Author Topic: 2019-01-20 Metsseajõuk 8 Paljassaare tee 40  (Read 22508 times)

Offline Kirbu

  • Tavakasutaja
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: 2019-01-20 Metsseajõuk 8 Paljassaare tee 40
« Reply #15 on: January 19, 2019, 17:51:19 »
+2 ,maksame sulas.

Offline jarkuu

  • Tavakasutaja
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: 2019-01-20 Metsseajõuk 8 Paljassaare tee 40
« Reply #16 on: January 19, 2019, 18:15:46 »
+1

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2019-01-20 Metsseajõuk 8 Paljassaare tee 40
« Reply #17 on: January 19, 2019, 19:30:25 »
Margus, saad sa palun täpsustada kus suurem parkla asub? Ei tahaks kohapeal seiklema hakata.

Minuga koos tulevad vist ka kaks kurja militaar-tibi. Hoidke alt ;)

Kohapeal näitan, olen ise värava juures, algul pargime väravast sisenedes otse tee täis ja kui sinna enam ei mahu, siis kohe paremal 50m edasi on suurem parkla. Kui juhtub et mind kohe ei leia, et olen alal, siis pargi alal sinna kuhu saab, linditan need kohad kinni kuhu ei tohi sõita.
 

Offline Mr. Pickle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: 2019-01-20 Metsseajõuk 8 Paljassaare tee 40
« Reply #18 on: January 19, 2019, 20:56:29 »
+1, maksan koha peal sulas

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2019-01-20 Metsseajõuk 8 Paljassaare tee 40
« Reply #19 on: January 20, 2019, 04:20:45 »
Olen juba mõned mängud korraldanud, aga ikka ei saa lahingpäeva hommikul magada äratuskellani. Kella 4-st silmalaud lahti, mõtted peas, et kas ikka kõik sai kirja ja kõik kaasa pandud ja uinuda ei saa. Selline on see korraladaja muretsemine või siis vastutus ürituse ees.

Ahjaa, unustasin, osade kriitikute väitel pole korraldajal mingit vastutust, püüan siis ikka muretult silmalaud kinni vajutada, kas ka uinuda õnnestub ....

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: 2019-01-20 Metsseajõuk 8 Paljassaare tee 40
« Reply #20 on: January 20, 2019, 13:52:49 »
Inimesed erinevadSee,et Margus sa ei suuda uinuda.....ei tähenda,et kõik korraldajad ei saa magada.

Offline Triiksark

  • Tavakasutaja
  • Posts: 123
    • View Profile
Re: 2019-01-20 Metsseajõuk 8 Paljassaare tee 40
« Reply #21 on: January 20, 2019, 16:27:35 »
Super Mäng oli ! Kuigi ala oli väike aga Tore siiski :D Järgmisel mängul võiks olla suurem ala ikka kui see. Isiklikult sinna alale tagasi ei läheks!

Offline militaarseiklus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 340
  • Sinu elu seiklus!
    • View Profile
    • Militaarseiklus
Re: 2019-01-20 Metsseajõuk 8 Paljassaare tee 40
« Reply #22 on: January 20, 2019, 18:21:16 »
Margus minul ka ei tule tavaliselt und eelneval õhtul :), samad mured nagu sull ( varustus,mänguga seotud asjad,toitlustus,paberid,jne.).
Siis veel ei saa ka mänguajal magada kui on öö ja kõik teised magavad ( et delfise ei tulek uudist et lapsed põlesid elusalt telki, jne ).
Andres kuidas sina neid muresid lahendad?
Airsofti siselasketiir & linnalahingu rada
Männiku Tee 106, Tallinn

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: 2019-01-20 Metsseajõuk 8 Paljassaare tee 40
« Reply #23 on: January 20, 2019, 19:46:22 »
Margus minul ka ei tule tavaliselt und eelneval õhtul :), samad mured nagu sull ( varustus,mänguga seotud asjad,toitlustus,paberid,jne.).
Siis veel ei saa ka mänguajal magada kui on öö ja kõik teised magavad ( et delfise ei tulek uudist et lapsed põlesid elusalt telki, jne ).
Andres kuidas sina neid muresid lahendad?
Kui ma aint nii mõtleks,et mis kõik võib juhtuda....siis ei saakski elada ju!

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2019-01-20 Metsseajõuk 8 Paljassaare tee 40
« Reply #24 on: January 20, 2019, 20:53:43 »
Andres, ma saan ka õnneks väikse seltskonnaga klubi mängu eel paremini välja puhata, aga korraldades avalikkusele suuremale seltskonnale millegi pärast on miski mis ei lase hommikul magada ja sageli ka õhtul õigeaegselt uinuda. Hea on teada, et ma pole ainuke, et lisaks Marekile veel kaks korraldajat on sama maininud. Nad ka teevad suuremale seltkonnale, mitte väiksele klubile.

Mareki unetus on täiesti mõistetav, ma ei kujuta ette kui peaksin ainult noortele korraldama, sellist vastutust vist ei julgeks võtta. Täna õnneks said nooremad mängijad ilusti hakkama ja sain peale mängu rahulikumalt hingata.

Aga ega sellest ei saagi need aru, kes ei korralda üldsusele.

Offline NaPal

  • Tavakasutaja
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: 2019-01-20 Metsseajõuk 8 Paljassaare tee 40
« Reply #25 on: January 20, 2019, 20:55:18 »
Margus, tänud mängu eest. Ala oli väike (tahaks vahepealt ka ringiga minna, kahjuks seda võimalust ei olnud), aga samas oli pidevalt kontakt vastasega. Mäng meeldis. Tundub, et 1 tiim oli palju tugevam kui teine, proovisime vahetada pooli (äkki ühelt poolt on kergem rünnata/kaitsta). Tundub, et see ei aidanud. Oli vist lihtsalt ühel pool rohkem tugevamaid mängijaid koos.

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: 2019-01-20 Metsseajõuk 8 Paljassaare tee 40
« Reply #26 on: January 20, 2019, 21:07:22 »
Andres, ma saan ka õnneks väikse seltskonnaga klubi mängu eel paremini välja puhata, aga korraldades avalikkusele suuremale seltskonnale millegi pärast on miski mis ei lase hommikul magada ja sageli ka õhtul õigeaegselt uinuda. Hea on teada, et ma pole ainuke, et lisaks Marekile veel kaks korraldajat on sama maininud. Nad ka teevad suuremale seltkonnale, mitte väiksele klubile.

Mareki unetus on täiesti mõistetav, ma ei kujuta ette kui peaksin ainult noortele korraldama, sellist vastutust vist ei julgeks võtta. Täna õnneks said nooremad mängijad ilusti hakkama ja sain peale mängu rahulikumalt hingata.

Aga ega sellest ei saagi need aru, kes ei korralda üldsusele.
Margus....kunagi tegin ka suuremale seltskonnale ja ikka sain magada.Kui 40+ mängijat on suur seltskond.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2019-01-20 Metsseajõuk 8 Paljassaare tee 40
« Reply #27 on: January 20, 2019, 21:20:46 »
Palju tänu osalejatele ja ala omanikule!!!

https://1drv.ms/u/s!Al_SLv0SvXOo2i5-gP_I7rZab3M2

Fotod panin alakorrusele fotodesse

Mängu kokkuvõte hiljem...

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Lahingpäeva kokkuvõte
« Reply #28 on: January 20, 2019, 22:13:04 »
MÄNGUPÄEVA  KOKKUVÕTE:

Nagu ise nägite, said Kütid aledalt peksa Kohalike käest. Seega jäävad kohalikud metssead veel ellu ja rahu ning vaikus valitseb edasi Paljaassaares.

Algselt planeeritud linnaku ala kitsenes oluliselt kuna ei saadud autosid lumest kätte. Lootsime need vedada ala serva, siis oleks linnakus olnud suurem mänguala, sellepärast oli seekord ala päris kitsas, vabandan!

Algselt oli meid 39, aga üks tiim, kes oli tutvunud ainult linnaku alaga arvas, et ala on liiga kitsas ja lahkusid, laiema metsa alaga nad ei viitsinud tutvuda. Tavaliselt nad grupipildile ei taha tulla. Mängumaksu nad tagasi ei nõudnud vaid pakkusid, et jääb järgmise mängu ettemaksuks. Siis on lootust, et nad veel tulevad mu mängule...

Aga ülejäänud seltskonnaga pidasime maha neli kuuma lahingut. Seekord kujunesid osapooled sellised, et Kohalikud olid arvult pisut vähemuses, aga tegid head koostööd ja surusid kõikidel mängudel Kütid alalt välja, hea töö. Aplodeerisime neile palju.

Aga Kütid tegid ka koostööd ja mõni rünnak oli päris edukas...

_______________________________________________________________________

See järgnev pole nendele kriitikule ninale hõõrumiseks, kes väitsid, et korraldus on lihtne, kiire ja odav vaid nendele kes plaanivad lihtsa pühapäeva mängu korraldada. See järgnev  puudutab korraldust avalikkusele tasulisel alal, mitte kui lähete sõpradega võõrale maale omaniku loata mängima:

Huvi pärast lugesin tunde ja toon välja aja ja numbrid:
Tavaliselt käin enne kuulutuse välja panemist või enne mängu vaid korra alal olukorraga tutvumas, mis võtab olenevalt ala kaugusest 2-8 tundi aega. Seekord käisin enne mängukuulutuse välja panemist ala üle vaatamas ja teist korda reedel, kuna oli palju lund juurde tulnud ja saime omaniku kaudu traktoriga meile parkla ala puhastatud.

Esimene kord üle vaatamisega võttis aega 3 tundi ja 10 min. See aeg oli siis kodust startides, kohapel ülevaatus ja tagasi koju. Ja reedene võttis aega 3 tundi 45 minutit.
Eks kütuse kulu oskab igaüks ise arvestada oma auto kohta, seda ma välja ei too.

Ajakulu mängukuulutuseks ja kolme foorumi panemiseks läks 1 tund ja 35 min. See aeg on lihtsa stenaarimiga ja siis kui enamus tektsi on valmis eelmistest mängudest. Ma ei lisa seda umbes 20 minutit mis kulus küsimuste vastusteks.

Kui nüüd rääkida numbrite keeles, siis ajaliselt läks kokku ligi 8 tundi ja 30 min. Seega varuge selleks piisavalt aega. Suuremate mängude puhul lisa julgelt vähemalt 5 tundi vastuste ja ülekannetega tegelemiseks. Ehk ligi kaks tööpäeva!!!

Palju pead varem kohale minema enne mängu ja kaua läheb peale mängu, selle arvutad ise välja.

Kui rääkida veel numbrite keeles sellest seekordsest 8h30minutist, siis kui võtta töölise tunnihind näiteks 10 eur/h, siis oli ta saamata jäänud tulu 80 eur, kui klienditeenindaja maakleri õiguasbi andja loeb enda teenuse pakkumise tunnihinnaks min 50 eur/h, siis 415 eur. Eks igaüks hindab ise oma tööaega. Kuludesse läheb veel tavaliselt koopiad (umbes 10 eur) seekord minul mitte. Maiustused/tee (enamus kriitikute väitel mõttetud asjad) 10-20 eur, ala omanikule 30-50 eur.

Eks saate ise kokku arvutada kas talvine väiksema seltskonnale korraldus tasub rahaliselt end  ära või mitte...

Vabandan kui nüüd mõne korraldaja motivatsiooni alla tõin, aga parem on kui olete kursis tegelikkusega.
 
Korraldajatel pole mõtet võtta tõsiselt nende kriitikute argumente (korraldus on lihtne, väikse ajakulu ja olematute kulutustega)  vaid tehke omale ise asjad selgeks enne kui korraldate.

Kahju ainult et nii lihtsa ja kergelt rikastuva tegevuse juures on nii vähe korraldajaid, tavaliselt ju rikka kullatsooni ümber on konkurents kõva...
__________________________________________________________________________

Järeldus:
Kellele pole kulud ja aeg tähtsad, need naudivad korraldust entusiasmist või suurest mängu naudingust...

Jõudu ja edu entusiastidele!!!
« Last Edit: January 20, 2019, 22:23:45 by Margus »

Offline Triiksark

  • Tavakasutaja
  • Posts: 123
    • View Profile
Re: 2019-01-20 Metsseajõuk 8 Paljassaare tee 40
« Reply #29 on: January 20, 2019, 22:43:56 »
Me ei saa sind mitte milleski syydistada ! Lihtsalt mina ytlen kui algaja, minu meelest oli mäng tore, lihtsalt ala oli väikse võitu aga ikkagi tore :)