Author Topic: Airsoft-relvad õiguslikus mõttes - mänguasi või midagi enamat?  (Read 47339 times)

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: Airsoft-relvad õiguslikus mõttes - mänguasi või midagi enamat?
« Reply #45 on: January 22, 2020, 20:35:19 »
Ongi ju. Ei tohi! Vahet pole kas mänguasi või realsteel. Õppeasutus ei pea seletama lahti miks on asi ohtlik. Lihtsalt õppeasutusse ei tooda neid asju!
Toovad sellised asju kaasa ikkagi need kes kokku puutuvad nendega, näitamaks teistele. Aga kellel huvi selle vastu pole, siis ei koti neid ei 6mm plastik pallike ega 4,5mm tinaplönn.


Pole ,,onude,, asi käia koolides tutvustamas oma hobisid ja pajatamas kui ohtlik või vahva see on.


Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Airsoft-relvad õiguslikus mõttes - mänguasi või midagi enamat?
« Reply #46 on: January 22, 2020, 22:00:34 »
Ongi ju. Ei tohi! Vahet pole kas mänguasi või realsteel. Õppeasutus ei pea seletama lahti miks on asi ohtlik. Lihtsalt õppeasutusse ei tooda neid asju!
Toovad sellised asju kaasa ikkagi need kes kokku puutuvad nendega, näitamaks teistele. Aga kellel huvi selle vastu pole, siis ei koti neid ei 6mm plastik pallike ega 4,5mm tinaplönn.


Pole ,,onude,, asi käia koolides tutvustamas oma hobisid ja pajatamas kui ohtlik või vahva see on.

Kes ütles, et onud peaks käima, vb hoopis tädid? Sa oma lapsi kasvatad ka, et ei tohi ja kõik ega selgita neile miks ei tohi, las lollid täidavad ainult käsku või mis? Ma saan aru küll, et sa siin ümber nurga püüad millegile kangesti vihjata, aga reaalselt pole sa pooltki nii tark kui sa ennast arvad olevat. Targutada sa muidugi oskad, kuid sellega ka sinu oskused suht ka piirduvad. Lastele on alati kasulik selgitada miks ja asi ei puutu hetkel mitte kuidagi hobisse endasse kui sellisesse, vaid ikkagi replicatesse mida tassitakse sinna kuhu pole vaja andmata endale aru kui ohtlikud need olla võivad. Seega ära püüa minu mõtetest välja lugeda midagi mida seal ei ole.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Hunduuu

  • Tavakasutaja
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Airsoft-relvad õiguslikus mõttes - mänguasi või midagi enamat?
« Reply #47 on: January 22, 2020, 22:50:51 »
Õhtust.

Scuallil täiesti õigus. Kool pole replica jaoks. Et tutvust teha noortele, siis seda kuidagi teisiti. Mängul või kuskil trennis, kus viiakse läbi kindlad instruktsioonid, instruktorite poolt.
Kui sellist tutvustust viia koolis läbi, võib suurema tõenäosusega juhtuda, et tuuakse rohkem kui on praegu juhtunud.
Ei maksa kratsida, kus ei sügele.

Offline andreas

  • Tavakasutaja
  • Posts: 171
    • View Profile
Re: Airsoft-relvad õiguslikus mõttes - mänguasi või midagi enamat?
« Reply #48 on: January 23, 2020, 09:39:44 »
Kuidagi isiklikuks kisuvad viimasel ajal postitused siin foorumis, mõttetud solvamised ja üksteisele ärapanemised. Teen ettepaneku administraatorile, luua ebaviisaka käitumise kohta eraldi teema, kus sätestataks, milliseid piire ületades foorumist ban saada. Idioot, debiilik jms sildistused on muutunud kahjuks foorumis suheliselt sagedaseks.
Saan aru, et osad teemad on rohkem pingestavad, aga sellegipoolest tuleks pisut kontrollida oma käiumist avalikus ruumis nagu seda on antud foorum!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Airsoft-relvad õiguslikus mõttes - mänguasi või midagi enamat?
« Reply #49 on: January 23, 2020, 10:59:05 »
Mine ära oma luuludega.
Point on selles, et kui on keelatud relvade ja nende taoliste esemete kooli tassimine, siis kehtigu see kõigile. Pole vaja et mingid tühikargajad oma hobisid käiksid tutvustamas.
Kõik teavad, et maailmas on palju ohtlikke asju ja mida kooli ei tassita. Saad poindile pihta või? Ei pea pot. ohtlikke asju kooli tassima. Tunned muret, kui kooli tassimine süveneb, siis lapsevanema võid teha ettepaneku, läbi viimiseks selgitustöö. Kuid niisama replikate tutvustamine ei käi hariduse alla.
Kui on õppeasutusse KEELATUD tuua neid asju, siis konkreetselt sinu puhul, kes minu teada pole ka ühegi õppeasutusega seotud, on imelik, miks tahad ronida replikatega kooli.

Et ikka lähme relvadega kohale ja näitama kuidas asjad käivad nagu narkokampaanias?
Ei tea et oleks kooli kokaiini ja LSD keski viinud. Et teeme slideshowd ja esitleme, kui pähh asi on.
Tagatipuks tassiks needsamused laipadest ülesõidetud tankivideod ka lasteaeda/kooli juba kaasa?

Niigi on soft pingsa pilgu all ja mitte tepskit mingite tattide pärast, kes vahel uhkustamiseks püssi kaasa toovad.
Asjade selgitus ja olemuse lahtiseletamine peaks käima kõvasti kõrgemal, kui õppeasutuses.

Oled sa arengupeetu või oled sa purjus jälle? See et sa tühikargaja oled on juba ammu selge, sa ei pea seda meelde tuletama :) Mis puutub luuludesse, siis on need ikka sinul mitte minul ja pointile ei saa pihta sina siiski. Aga mis ma siin lolliga ikka vaidlen, ega sa sellepärast targemaks ikka ei saa :D Head õhtut, mine trimpa oma jooki edasi :)

Ants, sa peast ehtne debiilik ikka. Sa ei saa lihtsast asjast aru.

Tänan doktor.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline speedy gonzales

  • Tavakasutaja
  • Posts: 208
  • 595
    • View Profile
Re: Airsoft-relvad õiguslikus mõttes - mänguasi või midagi enamat?
« Reply #50 on: January 23, 2020, 16:58:01 »
Kuidagi isiklikuks kisuvad viimasel ajal postitused siin foorumis, mõttetud solvamised ja üksteisele ärapanemised. Teen ettepaneku administraatorile, luua ebaviisaka käitumise kohta eraldi teema, kus sätestataks, milliseid piire ületades foorumist ban saada. Idioot, debiilik jms sildistused on muutunud kahjuks foorumis suheliselt sagedaseks.
Saan aru, et osad teemad on rohkem pingestavad, aga sellegipoolest tuleks pisut kontrollida oma käiumist avalikus ruumis nagu seda on antud foorum!

Juba oli see teema ja asi läks käest täiesti ära, sest üks osapool blatantselt valetab absoluutselt kõige osas.

Seal pole kahjuks midagi arutada.
St. raske objektiivset hinnangut anda, kellel õigus on.

On topic:
https://www.facebook.com/politseijapiirivalveamet/photos/a.139257502787856/2791025280944385/

//Vale koht ja aeg millegi selgitamiseks, kahjuks on ka kogemused näidanud, et Sul läheb peale teist sõna lugemistuju ära ja vastad ainult "mind ei huvita su arvamus" või "ise oled". Kuna ma ei ole lasteaia kasvataja, siis säästmaks ennast ja teisi, hoiduksin sellest nõiaringist.
Eesti keel ei ole minu emakeel, seoses sellega võivad esineda mõned tuletatud sõnad teistest keeltest, tavaliselt on kõik aru saanud.
« Last Edit: January 23, 2020, 18:41:43 by speedy gonzales »

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Airsoft-relvad õiguslikus mõttes - mänguasi või midagi enamat?
« Reply #51 on: January 23, 2020, 18:15:18 »
Kuidagi isiklikuks kisuvad viimasel ajal postitused siin foorumis, mõttetud solvamised ja üksteisele ärapanemised. Teen ettepaneku administraatorile, luua ebaviisaka käitumise kohta eraldi teema, kus sätestataks, milliseid piire ületades foorumist ban saada. Idioot, debiilik jms sildistused on muutunud kahjuks foorumis suheliselt sagedaseks.
Saan aru, et osad teemad on rohkem pingestavad, aga sellegipoolest tuleks pisut kontrollida oma käiumist avalikus ruumis nagu seda on antud foorum!

Juba oli see teema ja asi läks käest täiesti ära, sest üks osapool blatantselt valetab absoluutselt kõige osas.

Seal pole kahjuks midagi arutada.
St. raske objektiivset hinnangut anda, kellel õigus on.

On topic:
https://www.facebook.com/politseijapiirivalveamet/photos/a.139257502787856/2791025280944385/

Palun kirjuta ikka eesti keeles, et saaks ka aru mida kirjutad, sest usun, et enamus ei tea mida tähendab sõna "blatantselt". Eesti Keeles on olemas sõna jultunult mida kasutada :) Ja kui sa esitad väite, et keegi jultunult valetab absoluutselt kõige osas, siis palun too ka faktiliselt välja, et mille kohta täpselt jultunult valetatakse, sest "absoluutselt kõige osas" on nii laiali valguv väide, et ei ütle absoluutselt mitte midagi ning kõlab pigem tühja väitena mida ei toeta ükski fakt ega tõend :) Vale koht ja aeg on ka loopida süüdistusi millele puuduvad igasugused tõendid ja faktid muuseas :)
« Last Edit: January 23, 2020, 21:04:51 by Remius »
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Airsoft-relvad õiguslikus mõttes - mänguasi või midagi enamat?
« Reply #52 on: January 23, 2020, 18:19:38 »
Kuidagi isiklikuks kisuvad viimasel ajal postitused siin foorumis, mõttetud solvamised ja üksteisele ärapanemised. Teen ettepaneku administraatorile, luua ebaviisaka käitumise kohta eraldi teema, kus sätestataks, milliseid piire ületades foorumist ban saada. Idioot, debiilik jms sildistused on muutunud kahjuks foorumis suheliselt sagedaseks.
Saan aru, et osad teemad on rohkem pingestavad, aga sellegipoolest tuleks pisut kontrollida oma käiumist avalikus ruumis nagu seda on antud foorum!

Ma siiralt vabandan kõigi foorumi kasutajate ees, et olen kohati üle keenud ja oma vastustes roppustele muutunud isiklikuks, teiste eest ma rääkida ei saa, aga olen täiesti nõus, et inimeste sõimamine debiilikuteks, si.aks, lolliks jne ei ole kuidagi ilus ja siin ei ole ka mina puhas poiss kahjuks.
« Last Edit: January 23, 2020, 19:58:07 by Remius »
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

ASH

  • Guest
Re: Airsoft-relvad õiguslikus mõttes - mänguasi või midagi enamat?
« Reply #53 on: January 23, 2020, 18:58:59 »
vägisi peab tõdema, et poole aastase foorumi kasutamise bani eesmärgid jäid täitmata , äkki aitaks permanentne ban konkreetsetele IP-dele , ühele kasutajale foorumi rahu huvides  . Andreas sa ju saad aru kui foorumit loed, et kõikides nendes teemades on üheks osapooleks alati 1 inimene sõltumata kes teises otsas on !?

ASH

  • Guest
Re: Airsoft-relvad õiguslikus mõttes - mänguasi või midagi enamat?
« Reply #54 on: January 23, 2020, 19:01:21 »
aaaa ...   eesti keeles
permanentne = jääv, püsiv, kestev, katkematu

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Airsoft-relvad õiguslikus mõttes - mänguasi või midagi enamat?
« Reply #55 on: January 23, 2020, 19:57:26 »
vägisi peab tõdema, et poole aastase foorumi kasutamise bani eesmärgid jäid täitmata , äkki aitaks permanentne ban konkreetsetele IP-dele , ühele kasutajale foorumi rahu huvides  . Andreas sa ju saad aru kui foorumit loed, et kõikides nendes teemades on üheks osapooleks alati 1 inimene sõltumata kes teises otsas on !?

Muuseas, kui päris aus olla, siis ka teine osapool on täpselt ühed ja samad, sina kaasaarvatud. Aga vähemasti ei ropenda ma foorumis ega nimeta inimesi ega asju si.aks. Kui sa tahad, et kedagi bännitaks, siis alusta nendest kes taaskord sae käima tõmbasid. Ennast kaasaarvatud juba ainuüksi põhjusel, et tõmbasid sae käima juba enne kui minu bän läbi sai. Ilma mingi põhjuseta tegid sa teema inimese kohta tema seljataga ja seda poolteist kuud ja natukene peale enne kui kui inimese bän läbi sai ja nüüd tuled sa siin midagi tõdema. Miks sa arvad, et kui sa inimest torgid, et sa samaga vastu ei saa? Ära torgi inimest ja ei torgita ka sind. Ei olnud see mina kes teise mängu alla asju või inimest si.aks läks nimetama, ei olnud see mina kes võltskasutaja tegi ja omast arust mõnitava kasutajanime alt mõnitava meemi mängu kommentaariks postitas, kuid ma olen suht kindel, et tead kes see isik on kes seda tegi. Seega asi on lihtne, ära sina torgi mind ja minul ei ole siis ka põhjust sind pikalt saata, sest üldiselt on mul sinust täiesti suva.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

ASH

  • Guest
Re: Airsoft-relvad õiguslikus mõttes - mänguasi või midagi enamat?
« Reply #56 on: January 23, 2020, 20:14:25 »
Ilmselgelt olin ma prohvetlik ega eksinud

Offline Triiksark

  • Tavakasutaja
  • Posts: 123
    • View Profile
Re: Airsoft-relvad õiguslikus mõttes - mänguasi või midagi enamat?
« Reply #57 on: January 23, 2020, 20:17:46 »
Miks siin see kaklemine toimub? See ju üldse teine teema :D

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: Airsoft-relvad õiguslikus mõttes - mänguasi või midagi enamat?
« Reply #58 on: January 24, 2020, 09:36:16 »
Kui välja jätta isiklik nääklemine, siis mina pooldan koolides airsofti tutvustamist. Olen ise mitmel korral käinud, sest on spetsiaalselt kutsutud ning pooldan seda ka edaspidi. Siinkohal rõhutan vastuseks Scuallile, et asja ära peitmine ei tee asja olematuks. Pigem tuleks teha teavitustööd just koolides ja lapsevanemate seas. Enamus õnnetusjuhtumeid tulirelvadega juhtub inimestega, kes ei oska tulirelvadega ümber käia. Karistused airsoftrelvade kooli toomisel või avalikult ringi töllerdamisel olgu ranged ja konkreetsed. Kuid igale asjale tuleks läheneda objektiivselt. Mitte niiöelda kirvega raiuda kõigile samaga. Nagu aru saan, siis siin foorumis ei ole ühtegi inimest, kes oleks seadusetegija. Seega kogu arutelu käib hüpoteetilises kontekstis. Ärge muutuge isiklikuks vaid proovige aru saada ka teiste mõttelaadidest. Nagu vanasõna ütleb: "Kes teeb, sellel juhtub". Mina omal ajal jooksin mängupüssiga(mis oli vanaisa tehtud PPS/Konekivääri täpne koopia) vabalt Nõmmel ringi ja keegi ei pööranud tähelepanu. Arusaamad ja suhtumine oli teine. Tänapäeval on vabakasvatus ja "ära karista last" suhtumine, mis ongi viinud sinna, et lastega ei räägita, vaid eeldatakse, et kool tegeleb... No krt aga ei tegele. See peaks olema lapsevanema asi teha selgeks mida tohib ja mida ei tohi ning mis võivad olla karistused. Kool saab seda ainult toetada. Samas ennetustöö juurde kuulub ka relvadega/airsoftiga lähemalt tutvumine. Vanasti olid niiöelda tsiviilkaitse tunnid(minu ajal enam ei olnud), kus võeti relva lahti ja pandi kokku. Kellegil polnud sportlikku huvi relvaga hoobelda sest kõik olid juba relva katsunud ja käes hoidnud(muidugi ka see, et relvi polnud nii vabalt käes). Kui kõik on näinud, siis pole mõtet ka teiste ees eputada.

Parimat

Harald
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline i3ntz

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Airsoft-relvad õiguslikus mõttes - mänguasi või midagi enamat?
« Reply #59 on: January 24, 2020, 10:19:22 »
Kellegil polnud sportlikku huvi relvaga hoobelda sest kõik olid juba relva katsunud ja käes hoidnud(muidugi ka see, et relvi polnud nii vabalt käes). Kui kõik on näinud, siis pole mõtet ka teiste ees eputada.

Väga õieti öeldud.
Ei ole küll vanust väga palju ja koolist on palju aega möödas kuid isegi meil käis kaitseliit koolis korduvalt relvi, varustust ja ennast tutvustamas.

Scualliga päris nõus ei ole, tutvustust peaks tegama, näitama ja lasta katsuda, aga seda tutvustust peaksid ikkagi tegema vastavad inimesed ja organisatsioonid mitte eesti keskmine airsofter.
« Last Edit: January 24, 2020, 10:30:35 by i3ntz »