingit tahed võidelda, kuid aga see kord aktiivselt proovisime seda teha.
Oli mitu füüsilist kontakte, ropendus teineteise peale on saanud normiks.
Sõprade mäng muutus selleks et on tunne  et inimesed tulevad mängule ainult selleks et vihase agressiooniga viia omad probleemid teiste peale.
On lihtsalt ajaküsimus millal mängule hakkatakse kutsuma politsei et omavahelise probleeme lahendada.

Me otsustasime lõpetada korraldada mängud sellises formaadis.
Suuri “kōikidele” mängu me enam korraldama ei hakka

Suured tänud neile kes tuli ja osales.
Oorah

Offline Remius

 • Tavakasutaja
 • Posts: 643
  • View Profile
  • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2018-04-14 Op Punktiirjoon, suvehooaja avamine
« Reply #9 on: April 16, 2018, 16:49:02 »
Tere ja veel kord tänud et tulite ja tegite seda mängu ära.
Me pingutasime aga ikka oli korralduse poolt palju asju nägu sissesõidu tee, puudulik vesi jne mida tagantjärgi vaadates me olime suutelised lahendada. Alati on mida teha paremini.
Suured tänud nendele kes meile aitas ja toetas.

Mängul osales umbes 450 inimest.
Iga osapool sai oma ülesandeid, mida nad väga hea meelega ära täitsid.
Oli katse viia need ülesanded mängujateni kasutades kinniste foorumi leheküljed, aga mängijad ei kasuta airsoftgamesi nii aktiivselt.

Nüüd aga paar sõna sellest mis on kurb.
Mängudel alati oli agressioon.
See on normaalne kui arvestada mängu iseloomu, aga see agressioon oli sõbralik ja ei toonud endaga kaasa viha.
Me alati proovisime võidelda inimestega kes ei tunnista pihta saamist, ja pikaks ajaks see oli ainuke suur probleem.
Nüüd on aga kahjuks agressioon saanud viha täis.
Inimesi need surematud nüüd eriti ei häiri. Esmaplaanile on tulnud need konfliktid millega meil pole mingit tahed võidelda, kuid aga see kord aktiivselt proovisime seda teha.
Oli mitu füüsilist kontakte, ropendus teineteise peale on saanud normiks.
Sõprade mäng muutus selleks et on tunne  et inimesed tulevad mängule ainult selleks et vihase agressiooniga viia omad probleemid teiste peale.
On lihtsalt ajaküsimus millal mängule hakkatakse kutsuma politsei et omavahelise probleeme lahendada.

Me otsustasime lõpetada korraldada mängud sellises formaadis.
Suuri “kōikidele” mängu me enam korraldama ei hakka

Suured tänud neile kes tuli ja osales.

Ärge visake siiski püssi põõsasse. Kahjuks tõesti leidub neid kes kipuvad mängudel füüsiliselt agressiivseks muutuma, kuid sellise asja vastu on parim blacklist kus avaldada süüdlase nimi ja põhjus mille eest talle mängukeeld määratud. Selle blacklisti abil saavad ka teised korraldajad vaadata, et milliste mängijatega on olnud probleeme ja milliseid ning siis otsustada, et kas lubada blacklisti mängija oma mängule või mitte. Et korraldajatena võiksime hoida rohkem sidet ning vahetada infot selliste juhtumite ja mängijatekohta, vaid nii suudame hoida airsofti võimalikultsõbraliku mänguna kui blokeerime agressiivsete/konfliktsete inimeste ligipääsu mängudele. Et mingu ja tehku omavahel siis lahinguid kus teineteisele saavad pasunasse virutada, vähemalt ei pääse nad normaalsete mängijate sekka. Seega ärge loobuge suurürituste korraldamisest, minu ettepanek oleks korraldajate koosolek kus me võtaksime vastu üldised käitumisreeglid ja moodustaksime ühtse blacklisti agressiivsete/konfliktsete mängijate kohta ning arutaksime läbi kuidas on kõige parem tegutseda selliste mängijatega mänguväljal, et võimalikult ruttu konflikt lõpetada kui see peaks tekkima. Edu teile ka edaspidiseks siiski :)
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Obi-San

 • Tavakasutaja
 • Posts: 167
  • View Profile
Re: 2018-04-14 Op Punktiirjoon, suvehooaja avamine
« Reply #10 on: April 16, 2018, 17:00:16 »
Ütleme nii et korraldame juba nii pikalt et nägin igasugused blackliste, korraldajate koosolekuid jne palju juba.
Siin on pigem see et meile lihtsaim teha listi nendest inimesed kes pole konfliktsed ja korraldada nende jaoks ja siis vaadata mis sellest saab.

See viha mis ma juba teise aasta tunnen mängudel kindlasti viib probleemideni ja ma ei taha olla see korraldaja kelle mängul see viha läheb üle piiri
Oorah

Offline speedy gonzales

 • Tavakasutaja
 • Posts: 156
 • 595
  • View Profile
Re: 2018-04-14 Op Punktiirjoon, suvehooaja avamine
« Reply #11 on: April 16, 2018, 17:55:34 »
Suured tänud hea mängu eest, väga hea pace, kohavalik ja stsenaarium.
Mängisin turbani-meeste poolel ja kõik oli väga timm v.a. need kaasused, millest siin juba räägitud.
Nii palju tõmblemist ja plõksimist pole ma veel ühelgi mängul näinud, see, mida endale lubavad osad mehed on täiesti v*ttus ausalt öeldes.

Mida saaks paremini teha? Minu arust ega eriti ei saagi, kõik oli olemas, mis ma vähegi tahaks.
Tänu sellele söögilauale, poele ja korralikult eraldatud aladele, oli tunda sellist "festivali" hõngu vms. saate aru küll.

Mul on kahju, et asjad on nii kaugele jõudnud, et peab hakkama "kinniseid" mänge tegema, aga ka minu arvates on see ainuõige otsus antud olukorras.

Tänud Rhodesia meeskonnale, saavutatud on väga korralik tase ja latt, jõudu korraldamisel!
https://discord.gg/suteykK - Eesti Airsoft Discord

Offline Margus

 • Tavakasutaja
 • Posts: 2047
  • View Profile
Re: 2018-04-14 Op Punktiirjoon, suvehooaja avamine
« Reply #12 on: April 17, 2018, 10:53:30 »
Nüüd aga paar sõna sellest mis on kurb.
Mängudel alati oli agressioon.
On lihtsalt ajaküsimus millal mängule hakkatakse kutsuma politsei et omavahelise probleeme lahendada.

Me otsustasime lõpetada korraldada mängud sellises formaadis.
Suuri “kōikidele” mängu me enam korraldama ei hakka


See on küll kurb uudis.
Mõistan Rhodesia seisukohta.

Ega põhjuseta pole suured korraldajad loobunud suurte mängude tegemisest.
Pange ennast korraldaja rolli ja mõelge ise asi läbi: näete pikka vaeva, annate endast parima, et teha mängijatele hea mäng, siis aga lörtsitakse su mäng mingi konfliktiga ära. Nagu ise näete kui riskantne tegevus on korraldus. Muidugi on lihtsam käia mängimas kui ise korraldada. Aga kes meile siis mänge korraldab?

Ega korraldajad sihilikult vigu tee, kõiki asju on raske ette näha ja nagu ise teate kõigi soovide järgi pole võimalik korraldada.

Võibolla on mõnel arvamus, et meie valdkonnas on riigi poolt saadetud meile korraldajad, kelle kohustus on meile mänge korraldada. Nii see paraku pole, ise omal algatusel püüame mängijatele mänge pakkuda. Ma ei tea kui palju on meie hulgas koolitatud korraldajaid, tean ainult, et X-Force sai hiljuti rahvusvahelise korraldaja tunnistuse. Mis te arvate, miks Tallinna Militaarseiklus ja X-Force eelistavad pigem teha kinniseid ja tellitud mänge...

Enamus ilmselt  on ise hakanud korraldajad ja püüavad läbi kogemuste/vigade õppida paremini korraldama.
Korraldamine on ka üks hea võimalus ennast tundama õppida. Kõrvaltvaatajale tundub kindlasti, et see on lihtne ja tema ise teeks palju paremini, aga tehke proovi alguses väiksema seltskonnaga, et kui kerge/raske on panna mängijaid soovitud suunas tegutsema.
Sama teema ka osapoole juhtide osas. Kurdetakse, et osapoole juht ei juhtinud. Ma ei usu, et meil on palju kogemustega/koolitatud lahingjuhte. Anname võimaluse soovijatel proovida juhtida väiksemat ja suuremat osapoolt ning toetame neid. Kõik ju soovivad, et oleks osapoolel juht olemas. Nõuda oskame, aga palju me selleks ise panustame....


Eks sellisel suurel hooaja ava mängul osaleb kõige rohkem ka uusi ja võõraid, kellel võib airsofti tulevik suva olla ja tullakse lihtsalt välja elama, selline mäng ongi riskantseim. Samas varem on olnud igasugu suurusega mänge ja konflikte pole nii palju kuulda olnud. Kas see on ühiskonna üldine trend või ainult airsoftis? 

Mõtlen, et kuidas taltsutada mängijate füüsilist viha, mida aina rohkem kohtab ja ka siin mainitakse. Tundub naljakas, aga ilmselt üks variant: peale briifingut jagunetakse kolme eri närvikavaga rühmadesse:
1. esimeses mediteerivad;
2. teises reastavad osapooled teineteise vastu, umbes mõne meetrise vahega  ja siis karjuvad täiest kõrist teine teise peale ja valatakse vastane kõikvõimalike roppustega üle, siis suruvad vastas seisjaga sõbralikult kätt, patsutavad õlale ja mängima;
3. kolmandas kõige raevukamas jagatakse poksikindad ja poks, siis suruvad sõbralikult kätt ja mängima.
Nali naljaks, aga ma seda teist varianti varsti proovin...

Või on paremaid lahendusi?

Olen hakanud enda mängude infos suurendatult kirjutama, et kui võtad kaasa uued mängijad, siis kindlasti veendu, et uued on kursis reeglitega. Ilmselt peab sinna lisama ka käitumisreeglid ja et füüsilne konflikt on keelatud. Kuigi mul on kirjas, et lahkhelid lahendame viisakalt. Iseasi, kui paljud seda viitsivad lugeda. Järelikult tuleb briifing pikemaks venitada ja selgitada konfliktide viisaka lahendamise olulisust...

Korraldajal peavad olema raudsed närvid, tugev kannatus ja väga kõrge heasoovlikus teistele head teha. Eelmisest aastast alates on mängumaks pisut tõusnud, mis ehk motiveerib rohkem korraldajaid.
Siiski loodan, et Rhodesia jätkab eri suuruste mängude korraldamist ja tuleb ka uusi korraldajaid juurde.
Ja olgem siis mõistlikud ja kannatlikud ning ärge palun rikkuge korraldajate motivatsiooni nii füüsiliste kui ka kirjalike konfliktidega. 

Õnneks airsofterite hulgas on abi pakkujaid, kes oskavad peale mängu kirjutada ka konstruktiivset kriitikat, mis aitab korraldajal edaspidi püüda paremini teha. Korraldaja arenebki koostöös kriitikaga.  Aga ärge unustage kõige olulisemat, me kõik vajame toetust ja kiitmist/tänamist. Suruge oma kadedus või isekus või jonnakus maha ja kiitke ning tänage korraldajaid ning osapoole juhte ja tunnustage neid...

Mõtlen, kui üks tiim ei taha jätkata suurmängu korraldamist, kas tulevikus on ehk mitu tiimi nõus koostööd tegema, et üks tiim korraldab ühe osapoole tegevuse, teine tiim teise osapoole tegevuse, kolmas tiim üldised korralduslikud asjad. See on muidugi päris mahukas ja eeldab  väga head koostööd, aga ehk koormust jagades on lihtsam...
Mina olen kogenud, et piirdun siiski väiksemate mängude korraldamisega, et mina ei oska aidata, aga kindlasti on meie hulgas tiime/üksikuid, kes aitaksid.

Kas on ehk ka teisi arvamusi, kuidas ikkagi tulevikus tehtaks suurmänge ja kuidas vältida airsoftis füüsilist vägivalda???

Offline Merciless

 • Tavakasutaja
 • Posts: 131
  • View Profile
  • https://www.facebook.com/weekndWarriors/
Re: 2018-04-14 Op Punktiirjoon, suvehooaja avamine
« Reply #13 on: April 17, 2018, 11:04:20 »
Quote
Kas on ehk ka teisi arvamusi, kuidas ikkagi tulevikus tehtaks suurmänge ja kuidas vältida airsoftis füüsilist vägivalda???


See whitelist vs. Blacklist idee tundub hetkel ainuke parem lahendus...
Ehk siis mängule pääsevad vaid airsofti tiimides... Iga tiimi/klubi käitumise ja asjade eest vastutab kogu klubi, see parendab juhtide korraldust oma sats korralikult enne mängu üle briifida ja käitumismallid selgeks teha.. Rendimängijad lähevad samuti relvade rendile pakkuja poolt vastutusse. 
Kui keegi rikub korda, saab terve tiim karistada, banni vms näol.. Sealt hakkaks võibolla pihta korralik mängijate distipliin ja käitumine. Ükski tiimi juht ei taha ju enda tiimil marki täis teha, ega mängukeeldu kellegi muj pärast, seega nägakse rohkem vaeva käitumisel, konfliktide vältimisel ja üleüldistel asjadel nagu ka mängureeglite/ülesannete selgeks tegemine enne mängu juba.
Valesti käitunud tiimide karistused tuleks võtta eraldi vastavalt eksimusele, ban või noomitus korraldajate threadi (olen vist juba varem ka uurinud aga kas meil on mingi ühine blacklist või tread kuhu saaks korraldajatega hakata siis tiime kirja panema, staatusega banned või mingite märkustega vms.. )Edit: mängijatel kohustus siis ka oma tiimi embleeme kanda.. seega kui keegi fikseerib rikkumise on hea lihtne kohe teada kes vastutab, ei pea mingeis nimesi ja asju uurima hakkama..Ega üldiselt ärpleja oma nime nagunii väga sheerida ei taha :D ..
See kasvataks ühtlasi ka klubide tekkeid ja kasvu kui mängijatel on osad suuremad üritused piiratud tingimusel klubiliikmena kuhugi kuuluma sissepääsuks.
Igal juhul parendaks asja mu arust selline klubidega majandamine vs. eraldi inimestega :)
« Last Edit: April 17, 2018, 11:40:45 by Merciless »
Weekend Warriors   W-01
Facebook : https://www.facebook.com/weekndWarriors/

----------------------------------------------


Offline RaitV

 • Tavakasutaja
 • Posts: 51
  • View Profile
Re: 2018-04-14 Op Punktiirjoon, suvehooaja avamine
« Reply #14 on: April 17, 2018, 13:54:10 »
Quote
Kas on ehk ka teisi arvamusi, kuidas ikkagi tulevikus tehtaks suurmänge ja kuidas vältida airsoftis füüsilist vägivalda???


See whitelist vs. Blacklist idee tundub hetkel ainuke parem lahendus...
Ehk siis mängule pääsevad vaid airsofti tiimides... Iga tiimi/klubi käitumise ja asjade eest vastutab kogu klubi, see parendab juhtide korraldust oma sats korralikult enne mängu üle briifida ja käitumismallid selgeks teha.. Rendimängijad lähevad samuti relvade rendile pakkuja poolt vastutusse. 
Kui keegi rikub korda, saab terve tiim karistada, banni vms näol.. Sealt hakkaks võibolla pihta korralik mängijate distipliin ja käitumine. Ükski tiimi juht ei taha ju enda tiimil marki täis teha, ega mängukeeldu kellegi muj pärast, seega nägakse rohkem vaeva käitumisel, konfliktide vältimisel ja üleüldistel asjadel nagu ka mängureeglite/ülesannete selgeks tegemine enne mängu juba.
Valesti käitunud tiimide karistused tuleks võtta eraldi vastavalt eksimusele, ban või noomitus korraldajate threadi (olen vist juba varem ka uurinud aga kas meil on mingi ühine blacklist või tread kuhu saaks korraldajatega hakata siis tiime kirja panema, staatusega banned või mingite märkustega vms.. )Edit: mängijatel kohustus siis ka oma tiimi embleeme kanda.. seega kui keegi fikseerib rikkumise on hea lihtne kohe teada kes vastutab, ei pea mingeis nimesi ja asju uurima hakkama..Ega üldiselt ärpleja oma nime nagunii väga sheerida ei taha :D ..
See kasvataks ühtlasi ka klubide tekkeid ja kasvu kui mängijatel on osad suuremad üritused piiratud tingimusel klubiliikmena kuhugi kuuluma sissepääsuks.
Igal juhul parendaks asja mu arust selline klubidega majandamine vs. eraldi inimestega :)

The man has spoken (Y)
Pizzapoisid