Author Topic: Öövaatlusseadmega filmimine ja kasutamine samaaegselt (FLIR N-14 ja beam-split)  (Read 6484 times)

Offline lukka

  • Tavakasutaja
  • Posts: 329
  • Bloodbrothers - Lukka
    • View Profile
Olen mitmetel mängudel Armasight Gen2+ öövaatlusseadet kasutanud, kuid kahjuks pole seni õnnestunud kellegagi pilti jagada. Öövaatlusseadmele saab küll kaamera (olgu siis fotokas, gopro jne) taha panna, kuid sellisel juhul ise ei näe. Võtsin ette meisterdada lahendust, mis võimaldab samaaegselt seadet kasutada ning filmida.

Idee keskpunktiks oli beamsplitter:
https://www.edmundoptics.com/contentassets/32989f2ff6a74f47b6c16341c56f3d96/fig-2-wab.gif

Ostsin seejärel commercial grade beamsplitteri ja hakkasin Fusion 360s kesta valmistama.

Peale kesta valmistamist sai välja prinditud ning proovitud. Põhimõtteliselt toimib. Kaamera on suvaline autokaamera ning see on kahjuks liiga laua fookusega nagu pildil näha.   Arvutiga sisse zoomides läheb kvaliteet päris alla. Sisuliselt lahendus toimib, kuid oleks vaja paremat kaamera (või teist objektiivi).

Teen järgmisena GoPro Hero 3le ka samasuguse hoidja.



« Last Edit: January 02, 2018, 20:34:04 by lukka »

Offline lukka

  • Tavakasutaja
  • Posts: 329
  • Bloodbrothers - Lukka
    • View Profile
Veel pilte.

Offline lukka

  • Tavakasutaja
  • Posts: 329
  • Bloodbrothers - Lukka
    • View Profile
« Last Edit: January 02, 2018, 20:39:27 by lukka »

Offline AIFO

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 206
  • #551|GHK M4 CO₂ + 1911 HiCapa 5.3 CO₂
    • View Profile
    • AIFO
geniaalne! :)
❰tel: ⑤⑥⑥0⑨⑦⑨⑤❱ ❰FB: AIFO❱ ❰yt: AIFO❱

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: Öövaatlusseadmega filmimine ja kasutamine
« Reply #4 on: January 08, 2018, 10:27:12 »
Kui gopro komplekti saad valmis siis anna teada, mis maksma läheb. Endal oleks ka huvi sellise isendi vastu.
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline lukka

  • Tavakasutaja
  • Posts: 329
  • Bloodbrothers - Lukka
    • View Profile
Harald, mis GoProga sa tahad? Mul endal on Hero3+ ja eile tegin korpuse peaagu valmis. Mis NVG Sul on? Reaalsus on see, et suht custom built iga asi (välja arvatud siis, kui samale buildile juba tehtud, siis ainult printimise vaev).

Harald, küsisid - mis maksab?
  • Lens maksab koos transpordiga umbes 90-100€. Kui veel huvilisi, siis võiks neid lense rohkem korraga tellida. Saab hinna sinna 75-80€ peale:
  • Printida võin tasuta - raha ei taha, garantiid ka ei anna
  • CAD disain kui Sinu NVG mudel erineb minu omast? Ei oska öelda - raha ei taha sellise töö eest küsida. Tood sedame ükspäev minu kätte ja ma teen vajalikud mõõtmised ning disainin ära
  • Total: 90-100€
Nüüd - kui prinditud disain toimib, siis tegelt soovitaks hiljem korralikul CNC pingil välja lasta. Need 3D prinditud asjad on nagu on. Toimivad, aga igavesti vastu ei pea. Ei oska kulu progrnoosida.

Lens saab tellida siit:
https://www.edmundoptics.com/optics/beamsplitters/plate-beamsplitters/commercial-grade-elliptical-beamsplitters/ (<- kasutasin 25.0 x 35.36)

Kui keegi teine tahab veel, siis andke teada.

« Last Edit: January 08, 2018, 17:37:15 by lukka »