Author Topic: 2018-10-20 Talihooaja avamine Rakus  (Read 13995 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2018-10-20 Talihooaja avamine Rakus
« Reply #15 on: October 20, 2018, 07:39:44 »
Arvasin, et mul on närvid korras ja olen rahulik, mõned mängud olen juba korraldanud ja veel mõnes ka osalenud, et nüüd peaks juba saama lahingpäeva hommikul rahulikult magada äratuskellani küll.
Aga ei, kella viiest uni lännu, mõtted uitavad ja enam uinuda ei saa. Mis minuga toimub? See on vist haigus -  AIRSOFT rsk. Ja minul on vist selle haiguse raskem sündroom.
Kas mõni veel vaevleb sellise haiguse käes, mis ei lase lahingpäeva hommikul magada äratuskellani?

Kahju, et pole sellist nuppu, mis äratab kõik airsofterid üles, nagu laagriplatsil pasun. Heameelega vajutaks sellist nuppu praegu, et mida te magate maha oma ilusa elu ja marss lahingusse...

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2018-10-20 Talihooaja avamine Rakus
« Reply #16 on: October 20, 2018, 09:25:41 »
Arvasin, et mul on närvid korras ja olen rahulik, mõned mängud olen juba korraldanud ja veel mõnes ka osalenud, et nüüd peaks juba saama lahingpäeva hommikul rahulikult magada äratuskellani küll.
Aga ei, kella viiest uni lännu, mõtted uitavad ja enam uinuda ei saa. Mis minuga toimub? See on vist haigus -  AIRSOFT rsk. Ja minul on vist selle haiguse raskem sündroom.
Kas mõni veel vaevleb sellise haiguse käes, mis ei lase lahingpäeva hommikul magada äratuskellani?

Kahju, et pole sellist nuppu, mis äratab kõik airsofterid üles, nagu laagriplatsil pasun. Heameelega vajutaks sellist nuppu praegu, et mida te magate maha oma ilusa elu ja marss lahingusse...

Ära muretse, ma ärkasin ilma äratuskellata 07:03 täna ja lahinguplats on ainult 4km eemal ning kogunemine algab 11:00, aga vot uni juba lännu, närv sees, et kas ikka kõik õnnestub nagu plaanitud, kas kõik asjad on valmis, kas on ehk veel midagi mida viimasel hetkel teha. Nii et sa pole ainus kellel see mure on :D
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline speedy gonzales

  • Tavakasutaja
  • Posts: 208
  • 595
    • View Profile
Re: 2018-10-20 Talihooaja avamine Rakus
« Reply #17 on: October 20, 2018, 10:53:09 »
johaidii, jälle need delfi kaardid. hetkel oleme juba 15min sobitanud seda asukohta ja ringi kärutanud.. :D

Offline Pioneer1065

  • Tavakasutaja
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: 2018-10-20 Talihooaja avamine Rakus
« Reply #18 on: October 20, 2018, 18:03:22 »
Tänan mängu eest. !
Nr 413.

Offline kuulikuller

  • Tavakasutaja
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: 2018-10-20 Talihooaja avamine Rakus
« Reply #19 on: October 20, 2018, 21:44:54 »
Postitasin video kuidas kaitseb julgeoleku väed punkt 6 (vist)
https://www.youtube.com/watch?v=m8xBFGo92yo
kvaliteet halb sest kasutasin telefoni

Offline speedy gonzales

  • Tavakasutaja
  • Posts: 208
  • 595
    • View Profile
Re: 2018-10-20 Talihooaja avamine Rakus
« Reply #20 on: October 20, 2018, 23:05:29 »
Tõesti väga viis mäng, tänud Margus!

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2018-10-20 Talihooaja avamine Rakus
« Reply #21 on: October 21, 2018, 00:27:44 »
Palju tänu kõigile osalejatele!!!

Niipalju pole mu mängudel osalejaid olnud ja polnud kerge sellise arvu mängijate juhtimine.
https://1drv.ms/u/s!Au_wTv7WhKqSjU-8WcV4d72590XQ

Lühibriifing venis ikkagi pikaks, aga vähemalt lühem täispikast briifingust.
Aega võttis sellise koguse mängijate juhtimine briifingul, osapoolteks jagamine, ühisfotoks kokku ajamine...
Saan aru, tullakse ju sõpradega jutustama, aga siis ajab mingi korraldaja briifingule, kamandab vaikust ja ajab mängima, kuhu see kõlbab...

Fotod panin alakorruse albumisse.

Esimesel fotol on kingitus Argolt, palju tänu!!!
Leitud elektri püstoli salv, albumis pilt. Salve saad kätte minu käest.

Kokkuvõte hiljem...


Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Lahingpäeva kokkuvõte
« Reply #22 on: October 21, 2018, 11:26:44 »
LAHINGPÄEVA KOKKUVÕTE:

LEGEND
Nagu ise kogesite lõid Julgeolekujõud Raku läänekaldal ülbitsevad Gangsterid sealt täielikult välja, tambiti mudasse ja rohkem veelgi. Gangsterid lakuvad haavu ja nutavad järve teistel kallastel...
Lahing päästis kohalikud töösturid, kes saavad oma tehaseid endiselt elus hoida. Ka hr Keramile ja tema Vabariigile on see õitsengu ja laienemise periood. Eks aeg näitab kas Gangsterid tõusevad mudast...

TÄNUD!!!:
Niipalju ilusaid sõnu pole juba ammu kuulnud kohapeal mängu ajal ja peale mängu.

Ka selline väljendus:
Sinu tehtud mängud on nii kuradima HEAD, jätka samas vaimus!

Üks vene mängija arvas, et ma oleksin pidanud ka hooaja lõpetamise ise tegema. Tänan, aga nii suurt massiüritust ma ei taha teha. Soovitus mängijatele: ärge alahinnake teisi korraldajaid, mida seekord kuulsin mitme korraldaja suunal, olge kannatlikumad ja andke võimalus korraldajatel end parandada, kogemusi koguda ja Teile paremaid mänge teha... Ka korradajad katsetavad erinevaid mooduseid, kuidas parem oleks. Siis on ju selge, et tekivad vead.

Teate ju isegi, et pole võimalik korraldada täielikult ideaalset mängu, midagi on ikka valesti...

Mu lemmik on korraldada alla 60 mängijale mängu. Ja mul on veel palju palju õppida, sest vigu oli ka küllaga, millest allpool vigades...

___________________________________________________________________________

OSALEJAD

Hea, et tegin vähemalt 100 kahepoolset koopiat, ühel pool juhis ja teisel kaart, napilt jätkus kõigile...
Hea oli ka näha soodusklassi kuuluvaid tüdrukuid ja riigiametnikke!!!

Lõpuks tuli Julgeoleku jõudude poolele 55 ja Gangsteritele 43 mängijat.
Et 98 mängijat pole veel minu mängul osalenud.
Ma ei tea kui palju hilinejaid veel sisse lipsas, osad hilinejad regasid juurde end alles lõunapausil, seega võis osaleda üle 100 mängija...

Varem oli enim mängijaid osalenud mul samal alal 13 sept 2014 kui osales 74 mängijat.
Eelmisel aastal Türisalus oli 112 ja sel suvel Kloogal 118, aga neid ei teinud ma üksi vaid koostöös Segaga.

Lõpuni kella 17:30-ni pidas vastu umbes pooled osalejad, isegi palju, kartsin vähemat. Start oli kell 11:36, lõpuvile kell 17:30, lõuna paus 19 min, et puhast mänguaega umbes 5 ja pool tundi, mis on tavamängudest ligi kaks korda pikem. Seega täiesti mõistetavalt ei pea enamus mängijaid nii kaua vastu.

Kõik 6 rentijat ja isegi üks pisike poiss pidas lõpuni vastu. Vene foorumist oli ka rentijaid X-Forcel.
Peale joogi/maiustuste pausi lahkus kaks klubi umbes 20 mängijaga. Enne 6 punkti lahingut jagasin osepooled võrdsemaks.

___________________________________________________________________________

TULEMUS
Võitsid 6/1 Julgeoleku jõud.
See tähendab, et kuues punktis olid graafikus märgitud kellal elus enamuses olnud  Julgeoleku jõud ja Gangsterid võitsid vaid 1 punkti.
Aga 3, 4, 6, 7 –s punktis olid mõlemad osapooled väga lähestikku kontrollpunktides ja pidasid tuliseid oleluslahinguid. Neljanda punkti torniga maja lahingu sain ka fotodele, kus USMC ja vastane teine teiselpool maja nurka. Pelatvaatajale oli see steen põnevam kui filmis. Kõrval oleva lasketiiru päris relvadega päris sõdurid vaatasid ka põnevusega seda lahingut. Kindlasti kadestasid, et saame teineteist lasta...


VEAD:
Katsetasin seekord lühibriifingut, aga venis ikka päris pikaks. Eks see vajab minul veel harjutamist ja mängijatel harjumist lugeda briifing arvutist...
Aega venitasid hilinejad, omavahel jutustajad ja mängijate aeglane korralduste täitmine...

Katsetasin ka liikuvat ravimist, aga see tõi palju probleeme, kurdeti, et vastane ärkas ellu selja taga ja tuli kohe selga. Ja et näiteks torniga majas lasti sama mängijat maha mitmel korral. Oleks jah pidanud nii, et peale langemist samasse kontakti ei naase.
 
Üks korraldaja arvas, et oleksid pidanud olema kindlad surnualad, kah õige.

Kaks arvasid, et see liikuva hospidali variant oli hea, mida neljapäevakul katsetasime...

Tänu Teie kriitikale/arvamustele teab korraldajana mina kui ka teised korraldajad edaspidi arvestada, aitäh Teile!!!
 
_____________________________________________________________________

3 kommi ja tilk teed jäi järgi, mahlad ja küpsised maiustati kõik ära. Seekord panin rohelisele teele ka köömneid hulka, vanaema soovitusel. Minu meelest annavad köömned hea aroomi ja omapärase maitse.
Palju tänu ka hr Ilmataadile, et piiskagi ei kallanud!!!

Tänu Teile oli  ilus sõbralik lahingpäev!!!

Suur tänu Kõigile, head Sõbrad!!!
« Last Edit: October 21, 2018, 11:33:48 by Margus »

Offline NaPal

  • Tavakasutaja
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: 2018-10-20 Talihooaja avamine Rakus
« Reply #23 on: October 22, 2018, 20:45:02 »
Tore mäng nagu alati! Hea töö Margus!
"Väike" video mängust - https://youtu.be/SfLqhgoCl0w

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2018-10-20 Talihooaja avamine Rakus
« Reply #24 on: October 22, 2018, 21:26:11 »
Palju tänu video eest!
Hea selge pilt ja põnev vaadata snaipri elu.
Tundub, et enamus ikka tunnistasid snaipri üksikut kuuli?
Mõne kuuli teekond ilusti näha ka kuidas „ohvrist“ möödub.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2018-10-20 Talihooaja avamine Rakus
« Reply #25 on: October 23, 2018, 11:37:45 »
Ala omanikuga asjad klaaritud, õnneks pole pretentsioone laekunud.
Kulud kokku 135 eur, lisaks, mida õnneks ei oska arvutada on töötunnid ja kütuse kulu.

Olen alati peale mänge saatnud alade omanikele fotoalbumi.
Esimene omanik, kes tunneb rõõmu airsofteritest. Juht lasi helistada kommertsdirektoril minule ja küsivad, kas nad võivad kasutada mõnda pilti oma kodulehel. Palusin, et kasutagu selliseid, kus pole mängija nägu näha, et ei tekiks lahkhelisid. Ja juba on ka esimene huviline nende kollektiivist osaleda järgneval mängul...
Eks vaatab, kas ja kuidas õnnestub selle alaga minna järgmisele tasemele, mis aga eeldab pikemat suhtlust, aga esmased kokkulepped olemas...
___________________________________________________________________________

Loodetavasti andsite osalemisega teada, et Te ei jää talveunne vaid osalete airsofits ka parimal jahedamal ja igasugu putukateta perioodil...


Palju tänu ka meie klubile!!!, kes tõi mängu ainukese lahingmasina. Sellise kuulipilduri heli taustal on päris põnev tegutseda.

Mängu ajal pöördus kaks korda minu poole relvastatud valve lasketiiru ümber, et olime eksinud liiga lähedale nende tiirule. Hea oli, et nad seda viisakalt sõnadega, mitte tinaga teavitasid...
Meie granaatide paugud ei jäänud oluliselt alla lasketiiru paukudele...
Eri värvi suitsugranaadid andsid ilusaid sügisvärve me mängule...


Tuleb meelde, et osales rentijana paintballer (loodetavasti kirjutasin õigesti), kes tuli proovima airsofti kuuli valu. Ta ütles, et valib selle ala kumma kuuliga on valusam pihta saada. Unustasin pärast küsida, et kumma ala ta siis valib...

Lahingpäeva parim nali oli kui mängus osaledes tõttasin appi „haavatule“. Vastavalt reeglitele tuli haavatu relval hoida kaks kätt 1 minut. Kui haavatuni jõudsin, oli seal juba ravija olemas, aga ütlesin talle, et ta peab hoidma haavatu relval kaks kätt. Sellepeale kostis tema, et ta võttis haavatu relva oma kätte ja hoidiski kaks kätt haavatu relval ja samal ajal vastast sihtides. Kuna reeglitega see keelatud polnud, siis jäi mul üle vaid naerda. Ütle nüüd, et airsofteril pole hea fantaasia...
 

Soovitan mõelda ka uutel proovida korraldamist, te ei kujuta ette, millised head elamused ja kogemuse see annab, midagi hoopis teist vahelduseks tavapäeva rutiinile.
Eriti viimane nädal enne mängu...